Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei daalt in hogere regio

Nikkei daalt in hogere regio

TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs is vrijdag met een kleine min gesloten. Een tegenvallende toename van de Japanse winkelverkopen in november zorgde daarbij voor enige koersdruk. Elders in de Aziatische regio wonnen de meeste beurzen terrein. Beleggers trokken zich op aan de nieuwe recordstanden op Wall Street.

De Nikkei in Tokio ging uiteindelijk 0,4 procent lager het weekeinde in op 23.837,72 punten. De Japanse beurs die tijdens de kerstdagen gewoon open was ging deze week licht vooruit. Naast de detailhandelsverkopen werd bekendgemaakt dat de productie in de Japanse industrie in november met 0,9 procent is afgenomen. Economen hadden gemiddeld op een productiekrimp met 1 procent gerekend.

Bij de bedrijven steeg Japan Display bijna 7 procent. Volgens zakenkrant Nikkei voert het noodlijdende bedrijf gesprekken met Apple en Sharp over de verkoop van zijn belangrijkste fabriek voor smartphone-schermen. Tabaksfabrikant Japan Tobacco en technologieconcern Canon, die net als veel andere Japanse bedrijven ex dividend noteerden, verloren 3,5 procent en 2,5 procent.

De beurs in Shanghai noteerde tussentijds 0,2 procent in de plus na een stijging van de winstgevendheid van Chinese industriële bedrijven in november. De Kospi in Seoul steeg 0,1 procent. In Hongkong keerden beleggers terug na de kerstdagen en stond de Hang Seng-index 1,1 procent hoger. Ook in Sydney werd de handel na de kerstdagen hervat en sloot de All Ordinaries met een winst van 0,4 procent.

Meer uit Financieel

Restaurantbezoek wordt komend jaar duurder, verwacht FSIN

EDE (ANP) - De prijzen in Nederlandse restaurants en cafés zullen volgend jaar stijgen, verwacht het FoodService Instituut Nederland (FSIN). Ook dit jaar ziet het kennisinstituut een toename van de prijzen in de horecasector en bij supermarkten en speciaalzaken. Dat zorgt ervoor dat de consument kritischer is geworden, stelt FSIN-directeur Patrick Bramer.

41 minuten geleden
NVM verwacht dat huizenmarkt krap blijft ondanks groter aanbod

UTRECHT (ANP) - Makelaarsvereniging NVM verwacht dat de huizenmarkt voorlopig nog krap zal blijven voor kopers, ondanks het gegroeide aanbod van bestaande huizen in het afgelopen kwartaal vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder. Dat heeft voorzitter van de vakgroep NVM Wonen Lana Goutsmits-Gerssen donderdag gezegd tijdens het toelichten van de ontwikkelingen op de woningmarkt in het derde kwartaal.

1 uur geleden
Persoonsgegevens buitgemaakt bij cyberaanval kledingsite ASOS

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse onlinemodewinkel ASOS meldt dat bij een cyberaanval eerder deze week persoonlijke gegevens van klanten zijn buitgemaakt, waaronder namen en contactgegevens. Dat blijkt uit het eerste onderzoek van het bedrijf.

1 uur geleden
Japans modewinkelconcern achter Uniqlo op weg om H&M in te halen

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De eigenaar van Uniqlo, Fast Retailing, is op weg om H&M in te halen als het op een na grootste modewinkelconcern ter wereld. Dankzij winkelopeningen in Europa en Noord-Amerika en relatief eenvoudig ogende kleding die goed aanslaat, stegen de opbrengsten voor de Japanse retailer in een jaar tijd met 17 procent.

1 uur geleden
Sjoerdsma verwacht geen algeheel akkoord na overleg EU en China

DEN HAAG (ANP) - De EU en China bereiken geen "allesomvattend akkoord", verwacht minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66). Dat zei hij donderdag in de Tweede Kamer over het overleg dat de twee blokken momenteel in Beijing voeren.

1 uur geleden
Duitsland verdubbelt groeivooruitzicht economie voor dit jaar

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland heeft zijn verwachtingen voor de economische groei voor dit jaar ruim verdubbeld, na een beter dan verwachte eerste jaarhelft. Dat komt met name door een sterke export en grote overheidsinvesteringen, die zwakke consumentenbestedingen compenseren.

2 uur geleden
Makelaars zien vaker vertraging huizenbouw om vol stroomnet

UTRECHT (ANP) - Makelaars merken dat steeds meer woningbouwprojecten vertraging oplopen door het volle stroomnet, meldt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). "Netcongestie werd eerder als een toekomstig scenario genoemd, maar inmiddels zien makelaars dat bij ongeveer een kwart van de projecten vertraging ontstaat door netcongestie", aldus Lana Goutsmits-Gerssen, voorzitter van de vakgroep NVM Wonen. Ze zei dat donderdag tijdens de presentatie over de ontwikkelingen op de woningmarkt in het afgelopen kwartaal.

2 uur geleden