Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei eindigt opnieuw hoger

Nikkei eindigt opnieuw hoger

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is dinsdag opnieuw hoger geëindigd. Beleggers trokken zich op aan de koerswinsten op Wall Street, waar de stemming werd gesteund door de terugkeer van de Amerikaanse president Donald Trump naar het Witte Huis na zijn behandeling in het ziekenhuis voor het coronavirus. Ook de andere beurzen in de Aziatische regio gingen licht vooruit.

De toonaangevende Nikkei in Tokio sloot 0,5 procent in de plus op 23.433,73 punten. Vooral onder de technologiebedrijven en in de chipsector werden winsten geboekt in navolging van de stevige koerswinsten bij Amerikaanse branchegenoten. Telecomonderneming en techinvesteerder SoftBank dikte 2,4 procent aan en chipbedrijf Screen Holdings klom 1,6 procent. Hino Motors kreeg er 6,2 procent bij. Het bedrijf gaat samen met Toyota een elektrische vrachtwagen ontwikkelen voor de Noord-Amerikaanse markt.

De All Ordinaries in Sydney won 0,4 procent na het besluit van de Australische centrale bank om de rente conform verwachting ongewijzigd te laten. De Australische goudbedrijven Northern Stars Resources en Saracen Mineral Holdings kondigden aan te gaan fuseren en stegen rond 10 procent. In Hongkong noteerde de Hang Seng-index tussentijds 0,8 procent hoger en de Kospi in Seoul steeg 0,2 procent. In Shanghai was de beurs nog gesloten vanwege de viering van de Gouden Week-vakantieperiode in China.

Meer uit Financieel

Rechter VS handhaaft verbod AI-naaktbeelden ondanks verzet Musk

WASHINGTON (ANP/RTR) - Elon Musks xAI is er niet in geslaagd een verbod op door kunstmatige intelligentie gegenereerde neppe naaktbeelden te laten schrappen. Een verbod hierop in de staat Minnesota, het eerste in zijn soort in de Verenigde Staten, blijft van kracht terwijl een grondwettelijke zaak van het AI-bedrijf van 's werelds rijkste zakenman doorloopt.

59 minuten geleden
Maker Tetris boos over migrantengame Donald Trump

LAS VEGAS (ANP/BLOOMBERG) - De maker van het bekende computerspel Tetris heeft kritiek geuit op een nieuwe game van het Witte Huis die het klassieke blokstapelspel na-aapt. In het door de regering-Trump naar buiten gebrachte Build the Wall moeten spelers een muur bouwen om te voorkomen dat migranten de Amerikaanse grens oversteken.

1 uur geleden
Leasebranche: versnelde overstap stekkerauto's om dure brandstof

BUNNIK (ANP) - Werkgevers sturen door de hogere brandstofkosten scherper op kosten en kilometers, volgens de Vereniging van Nederlandse Autoleasemaatschappijen (VNA). Duurdere benzine en diesel door de oorlog in het Midden-Oosten zijn met name voor middelgrote werkgevers reden om de overstap naar elektrisch rijden te versnellen en werknemers meer te laten thuiswerken.

2 uur geleden
Rode cijfers op beurzen New York na sterk banenrapport

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. De handel op Wall Street werd bepaald door het belangrijke Amerikaanse banenrapport. De groei van de werkgelegenheid in de Verenigde Staten was in augustus veel sterker dan verwacht. Daardoor werd de verwachting voor een renteverhoging door de Federal Reserve later deze maand verder versterkt.

12 uur geleden
Trump laat rundveehouders eigen vlees verwerken

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat een programma opzetten waardoor rundveehouders hun eigen vlees mogen verwerken en direct mogen verkopen aan consumenten. Volgens Trump hoeven rundveehouders daardoor niet meer met grote vleesverwerkende bedrijven en tussenhandelaren te werken en zullen de prijzen van rundvlees dalen.

13 uur geleden
Portugal verlengt onderhandelingen over verkoop belang TAP

LISSABON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Portugese overheid gaat de onderhandelingen verlengen over de verkoop van een minderheidsbelang in de nationale luchtvaartmaatschappij TAP aan Air France-KLM of Lufthansa. Eerder werd verwacht dat Portugal begin deze maand een besluit zou nemen over wie de koper van dat belang zou worden. Maar volgens Lissabon liggen de rivaliserende biedingen erg dicht bij elkaar en zijn verdere gesprekken nodig.

15 uur geleden
Winst voor Amsterdamse AEX-index, chipbedrijven koplopers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan. De chipbedrijven Besi, ASML en ASMI waren koplopers in de hoofdindex, na de minnen een dag eerder. Ook de staalbedrijven op het Damrak deden het goed dankzij een positief rapport van analisten van Deutsche Bank over de Europese staalsector.

16 uur geleden