Nikkei eindigt hoger in positieve regio
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is donderdag hoger geëindigd. Beleggers trokken zich op aan het stevige herstel op Wall Street. Ook werd positief gereageerd op de aankondiging van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) een noodpakket van circa 50 miljard dollar beschikbaar te stellen voor lagelonenlanden en opkomende economieën om de economische schade door het nieuwe coronavirus te verzachten. De andere beurzen in de Aziatische regio gingen eveneens vooruit.
De toonaangevende Nikkei in Tokio sloot met een winst van 1,1 procent op 21.329,12 punten. Het farmaceutische concern Takeda Pharmaceutical steeg 3,5 procent. Het Japanse bedrijf liet weten een medicijn te ontwikkelen tegen het coronavirus. Ook de andere farmaceutische bedrijven zaten in de lift. Meiji Holdings won 4,2 procent en Kyowa Kirin klom 4,5 procent. De automakers Nissan en Suzuki verloren 0,7 en 1,2 procent.
In Shanghai noteerde de beursgraadmeter tussentijds 1,7 procent in de plus en de Hang Seng-index in Hongkong dikte 2 procent aan. In China is het dodental als gevolg van de uitbraak van het coronavirus opgelopen tot 3012. Het aantal besmettingsgevallen bedraagt 80.409. Van alle besmette Chinezen zijn inmiddels 50.000 genezen. Wereldwijd is het aantal besmettingen gestegen tot 94.410. Het aantal doden staat op 3269. De Kospi in Seoul won 1 procent en de Australische All Ordinaries in Sydney ging met een winst van 1,7 procent de dag uit.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De overzeese aanvoer van gekoelde groente en fruit nam tussen 2015 en 2025 sterk toe, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De aanvoer van groente verdubbelde in deze periode en die van fruit nam met bijna de helft toe, terwijl er minder vis en vlees werd aangevoerd. Vooral bananen en avocado's waren vorig jaar meer in trek dan tien jaar geleden.
16 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van bestaande koopwoningen zijn in augustus voor het eerst sinds december 2025 op maandbasis gedaald. Vergeleken met juli waren koopwoningen 0,1 procent goedkoper, melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster.
16 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Unie en de Filipijnen zijn het eens over een handelsakkoord, meldt Ursula von der Leyen, de voorzitter van de Europese Commissie. Von der Leyen spreekt in een verklaring in de nacht van maandag op dinsdag van een vrijhandelsovereenkomst die voor beide partijen tastbare voordelen moet opleveren, waaronder nieuwe kansen voor bedrijven, meer investeringen en meer banen.
40 minuten geledenVEENENDAAL (ANP) - Nederlanders hebben in de eerste zes maanden van dit jaar minder besteed per onlineaankoop. Het gemiddelde bestelbedrag ging voor het eerst sinds de coronaperiode omlaag en kwam uit op 100 euro. Dat is 3 procent lager dan een jaar eerder, volgens nieuwe cijfers die belangenvereniging voor webwinkels Thuiswinkel.org dinsdag presenteert.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street is de eerste handelsdag van de week met overtuigende winsten gesloten, waarbij de Nasdaq een nieuw record bereikte. Vooral aandelen van AI-bedrijven waren gewild bij beleggers, na de koersval in de sector vorige week door sombere uitspraken van AI-topbestuurders over de gevaren van de technologie. Beurshandelaren lieten zich maandag echter weer leiden door de groeivooruitzichten van de techsector. Ook een aanhoudende daling van de olieprijzen verminderde de vrees dat de energieprijzen de inflatie verder zullen aanjagen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering-Trump heeft voorgesteld om 5 miljard dollar te investeren in een nieuw fonds dat landen in het Midden-Oosten moet helpen bij de wederopbouw van energie-infrastructuur die tijdens de Iranoorlog is beschadigd. Dat meldt de Wall Street Journal maandag.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse staten bevestigen een akkoord met entertainmentconcern Paramount over de overname van Hollywoodconcurrent Warner Bros. Daarmee heeft Paramount een belangrijke hindernis voor de deal, ter waarde van meer dan 110 miljard dollar, weggenomen. De staten probeerden de overname eerder via een rechtszaak tegen te houden.
10 uur geleden