Nikkei daalt in hogere regio
TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs is vrijdag met een kleine min gesloten. Een tegenvallende toename van de Japanse winkelverkopen in november zorgde daarbij voor enige koersdruk. Elders in de Aziatische regio wonnen de meeste beurzen terrein. Beleggers trokken zich op aan de nieuwe recordstanden op Wall Street.
De Nikkei in Tokio ging uiteindelijk 0,4 procent lager het weekeinde in op 23.837,72 punten. De Japanse beurs die tijdens de kerstdagen gewoon open was ging deze week licht vooruit. Naast de detailhandelsverkopen werd bekendgemaakt dat de productie in de Japanse industrie in november met 0,9 procent is afgenomen. Economen hadden gemiddeld op een productiekrimp met 1 procent gerekend.
Bij de bedrijven steeg Japan Display bijna 7 procent. Volgens zakenkrant Nikkei voert het noodlijdende bedrijf gesprekken met Apple en Sharp over de verkoop van zijn belangrijkste fabriek voor smartphone-schermen. Tabaksfabrikant Japan Tobacco en technologieconcern Canon, die net als veel andere Japanse bedrijven ex dividend noteerden, verloren 3,5 procent en 2,5 procent.
De beurs in Shanghai noteerde tussentijds 0,2 procent in de plus na een stijging van de winstgevendheid van Chinese industriële bedrijven in november. De Kospi in Seoul steeg 0,1 procent. In Hongkong keerden beleggers terug na de kerstdagen en stond de Hang Seng-index 1,1 procent hoger. Ook in Sydney werd de handel na de kerstdagen hervat en sloot de All Ordinaries met een winst van 0,4 procent.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn in de eerste helft van dit jaar gegroeid. Het is voor het eerst sinds 2022 dat het eerste halfjaar weer groei laat zien, aldus cijfers van tv-marketingorganisatie Screenforce.
9 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn in de eerste helft van dit jaar gegroeid. Het is voor het eerst sinds 2022 dat het eerste halfjaar weer groei laat zien, aldus cijfers van tv-marketingorganisatie Screenforce.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street heeft woensdag wat terrein teruggewonnen na een verliesreeks van drie dagen. Beleggers gingen volgens kenners op koopjesjacht. Door de verliezen van de afgelopen dagen leken sommige aandelen opeens aantrekkelijk geprijsd. De koerswinsten werden wel enigszins getemperd door een verkoopgolf op de obligatiemarkt.
3 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Chevron, het Italiaanse Eni en andere buitenlandse energiebedrijven hebben woensdag in Caracas handtekeningen gezet onder grote projectuitbreidingen om de olieproductie in Venezuela op te krikken. Ze willen er komende jaren veel geld investeren. Chevron heeft zelfs meer dan 7 miljard dollar toegezegd.
4 uur geledenALEXANDRIA (ANP/RTR) - Google heeft in een rechtszaak een gedwongen verkoop van een bedrijfsonderdeel ontlopen. Het is al de derde keer in korte tijd dat Amerikaanse autoriteiten achter het net vissen in pogingen een techconcern op te knippen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nog steeds zijn er burgers, bedrijven en andere organisaties die het oude rekeningnummer van de Belastingdienst gebruiken. Volgens de fiscus komt vier maanden na de overstap naar Rabobank nog een op de tien betalingen binnen via het oude ING-nummer. Daarom komt de Belastingdienst binnenkort met een campagne op radio en internet om iedereen nogmaals te attenderen op de verandering.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Scheepvaartconcern Maersk heeft een contract getekend om een groot containerschip voor het eerst uit te rusten met een soort zeil. Het Britse bedrijf Anemoi gaat een zogenoemd rotorzeil maken met een hoogte van 35 meter. Dat wordt volgend jaar voor een proef geplaatst op een containerschip en moet helpen het brandstofverbruik terug te dringen.
5 uur geleden