Nikkei daalt na verklaring Powell, Chinese beurzen gesloten
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio liet donderdag een klein verlies zien. Beleggers verwerkten de lagere slotstanden op Wall Street, waar de stemming werd gedrukt door het vooruitzicht van verdere renteverhogingen door de Federal Reserve. Fed-baas Jerome Powell zei in een verklaring voor het Amerikaanse Congres dat de strijd tegen de inflatie nog een lange weg heeft te gaan en dat het noodzakelijk is om de rente nog iets verder te verhogen tegen het einde van het jaar.
De Japanse hoofdindex, de Nikkei 225, noteerde in het laatste uur van de beurshandel 0,4 procent in de min. SoftBank zakte 1,8 procent en leverde daarmee weer een groot deel van de stevige koerswinst van een dag eerder in. De techinvesteerder kampte met verliezen in de Amerikaanse techsector, waar de techgraadmeter Nasdaq ruim 1 procent verloor.
Ook de Japanse chipbedrijven Advantest en Tokyo Electron stonden onder druk en verloren respectievelijk 4,8 en 3,1 procent. Gamesbedrijf Nintendo behoorde daarentegen tot de sterkste stijgers met een plus van 1,8 procent. Autofabrikant Toyota won 1,2 procent en elektronicaconcern Sony daalde 0,7 procent.
De handel in de Aziatische regio verliep verder relatief rustig aangezien beleggers in China, Hongkong en Taiwan een dag vrij hadden. De All Ordinaries in Sydney raakte 1,6 procent kwijt mede door koersverliezen bij de mijnbouwbedrijven. Zo verloren BHP en Rio Tinto respectievelijk meer dan 2 procent en ruim 1 procent. De Kospi in Seoul hield het hoofd boven water en klom 0,5 procent, mede dankzij een koerswinst van Samsung. Het grote Zuid-Koreaanse tech- en chipconcern won ruim 1 procent. Concurrent SK Hynix verloor daarentegen 0,5 procent.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag wisselend gesloten na de koersverliezen een dag eerder. De aandacht van beleggers op Wall Street ging onder meer uit naar zwakke cijfers over het Amerikaanse consumentenvertrouwen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is niet bezorgd over de vorming van bubbels door de enorme investeringen in kunstmatige intelligentie. Op de financiƫle markten zijn er juist wel zorgen dat de waarderingen van techbedrijven te sterk zijn gestegen en bestaan twijfels of de grote AI-investeringen uiteindelijk rendabel zullen zijn.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Honderden vluchten zijn vrijdag geannuleerd in de Verenigde Staten als gevolg van de shutdown van de Amerikaanse overheid en het krimpplan voor het vliegverkeer door luchtvaartautoriteit FAA. Vrijdag kwam 4 procent van de binnenlandse vluchten in de VS te vervallen. Dat raakte ongeveer zevenhonderd vluchten van de vier grootste maatschappijen American Airlines, Delta Air Lines, Southwest Airlines en United Airlines.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag opnieuw lager gesloten na de min een dag eerder. Staalconcern ArcelorMittal wist zich wel te onttrekken aan het overwegend negatieve sentiment en stond opnieuw bij de sterkste stijgers in de hoofdindex.
5 uur geledenANN ARBOR (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Amerikaanse consumenten in de economie is deze maand gezakt naar het laagste niveau sinds juni 2022. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van een voorlopige raming. Amerikaanse consumenten zijn vooral bezorgd over de aanhoudende shutdown van de overheid en de afzwakkende arbeidsmarkt in de Verenigde Staten.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Airbnb en Expedia behoorden vrijdag tot de stijgers op de beurzen in New York na kwartaalcijfers van de twee bedrijven die actief zijn in de reissector. Verhuurplatform Airbnb presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht door de aantrekkende vraag naar accommodaties en gaf een positieve verwachting af voor het huidige kwartaal. Het aandeel klom meer dan 1 procent.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Russische olieconcern Lukoil is in "vergevorderde gesprekken met andere partijen" over de overname van de internationale activiteiten na het afhaken van het Zwitserse Gunvor. Het doel is "zo snel mogelijk tot een nieuwe verkoopovereenkomst te komen", laat de Nederlandse tak van Lukoil weten in een verklaring. Donderdag ging de verkoop aan grondstoffenhandelaar Gunvor niet door na weerstand vanuit de Verenigde Staten.
8 uur geleden