Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei eindigt met winst

Nikkei eindigt met winst

TOKIO (ANP) - In Japan, waar beleggers terugkeerden na een lang weekeinde, is de aandelenbeurs dinsdag met winst geëindigd. Beleggers verwerkten de hogere slotstanden op Wall Street en waren vooral in afwachting van de ondertekening van de gedeeltelijke handelsdeal tussen de Verenigde Staten en China. Daarnaast werd uitgekeken naar de kwartaalcijfers van enkele grote Amerikaanse banken die later op de dag naar buiten komen.

De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, sloot uiteindelijk 0,7 procent in de plus op 24.025,17 punten. De Japanse exportbedrijven profiteerden van een goedkopere yen. Technologiebedrijf Sony en robotmaker Yaskawa Electric, die beide veel producten verkopen buiten Japan, wonnen 2,5 en 1,4 procent. Techinvesteerder SoftBank, een zwaargewicht in de Nikkei, klom 3,5 procent.

Nissan Motor zakte 3 procent en bereikte het laagste niveau in ruim acht jaar. De Japanse automaker zou volgens zakenkrant Financial Times een einde willen maken aan de jarenlange samenwerking met zijn Franse partner Renault in de nasleep van de val van automagnaat Carlos Ghosn.

Chinese yuan stijgt

De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,1 procent in de min. Op macro-economisch vlak bleek dat de Chinese export in december sterker dan verwacht is toegenomen. De Chinese yuan zat in de lift en steeg tot het hoogste niveau sinds juli vorig jaar. De VS hebben hun eerdere beschuldiging van valutamanipulatie door China ingetrokken in aanloop naar de ondertekening van het fase 1-handelsakkoord tussen beide landen.

In Hongkong daalde de Hang Seng-index 0,3 procent en de Kospi in Seoul won 0,3 procent. In Sydney sloot de All Ordinaries-index 0,9 procent hoger onder aanvoering van de Australische mijnbouwers.

Meer uit Financieel

Carrefour verlaagt winstverwachting door geweld in Frankrijk

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse supermarktconcern Carrefour heeft zijn financiële doelstellingen voor het hele jaar naar beneden bijgesteld als gevolg van de geweldsuitbarstingen in verschillende delen van het land. Volgens het bedrijf is het consumentenvertrouwen hierdoor aangetast en blijven klanten weg uit winkels.

45 minuten geleden
Chipbedrijven grootste dalers in lagere AEX

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven zijn dinsdag onderaan geëindigd in de Amsterdamse AEX-index. Besi, ASML en ASMI noteerden bij het slot van de handelsdag minnen tot 3,3 procent. Onder beleggers leven aanhoudende zorgen over de grote investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) en de winstgevendheid van AI-gerelateerde bedrijven, die sinds de opmars van de technologie sterk in waarde zijn gestegen.

49 minuten geleden
Studie: bijna 300 miljard euro nodig om kopertekort te voorkomen

DEN HAAG (ANP) - Kopermijnen hebben wereldwijd 332 miljard dollar (296 miljard euro) aan nieuwe investeringen nodig om toekomstige tekorten aan koper te voorkomen, becijferde onderzoeksbureau BloombergNEF. Naar verwachting ontstaat al in 2028 een tekort aan koper. De vraag neemt toe, terwijl mijnbouwers moeite hebben om de teruglopende productie van bestaande mijnen op te vangen.

1 uur geleden
Rechter VS wijst zaak zus Sam Altman rond misbruikclaims af

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft een civiele rechtszaak van de zus van Sam Altman tegen de medeoprichter en topman van OpenAI afgewezen. Annie Altman beschuldigde haar broer van jarenlang seksueel misbruik. Altman ontkent dat.

2 uur geleden
Exportwaarde Nederlandse bloemen en planten dit jaar gedaald

ZOETERMEER (ANP) - De export van bloemen en planten uit Nederland is in de eerste drie kwartalen van dit jaar gedaald. Dat meldt de Vereniging van Groothandelaren in Bloemkwekerijproducten (VGB). Volgens de brancheorganisatie kwam de totale exportwaarde in de eerste drie kwartalen van 2026 uit op bijna 5,6 miljard euro. Dat is 1,5 procent minder dan in dezelfde kwartalen vorig jaar.

2 uur geleden
Wall Street begint overwegend lager door verliezen in AI-sector

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag overwegend lager begonnen. Beleggers deden het rustig aan door de aanhoudende zorgen over de hoge investeringen en hoge koerswaarderingen in de AI-sector. Maandag grepen beleggers de hevige verkoopgolf in AI-gerelateerde aandelen van vorige week nog aan om op koopjesjacht te gaan. Een zwak beursdebuut van datacenterbedrijf Elice in Zuid-Korea wakkerde de zorgen over de hoge financieringskosten en de winstgevendheid op lange termijn in de sector echter weer aan.

3 uur geleden
Franse regering: renteloze lening voor getroffen winkeliers

PARIJS (ANP/BELGA) - Frankrijk gaat vanaf vrijdag renteloze leningen verstrekken aan winkeliers die slachtoffer werden van de rellen en plunderingen van afgelopen weekend. De bedrijven krijgen ook uitstel van betaling, maakte de Franse regering dinsdag bekend.

3 uur geleden