Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei doorbreekt verliesreeks onder aanvoering banken

Nikkei doorbreekt verliesreeks onder aanvoering banken

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is donderdag met een stevige winst gesloten en de doorbrak daarmee een driedaagse verliesreeks. Vooral de Japanse banken en verzekeraars waren in trek in navolging van de stevige koerswinsten onder Europese en Amerikaanse branchegenoten. Ook de andere beursgraadmeters in de Aziatische regio gingen overwegend vooruit. De Chinese beurzen bleven achter door de oplopende spanningen met de Verenigde Staten over de Chinese bedrijven die eigendom zijn of gecontroleerd worden door het Chinese leger.

De overwinning van de Democraten in de tweede ronde van de Senaatsverkiezingen in Georgia wakkerde daarnaast de hoop aan dat aankomend president Joe Biden gemakkelijker omvangrijke steunpakketten kan optuigen om de Amerikaanse economie door de coronacrisis te loodsen. De bestorming van het Capitool in Washington door boze Trump-aanhangers had weinig impact op de beurshandel.

De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde 1,6 procent hoger op 27.490,13 punten en bereikte tussentijds het hoogste niveau sinds augustus 1990. De sterke stijging van het rendement op Amerikaanse staatsobligaties door de verwachte hogere overheidsuitgaven, stuwde de Japanse banken en verzekeraars, die grote investeerders zijn in Amerikaanse schuldpapieren. De verzekeraars Dai-ichi Life Holdings en T&D Holdings stegen ruim 8 procent en de banken SMFG, Mizuho en Mitsubishi UFJ wonnen tot 5 procent.

In Shanghai noteerde de hoofdindex tussentijds 0,4 procent lager en de Hang Seng-index in Hongkong daalde ook 0,4 procent. De Kospi in Seoul dikte 2,5 procent aan en de Australische All Ordinaries in Sydney kreeg er 1,6 procent bij.

Op de Hongkongse beurs zakten China Mobile, China Telecom en China Unicom Hong Kong tot 8 procent. De beurs in New York gaat de noteringen van de drie grote Chinese telecombedrijven toch schrappen. De drie bedrijven worden als een bedreiging voor de nationale veiligheid van de VS beschouwd. De regering-Trump overweegt ook het Chinese webwinkelconcern Alibaba (min 4 procent) en internetbedrijf Tencent (min 4 procent) op een zwarte lijst te zetten.

Meer uit Financieel

'Grote zorgen' bij Wereldbank over aanhoudende blokkade Hormuz

DEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.

8 uur geleden
Indiase handelsminister naar Canada voor bezoek premier Carney

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.

17 uur geleden
Sterkere groei Deense economie dankzij farmaciesector

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.

18 uur geleden
Eurocommissaris: EU heeft meer geld nodig, ook privaat

NICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.

19 uur geleden
Ruimtevaartbedrijf Blue Origin steekt 600 miljoen in uitbreiding

ORLANDO (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos, gaat 600 miljoen dollar investeren in uitbreiding van zijn Rocket Park Campus in Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida. Dat heeft gouverneur Ron DeSantis van Florida gemeld.

20 uur geleden
Bloomberg: AI-bedrijf Anthropic haalt ruim 30 miljard dollar op

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic rondt naar verwachting komende week een nieuwe financieringsronde af waarbij ruim 30 miljard dollar wordt opgehaald voor investeringen in verdere groei. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan Anthropic toegekend worden van meer dan 900 miljard dollar, aldus Bloomberg.

21 uur geleden
Nog meer olieboorplatforms actief in VS door hoge olieprijzen

HOUSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het aantal actieve olieboorplatforms in de Verenigde Staten neemt steeds verder toe, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de grote oliedienstverlener Baker Hughes steeg dat aantal afgelopen week met tien platforms naar 425. Dat is de sterkste wekelijkse toename in meer dan vier jaar tijd.

22 uur geleden