Nikkei eindigt hoger na onrustige handelssessie
TOKIO (ANP) - De Japanse effectenbeurs is dinsdag licht hoger geëindigd na een onrustige handelssessie. Beleggers trokken zich uiteindeliijk op aan de verzekering van de Amerikaanse president Donald Trump dat de handelsdeal met China "volledig intact" is. Peter Navarro, een handelsadviseur van Trump, zorgde eerder op dag voor verwarring over de deal nadat hij bij Fox News leek te suggereren dat het handelsakkoord van tafel was.
De toonaangevende Nikkei in Tokio sloot met een winst van 0,5 procent op 22.549,05 punten en werkte daarmee een eerder koersverlies weg. Oriental Land klom 3,2 procent. De uitbater van Tokyo Disneyland en DisneySea zal in juli zijn attractieparken weer openen. SoftBank zakte 0,3 procent. Het Japanse telecomconcern kondigde aan voor meer dan 21 miljard dollar aan aandelen in de Amerikaanse mobiele telecomaanbieder T-Mobile US te verkopen om eigen aandelen in te kopen en de schuld te verlagen.
Op macro-economisch vlak bleek uit cijfers van Jibun Bank en onderzoeksbureau Markit dat de bedrijvigheid in de Japanse industrie in juni iets sterker is gekrompen dan in mei. De krimp van de dienstensector in Japan zwakte deze maand wel duidelijk af.
De andere beursgraadmeters in de Aziatische regio lieten kleine koersuitslagen zien. De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds vrijwel vlak en de Hang Seng-index in Hongkong dikte 0,8 procent aan. De Kospi in Seoul kreeg er 0,6 procent bij en de All Ordinaries in Sydney daalde 0,1 procent.
Meer uit Financieel
ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) wil tientallen miljarden dollars steken in nieuwe projecten. Die aankondiging komt enkele dagen nadat het land uit oliekartel OPEC was gestapt.
2 uur geledenWENEN (ANP) - Landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in juni verhogen, werd zondag bekendgemaakt. De stap van de groep olielanden is de eerste sinds de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week aankondigden zich terug te trekken uit het oliekartel.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.
6 uur geledenESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.
7 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.
22 uur geledenGENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
1 dag geledenZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.
1 dag geleden