Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei eindigt opnieuw lager

Nikkei eindigt opnieuw lager

TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs is donderdag opnieuw lager geëindigd. Het was de tweede verliesbeurt op rij. De stemming werd gedrukt door negatieve economische berichten uit de Verenigde Staten, die op Wall Street al zorgden voor lagere slotstanden. Beleggers keken verder uit naar de wekelijkse Amerikaanse werkloosheidsaanvragen, die in de afgelopen weken in een recordtempo zijn gestegen door de coronacrisis.

De toonaangevende Nikkei in Tokio sloot uiteindelijk 1,3 procent in de min op 19.290,20 punten. De Japanse banken gingen verder omlaag na tegenvallende kwartaalresultaten van Amerikaanse sectorgenoten Citigroup en Bank of America. Toyota zakte 2 procent. De automaker verlaagt de productie in achttien fabrieken in Japan vanwege de virusuitbraak. De andere Japanse autobouwers Nissan, Honda en Mazda verloren tot 5,2 procent.

De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,1 procent hoger in afwachting van het Chinese economische groeicijfer over het eerste kwartaal, dat vrijdag wordt vrijgegeven. De Hang Seng-index in Hongkong leverde 0,7 procent in. Cathay Pacific won 0,8 procent. De Hongkongse luchtvaartmaatschappij vervoerde in maart 90 procent minder passagiers door de coronapandemie. De Kospi in Seoul won 0,1 procent. In Sydney zakte de All Ordinaries ruim 1 procent. De Australische werkloosheid kwam in maart uit op 5,2 procent. Dat was beter dan verwacht.

Meer uit Financieel

Staatssecretaris: flexibele stroom moet het nieuwe normaal worden

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei, CDA) vindt dat flexibel gebruik van stroomaansluitingen het nieuwe normaal moet worden voor burgers en bedrijven in Nederland vanwege het volle stroomnet. Dat zei hij donderdag tijdens een symposium van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) in Madurodam over de toekomst van het Europese energiesysteem.

16 minuten geleden
Wall Street daalt door stijgende marktrentes en hogere olieprijs

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag met verliezen begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de verliesbeurt een dag eerder en hielden vooral de obligatiemarkten in de gaten. Daar liepen de rentes op langlopende staatsleningen verder op door het vooruitzicht dat de centrale bank de rente verder gaat verhogen om de inflatie te bestrijden. Ook olie, een belangrijke aanjager van de inflatie, werd opnieuw duurder.

1 uur geleden
Bloomberg: ECB-directielid Schnabel vertrekt richting IMF

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Isabel Schnabel, lid van de directie van de Europese Centrale Bank (ECB), staat op het punt de instantie te verlaten. Dat melden ingewijden aan Bloomberg. Ze zou een hoge functie bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) krijgen.

1 uur geleden
Russische topbankier: bedrijven vrezen onteigening door staat

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Veel Russische bedrijven zijn bezorgd dat de staat hun bezittingen op elk moment kan onteigenen en zijn daarom terughoudend met het doen van investeringen in uitbreiding. Dat heeft de topman van de Russische VTB Bank gezegd op een bankenforum, aldus de krant Vedomosti.

1 uur geleden
Droste-chocolade keert terug naar Nederland, zegt Poolse eigenaar

AMSTERDAM (ANP) - De ronde chocoladepastilles van Droste moeten vanaf volgend jaar weer in Nederland in de winkels liggen. Dat heeft de nieuwe Poolse eigenaar Wawel aangekondigd. Het ruim 160 jaar oude Nederlandse chocolademerk kwam in november vorig jaar in Poolse handen, nadat het eerder in de problemen raakte en een andere overnamepoging afketste.

1 uur geleden
EU-importtarieven voor Armenië grotendeels geschrapt

BRUSSEL (ANP) - Met een laatste instemming van de lidstaten is donderdag het besluit om EU-importtarieven voor een overgroot deel van Armeense producten op te heffen officieel. Eerder deze maand stemde het Europees Parlement ook al in met het opheffen van de tarieven.

1 uur geleden
Trump zegt samen met Xi geen veiligheidsgrenzen aan AI te stellen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht geen veiligheidsgrenzen aan AI te stellen tijdens de topontmoeting met de Chinese president Xi Jinping. Wel zei hij dat AI een belangrijk gespreksonderwerp zal zijn tijdens de gesprekken met zijn Chinese ambtsgenoot.

3 uur geleden