Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei daalt na tegenvallende groei Chinese economie

Nikkei daalt na tegenvallende groei Chinese economie

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is maandag licht lager gesloten. Ook elders in de Aziatische regio gingen de belangrijkste aandelenmarkten overwegend omlaag. Beleggers grepen een tegenvallende groei van de Chinese economie aan om wat winst te nemen na de recente sterke rally. Meevallende winkelverkopen in China hielden de verliezen beperkt. Ook namen de zorgen over de in geldnood verkerende Chinese vastgoedontwikkelaar Evergrande wat af na geruststellende woorden van de Chinese centrale bank.

De Nikkei in Tokio eindigde 0,2 procent in de min op 29.025,46 punten. Vrijdag won de hoofdindex nog bijna 2 procent. Toyota behoorde tot de sterkste stijgers met een plus van ruim 2 procent. De grootste Japanse autofabrikant liet weten ook in november de productie te verlagen vanwege de tekorten aan chips en andere onderdelen in de autosector. Beleggers waren echter opgelucht dat Toyota wel vasthoudt aan zijn productiedoelstelling voor 9 miljoen auto's in het gehele boekjaar, dat loopt tot eind maart. De oliebedrijven gingen eveneens vooruit dankzij de aanhoudende stijging van de olieprijzen. Inpex dikte 5 procent aan.

De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,4 procent in de min. Uit cijfers van de Chinese overheid bleek dat de op een na grootste economie ter wereld in het derde kwartaal met 4,9 procent is gegroeid. Dat was de laagste groei in een jaar tijd. De Chinese economie kampte in het afgelopen kwartaal met stroomuitvallen door energietekorten, toeleveringsproblemen en lokale uitbraken van het coronavirus. De zwakke groei wakkerde wel de hoop aan op meer stimuleringsmaatregelen van de Chinese overheid. De productie van de omvangrijke industrie in het land viel in september ook lager uit dan verwacht, terwijl de winkelverkopen een sterker dan verwachte stijging lieten zien.

De Hang Seng-index in Hongkong verloor 0,6 procent. De Chinese vastgoedbedrijven gingen overwegend omhoog. Gouverneur Yi Gang van de Chinese centrale bank verklaarde zondag dat wanbetalingen door "mismanagement" van sommige bedrijven een uitdaging vormen voor de Chinese economie, maar dat de autoriteiten scherp zullen toezien dat ze geen gevaar vormen voor het hele financiële systeem. Vrijdag liet een andere bestuurder van de People's Bank of China al weten dat de problemen bij vastgoedontwikkelaar Evergrande op zichzelf staan en beheersbaar zijn, en dat andere vastgoedbedrijven in het land stabiel zijn.

Meer uit Financieel

Philips waarschuwt ziekenhuizen voor gebruik vernevelaars

AMSTERDAM (ANP) - Philips heeft ziekenhuizen gewaarschuwd om bepaalde vernevelaars voor beademingsapparaten niet meer te gebruiken. Het gaat om opzetstukken die medicijnen vernevelen zodat patiënten deze kunnen inademen. Het apparaat kan door de kleine vloeistofdruppeltjes echter defect raken. Patiënten krijgen dan mogelijk te weinig zuurstof zonder dat het apparaat hiervoor waarschuwt, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving door het Eindhovens Dagblad.

30 minuten geleden
Cao-overleg rijksambtenaren hervat na periode van stakingen

UTRECHT (ANP) - De vakbonden gaan weer praten met de overheid over de cao voor rijksambtenaren. Zaterdagochtend lieten FNV, CNV, AC Rijksvakbonden en CMHF Overheid weten een uitnodiging voor hervatting van het cao-overleg door minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken, CDA) te verwelkomen. Door rijksambtenaren worden al een tijd stakingen uitgevoerd. Dinsdag legden hun acties zelfs de Tweede Kamer lam omdat personeel het werk neerlegde.

3 uur geleden
Forse winsten Wall Street na nieuws heropening Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciële scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.

12 uur geleden
IMF-hoofd: moeilijke weg naar economische stabiliteit Venezuela

WASHINGTON (ANP/AFP) - Venezuela heeft een "moeilijke weg" te gaan om economische stabiliteit te bereiken. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) vrijdag gezegd. Donderdag werd nog bekend dat het IMF en de Wereldbank de samenwerking met Venezuela weer hervatten.

14 uur geleden
Vleesverwerker Vion verkoopt twee Duitse slachterijen

BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion Food Group verkoopt twee slachterijen in het zuiden van Duitsland als onderdeel van zijn reorganisatie waarbij het bedrijf zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vion zegt een principeakkoord te hebben gesloten over de verkoop van die vestigingen. Een evaluatie van de overige Duitse locaties van het bedrijf loopt nog.

14 uur geleden
Boeing: oorlog heeft nog geen impact op vliegtuigleveringen

ARLINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft nog geen impact gehad op de leveringen van passagiersvliegtuigen van Boeing aan klanten. Dat zei Boeing-topman Kelly Ortberg op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het bedrijf vrijdag. Daarnaast krijgt Boeing meer defensieorders door de oorlog.

15 uur geleden
Oliebedrijven kelderen op beurzen, luchtvaartsector hard omhoog

AMSTERDAM (ANP) - Oliebedrijven gingen vrijdag hard omlaag op de Europese aandelenbeurzen door de gekelderde olieprijzen na het nieuws dat de Straat van Hormuz wordt heropend door Iran voor de commerciële scheepvaart. Luchtvaartmaatschappijen profiteerden juist van de sterke daling van de olieprijzen omdat zij erg gevoelig zijn voor hoge kerosineprijzen.

17 uur geleden