Nikkei daalt na verklaring Powell, Chinese beurzen gesloten
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio liet donderdag een klein verlies zien. Beleggers verwerkten de lagere slotstanden op Wall Street, waar de stemming werd gedrukt door het vooruitzicht van verdere renteverhogingen door de Federal Reserve. Fed-baas Jerome Powell zei in een verklaring voor het Amerikaanse Congres dat de strijd tegen de inflatie nog een lange weg heeft te gaan en dat het noodzakelijk is om de rente nog iets verder te verhogen tegen het einde van het jaar.
De Japanse hoofdindex, de Nikkei 225, noteerde in het laatste uur van de beurshandel 0,4 procent in de min. SoftBank zakte 1,8 procent en leverde daarmee weer een groot deel van de stevige koerswinst van een dag eerder in. De techinvesteerder kampte met verliezen in de Amerikaanse techsector, waar de techgraadmeter Nasdaq ruim 1 procent verloor.
Ook de Japanse chipbedrijven Advantest en Tokyo Electron stonden onder druk en verloren respectievelijk 4,8 en 3,1 procent. Gamesbedrijf Nintendo behoorde daarentegen tot de sterkste stijgers met een plus van 1,8 procent. Autofabrikant Toyota won 1,2 procent en elektronicaconcern Sony daalde 0,7 procent.
De handel in de Aziatische regio verliep verder relatief rustig aangezien beleggers in China, Hongkong en Taiwan een dag vrij hadden. De All Ordinaries in Sydney raakte 1,6 procent kwijt mede door koersverliezen bij de mijnbouwbedrijven. Zo verloren BHP en Rio Tinto respectievelijk meer dan 2 procent en ruim 1 procent. De Kospi in Seoul hield het hoofd boven water en klom 0,5 procent, mede dankzij een koerswinst van Samsung. Het grote Zuid-Koreaanse tech- en chipconcern won ruim 1 procent. Concurrent SK Hynix verloor daarentegen 0,5 procent.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie zal door de Iranoorlog minder hard groeien, maar "kan tegen een stootje". Dat schrijven economen van ABN AMRO in een nieuw rapport, waarin ze ook waarschuwen voor hogere inflatie.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI is van plan te stoppen met zijn app Sora, die gebruikers met behulp van kunstmatige intelligentie korte video's liet maken. Het bedrijf wil de benodigde rekenkracht liever voor andere doeleinden inzetten, meldt een woordvoerder.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV pleit voor een ruimere belastingvrije reiskostenvergoeding en het invoeren van maximumprijzen voor benzine en diesel aan de pomp. Het zijn enkele punten die de grootste vakbond van Nederland aandraagt in de aanloop naar een Kamerdebat over de economische gevolgen van de Iranoorlog.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen gesloten. Beleggers zochten naar aanwijzingen over de mogelijke duur van de gevechten in Iran en de Golfregio, maar de onzekerheid overheerste.
5 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Europa krijgt binnenkort te maken met dezelfde verstoring in de aanvoer van brandstoffen die landen in Aziƫ al raakt, meent Shell-topman Wael Sawan. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de afsluiting van de Straat van Hormuz kunnen Golfstaten veel moeilijker hun olie en gas exporteren. Dit leidde onder andere in de Filipijnen, India, Cambodja en Myanmar al tot schaarste aan olie of gas.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten gingen dinsdag verder omhoog, ondanks opnieuw fors oplopende olieprijzen. De aanhoudende onrust rond de oorlog in het Midden-Oosten drukte wel op het sentiment, omdat beleggers vrezen dat het conflict het wereldwijde energieprobleem zal verergeren.
9 uur geledenAMSTELVEEN (ANP/BLOOMBERG) - Cacao- en katoenboeren in West-Afrika zullen kampen met mesttekorten door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwt ETG, een van de belangrijkste handelaren in landbouwgrondstoffen in de regio. Met de sluiting van de Straat van Hormuz worden de leveringen van meststoffen uit het Midden-Oosten verhinderd, waardoor de mestprijs stijgt.
9 uur geleden