Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei daalt door coronazorgen en lockdowns

Nikkei daalt door coronazorgen en lockdowns

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is dinsdag met verlies geëindigd. Het optimisme over de komst van de coronavaccins werd overschaduwd door de aanhoudende stijging van het aantal coronabesmettingen en de vrees voor nieuwe lockdowns wereldwijd. Ook de andere beursgraadmeters in de Aziatische regio verloren terrein.

De toonaangevende Nikkei in Tokio sloot uiteindelijk 0,2 procent lager op 26.687,84 punten. Vooral de Japanse luchtvaartmaatschappijen stonden onder druk. ANA Holdings zakte 7,6 procent en Japan Airlines verloor 3,3 procent. De Japanse premier Yoshihide Sage kondigde aan de promotiecampagne voor het binnenlandse toerisme rond de viering van het nieuwe jaar op te schorten vanwege de sterke stijging van het aantal coronagevallen in het land.

Nippon Kinzoku maakte daarentegen een koerssprong van 28 procent. Beleggers verwachten een sterke vraag naar de injectienaalden van het bedrijf door de start van de vaccinatieprogramma's wereldwijd tegen het coronavirus.

De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,2 procent in de min en de Hang Seng-index in Hongkong zakte 0,8 procent. Uit cijfers van de Chinese overheid bleek dat de industriële productie van het land in november met 7 procent op jaarbasis is gegroeid. Het groeicijfer lag in lijn met de verwachting van economen. De winkelverkopen in China namen afgelopen maand met 5 procent toe. Dat was iets minder dan verwacht.

De Kospi in Seoul daalde 0,5 procent. De All Ordinaries in Sydney verloor 0,4 procent. Vooral de Australische kolenbedrijven werden van de hand gedaan. De Chinese staatskrant Global Times meldde dat Peking toestemming heeft gegeven aan Chinese energiebedrijven om zonder restricties kolen te mogen importeren, behalve uit Australië. China en Australië zijn al maanden verwikkeld in een handelsconflict. Peking heeft onder meer importtarieven ingevoerd op Australische wijnen.

Meer uit Financieel

Rechter wijst verzet afhandelaren tegen aanbesteding Schiphol af

DEN HAAG (ANP) - De aanbesteding waarbij drie in plaats van zes afhandelaren actief zijn op Schiphol mag doorgaan. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald, nadat drie verliezende partijen een kort geding hadden aangespannen. Swissport, Aviapartner en Menzies voerden bezwaren aan waarom hun concurrenten de opdracht niet zouden moeten krijgen, maar de rechter wees die af.

18 minuten geleden
IKEA opent volgend jaar 'supermarktformaat' winkels in Nederland

HAARLEM (ANP) - IKEA wil volgend jaar een aantal kleinere winkels in Nederland open. Dat bevestigt een woordvoerder van de meubelketen na berichtgeving van het AD. In de nieuwe winkels, met het formaat van een supermarkt, zal onder meer servies en verlichting te koop zijn.

42 minuten geleden
Rechter wijst verzet afhandelaren tegen aanbesteding Schiphol af

DEN HAAG (ANP) - De aanbesteding waarbij drie in plaats van zes afhandelaren actief zijn op Schiphol mag doorgaan. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald, nadat drie verliezende partijen een kort geding hadden aangespannen. Swissport, Aviapartner en Menzies voerden bezwaren aan waarom hun concurrenten de opdracht niet zouden moeten krijgen, maar de rechter wees die af.

1 uur geleden
Waterpeil belangrijk knelpunt Rijn richting nieuw dieptepunt

KAUB (ANP) - Het waterpeil bij het Duitse Kaub, een belangrijk knelpunt in de Rijn, zakt deze week tot een zeer laag niveau. De waterstanden in de Rijn in Duitsland zijn weer gezakt door de aanhoudende droogte.

3 uur geleden
Britse toezichthouder onderzoekt leeftijdschecks Pornhub

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediatoezichthouder Ofcom gaat onderzoek doen naar de leeftijdschecks bij pornowebsite Pornhub. Daarbij kijkt Ofcom of Pornhub voldoet aan zijn wettelijke verplichtingen om te voorkomen dat minderjarigen porno te zien krijgen.

3 uur geleden
OESO: AI stuwt wereldeconomie, maar dure energie vormt een risico

PARIJS (ANP) - Investeringen in kunstmatige intelligentie helpen de wereldeconomie dit jaar iets beter op koers te blijven dan verwacht. Tegelijkertijd blijken de hoge energiekosten hardnekkiger dan gedacht, waardoor 2027 er minder gunstig uitziet. Dat staat in een rapport van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO).

4 uur geleden
Chinese automerken winnen meer terrein in Europa, ziet Dataforce

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Chinese autofabrikanten winnen steeds meer terrein op de Europese automarkt. Ze lokken kopers die nog twijfelen over een volledig elektrische auto met betaalbaardere hybride voertuigen. Merken zoals BYD, MG en Xpeng waren vorige maand goed voor een recordmarktaandeel van bijna 12 procent, heeft het Duitse onderzoeksbureau Dataforce becijferd.

5 uur geleden