Nikkei doet stap terug door viruszorgen
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is donderdag met verlies geëindigd na de stevige winstbeurt een dag eerder. De stemming werd gedrukt door een stijging van het aantal coronabesmettingen in delen van Japan. De Japanse overheid verhoogde daardoor het virusalarm naar het hoogste niveau. Ook de andere beursgraadmeters in de Aziatische regio lieten verliezen zien, ondanks beter dan verwachte Chinese macro-economische cijfers.
De Nikkei in Tokio sloot uiteindelijk 0,8 procent lager op 22.770,36 punten. De Japanse chipbedrijven Advantest en Tokyo Electron behoorden tot de sterkste dalers met minnen van 2,7 en 2,6 procent. De Japanse beursuitbater Japan Exchange Group dikte 6,5 procent aan. De eigenaar van de beurzen in Tokio en Osaka wordt per 29 juli opgenomen in de Nikkei en vervangt Sony Financial Holdings in de hoofdindex.
In Shanghai noteerde de beurs tussentijds ruim 2 procent lager. Uit cijfers van de Chinese overheid bleek dat de op een na grootste economie ter wereld in het tweede kwartaal met 3,2 procent is gegroeid op jaarbasis. Dat was meer dan verwacht. Ook het herstel van de Chinese industriële productie viel in juni sterker uit dan voorzien. De Chinese detailhandelsverkopen namen vorige maand echter onverwacht af. Bij de bedrijven beleefde SMIC een succesvolle beursgang. De grootste chipmaker van China steeg ruim 200 procent op zijn eerste beursdag in Shanghai.
De Hang Seng-index in Hongkong verloor 1,2 procent en de Australische All Ordinaries in Sydney leverde 0,8 procent in. De Kospi in Seoul verloor 0,8 procent na het besluit van de Zuid-Koreaanse centrale bank om de rente onveranderd te laten op 0,5 procent.
Meer uit Financieel
SLIEDRECHT (ANP) - De gegevens die buit zijn gemaakt bij Odido door de cyberaanval zijn een "voedingsbodem voor criminelen", zegt directeur Dave Maasland van cyberbeveiliger ESET. Niet vanwege de omvang, maar vanwege de combinatie van gegevens, stelt hij.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic, eigenaar van chatbot Claude, is niet van plan om zijn gebruiksbeperkingen voor militaire doeleinden te versoepelen. Dat zeggen bronnen tegen persbureau Reuters. Anthropic en het Amerikaanse ministerie van Defensie discussiëren er al maanden over.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie onderzoekt de grote cyberaanval bij telecombedrijf Odido, waarbij miljoenen klantgegevens zijn gestolen. Dat heeft een woordvoerder van het OM bevestigd aan het ANP. Het gaat om een strafrechtelijk onderzoek. Meer informatie kan de zegsman op dit moment nog niet over de zaak geven.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bewoners kunnen hun lege statiegeldflessen en -blikjes voortaan mogelijk gewoon inleveren bij iemand in de straat. Statiegeld Nederland, onderdeel van inzamelingsstichting Verpact, breidt het aantal uitbetalende innamepunten uit via een nieuwe samenwerking met ViaTim. Dat is de organisatie achter een landelijk netwerk van pakketpunten aan huis.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Britse sportwagenfabrikant Aston Martin schrapt tot 20 procent van zijn personeelsbestand. Het bedrijf, met ongeveer 3000 werknemers, had het afgelopen jaar last van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump en China.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse VIA Outlets ontving vorig jaar meer bezoekers bij zijn elf kledingoutlets, verdeeld over negen Europese landen. Dat is volgens het bedrijf achter Batavia Stad Fashion Outlet in Lelystad onder andere te danken aan toeristen die op hun vakantie relatief goedkoop merkkleding willen inslaan.
4 uur geledenESSEN (ANP/BLOOMBERG) - E.ON, het Duitse moederbedrijf van Essent en Energiedirect.nl, breidt zijn investeringen uit in onder meer het Europese elektriciteitsnet. Het energieconcern meldt in zijn jaarresultaten de investeringen tussen 2026 en 2030 met 5 miljard euro op te hogen tot 48 miljard euro. Het stroomnet in Nederland en andere Europese landen raakt steeds voller en projecten voor duurzamere energie en grote verbruikers moeten concurreren om aansluitingen.
4 uur geleden