Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei doorbreekt verliesreeks onder aanvoering banken

Nikkei doorbreekt verliesreeks onder aanvoering banken

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is donderdag met een stevige winst gesloten en de doorbrak daarmee een driedaagse verliesreeks. Vooral de Japanse banken en verzekeraars waren in trek in navolging van de stevige koerswinsten onder Europese en Amerikaanse branchegenoten. Ook de andere beursgraadmeters in de Aziatische regio gingen overwegend vooruit. De Chinese beurzen bleven achter door de oplopende spanningen met de Verenigde Staten over de Chinese bedrijven die eigendom zijn of gecontroleerd worden door het Chinese leger.

De overwinning van de Democraten in de tweede ronde van de Senaatsverkiezingen in Georgia wakkerde daarnaast de hoop aan dat aankomend president Joe Biden gemakkelijker omvangrijke steunpakketten kan optuigen om de Amerikaanse economie door de coronacrisis te loodsen. De bestorming van het Capitool in Washington door boze Trump-aanhangers had weinig impact op de beurshandel.

De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde 1,6 procent hoger op 27.490,13 punten en bereikte tussentijds het hoogste niveau sinds augustus 1990. De sterke stijging van het rendement op Amerikaanse staatsobligaties door de verwachte hogere overheidsuitgaven, stuwde de Japanse banken en verzekeraars, die grote investeerders zijn in Amerikaanse schuldpapieren. De verzekeraars Dai-ichi Life Holdings en T&D Holdings stegen ruim 8 procent en de banken SMFG, Mizuho en Mitsubishi UFJ wonnen tot 5 procent.

In Shanghai noteerde de hoofdindex tussentijds 0,4 procent lager en de Hang Seng-index in Hongkong daalde ook 0,4 procent. De Kospi in Seoul dikte 2,5 procent aan en de Australische All Ordinaries in Sydney kreeg er 1,6 procent bij.

Op de Hongkongse beurs zakten China Mobile, China Telecom en China Unicom Hong Kong tot 8 procent. De beurs in New York gaat de noteringen van de drie grote Chinese telecombedrijven toch schrappen. De drie bedrijven worden als een bedreiging voor de nationale veiligheid van de VS beschouwd. De regering-Trump overweegt ook het Chinese webwinkelconcern Alibaba (min 4 procent) en internetbedrijf Tencent (min 4 procent) op een zwarte lijst te zetten.

Meer uit Financieel

Forse winsten op Wall Street om hoop op snel einde van Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke plussen geëindigd. Beleggers putten hoop uit signalen dat de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran binnenkort voorbij is. Daarnaast hadden ze aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op Wall Street.

14 minuten geleden
Google doet voorstel aan EU om boete te mijden, meldt Bloomberg

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft voorstellen ingediend bij de Europese Commissie met veranderingen in de manier waarop nieuwsresultaten in zijn zoekmachine te zien zijn. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Daarmee wil Google een mogelijke nieuwe boete van Brussel voorkomen.

1 uur geleden
Ambassadeur VS: hogere autoheffing als EU deal niet bekrachtigt

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zullen de importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie "relatief snel" invoeren als het landenblok de handelsdeal met Washington niet spoedig ratificeert. Dat heeft de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, gezegd tegen persbureau Bloomberg.

2 uur geleden
Olieproductie van OPEC-landen gedaald tot laagste punt in 36 jaar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieproductie van OPEC-landen daalde vorige maand naar het laagste punt in 36 jaar. Dat meldt persbureau Bloomberg na onderzoek. Door de oorlog in Iran is de export belemmerd en werd de productie, soms gedwongen, gestopt.

3 uur geleden
FT: Rheinmetall wil 12 miljard voor overnemen fregatorder Damen

DÜSSELDORF (ANP) - De fregatten die Duitsland bij het Nederlandse Damen heeft besteld worden mogelijk de helft duurder. De Duitse scheepsbouwer die het hoofdaannemerschap naar verwachting van het overvraagde Damen overneemt, vraagt volgens de Financial Times nog eens 12 miljard euro.

4 uur geleden
AEX-index in Amsterdam stijgt tot hoogste slotstand ooit

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag zijn hoogste slotstand ooit bereikt, nadat de hoofdindex aan het begin van de middag al naar een nieuw recordniveau was gestegen. De hoofdindex op het Damrak sloot 1,7 procent hoger op 1031,44 punten. Beleggers reageerden op de gedaalde olieprijzen en berichten over een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten.

4 uur geleden
Britse toezichthouder onderzoekt PayPal, Visa en Mastercard

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Creditcardmaatschappijen Visa en Mastercard en betalingsbedrijf PayPal worden onderzocht in het Verenigd Koninkrijk. De Britse financiële toezichthouder FCA meldt woensdag de drie Amerikaanse bedrijven te onderzoeken vanwege vermoedelijk concurrentieverstorend gedrag rond de financiering en het gebruik van de digitale portemonnee van PayPal.

5 uur geleden