Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei daalt na tegenvallende groei Chinese economie

Nikkei daalt na tegenvallende groei Chinese economie

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is maandag licht lager gesloten. Ook elders in de Aziatische regio gingen de belangrijkste aandelenmarkten overwegend omlaag. Beleggers grepen een tegenvallende groei van de Chinese economie aan om wat winst te nemen na de recente sterke rally. Meevallende winkelverkopen in China hielden de verliezen beperkt. Ook namen de zorgen over de in geldnood verkerende Chinese vastgoedontwikkelaar Evergrande wat af na geruststellende woorden van de Chinese centrale bank.

De Nikkei in Tokio eindigde 0,2 procent in de min op 29.025,46 punten. Vrijdag won de hoofdindex nog bijna 2 procent. Toyota behoorde tot de sterkste stijgers met een plus van ruim 2 procent. De grootste Japanse autofabrikant liet weten ook in november de productie te verlagen vanwege de tekorten aan chips en andere onderdelen in de autosector. Beleggers waren echter opgelucht dat Toyota wel vasthoudt aan zijn productiedoelstelling voor 9 miljoen auto's in het gehele boekjaar, dat loopt tot eind maart. De oliebedrijven gingen eveneens vooruit dankzij de aanhoudende stijging van de olieprijzen. Inpex dikte 5 procent aan.

De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,4 procent in de min. Uit cijfers van de Chinese overheid bleek dat de op een na grootste economie ter wereld in het derde kwartaal met 4,9 procent is gegroeid. Dat was de laagste groei in een jaar tijd. De Chinese economie kampte in het afgelopen kwartaal met stroomuitvallen door energietekorten, toeleveringsproblemen en lokale uitbraken van het coronavirus. De zwakke groei wakkerde wel de hoop aan op meer stimuleringsmaatregelen van de Chinese overheid. De productie van de omvangrijke industrie in het land viel in september ook lager uit dan verwacht, terwijl de winkelverkopen een sterker dan verwachte stijging lieten zien.

De Hang Seng-index in Hongkong verloor 0,6 procent. De Chinese vastgoedbedrijven gingen overwegend omhoog. Gouverneur Yi Gang van de Chinese centrale bank verklaarde zondag dat wanbetalingen door "mismanagement" van sommige bedrijven een uitdaging vormen voor de Chinese economie, maar dat de autoriteiten scherp zullen toezien dat ze geen gevaar vormen voor het hele financiƫle systeem. Vrijdag liet een andere bestuurder van de People's Bank of China al weten dat de problemen bij vastgoedontwikkelaar Evergrande op zichzelf staan en beheersbaar zijn, en dat andere vastgoedbedrijven in het land stabiel zijn.

Meer uit Financieel

Advocaat Fed-bestuurder Cook wil rechtszaak aanspannen om ontslag

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse Federal Reserve-bestuurder Lisa Cook gaat de poging van president Donald Trump om haar uit de centrale bank te verwijderen aanvechten via een gang naar de rechter, zei haar advocaat dinsdag.

22 minuten geleden
Damrak sluit lager na ontslag Fed-bestuurder door Trump

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag lager gesloten. Beleggers verwerkten het ontslag van bestuurder Lisa Cook van de Federal Reserve door de Amerikaanse president Donald Trump. De stap wordt gezien als een nieuwe aanval op de onafhankelijkheid van de centrale bank. Trump wil al langer dat de Fed de rente verlaagt om de economie te stimuleren.

31 minuten geleden
Consumentenvertrouwen VS daalt door zorgen over banen en inkomens

NEW YORK (ANP) - Het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten is in augustus licht gedaald door groeiende zorgen over banen en inkomens, meldt een toonaangevende onderzoeksorganisatie. De maandelijkse index van de Conference Board in New York daalde met 1,3 punt naar 97,4. Dat is wel hoger dan economen hadden verwacht.

1 uur geleden
VS overwegen belangen te nemen in defensiebedrijven

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering denkt erover zich in te kopen in Amerikaanse defensiebedrijven. Bedrijven als Lockheed Martin zijn nu al "feitelijk een arm van de Amerikaanse overheid", zei handelsminister Howard Lutnick dinsdag.

1 uur geleden
Brussel zegt over eigen techregels te gaan na dreigement Trump

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie gaat zelf over het reguleren van techbedrijven, benadrukt een woordvoerder van de Europese Commissie na dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump. Trump waarschuwde op platform Truth Social met importheffingen en exportbeperkingen voor landen die Amerikaanse techbedrijven extra belastingen opleggen of reguleren met speciale wetgeving.

2 uur geleden
Vakbond vindt sluiting Accell-fabriek in Heerenveen 'dramatisch'

HEERENVEEN (ANP) - Vakbond FNV noemt de sluiting van de Accell-fabriek in Heerenveen "dramatisch". Het fietsconcern achter merken als Batavus, Koga en Babboe heeft daarmee geen productie meer in Nederland en 160 mensen komen op straat te staan. "Nederland is een fietsland, maar je kunt zo geen Batavus meer kopen die in Nederland gemaakt is", zegt FNV-bestuurder Masja Zwart.

2 uur geleden
Wall Street terughoudend na nieuwe aanval Trump op Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag terughoudend geopend. Beleggers verwerkten de nieuwe aanval van president Donald Trump op de onafhankelijkheid van de Amerikaanse Federal Reserve. Trump kondigde het ontslag aan van Fed-bestuurder Lisa Cook, die hij beschuldigt van hypotheekfraude. Het is voor het eerst dat een president een Fed-gouverneur ontslaat.

2 uur geleden