Nikkei eindigt augustus met stevige winst
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is maandag met een stevige winst gesloten. De stemming werd op de laatste handelsdag van augustus gesteund door een sterker dan verwachte stijging van de Japanse industriële productie. Ook namen de zorgen over het aanstaande vertrek van de Japanse premier Shinzo Abe af door speculatie dat zijn mogelijke opvolger het huidige stimuleringsbeleid zal voortzetten. De aankondiging van het opstappen van Abe zorgde vrijdag nog voor forse koersverliezen in Japan.
De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, eindigde 1,1 procent hoger op 23.139,76 punten. De Japanse beurs klom in augustus 6,6 procent. Volgens Japanse media heeft kabinetssecretaris Yoshihide Suga besloten deel te nemen aan de race om premier Abe op te volgen. Suga is de belangrijkste woordvoerder van de regering en de rechterhand van Abe sinds 2012.
Het nieuws dat de Amerikaanse superbelegger Warren Buffett voor meer dan 6 miljard dollar belangen van ruim 5 procent heeft genomen in vijf Japanse handelshuizen zorgde daarnaast voor flinke koerswinsten in de sector. De betreffende handelshuizen Marubeni, Sumitomo, Mitsubishi, Mitsui en Itochu stegen op de beurs tot bijna 10 procent.
Japanse industrie
Op macro-economisch vlak bleek dat de productie in de Japanse industrie in juli met 8 procent is gestegen ten opzichte van de voorgaande maand. Vooral de eerder door de coronacrisis zwaar getroffen auto-industrie deed goede zaken. Het is de grootste groei sinds het begin van de metingen in 1978. Economen rekenden in doorsnee op een groei met 5 procent. De winkelverkopen in Japan daalden in juli echter sterker dan verwacht.
De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,7 procent in de plus en in Hongkong klom de Hang Seng-index 0,8 procent. Uit cijfers van de Chinese overheid bleek dat de Chinese industriële activiteit in augustus is gestabiliseerd, terwijl de dienstensector een stevige groei liet zien. De Kospi in Seoul verloor 0,8 procent en de Australische All Ordinaries in Sydney daalde 0,1 procent.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.
5 uur geledenMUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.
5 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.
8 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.
11 uur geledenHAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.
23 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.
1 dag geleden