Nikkei doorbreekt verliesreeks onder aanvoering banken
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is donderdag met een stevige winst gesloten en de doorbrak daarmee een driedaagse verliesreeks. Vooral de Japanse banken en verzekeraars waren in trek in navolging van de stevige koerswinsten onder Europese en Amerikaanse branchegenoten. Ook de andere beursgraadmeters in de Aziatische regio gingen overwegend vooruit. De Chinese beurzen bleven achter door de oplopende spanningen met de Verenigde Staten over de Chinese bedrijven die eigendom zijn of gecontroleerd worden door het Chinese leger.
De overwinning van de Democraten in de tweede ronde van de Senaatsverkiezingen in Georgia wakkerde daarnaast de hoop aan dat aankomend president Joe Biden gemakkelijker omvangrijke steunpakketten kan optuigen om de Amerikaanse economie door de coronacrisis te loodsen. De bestorming van het Capitool in Washington door boze Trump-aanhangers had weinig impact op de beurshandel.
De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde 1,6 procent hoger op 27.490,13 punten en bereikte tussentijds het hoogste niveau sinds augustus 1990. De sterke stijging van het rendement op Amerikaanse staatsobligaties door de verwachte hogere overheidsuitgaven, stuwde de Japanse banken en verzekeraars, die grote investeerders zijn in Amerikaanse schuldpapieren. De verzekeraars Dai-ichi Life Holdings en T&D Holdings stegen ruim 8 procent en de banken SMFG, Mizuho en Mitsubishi UFJ wonnen tot 5 procent.
In Shanghai noteerde de hoofdindex tussentijds 0,4 procent lager en de Hang Seng-index in Hongkong daalde ook 0,4 procent. De Kospi in Seoul dikte 2,5 procent aan en de Australische All Ordinaries in Sydney kreeg er 1,6 procent bij.
Op de Hongkongse beurs zakten China Mobile, China Telecom en China Unicom Hong Kong tot 8 procent. De beurs in New York gaat de noteringen van de drie grote Chinese telecombedrijven toch schrappen. De drie bedrijven worden als een bedreiging voor de nationale veiligheid van de VS beschouwd. De regering-Trump overweegt ook het Chinese webwinkelconcern Alibaba (min 4 procent) en internetbedrijf Tencent (min 4 procent) op een zwarte lijst te zetten.
Meer uit Financieel
MAASTRICHT (ANP) - Het vliegveld van Maastricht verwacht in de komende dagen meer vluchten te verwerken door een grote staking in België. Meerdere maatschappijen laten hun vliegtuigen uitwijken, meldt Maastricht Aachen Airport zondag.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Door een staking in België vervallen maandag en dinsdag veel treinritten. Volgens de nationale spoorwegmaatschappij NMBS zal de helft van de intercitytreinen niet rijden. Daarnaast rijdt ook tweederde van de lokale en voorstedelijke treinen niet.
5 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Mijnbouwer BHP heeft opnieuw interesse in een overname van de kleinere branchegenoot Anglo American. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg heeft BHP de afgelopen dagen toenadering gezocht tot Anglo American voor een overnamedeal. In 2024 zag BHP nog af van een overname van Anglo American nadat een bod werd verworpen.
6 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/RTR) - China wil de economische samenwerking met Italië verder versterken en verwelkomt Italiaanse bedrijven die actief willen worden op de Chinese markt. Dat heeft de Chinese premier Li Qiang gezegd tegen de Italiaanse premier Giorgia Meloni op de G20-top in het Zuid-Afrikaanse Johannesburg.
7 uur geledenROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - EssilorLuxottica, het concern achter zonnebrillenmerk Ray-Ban en Pearle Opticiens, is bereid een belang van 5 tot 10 procent te nemen in modehuis Armani. Dat meldde de Italiaanse krant Il Sole 24 Ore. Volgens de krant heeft het bedrijf Armani geïnformeerd over de interesse in een belang, zonder dat het een actieve rol wil spelen in de gang van zaken bij het modehuis.
9 uur geledenLONDEN (ANP/TRTR/BLOOMBERG) - De Britse regering van premier Keir Starmer wil meer eigen productie van belangrijke grondstoffen om de afhankelijkheid van leveringen uit het buitenland te verminderen. De overheid heeft een strategisch plan opgezet om in 2035 minstens 10 procent van de behoefte uit binnenlandse winning te halen en nog eens 20 procent van de vraag moet dan komen uit recycling.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan alternatieve plannen voor de importheffingen van president Donald Trump, voor het geval het Hooggerechtshof de meeste heffingen ongeldig verklaart. De VS willen die dan zo snel mogelijk vervangen door andere opties, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
1 dag geleden