Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei doet stapje terug door duurdere yen

Nikkei doet stapje terug door duurdere yen

TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs is woensdag licht lager geëindigd. Beleggers namen wat gas terug na de sterke koerswinsten in de afgelopen handelsdagen. Een duurdere Japanse yen en tegenvallende vooruitzichten van technologieconcern Sony zorgden daarbij voor enige koersdruk. De andere beursgraadmeters in de Aziatische regio gingen overwegend licht vooruit in navolging van de hogere slotstanden op Wall Street.

De Nikkei in Tokio sloot 0,3 procent in de min op 22.514,85 punten. Sony zakte 1,6 procent. Het Japanse technologie- en elektronicaconcern voorziet een forse daling van de winst in het lopende boekjaar. De coronacrisis raakt vooral de activiteiten op het gebied van muziek en film hard. Ook de verkoop van elektronische apparaten staat onder druk. De spelletjestak van Sony profiteert wel van thuisblijvers, die meer abonnementen sluiten.

De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,1 procent in de plus en de Hang Seng-index in Hongkong won 0,4 procent. Uit cijfers van marktonderzoekers Caixin en Markit bleek dat de groei van de Chinese industrie in juli wat is afgenomen ten opzichte van een maand eerder. Zakenkrant The Wall Street Journal meldde daarnaast dat de Verenigde Staten en China op 15 augustus op hoog niveau zullen overleggen over de handelsbetrekkingen tussen de twee grootmachten. De Kospi in Seoul dikte 1,1 procent aan en de Australische All Ordinaries in Sydney bleef achter met een min van 0,6 procent.

Meer uit Financieel

Duitse transportsector wil steun overheid om dure diesel

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse brancheorganisatie voor wegtransport vraagt de overheid om financiële steun door de sterke stijging van dieselprijzen. Volgens de vereniging van transport- en logistieke bedrijven BGL werkt de dure diesel uiteindelijk door in de consumentenprijzen.

9 uur geleden
Schouten: chemiesector onder druk, gebrek aan urgentie kabinet

AMSTERDAM (ANP) - Door de stijgende energieprijzen en het uitblijven van overheidsmaatregelen komt de Nederlandse chemiesector in zware problemen, waarschuwt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten. "Er is een gebrek aan urgentie bij het kabinet", zei ze in het programma Buitenhof.

9 uur geleden
Mkb'ers willen snel kabinetsingrijpen tegen dure brandstof

DEN HAAG (ANP) - Het gros van de ondernemers in het midden- en kleinbedrijf wil dat het kabinet spoedig met maatregelen komt om de torenhoge energie- en brandstofprijzen te dempen, meldt Ondernemend Nederland (ONL) na onderzoek. De ondernemersvereniging pleit voor een structurele verlaging van de energie- en brandstofprijzen en niet voor een "tijdelijke pleister".

11 uur geleden
Italië blijft financieel gezond ondanks steun tegen dure energie

ROME (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse regering verwacht dat de steun aan bedrijven en gezinnen, bedoeld om hen te beschermen tegen hoge prijzen veroorzaakt door de Iranoorlog, de begrotingspositie van het land niet schaadt. Volgens de Italiaanse economieminister Giancarlo Giorgetti verkeert Italië in een "solide" positie om de crisis aan te pakken.

14 uur geleden
Open Huizen Dag trekt 52.000 bezoekers, meer dan vorige keer

UTRECHT (ANP) - Ongeveer 52.000 mensen hebben zaterdag een koopwoning bezichtigd tijdens de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in oktober. Toen bekeken 45.000 mensen een huis.

1 dag geleden
WTO-leden dichter bij overeenkomst digitale handel

YAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.

1 dag geleden
Haven in Oman ligt twee dagen stil, verwacht Maersk

KOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.

1 dag geleden