Nikkei eindigt met winst
TOKIO (ANP) - In Japan, waar beleggers terugkeerden na een lang weekeinde, is de aandelenbeurs dinsdag met winst geëindigd. Beleggers verwerkten de hogere slotstanden op Wall Street en waren vooral in afwachting van de ondertekening van de gedeeltelijke handelsdeal tussen de Verenigde Staten en China. Daarnaast werd uitgekeken naar de kwartaalcijfers van enkele grote Amerikaanse banken die later op de dag naar buiten komen.
De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, sloot uiteindelijk 0,7 procent in de plus op 24.025,17 punten. De Japanse exportbedrijven profiteerden van een goedkopere yen. Technologiebedrijf Sony en robotmaker Yaskawa Electric, die beide veel producten verkopen buiten Japan, wonnen 2,5 en 1,4 procent. Techinvesteerder SoftBank, een zwaargewicht in de Nikkei, klom 3,5 procent.
Nissan Motor zakte 3 procent en bereikte het laagste niveau in ruim acht jaar. De Japanse automaker zou volgens zakenkrant Financial Times een einde willen maken aan de jarenlange samenwerking met zijn Franse partner Renault in de nasleep van de val van automagnaat Carlos Ghosn.
Chinese yuan stijgt
De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,1 procent in de min. Op macro-economisch vlak bleek dat de Chinese export in december sterker dan verwacht is toegenomen. De Chinese yuan zat in de lift en steeg tot het hoogste niveau sinds juli vorig jaar. De VS hebben hun eerdere beschuldiging van valutamanipulatie door China ingetrokken in aanloop naar de ondertekening van het fase 1-handelsakkoord tussen beide landen.
In Hongkong daalde de Hang Seng-index 0,3 procent en de Kospi in Seoul won 0,3 procent. In Sydney sloot de All Ordinaries-index 0,9 procent hoger onder aanvoering van de Australische mijnbouwers.
Meer uit Financieel
LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Paramount Skydance en Warner Bros. Discovery hebben afgesproken hun miljardenovername niet voor juni volgend jaar af te ronden. Of er moet eerder al een uitspraak komen in de rechtszaak die twaalf Amerikaanse staten hebben aangespannen om de overname te voorkomen. De staten vrezen dat de concurrentie wegvalt als Paramount zijn branchegenoot overneemt.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tesla behoorde vrijdag opnieuw tot de verliezers op de beurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's kelderde donderdag met 14,5 procent na kwartaalresultaten. Het bedrijf van Elon Musk boekte minder winst door onder meer prijsverlagingen. Tesla verloor vrijdag ruim 2 procent.
4 uur geledenCALIFORNIË (ANP/BLOOMBERG) - Twee voormalige medewerkers van Volkswagen zijn aangeklaagd op verdenking van handel met voorkennis. De twee ingenieurs kochten aandelen in de Amerikaanse autofabrikant Rivian voordat bekend werd dat het een samenwerking met Volkswagen aanging ter waarde van 5 miljard dollar.
5 uur geledenSAN DIEGO (ANP/BLOOMBERG) - Qualcomm is van plan de prijzen met meer dan 10 procent te verhogen. Het chipbedrijf heeft zijn klanten daar vrijdag van op de hoogte gebracht via een brief, die is ingezien door persbureau Bloomberg. Het bedrijf stelt dat het niet langer lukt om de gestegen kosten van leveranciers zelf op te vangen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt met nieuwe importheffingen voor de Europese Unie te komen vanwege de miljoenenboete voor Google. Volgens Trump maakt de EU zich met deze en eerdere boetes schuldig aan het "beroven van Amerikaanse bedrijven en daarmee ook van de Amerikaanse belastingbetaler".
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Enkele grote Amerikaanse technologiebedrijven hebben in een brief aan beleidsmakers in Amerika opgeroepen om de ontwikkeling van open AI-modellen te bevorderen. Ze noemen het "essentieel om het technologisch leiderschap van de VS te waarborgen". Bij een open-weight-model kunnen gebruikers de parameters zelf downloaden en aanpassen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag hoger gesloten. Beleggers verwerkten vrijdag opnieuw veel bedrijfsresultaten en reageerden op nieuwe importheffingen die door de Amerikaanse president Donald Trump zijn aangekondigd. De olieprijs daalde fors nadat het een dag eerder boven de 100 dollar per vat was uitgekomen.
9 uur geleden