Nikkei doet stap terug door viruszorgen
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is donderdag met verlies geëindigd na de stevige winstbeurt een dag eerder. De stemming werd gedrukt door een stijging van het aantal coronabesmettingen in delen van Japan. De Japanse overheid verhoogde daardoor het virusalarm naar het hoogste niveau. Ook de andere beursgraadmeters in de Aziatische regio lieten verliezen zien, ondanks beter dan verwachte Chinese macro-economische cijfers.
De Nikkei in Tokio sloot uiteindelijk 0,8 procent lager op 22.770,36 punten. De Japanse chipbedrijven Advantest en Tokyo Electron behoorden tot de sterkste dalers met minnen van 2,7 en 2,6 procent. De Japanse beursuitbater Japan Exchange Group dikte 6,5 procent aan. De eigenaar van de beurzen in Tokio en Osaka wordt per 29 juli opgenomen in de Nikkei en vervangt Sony Financial Holdings in de hoofdindex.
In Shanghai noteerde de beurs tussentijds ruim 2 procent lager. Uit cijfers van de Chinese overheid bleek dat de op een na grootste economie ter wereld in het tweede kwartaal met 3,2 procent is gegroeid op jaarbasis. Dat was meer dan verwacht. Ook het herstel van de Chinese industriële productie viel in juni sterker uit dan voorzien. De Chinese detailhandelsverkopen namen vorige maand echter onverwacht af. Bij de bedrijven beleefde SMIC een succesvolle beursgang. De grootste chipmaker van China steeg ruim 200 procent op zijn eerste beursdag in Shanghai.
De Hang Seng-index in Hongkong verloor 1,2 procent en de Australische All Ordinaries in Sydney leverde 0,8 procent in. De Kospi in Seoul verloor 0,8 procent na het besluit van de Zuid-Koreaanse centrale bank om de rente onveranderd te laten op 0,5 procent.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Europese luchthavens zijn blij met de plannen van de Europese Commissie die de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de energiemarkten in de EU moeten beperken. Hun koepelorganisatie ACI Europe laat weten de plannen te verwelkomen.
11 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst geopend, nadat president Donald Trump had aangekondigd de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran te verlengen. Daarnaast waren er weer veel bedrijfsresultaten voor beleggers op Wall Street, waaronder van vliegtuigbouwer Boeing.
35 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De brandstofprijzen zijn ook in het Verenigd Koninkrijk fors gestegen. Het gaat om de grootste stijging sinds juni 2022, kort nadat Rusland Oekraïne was binnengevallen. Dat meldt statistiekbureau ONS, de Britse evenknie van het CBS.
51 minuten geledenARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Boeing heeft in het eerste kwartaal van dit jaar meer verkeersvliegtuigen aan klanten afgeleverd dan een jaar eerder, waardoor de omzet is gestegen. Volgens de vliegtuigmaker ging het om 143 toestellen, tegen 130 die een jaar eerder aan klanten werden overgedragen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) legt een dwangsom op aan Tata Steel. De staalfabrikant moet een specifieke soort staalslak voortaan als gevaarlijk classificeren, waarschuwt de inspectie.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Zeker vijf tankers die onderweg waren naar Rotterdam, hebben na de sluiting van de Straat van Hormuz hun koers verlegd naar Azië. Dat meldt Havenbedrijf Rotterdam. De schepen konden hun olie daar op dat moment voor hogere prijzen verkopen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin wordt nauwelijks geraakt door de oorlog in het Midden-Oosten. Waar de traditioneel veilige belegging van goud bijvoorbeeld fors in waarde zakte sinds eind februari, steeg de koers van de bitcoin flink in dezelfde periode.
3 uur geleden