Nikkei eindigt hoger na onrustige handelssessie
TOKIO (ANP) - De Japanse effectenbeurs is dinsdag licht hoger geëindigd na een onrustige handelssessie. Beleggers trokken zich uiteindeliijk op aan de verzekering van de Amerikaanse president Donald Trump dat de handelsdeal met China "volledig intact" is. Peter Navarro, een handelsadviseur van Trump, zorgde eerder op dag voor verwarring over de deal nadat hij bij Fox News leek te suggereren dat het handelsakkoord van tafel was.
De toonaangevende Nikkei in Tokio sloot met een winst van 0,5 procent op 22.549,05 punten en werkte daarmee een eerder koersverlies weg. Oriental Land klom 3,2 procent. De uitbater van Tokyo Disneyland en DisneySea zal in juli zijn attractieparken weer openen. SoftBank zakte 0,3 procent. Het Japanse telecomconcern kondigde aan voor meer dan 21 miljard dollar aan aandelen in de Amerikaanse mobiele telecomaanbieder T-Mobile US te verkopen om eigen aandelen in te kopen en de schuld te verlagen.
Op macro-economisch vlak bleek uit cijfers van Jibun Bank en onderzoeksbureau Markit dat de bedrijvigheid in de Japanse industrie in juni iets sterker is gekrompen dan in mei. De krimp van de dienstensector in Japan zwakte deze maand wel duidelijk af.
De andere beursgraadmeters in de Aziatische regio lieten kleine koersuitslagen zien. De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds vrijwel vlak en de Hang Seng-index in Hongkong dikte 0,8 procent aan. De Kospi in Seoul kreeg er 0,6 procent bij en de All Ordinaries in Sydney daalde 0,1 procent.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Projectielen, waarschijnlijk drones, hebben donderdag een belangrijk oliepijpleidingsysteem in Saudi-Arabië geraakt. Dat melden Amerikaanse regeringsfunctionarissen een dag later aan nieuwszender CNN. Daarbij werd schade aangericht aan minstens twee pompstations van de oost-westelijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië. Satellietbeelden laten rookwolken en brandschade zien.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europese luchtruim was tijdens de zomervakantieperiode drukker dan ooit. Dat meldt de Europese luchtverkeersleidingsdienst Eurocontrol. Dit ondanks de verstoringen in het luchtverkeer vanwege de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag met winst gesloten, na de verliezen van eerder deze week. De handel op de Amsterdamse aandelenbeurs kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Verder ging de aandacht van beleggers uit naar cijfers over de Amerikaanse inflatie.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitse luchtvaartmaatschappijen zijn boos op de Duitse regering. Die heeft Emirates toestemming gegeven voor vluchten op een vijfde luchthaven in Duitsland. Daarmee wordt de concurrentie van de maatschappij uit Dubai nog sterker.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Oracle behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het software- en cloudbedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst. Het bedrijf profiteert van de enorme vraag naar diensten en infrastructuur voor AI en zag de omzet van het onderdeel cloudinfrastructuur ruimschoots verdubbelen. Ook verwacht Oracle de sterke prestatie in het huidige kwartaal voort te zetten. Het aandeel steeg 2 procent.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Franse miljardair Bernard Arnault behoort niet langer tot de tien rijkste mensen ter wereld. Volgens de Bloomberg Billionaires Index is zijn vermogen gedaald. Daardoor bestaat de gehele top 10 van de rijkenlijst voor het eerst sinds Bloomberg in 2012 begon met meten volledig uit Amerikanen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Netbeheerders zijn blij met het wetgevingspakket om de doorlooptijd van uitbreidingen van het stroomnet drastisch in te korten door vergunningsprocedures te schrappen of te vereenvoudigen. "Goed dat er in de geest van een crisiswet wordt gehandeld, want we hebben haast", aldus directeur van belangenvereniging Netbeheer Nederland Hans-Peter Oskam.
6 uur geleden