Nikkei eindigt met winst
TOKIO (ANP) - In Japan, waar beleggers terugkeerden na een lang weekeinde, is de aandelenbeurs dinsdag met winst geëindigd. Beleggers verwerkten de hogere slotstanden op Wall Street en waren vooral in afwachting van de ondertekening van de gedeeltelijke handelsdeal tussen de Verenigde Staten en China. Daarnaast werd uitgekeken naar de kwartaalcijfers van enkele grote Amerikaanse banken die later op de dag naar buiten komen.
De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, sloot uiteindelijk 0,7 procent in de plus op 24.025,17 punten. De Japanse exportbedrijven profiteerden van een goedkopere yen. Technologiebedrijf Sony en robotmaker Yaskawa Electric, die beide veel producten verkopen buiten Japan, wonnen 2,5 en 1,4 procent. Techinvesteerder SoftBank, een zwaargewicht in de Nikkei, klom 3,5 procent.
Nissan Motor zakte 3 procent en bereikte het laagste niveau in ruim acht jaar. De Japanse automaker zou volgens zakenkrant Financial Times een einde willen maken aan de jarenlange samenwerking met zijn Franse partner Renault in de nasleep van de val van automagnaat Carlos Ghosn.
Chinese yuan stijgt
De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,1 procent in de min. Op macro-economisch vlak bleek dat de Chinese export in december sterker dan verwacht is toegenomen. De Chinese yuan zat in de lift en steeg tot het hoogste niveau sinds juli vorig jaar. De VS hebben hun eerdere beschuldiging van valutamanipulatie door China ingetrokken in aanloop naar de ondertekening van het fase 1-handelsakkoord tussen beide landen.
In Hongkong daalde de Hang Seng-index 0,3 procent en de Kospi in Seoul won 0,3 procent. In Sydney sloot de All Ordinaries-index 0,9 procent hoger onder aanvoering van de Australische mijnbouwers.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Iran toestaan om tol te heffen voor een doorvaart door de Straat van Hormuz schept een gevaarlijk precedent. Dat zei topman van de internationale scheepvaartorganisatie IMO Arsenio Dominguez in een interview met Bloomberg TV. Teheran wil een tol van een dollar per vat olie heffen voor schepen die door de zeestraat varen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie mag AI-bedrijf Anthropic voorlopig blijven aanmerken als risico. Tot dat voorlopige oordeel komt een Amerikaans hof van beroep in Washington. Anthropic stelt in twee rechtszaken dat het Pentagon het bedrijf op de zwarte lijst heeft gezet als vergelding voor een meningsverschil over beperkingen aan de inzet van zijn kunstmatige intelligentie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De export van ruwe olie uit de Verenigde Staten stijgt deze maand naar een recordhoogte. Dat schrijft de Financial Times op basis van data- en analyseplatform Kpler. Landen in Azië moeten op zoek naar een alternatief door de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft landen binnen de Europese Unie al 22 miljard euro gekost. Dat becijfert het Jacques Delors Institute, een denktank in Parijs.
2 uur geledenJERUSALEM (ANP) - Israël heeft de productie van het gasveld Karish hervat, meldt de energieminister van het land volgens The Times of Israel. Daarmee zijn de drie grote gasvelden voor de Israëlische kust weer in gebruik.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag licht lager geopend. Een dag eerder sprong de hoofdgraadmeter op het Damrak nog meer dan 3 procent omhoog door de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran en de sterke daling van de olieprijzen. Die gingen weer omhoog omdat Iran de Straat van Hormuz nog steeds afsluit voor de scheepvaart.
3 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De grote Japanse rederij Mitsui O.S.K. Lines (MOL) wacht nog even voordat ze weer schepen door de Straat van Hormuz laat varen. De rederij wil de details eerst grondig bestuderen, zei de topman in een interview met Bloomberg Television. De belangrijke zeestraat leek na zes weken weer open te gaan als onderdeel van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten, maar daar is nu toch onzekerheid over.
3 uur geleden