Nikkei daalt na verklaring Powell, Chinese beurzen gesloten
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio liet donderdag een klein verlies zien. Beleggers verwerkten de lagere slotstanden op Wall Street, waar de stemming werd gedrukt door het vooruitzicht van verdere renteverhogingen door de Federal Reserve. Fed-baas Jerome Powell zei in een verklaring voor het Amerikaanse Congres dat de strijd tegen de inflatie nog een lange weg heeft te gaan en dat het noodzakelijk is om de rente nog iets verder te verhogen tegen het einde van het jaar.
De Japanse hoofdindex, de Nikkei 225, noteerde in het laatste uur van de beurshandel 0,4 procent in de min. SoftBank zakte 1,8 procent en leverde daarmee weer een groot deel van de stevige koerswinst van een dag eerder in. De techinvesteerder kampte met verliezen in de Amerikaanse techsector, waar de techgraadmeter Nasdaq ruim 1 procent verloor.
Ook de Japanse chipbedrijven Advantest en Tokyo Electron stonden onder druk en verloren respectievelijk 4,8 en 3,1 procent. Gamesbedrijf Nintendo behoorde daarentegen tot de sterkste stijgers met een plus van 1,8 procent. Autofabrikant Toyota won 1,2 procent en elektronicaconcern Sony daalde 0,7 procent.
De handel in de Aziatische regio verliep verder relatief rustig aangezien beleggers in China, Hongkong en Taiwan een dag vrij hadden. De All Ordinaries in Sydney raakte 1,6 procent kwijt mede door koersverliezen bij de mijnbouwbedrijven. Zo verloren BHP en Rio Tinto respectievelijk meer dan 2 procent en ruim 1 procent. De Kospi in Seoul hield het hoofd boven water en klom 0,5 procent, mede dankzij een koerswinst van Samsung. Het grote Zuid-Koreaanse tech- en chipconcern won ruim 1 procent. Concurrent SK Hynix verloor daarentegen 0,5 procent.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten, waarmee enig herstel werd getoond van de twee voorgaande verliesbeurten. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de stijgers dankzij sterke kwartaalresultaten en vooruitzichten van het Taiwanese chipbedrijf TSMC. Ook waren er weer cijfers van grote Amerikaanse banken.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) staat klaar om Venezuela financieel te steunen. Dat heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva gezegd in een interview met persbureau Reuters tijdens een bezoek aan Oekraïne. "Als er een mogelijkheid is om de mensen van Venezuela te steunen, dan kun je er zeker van zijn dat het IMF er is."
3 uur geledenLOS GATOS (ANP) - Netflix heeft een overeenkomst gesloten over de wereldwijde streamingrechten van films van Sony Pictures Entertainment. Dat maakten de bedrijven donderdag bekend. De nieuwe regeling wordt geleidelijk ingevoerd en is in 2029 voltooid. Hoeveel geld gemoeid is met de deal, is niet bekendgemaakt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met Taiwan. Volgens het Amerikaanse ministerie van Handel dalen de importheffingen op goederen uit Taiwan en gaan Taiwanese bedrijven honderden miljarden investeren in chipproductie in de VS.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben de eerste verkoop van olie uit Venezuela afgerond. Dat heeft een Amerikaanse regeringsfunctionaris gezegd tegen het Franse persbureau AFP. Volgens die functionaris was met die deal een bedrag van 500 miljoen dollar gemoeid en kunnen de komende tijd meer verkopen plaatsvinden.
6 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - De wereldwijde scheepvaart had vorig jaar te maken met meer aanvallen op schepen door piraten. Volgens het in Londen gevestigde International Maritime Bureau (IMB) waren er 137 aanvallen en pogingen tot kaping van schepen. Dat waren er 116 een jaar eerder.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een recordaantal cao-onderhandelingen is vorig jaar vastgelopen, stelt werkgeversvereniging AWVN. Bijna vier op de tien cao-onderhandelingen kwamen uit bij een eindbod. AWVN stelt dat er uiteindelijk weinig ruimte overblijft om afspraken per sector of branche aan te passen.
8 uur geleden