Nikkei daalt flink door rentevrees
TOKIO (ANP) - In Tokio, waar beleggers terugkeerden na een vrije dag, is de aandelenbeurs woensdag flink lager gesloten. Beleggers houden er rekening mee dat de rentes zullen stijgen. Later op de dag worden de notulen van de meest recente beleidsvergadering van de Federal Reserve gepubliceerd. Dan wordt mogelijk meer bekend over de afbouw van de steunmaatregelen, die de rentes laag hebben gehouden, van de Amerikaanse centrale bank.
De rentes op de obligatiemarkten liepen dinsdag al op na de aankondiging van president Joe Biden dat Jerome Powell mag aanblijven voor een tweede termijn als baas van de Federal Reserve. Zijn herbenoeming leidde tot speculatie dat de steunmaatregelen van de Fed nu mogelijk sneller afgebouwd kunnen worden. Vooral voor techaandelen, die erg gevoelig zijn voor het oplopen van de rente, wordt dat laatste als ongunstig beschouwd. Technologiegraadmeter Nasdaq daalde dinsdag dan ook op Wall Street.
De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde woensdag uiteindelijk 1,6 procent in de min op 29.302,66 punten. De maker van apparatuur om chips te testen Advantest (min 4,7 procent), fabrikant van computers en consumentenelektronica Fujitsu (min 3,7 procent) en game-ontwikkelaar Konami (min 3,7 procent) zaten bij de sterkste dalers.
Xiaomi
De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,7 procent in de plus. De Chinese fabrikant van elektrische auto's Xpeng won 10,3 procent. Het bedrijf maakte bekend volgend jaar auto's te willen gaan verkopen in onder meer Nederland en Denemarken. Op termijn wil Xpeng de helft van zijn voertuigen buiten China verkopen. Maaltijdbezorger Meituan, die later deze week met kwartaalcijfers komt, steeg 2,3 procent.
Xiaomi verloor 7,7 procent na publicatie van zijn kwartaalcijfers. De Chinese smartphonefabrikant groeide minder hard door het wereldwijde chiptekort en de problemen in de toeleveringsketen. Daarnaast verloor Xiaomi ook marktaandeel aan Apple.
De beurs in Shanghai won 0,3 procent en de All Ordinaries in Syndey daalde 0,2 procent. In Nieuw-Zeeland verhoogde de centrale bank de rente van 0,5 procent naar 0,75 procent om de inflatie te beteugelen. De rentestap was in lijn met de verwachtingen van economen.
Meer uit Financieel
SYDNEY (ANP/DPA) - Vanaf medio 2028 vinden er voor het eerst commerciële directe vluchten plaats tussen Sydney en New York. Dat heeft de Australische luchtvaartmaatschappij Qantas bekendgemaakt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het verkorten van de WW kan iets helpen om extra mensen aan het werk te krijgen, maar het effect is "beperkt", heeft het Centraal Planbureau (CPB) becijferd. Een kabinetsplan met zo'n maatregel werd onlangs uitgesteld na forse kritiek vanuit de vakbonden en meerdere oppositiepartijen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het verkorten van de WW kan iets helpen om extra mensen aan het werk te krijgen, maar het effect is "beperkt", heeft het Centraal Planbureau (CPB) becijferd. Een kabinetsplan met zo'n maatregel werd onlangs uitgesteld na forse kritiek vanuit de vakbonden en meerdere oppositiepartijen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. Techgraadmeter Nasdaq bereikte een nieuw recordniveau, terwijl beleggers tegelijkertijd de ontwikkelingen tussen de Verenigde Staten en Iran scherp in de gaten hielden.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) vindt de stap van WSP Global om het bod op ingenieursbureau Arcadis in te trekken "zeer begrijpelijk" vanuit de Canadezen bezien. "Het is zeer spijtig dat een beursgenoteerde onderneming als Arcadis het niet nodig vond om in gesprek te gaan met een serieus bedrijf", laat adjunct-directeur Errol Keyner van de belangenclub voor beleggers weten.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse overheid gaat de steun uitbreiden voor inwoners van het land die het hardst getroffen worden door de stijgende brandstofprijzen. Dat heeft de Franse minister van Financiën Roland Lescure gezegd. Hij heeft nieuwe maatregelen aangekondigd om huishoudens te helpen die kampen met hoge brandstofkosten door het conflict in het Midden-Oosten.
8 uur geledenMONTREAL (ANP) - Het Canadese bedrijf WSP Global staakt zijn pogingen om advies- en ingenieursbedrijf Arcadis over te nemen. WSP had langere tijd interesse in Arcadis, maar die onderneming sloeg tot twee keer toe biedingen af. De Canadezen hebben besloten om hun bod op het Nederlandse bedrijf in te trekken, werd dinsdag bekendgemaakt.
8 uur geleden