Nikkei eindigt opnieuw lager
TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs is donderdag opnieuw lager geëindigd. Het was de tweede verliesbeurt op rij. De stemming werd gedrukt door negatieve economische berichten uit de Verenigde Staten, die op Wall Street al zorgden voor lagere slotstanden. Beleggers keken verder uit naar de wekelijkse Amerikaanse werkloosheidsaanvragen, die in de afgelopen weken in een recordtempo zijn gestegen door de coronacrisis.
De toonaangevende Nikkei in Tokio sloot uiteindelijk 1,3 procent in de min op 19.290,20 punten. De Japanse banken gingen verder omlaag na tegenvallende kwartaalresultaten van Amerikaanse sectorgenoten Citigroup en Bank of America. Toyota zakte 2 procent. De automaker verlaagt de productie in achttien fabrieken in Japan vanwege de virusuitbraak. De andere Japanse autobouwers Nissan, Honda en Mazda verloren tot 5,2 procent.
De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,1 procent hoger in afwachting van het Chinese economische groeicijfer over het eerste kwartaal, dat vrijdag wordt vrijgegeven. De Hang Seng-index in Hongkong leverde 0,7 procent in. Cathay Pacific won 0,8 procent. De Hongkongse luchtvaartmaatschappij vervoerde in maart 90 procent minder passagiers door de coronapandemie. De Kospi in Seoul won 0,1 procent. In Sydney zakte de All Ordinaries ruim 1 procent. De Australische werkloosheid kwam in maart uit op 5,2 procent. Dat was beter dan verwacht.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen het weekend ingegaan. De verkoopgolf onder chipfabrikanten werd vrijdag heviger. Beleggers maken zich steeds meer zorgen dat de enorme uitgaven aan kunstmatige intelligentie (AI) van techbedrijven steeds moeilijker te rechtvaardigen zijn.
1 uur geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple praat met het Amerikaanse ministerie van Justitie over het schikken van een rechtszaak uit 2024 waarin het techbedrijf wordt beschuldigd van het overtreden van de mededingingswetgeving. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag lager gesloten tot onder de 1100 punten. Donderdag bereikte de hoofdindex voor het eerst ooit een slotstand boven die grens, nadat de AEX een dag eerder al tussentijds dat aantal aantikte. Maar vrijdag zorgden onder meer de koersverliezen van de chipbedrijven voor een lagere slotstand.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil de regels voor EU-banken herzien en standaardiseren. Het gaat onder meer om afspraken over de omvang van de banken in de EU, hun activiteiten en bedrijfsmodellen. "De banken in de Europese Unie zijn niet groot genoeg om te concurreren, zowel internationaal als intern", zei Eurocommissaris Maria Luís Albuquerque (Financiële diensten) vrijdag op een persconferentie.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Techconcern Apple heeft Nvidia ingehaald als waardevolste bedrijf ter wereld. Het Amerikaanse chipbedrijf was sinds bijna een jaar het meest waard op de beurs door de grote vraag naar toepassingen voor kunstmatige intelligentie, maar inmiddels kijken beleggers breder naar de toegevoegde waarde van AI. Nvidia verliest daardoor wat terrein.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - CNV maakt zich grote zorgen over ingrepen bij Qbuzz in het personeelsbestand. De vakbond meldt dat de vervoerder een afdeling in Groningen samenvoegt met een afdeling in Utrecht, waardoor ongeveer twintig mensen hun baan zouden kwijtraken. CNV vreest dat dit het begin is van een grote reorganisatie.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse kansspelautoriteit heeft internetproviders opdracht gegeven de Amerikaanse site Polymarket te blokkeren. Op de site wordt door te wedden op bepaalde vermeende toekomstige gebeurtenissen met cryptocurrency gegokt. De Franse regering ziet dit als een illegale goksite en heeft al in 2024 bepaald dat er in Frankrijk geen financiële transacties mogen zijn via de site.
7 uur geleden