Nikkei eindigt hoger in positieve regio
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is donderdag hoger geëindigd. Beleggers trokken zich op aan het stevige herstel op Wall Street. Ook werd positief gereageerd op de aankondiging van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) een noodpakket van circa 50 miljard dollar beschikbaar te stellen voor lagelonenlanden en opkomende economieën om de economische schade door het nieuwe coronavirus te verzachten. De andere beurzen in de Aziatische regio gingen eveneens vooruit.
De toonaangevende Nikkei in Tokio sloot met een winst van 1,1 procent op 21.329,12 punten. Het farmaceutische concern Takeda Pharmaceutical steeg 3,5 procent. Het Japanse bedrijf liet weten een medicijn te ontwikkelen tegen het coronavirus. Ook de andere farmaceutische bedrijven zaten in de lift. Meiji Holdings won 4,2 procent en Kyowa Kirin klom 4,5 procent. De automakers Nissan en Suzuki verloren 0,7 en 1,2 procent.
In Shanghai noteerde de beursgraadmeter tussentijds 1,7 procent in de plus en de Hang Seng-index in Hongkong dikte 2 procent aan. In China is het dodental als gevolg van de uitbraak van het coronavirus opgelopen tot 3012. Het aantal besmettingsgevallen bedraagt 80.409. Van alle besmette Chinezen zijn inmiddels 50.000 genezen. Wereldwijd is het aantal besmettingen gestegen tot 94.410. Het aantal doden staat op 3269. De Kospi in Seoul won 1 procent en de Australische All Ordinaries in Sydney ging met een winst van 1,7 procent de dag uit.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - Ubisoft reorganiseert en schrapt zes games die in ontwikkeling waren, waaronder Prince of Persia The Sands of Time. Het Franse gamebedrijf zegt zo geld vrij te willen maken om beter te kunnen concurreren op de markt voor hoogwaardige videospellen. Om diezelfde reden sluit Ubisoft studio's in Canada en Zweden.
25 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag positief gereageerd op de aankondiging van Donald Trump dat hij geen geweld wil gebruiken bij zijn poging om Groenland in te lijven. De AEX vond de weg omhoog na die opmerking van de Amerikaanse president op het World Economic Forum in Davos.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schiphol erkent dat er fouten zitten in de geluidsberekening. De Maatschappelijke Raad Schiphol (MRS) heeft deze ontdekt in een ontheffingsaanvraag om de geluidsgrenzen te overschrijden. De MRS eist een onafhankelijk onderzoek. De luchthaven stelt echter dat de fouten geen invloed hebben, vertelt een woordvoerder.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is "uiterst onverstandig" om de invoering van een handelsverdrag met de Zuid-Amerikaanse landen van de Mercosur verder te vertragen, vinden werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland. Ze reageren op de beslissing van het Europees Parlement om het Europees Hof de deal te laten beoordelen. Maar volgens de belangenbehartigers van het Nederlandse bedrijfsleven is het door de toenemende internationale spanningen belangrijk om een akkoord te sluiten met Brazilië, Argentinië, Paraguay en Uruguay.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement zet een stemming over delen van de handelsdeal tussen de VS en de EU officieel in de ijskast. Dat laat Europarlementariër en rapporteur namens de handelscommissie Bernd Lange woensdag weten.
2 uur geledenDAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de importheffingen voor Zwitserland heeft verlaagd nadat Zwitserse bedrijven, waaronder Rolex, daarom hebben gevraagd, maar dat ze zo weer kunnen stijgen. Dat zei hij tijdens zijn speech op het World Economic Forum in Davos.
2 uur geledenDAVOS (ANP/BLOOMBERG) - President van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde is weggelopen van een diner op het World Economic Forum (WEF) toen de Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick zich negatief uitliet over Europa. Dat melden ingewijden.
3 uur geleden