Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei eindigt hoger na onrustige handelssessie

Nikkei eindigt hoger na onrustige handelssessie

TOKIO (ANP) - De Japanse effectenbeurs is dinsdag licht hoger geëindigd na een onrustige handelssessie. Beleggers trokken zich uiteindeliijk op aan de verzekering van de Amerikaanse president Donald Trump dat de handelsdeal met China "volledig intact" is. Peter Navarro, een handelsadviseur van Trump, zorgde eerder op dag voor verwarring over de deal nadat hij bij Fox News leek te suggereren dat het handelsakkoord van tafel was.

De toonaangevende Nikkei in Tokio sloot met een winst van 0,5 procent op 22.549,05 punten en werkte daarmee een eerder koersverlies weg. Oriental Land klom 3,2 procent. De uitbater van Tokyo Disneyland en DisneySea zal in juli zijn attractieparken weer openen. SoftBank zakte 0,3 procent. Het Japanse telecomconcern kondigde aan voor meer dan 21 miljard dollar aan aandelen in de Amerikaanse mobiele telecomaanbieder T-Mobile US te verkopen om eigen aandelen in te kopen en de schuld te verlagen.

Op macro-economisch vlak bleek uit cijfers van Jibun Bank en onderzoeksbureau Markit dat de bedrijvigheid in de Japanse industrie in juni iets sterker is gekrompen dan in mei. De krimp van de dienstensector in Japan zwakte deze maand wel duidelijk af.

De andere beursgraadmeters in de Aziatische regio lieten kleine koersuitslagen zien. De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds vrijwel vlak en de Hang Seng-index in Hongkong dikte 0,8 procent aan. De Kospi in Seoul kreeg er 0,6 procent bij en de All Ordinaries in Sydney daalde 0,1 procent.

Meer uit Financieel

Europese gasprijs voor het eerst sinds 2023 boven 80 euro

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is woensdagmiddag korte tijd boven de 80 euro per megawattuur uitgekomen. Dat was sinds januari 2023 niet meer voorgekomen.

33 minuten geleden
Meer klanten en hogere omzet voor Jumbo in eerste helft 2026

VEGHEL (ANP) - Supermarktketen Jumbo heeft in het eerste halfjaar van 2026 meer omzet geboekt en meer klanten naar zijn winkels getrokken. Volgens Jumbo zelf is dat te danken aan verdere modernisering van de winkels en een relevanter assortiment. De Brabantse supermarktketen zag ook zijn marktaandeel stabiliseren.

45 minuten geleden
EU-Rekenkamer kraakt Brussels plan afbouw Russische energie

LUXEMBURG (ANP) - Het Brusselse plan voor de EU om onafhankelijk te worden van Russische olie en gas, schiet tekort. Dat concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) in een woensdag gepubliceerd rapport.

49 minuten geleden
Ruim 300 vluchten op Britse vliegvelden geschrapt na storing

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Op Britse luchthavens zijn woensdag 327 vluchten geschrapt. Dat blijkt uit gegevens van luchtvaartanalysebedrijf Cirium. Deze komen bovenop de ruim 1700 vluchten die een dag eerder niet doorgingen door een technisch probleem bij de Britse luchtverkeersleiding National Air Traffic Service (NATS).

1 uur geleden
Topman Odido 'heel blij' dat hackers bij datalek geen geld kregen

UTRECHT (ANP) - De topman van Odido is "heel blij" dat het telecombedrijf niet heeft betaald om te voorkomen dat persoonlijke gegevens van klanten op het darkweb werden geplaatst. Søren Abildgaard sprak woensdag over het datalek bij Odido tijdens een congres van de branchevereniging voor de telecomindustrie NLconnect.

1 uur geleden
Wall Street begint met verlies, olieprijs boven 100 dollar

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag met verliezen begonnen. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende stijging van de olieprijzen door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Zo kostte Brent, de olie uit het Midden-Oosten en Europa, voor het eerst sinds juli weer meer dan 100 dollar per vat. De gasprijs steeg tot het hoogste niveau in jaren.

1 uur geleden
Brussel wil innovatie bevorderen door regels gelijk te trekken

BRUSSEL (ANP) - Dezelfde regels voor innovatieve bedrijven in de EU zullen hen helpen verder door te groeien, zo staat in een wetgevingsvoorstel van de Europese Commissie. Nu is regelgeving rondom bijvoorbeeld investeringen in start-ups nog te versplinterd en anders in elke lidstaat. Brussel wil bepaalde regels gelijktrekken voor alle lidstaten.

2 uur geleden