Nikkei eindigt opnieuw lager
TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs is donderdag opnieuw lager geëindigd. Het was de tweede verliesbeurt op rij. De stemming werd gedrukt door negatieve economische berichten uit de Verenigde Staten, die op Wall Street al zorgden voor lagere slotstanden. Beleggers keken verder uit naar de wekelijkse Amerikaanse werkloosheidsaanvragen, die in de afgelopen weken in een recordtempo zijn gestegen door de coronacrisis.
De toonaangevende Nikkei in Tokio sloot uiteindelijk 1,3 procent in de min op 19.290,20 punten. De Japanse banken gingen verder omlaag na tegenvallende kwartaalresultaten van Amerikaanse sectorgenoten Citigroup en Bank of America. Toyota zakte 2 procent. De automaker verlaagt de productie in achttien fabrieken in Japan vanwege de virusuitbraak. De andere Japanse autobouwers Nissan, Honda en Mazda verloren tot 5,2 procent.
De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,1 procent hoger in afwachting van het Chinese economische groeicijfer over het eerste kwartaal, dat vrijdag wordt vrijgegeven. De Hang Seng-index in Hongkong leverde 0,7 procent in. Cathay Pacific won 0,8 procent. De Hongkongse luchtvaartmaatschappij vervoerde in maart 90 procent minder passagiers door de coronapandemie. De Kospi in Seoul won 0,1 procent. In Sydney zakte de All Ordinaries ruim 1 procent. De Australische werkloosheid kwam in maart uit op 5,2 procent. Dat was beter dan verwacht.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag fors gestegen, omdat de ruime overwinning van de Democraten bij de tussentijdse verkiezingen in de Verenigde Staten de hoop voedt bij beleggers dat de oorlog met Iran snel kan eindigen. Daardoor daalden ook de olieprijzen fors.
28 minuten geledenDÜSSELDORF (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall heeft voor de tweede keer in enkele maanden zijn omzetverwachting verlaagd, vanwege een verwachte vertraging bij een groot project. Het betekent wederom een tegenslag voor de Europese fabrikant van onder meer munitie en pantservoertuigen.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB stapt vrijdag naar de kortgedingrechter in Utrecht om een staking die de vakbonden voor maandag hebben aangekondigd bij onder meer de Wegenwacht-dienst. De verkeersorganisatie wil voorkomen dat automobilisten met pech straks hulpeloos langs de weg komen te staan, omdat rondrijdende ANWB-medewerkers het werk hebben neergelegd.
1 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - De stikstofplannen van het kabinet leiden waarschijnlijk tot stevige krimp van het aantal veehouderijen in Nederland, voorzien onderzoekers van de Wageningse universiteit. Ze denken dat op termijn 10 tot 30 procent van de veehouders zal kiezen voor bedrijfsbeëindiging, door het in juni aangekondigde maatregelenpakket.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) moet waarschijnlijk "een havikachtige koers" blijven volgen en op de hoede zijn voor inflatieschokken. Dat heeft Klaas Knot gezegd volgens persbureau Bloomberg. De Nederlandse kandidaat om ECB-president Christine Lagarde op te volgen, is eerder door economen vaak beschouwd als een zogeheten havik, een duidelijke voorstander van renteverhogingen om de inflatie in te dammen.
4 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De olie- en gasprijzen zijn woensdag fors gedaald. Dat gebeurde nadat Donald Trump heeft gezegd dat de kans op aanvallen op Iran kleiner wordt. Een vat ruwe Brentolie kost daardoor voor het eerst sinds begin oktober weer minder dan 100 dollar per vat.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize was woensdag na publicatie van de kwartaalcijfers een van de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. De eigenaar van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol verlaagde zijn jaarprognose na de cyberaanval vorige maand. Beleggers hadden dit al voorzien, maar zagen ook dat de schade meeviel. Daarnaast hadden beleggers aandacht voor de uitslagen van de midterms in de Verenigde Staten. Na winst van de Democraten werden door heel Europa bedrijven gelinkt aan schone energie hoger gezet.
4 uur geleden