Nikkei daalt na verklaring Powell, Chinese beurzen gesloten
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio liet donderdag een klein verlies zien. Beleggers verwerkten de lagere slotstanden op Wall Street, waar de stemming werd gedrukt door het vooruitzicht van verdere renteverhogingen door de Federal Reserve. Fed-baas Jerome Powell zei in een verklaring voor het Amerikaanse Congres dat de strijd tegen de inflatie nog een lange weg heeft te gaan en dat het noodzakelijk is om de rente nog iets verder te verhogen tegen het einde van het jaar.
De Japanse hoofdindex, de Nikkei 225, noteerde in het laatste uur van de beurshandel 0,4 procent in de min. SoftBank zakte 1,8 procent en leverde daarmee weer een groot deel van de stevige koerswinst van een dag eerder in. De techinvesteerder kampte met verliezen in de Amerikaanse techsector, waar de techgraadmeter Nasdaq ruim 1 procent verloor.
Ook de Japanse chipbedrijven Advantest en Tokyo Electron stonden onder druk en verloren respectievelijk 4,8 en 3,1 procent. Gamesbedrijf Nintendo behoorde daarentegen tot de sterkste stijgers met een plus van 1,8 procent. Autofabrikant Toyota won 1,2 procent en elektronicaconcern Sony daalde 0,7 procent.
De handel in de Aziatische regio verliep verder relatief rustig aangezien beleggers in China, Hongkong en Taiwan een dag vrij hadden. De All Ordinaries in Sydney raakte 1,6 procent kwijt mede door koersverliezen bij de mijnbouwbedrijven. Zo verloren BHP en Rio Tinto respectievelijk meer dan 2 procent en ruim 1 procent. De Kospi in Seoul hield het hoofd boven water en klom 0,5 procent, mede dankzij een koerswinst van Samsung. Het grote Zuid-Koreaanse tech- en chipconcern won ruim 1 procent. Concurrent SK Hynix verloor daarentegen 0,5 procent.
Meer uit Financieel
NEW DELHI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Adani Group is van plan tegen 2035 zo'n 100 miljard dollar te investeren in de ontwikkeling van energiezuinige datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). Het grote Indiase concern, actief in onder meer havens en energiecentrales, wil daarmee profiteren van India's opkomst als centrum voor AI en cloudcomputing.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Telecomprovider Odido onderzoekt of het oude gegevens te lang heeft bewaard. Het telecombedrijf zegt vragen te hebben gekregen van mensen die zeggen al jaren weg te zijn als klant en toch een mail kregen waarin staat dat hun persoonsgegevens mogelijk zijn gelekt bij een grote hack die vorige week bekend werd.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De werkgelegenheid in de omvangrijke Duitse industrie is vorig jaar met meer dan 120.000 arbeidsplaatsen gekrompen. Dat meldt advies- en accountancybureau EY in een onderzoek. Vooral de noodlijdende Duitse auto-industrie werd hard getroffen met een verlies van ongeveer 50.000 banen, aldus het onderzoek.
1 uur geledenKOLKATA (ANP/AFP) - Een omstreden Indiaas megaproject op een eiland in de Andamanse Zee mag toch doorgaan. Het milieuhof van India heeft toestemming gegeven voor het strategisch belangrijke infrastructuurproject op het eiland Great Nicobar, ondanks wijdverspreide zorgen over ecologische schade. Het National Green Tribunal verwierp een reeks bezwaren tegen het megaproject met de mededeling dat er "voldoende waarborgen" in acht waren genomen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Alfen behoorde dinsdag tot de grote verliezers op de Amsterdamse beurs. De producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet werd door beleggingsadviseur Oddo BHF op de verkooplijst gezet en verloor ruim 5 procent. De algehele stemming op het Damrak was terughoudend in afwachting van de hervatting van de beurshandel op Wall Street. De beurzen in New York bleven maandag dicht vanwege President's Day.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Spaanse regering heeft aanklagers opgedragen een onderzoek te beginnen naar socialmediaplatforms X, Meta en TikTok. Op die platforms zouden met kunstmatige intelligentie gegenereerde beelden van seksueel misbruik van kinderen worden verspreid. Dat schreef premier Pedro Sánchez dinsdag op zijn X-account.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Het kan moeilijk worden om met zekerheid de doodsoorzaak vast te stellen van de Franse baby's van wie het overlijden onlangs in verband is gebracht met teruggeroepen babyvoeding. Daarvoor hebben Franse autoriteiten gewaarschuwd.
3 uur geleden