Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei eindigt met winst

Nikkei eindigt met winst

TOKIO (ANP) - In Japan, waar beleggers terugkeerden na een lang weekeinde, is de aandelenbeurs dinsdag met winst geëindigd. Beleggers verwerkten de hogere slotstanden op Wall Street en waren vooral in afwachting van de ondertekening van de gedeeltelijke handelsdeal tussen de Verenigde Staten en China. Daarnaast werd uitgekeken naar de kwartaalcijfers van enkele grote Amerikaanse banken die later op de dag naar buiten komen.

De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, sloot uiteindelijk 0,7 procent in de plus op 24.025,17 punten. De Japanse exportbedrijven profiteerden van een goedkopere yen. Technologiebedrijf Sony en robotmaker Yaskawa Electric, die beide veel producten verkopen buiten Japan, wonnen 2,5 en 1,4 procent. Techinvesteerder SoftBank, een zwaargewicht in de Nikkei, klom 3,5 procent.

Nissan Motor zakte 3 procent en bereikte het laagste niveau in ruim acht jaar. De Japanse automaker zou volgens zakenkrant Financial Times een einde willen maken aan de jarenlange samenwerking met zijn Franse partner Renault in de nasleep van de val van automagnaat Carlos Ghosn.

Chinese yuan stijgt

De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,1 procent in de min. Op macro-economisch vlak bleek dat de Chinese export in december sterker dan verwacht is toegenomen. De Chinese yuan zat in de lift en steeg tot het hoogste niveau sinds juli vorig jaar. De VS hebben hun eerdere beschuldiging van valutamanipulatie door China ingetrokken in aanloop naar de ondertekening van het fase 1-handelsakkoord tussen beide landen.

In Hongkong daalde de Hang Seng-index 0,3 procent en de Kospi in Seoul won 0,3 procent. In Sydney sloot de All Ordinaries-index 0,9 procent hoger onder aanvoering van de Australische mijnbouwers.

Meer uit Financieel

CNBC: Chinese webshop Temu stopt met producten verzenden naar VS

BOSTON (ANP) - De Chinese webshop Temu is gestopt met het verzenden van producten uit China naar de Verenigde Staten, meldt nieuwszender CNBC. Producten die de fastfashionwebwinkel voorheen rechtstreeks naar de VS verstuurde, worden voor Amerikaanse consumenten nu bestempeld als 'niet op voorraad'.

7 uur geleden
S&P 500-index behaalt langste winstreeks in ruim twintig jaar

NEW YORK (ANP) - De S&P 500-index op Wall Street heeft vrijdag zijn langste winstreeks sinds november 2004 behaald. Dat China de mogelijkheid van handelsgesprekken met de Verenigde Staten onderzoekt, zorgde voor opluchting onder beleggers. Apple, dat een dag eerder met kwartaalresultaten kwam, behoorde tot de dalers.

7 uur geleden
Uber wil in 2026 zelfrijdende auto's aanbieden in Europa

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Uber wil volgend jaar zelfrijdende taxi's gaan aanbieden op zijn platform in Europa. De Amerikaanse taxidienst heeft een samenwerking aangekondigd voor de ontwikkeling van de robotaxi's met het Chinese Momenta, een ontwikkelaar van autonome rijtechnologieën.

7 uur geleden
AEX sluit flink hoger na toenadering China en VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is vrijdag flink hoger geëindigd. Beleggers reageerden opgelucht op het nieuws dat de Chinese regering de mogelijkheid van handelsgesprekken met de Verenigde Staten onderzoekt. Vooral het aandeel ING was erg in trek.

11 uur geleden
In vier maanden 26.000 banen weg bij federale overheid VS

WASHINGTON (ANP) - Bij de Amerikaanse federale overheid zijn sinds januari per saldo 26.000 banen verdwenen. Dat meldde het statistiekbureau van het Amerikaanse ministerie van Arbeid in zijn banenrapport over april. In die maand gingen 9000 arbeidsplaatsen bij de federale overheid verloren.

12 uur geleden
VodafoneZiggo past strategie aan en rekent op lagere winst

UTRECHT (ANP) - De omzet en winst van VodafoneZiggo blijven dalen. In de jacht op betere resultaten heeft het gefuseerde telecombedrijf het aantal verschillende internetpakketten verlaagd, net als de prijzen ervan. "Hoewel deze stappen een impact hebben op onze financiële resultaten, ben ik ervan overtuigd dat dit plan ons in staat stelt om te blijven voldoen aan de behoeften van onze klanten in een uitdagende, maar veelbelovende markt", zegt financieel directeur Ritchy Drost in een toelichting.

12 uur geleden
Inflatie waarschijnlijk tijdelijk hoger door meivakantie en Pasen

DEN HAAG (ANP) - De hogere inflatie van april lijkt vooral een gevolg van Pasen en de meivakantie. Pasen viel vorig jaar in maart en de meivakantie vooral in mei, terwijl dit nu allebei (grotendeels) in april was. Daardoor waren afgelopen maand onder meer de prijzen van vliegtickets, hotelovernachtingen en bungalowparken hoger dan een jaar eerder, zeggen economen Aggie van Huisseling (ABN AMRO) en Hugo Erken (Rabobank).

14 uur geleden