Nikkei eindigt lager door coronazorgen
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is woensdag licht lager geëindigd. De vrees dat de tweede coronagolf in Europa en de Verenigde Staten de al zwaar getroffen wererldeconomie verder onder druk zal zetten zorgde voor terughoudendheid bij beleggers. De andere belangrijke beursgraadmeters in de Aziatische regio lieten overwegend kleine winsten zien na de verliesbeurt een dag eerder.
De toonaangevende Nikkei in Tokio sloot uiteindelijk 0,3 procent in de min op 23.418,51 punten. De Japanse verzekeringsbedrijven behoorden tot de grootste dalers. Dai-ichi Life Holdings zakte bijna 3 procent en Tokio Marine leverde een kleine 4 procent in. Shimano maakte daarentegen een koerssprong van 17 procent dankzij een goed ontvangen handelsupdate. De Japanse maker van fietsonderdelen verhoogde zijn winstverwachting voor het lopende boekjaar.
De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,4 procent in de plus en de Hang Seng-index in Hongkong ging een fractie vooruit. De Kospi in Seoul klom 0,3 procent en de Australische All Ordinaries in Sydney won 0,1 procent.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - Diesel is zaterdag iets duurder geworden aan de pomp, na de flinke prijsstijging van ruim 10 eurocent op vrijdag. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de landelijke adviesprijs voor een liter diesel nu 2,799 euro bedraagt, tegen 2,793 euro vrijdag.
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn sinds de Iranoorlog voorzichtiger met het boeken van een vakantie. Reisbranchevereniging ANVR meldt dat normaal gesproken 80 procent van de mei- en zomervakanties geboekt is rond deze tijd, maar dat het dit jaar "echt heel anders" verloopt.
1 uur geledenROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.
13 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.
15 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.
16 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.
18 uur geleden