Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei doet stap terug door viruszorgen

Nikkei doet stap terug door viruszorgen

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is donderdag met verlies geëindigd na de stevige winstbeurt een dag eerder. De stemming werd gedrukt door een stijging van het aantal coronabesmettingen in delen van Japan. De Japanse overheid verhoogde daardoor het virusalarm naar het hoogste niveau. Ook de andere beursgraadmeters in de Aziatische regio lieten verliezen zien, ondanks beter dan verwachte Chinese macro-economische cijfers.

De Nikkei in Tokio sloot uiteindelijk 0,8 procent lager op 22.770,36 punten. De Japanse chipbedrijven Advantest en Tokyo Electron behoorden tot de sterkste dalers met minnen van 2,7 en 2,6 procent. De Japanse beursuitbater Japan Exchange Group dikte 6,5 procent aan. De eigenaar van de beurzen in Tokio en Osaka wordt per 29 juli opgenomen in de Nikkei en vervangt Sony Financial Holdings in de hoofdindex.

In Shanghai noteerde de beurs tussentijds ruim 2 procent lager. Uit cijfers van de Chinese overheid bleek dat de op een na grootste economie ter wereld in het tweede kwartaal met 3,2 procent is gegroeid op jaarbasis. Dat was meer dan verwacht. Ook het herstel van de Chinese industriële productie viel in juni sterker uit dan voorzien. De Chinese detailhandelsverkopen namen vorige maand echter onverwacht af. Bij de bedrijven beleefde SMIC een succesvolle beursgang. De grootste chipmaker van China steeg ruim 200 procent op zijn eerste beursdag in Shanghai.

De Hang Seng-index in Hongkong verloor 1,2 procent en de Australische All Ordinaries in Sydney leverde 0,8 procent in. De Kospi in Seoul verloor 0,8 procent na het besluit van de Zuid-Koreaanse centrale bank om de rente onveranderd te laten op 0,5 procent.

Meer uit Financieel

Vattenfall profiteert van hoge elektriciteitsprijs in Scandinavië

STOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall heeft in het eerste kwartaal fors meer winst gemaakt. Het bedrijf profiteerde van hogere prijzen in Scandinavië, aldus topvrouw Anna Borg in de kwartaalupdate van het bedrijf.

18 minuten geleden
Spaanse inflatie loopt verder op door hogere energieprijzen

MADRID (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in Spanje is in april verder opgelopen tot 3,5 procent, meldt het Spaanse Nationaal Statistisch Instituut (INE). Dat is het hoogste niveau sinds juni 2024. In maart stegen de consumentenprijzen in het Zuid-Europese land volgens de Europese rekenmethode al met 3,4 procent, door de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten.

21 minuten geleden
Iranoorlog drukt op boekingscijfers bij Booking.com

NORWALK (ANP/BLOOMBERG) - Reisbedrijf Booking Holdings, het moederbedrijf van Booking.com, heeft zijn verwachtingen voor dit jaar verlaagd, omdat de oorlog in het Midden-Oosten de vraag naar reizen drukt. Volgens financieel directeur Ewout Steenbergen zorgde de oorlog al voor meer annuleringen en minder nieuwe boekingen in het eerste kwartaal. In het tweede kwartaal voorziet hij nog meer impact.

1 uur geleden
Adidas verdient meer aan verkoop sportkleding

HERZOGENAURACH (ANP/BLOOMBERG) - Adidas heeft in het eerste kwartaal van dit jaar meer verdiend. Het bedrijf verkocht vooral veel meer sportkleding dan een jaar eerder. Ook zag de Duitse sportkledingfabrikant meer vraag naar zijn voetbal-, hardloop- en trainingsproducten.

1 uur geleden
Brussel dringt aan op gebruik leeftijds-app voor eind dit jaar

STRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie dringt er bij lidstaten op aan om de EU-leeftijdsverificatieapp voor het einde van het jaar te gebruiken. Dat zei Eurocommissaris Henna Virkkunen (Technologische Soevereiniteit) woensdag.

1 uur geleden
Indiase maatschappijen vrezen vluchtuitval door dure brandstof

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Luchtvaartmaatschappijen in India hebben hun regering gevraagd om financiële steun tegen de hoge prijzen van vliegtuigbrandstof. Maatschappijen staan onder zo'n grote druk dat er mogelijk vluchten uitvallen of dat ze moeten stoppen.

1 uur geleden
KPN zakt op afwachtend Damrak na cijfers, focus op Fed-besluit

AMSTERDAM (ANP) - KPN behoorde woensdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. Het telecomconcern zag de omzet en winst stijgen in het eerste kwartaal en handhaafde de verwachtingen voor het hele jaar. Beleggers hadden echter op meer gehoopt. KPN sloot wel meer huishoudens aan op zijn netwerk voor glasvezel. Volgens topman Joost Farwerck blijft het concern daarmee marktleider op het gebied van sneller internet in Nederland. Het aandeel zakte ruim 2 procent.

2 uur geleden