Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei doet stap terug door viruszorgen

Nikkei doet stap terug door viruszorgen

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is donderdag met verlies geëindigd na de stevige winstbeurt een dag eerder. De stemming werd gedrukt door een stijging van het aantal coronabesmettingen in delen van Japan. De Japanse overheid verhoogde daardoor het virusalarm naar het hoogste niveau. Ook de andere beursgraadmeters in de Aziatische regio lieten verliezen zien, ondanks beter dan verwachte Chinese macro-economische cijfers.

De Nikkei in Tokio sloot uiteindelijk 0,8 procent lager op 22.770,36 punten. De Japanse chipbedrijven Advantest en Tokyo Electron behoorden tot de sterkste dalers met minnen van 2,7 en 2,6 procent. De Japanse beursuitbater Japan Exchange Group dikte 6,5 procent aan. De eigenaar van de beurzen in Tokio en Osaka wordt per 29 juli opgenomen in de Nikkei en vervangt Sony Financial Holdings in de hoofdindex.

In Shanghai noteerde de beurs tussentijds ruim 2 procent lager. Uit cijfers van de Chinese overheid bleek dat de op een na grootste economie ter wereld in het tweede kwartaal met 3,2 procent is gegroeid op jaarbasis. Dat was meer dan verwacht. Ook het herstel van de Chinese industriële productie viel in juni sterker uit dan voorzien. De Chinese detailhandelsverkopen namen vorige maand echter onverwacht af. Bij de bedrijven beleefde SMIC een succesvolle beursgang. De grootste chipmaker van China steeg ruim 200 procent op zijn eerste beursdag in Shanghai.

De Hang Seng-index in Hongkong verloor 1,2 procent en de Australische All Ordinaries in Sydney leverde 0,8 procent in. De Kospi in Seoul verloor 0,8 procent na het besluit van de Zuid-Koreaanse centrale bank om de rente onveranderd te laten op 0,5 procent.

Meer uit Financieel

Rodríguez: flinke groei voor economie Venezuela na aardbevingen

CARACAS (ANP/RTR) - De economie van Venezuela zal in het derde kwartaal een groei laten zien van 6,5 procent na de verwoestende aardbevingen in juni in het land waarbij meer dan 6000 mensen omkwamen. Dat heeft de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez gezegd op een bijeenkomst met zakenmensen.

7 minuten geleden
Brussel: kunnen niet 'hele tijd' uitzondering op begroting maken

LUXEMBURG (ANP) - Brussel kan niet de "hele tijd" uitzonderingen maken voor de nationale begrotingsregels, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) na overleg van ministers van Financiën van de eurolanden. Griekenland en Italië stuurden eerder een brief waarin ze vroegen om flexibiliteit op de begrotingsregels vanuit Brussel vanwege hoge inflatie en energieprijzen.

1 uur geleden
Teler medicinale cannabis Bedrocan failliet verklaard

VEENDAM (ANP) - De Nederlandse teler van medicinale cannabis Bedrocan is donderdag failliet verklaard na een aanvraag voor uitstel van betaling twee weken geleden. Het bedrijf uit Veendam is de enige leverancier van medicinale wiet in Nederland.

2 uur geleden
Luchtvaartmaatschappijen schrappen vluchten naar Riyad na aanval

KEULEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Meerdere luchtvaartmaatschappijen hebben vluchten naar Riyad geschrapt na een aanval van de Jemenitische Houthi's op de luchthaven bij de Saudische hoofdstad. Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schort tot zeker volgende week vrijdag vluchten naar Riyad op. Air India vliegt tot zaterdag niet naar de stad. Ook Philippine Airlines stopt voorlopig met vliegen naar Riyad.

3 uur geleden
Shell koploper in AEX door sterke stijging olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met kleine winst gesloten na het verlies een dag eerder. Shell was koploper bij de hoofdfondsen op het Damrak door een sterke stijging van de olieprijzen als gevolg van het geweld in het Midden-Oosten. Verder toonde chiptoeleverancier Besi wat herstel na de stevige koersdalingen eerder deze week.

3 uur geleden
KLM schrapt vluchten doordat meer vliegtuigen langs de kant staan

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM schrapt de komende tijd "proactief" vluchten uit de dienstregeling, omdat meer vliegtuigen aan de kant staan voor onderhoud of schadeherstel dan gepland. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf. KLM voert ook bepaalde vluchten uit met andere toestellen dan normaal.

4 uur geleden
PepsiCo stijgt op Wall Street ondanks lagere winstverwachting

NEW YORK (ANP) - Snack- en frisdrankproducent PepsiCo ging donderdag omhoog op de aandelenbeurzen in New York, nadat het bedrijf negatiever werd over de te behalen winst. De maker van Doritos, Lay's en Pepsi kampt met hogere kosten, met name in Noord-Amerika. Die drukken op de marges. Het aandeel steeg 1,8 procent.

5 uur geleden