Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei eindigt augustus met stevige winst

Nikkei eindigt augustus met stevige winst

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is maandag met een stevige winst gesloten. De stemming werd op de laatste handelsdag van augustus gesteund door een sterker dan verwachte stijging van de Japanse industriële productie. Ook namen de zorgen over het aanstaande vertrek van de Japanse premier Shinzo Abe af door speculatie dat zijn mogelijke opvolger het huidige stimuleringsbeleid zal voortzetten. De aankondiging van het opstappen van Abe zorgde vrijdag nog voor forse koersverliezen in Japan.

De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, eindigde 1,1 procent hoger op 23.139,76 punten. De Japanse beurs klom in augustus 6,6 procent. Volgens Japanse media heeft kabinetssecretaris Yoshihide Suga besloten deel te nemen aan de race om premier Abe op te volgen. Suga is de belangrijkste woordvoerder van de regering en de rechterhand van Abe sinds 2012.

Het nieuws dat de Amerikaanse superbelegger Warren Buffett voor meer dan 6 miljard dollar belangen van ruim 5 procent heeft genomen in vijf Japanse handelshuizen zorgde daarnaast voor flinke koerswinsten in de sector. De betreffende handelshuizen Marubeni, Sumitomo, Mitsubishi, Mitsui en Itochu stegen op de beurs tot bijna 10 procent.

Japanse industrie

Op macro-economisch vlak bleek dat de productie in de Japanse industrie in juli met 8 procent is gestegen ten opzichte van de voorgaande maand. Vooral de eerder door de coronacrisis zwaar getroffen auto-industrie deed goede zaken. Het is de grootste groei sinds het begin van de metingen in 1978. Economen rekenden in doorsnee op een groei met 5 procent. De winkelverkopen in Japan daalden in juli echter sterker dan verwacht.

De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,7 procent in de plus en in Hongkong klom de Hang Seng-index 0,8 procent. Uit cijfers van de Chinese overheid bleek dat de Chinese industriële activiteit in augustus is gestabiliseerd, terwijl de dienstensector een stevige groei liet zien. De Kospi in Seoul verloor 0,8 procent en de Australische All Ordinaries in Sydney daalde 0,1 procent.

Meer uit Financieel

Onderzoek: mkb'ers terughoudend met investeringen

UTRECHT (ANP) - Mkb-ondernemers in Nederland zijn terughoudend met het doen van investeringen. Dat komt naar voren uit onderzoek naar meer dan 7000 jaarrekeningen van bedrijven door SRA, de grootste vereniging van accountantskantoren werkzaam voor het mkb.

1 uur geleden
Tientallen reizigers Transavia missen vlucht door rijen Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol was in de nacht van zaterdag op zondag sprake van lange rijen voor de incheckbalies van Transavia. Tientallen mensen hebben daardoor hun vlucht gemist, bevestigt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving door De Telegraaf.

2 uur geleden
Iraakse premier naar VS voor olie- en gasdeals

BAGDAD (ANP/RTR) - De Iraakse premier Ali al-Zaidi brengt maandag een bezoek aan Washington om de banden met de Verenigde Staten aan te halen. Naar verwachting gaan de landen ook olie- en gasdeals tekenen als onderdeel van een breder streven naar samenwerking op het gebied van economie, handel en investeringen.

4 uur geleden
Baas Volkswagen denkt fabriekssluitingen te kunnen voorkomen

BERLIJN (ANP/DPA) - Topman Oliver Blume van autoconcern Volkswagen stelt dat de autofabrikant fabriekssluitingen kan voorkomen bij de uitvoering van de geplande kostenbesparingen. "Er zijn slimmere oplossingen dan het sluiten van fabrieken", heeft Blume zondag gezegd in een interview met de Duitse krant Bild am Sonntag.

6 uur geleden
Grote Indiase bank schrapt duizenden banen

MUMBAI (ANP/BLOOMBERG) - De HDFC Bank, een van de grootste banken van India, heeft duizenden banen geschrapt. Uit het dit weekend verschenen jaarverslag van de bank kwam naar buiten dat het personeelsbestand in het boekjaar tot en met maart met ruim 3300 is gekrompen. Vooral administratief en ondersteunend personeel moest vertrekken. Hun totaal nam met meer dan 8000 af. Op andere plekken binnen het concern werden ook weer mensen aangenomen.

8 uur geleden
Topvrouw Daimler: vrachtwagenindustrie in gevaar door CO2-regels

STUTTGART (ANP) - De Europese vrachtwagenindustrie wordt in haar voortbestaan bedreigd. Daarvoor waarschuwt Karin Rådström, topvrouw van truckbouwer Daimler, zondag in een interview met het Duitse persbureau dpa. "Als de CO2-regelgeving niet wordt aangepast, zet Europa het concurrentievermogen van zijn vrachtwagenindustrie op het spel."

9 uur geleden
Bloomberg: EU wil bedrijven helpen bij beperken banden met China

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie werkt aan een 'solidariteitsinstrument' om bedrijven te ondersteunen die hun toeleveringsketens voor kritieke grondstoffen verleggen, zodat ze minder afhankelijk worden van China. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

1 dag geleden