Nikkei eindigt lager door coronazorgen
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is woensdag licht lager geëindigd. De vrees dat de tweede coronagolf in Europa en de Verenigde Staten de al zwaar getroffen wererldeconomie verder onder druk zal zetten zorgde voor terughoudendheid bij beleggers. De andere belangrijke beursgraadmeters in de Aziatische regio lieten overwegend kleine winsten zien na de verliesbeurt een dag eerder.
De toonaangevende Nikkei in Tokio sloot uiteindelijk 0,3 procent in de min op 23.418,51 punten. De Japanse verzekeringsbedrijven behoorden tot de grootste dalers. Dai-ichi Life Holdings zakte bijna 3 procent en Tokio Marine leverde een kleine 4 procent in. Shimano maakte daarentegen een koerssprong van 17 procent dankzij een goed ontvangen handelsupdate. De Japanse maker van fietsonderdelen verhoogde zijn winstverwachting voor het lopende boekjaar.
De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,4 procent in de plus en de Hang Seng-index in Hongkong ging een fractie vooruit. De Kospi in Seoul klom 0,3 procent en de Australische All Ordinaries in Sydney won 0,1 procent.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) legt McDonald's een last onder dwangsom op, omdat de fastfoodketen zich in Nederland niet houdt aan regels voor wegwerpbekers. McDonald's heeft de inspectie beloofd om vanaf volgend jaar alleen nog maar herbruikbare bekers aan zijn klanten in de restaurants aan te bieden.
43 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Werknemers van bierbrouwer Heineken leggen maandag 3 uur lang het werk neer vanwege de kabinetsplannen rond sociale zekerheid, meldt vakbond FNV. Medewerkers in de brouwerijen in Den Bosch en het Zuid-Hollandse Zoeterwoude werken die dag tussen 10.00 uur en 13.00 uur niet.
49 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag vrijwel vlak begonnen. Beleggers wachten vooral op het banenrapport van de Amerikaanse overheid, dat later op de dag verschijnt. Dat rapport speelt naast de inflatie een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank. Een sterke arbeidsmarkt geeft de centrale bank meer ruimte om de inflatie te bestrijden door de leenkosten te verhogen, terwijl een zwakke banengroei een reden kan zijn om de rente onveranderd te laten.
1 uur geledenAUSTIN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De fabrikant van elektrische voertuigen Tesla heeft zijn zelfrijdende robotaxi, genaamd "Cybercab", gelanceerd in de Amerikaanse staat Texas. Met de Cybercab wil Tesla concurreren met taxibedrijven als Uber en Waymo, een dochterbedrijf van Google-eigenaar Alphabet.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De huurprijzen zijn dit jaar gestegen in juli, maar de stijging is lager dan de afgelopen twee jaar. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Huurwoningen zijn in deze maand gemiddeld 4,4 procent in prijs gestegen ten opzichte van dezelfde maand een jaar eerder.
4 uur geledenBRASILIA (ANP) - Brazilië heeft donderdag zijn "diepe bezorgdheid" geuit op de eerste dag van de opschorting van de invoer van Braziliaans pluimvee, rundvlees en andere dierlijke producten door de Europese Unie. De Europese Commissie verwijt Brazilië dat het onvoldoende garanties heeft geboden dat zijn producten voldoen aan de Europese regels tegen het misbruik van antibiotica in de veeteelt.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de plussen van een dag eerder. Het sentiment op Wall Street kreeg steun van opmerkingen van een bestuurder van de Amerikaanse centrale bank. Daarnaast waren er nog verschillende grote bedrijven met kwartaalcijfers, waaronder lingeriemerk Victoria's Secret dat stevig daalde.
12 uur geleden