Nikkei daalt, Chinese beurzen flink hoger
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is maandag met een klein verlies begonnen aan de nieuwe handelsweek. Beleggers namen wat winst na de sterke koersstijgingen afgelopen week en bleven voorzichtig in afwachting van het kwartaalcijferseizoen. Elders in de Aziatische regio gingen de beurzen vooruit onder aanvoering van de Chinese financiële markten.
De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, sloot 0,3 procent lager op 23.558,69 punten. Het verlies bleef beperkt dankzij een stevige stijging van de Japanse machine-orders in augustus. Bij de bedrijven zakte Yaskawa Electric ruim 5 procent. De Japanse maker van industriële robots verwacht zijn dividenduitkeringen met ongeveer de helft te verlagen. Andere sterke verliezers waren horlogemaker Citizen Watch en industrieel conglomeraat JGC Holdings, met minnen van dik 4 procent.
In Shanghai dikte de beursgraadmeter tussentijds 2,2 procent aan en in Hongkong ging de Hang Seng-index 2,1 procent vooruit. Vooral de Chinese banken lieten stevige koerswinsten zien. De Chinese centrale bank heeft het goedkoper gemaakt voor de banken om te speculeren op een waardedaling van de Chinese yuan. De beleidswijziging reflecteert de zorgen van de Chinese autoriteiten over de sterke waardestijging van de Chinese munt. De Kospi in Seoul won 0,4 procent en de All Ordinaries in Sydney klom 0,5 procent.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag iets lager geëindigd. Na het slotrecord van een dag eerder verwerkten beleggers opnieuw bedrijfsresultaten, waaronder die van Heineken. De bierbrouwer eindigde bij de winnaars in de hoofdindex.
17 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Webwinkel Bol waarschuwt klanten voor een datalek bij een logistiek partner. Volgens het bedrijf hebben onbevoegden toegang gekregen tot systemen en gegevens van deze partner. Bol benadrukt dat er geen systemen van het bedrijf zelf zijn geraakt. Wel zijn gegevens van klanten mogelijk bekeken of gekopieerd, aldus de webwinkel in een verklaring.
34 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandeelhouders van verfconcern AkzoNobel hebben ingestemd met de geplande fusie met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems. Het bedrijf achter verfmerken als Flexa, Dulux en Sikkens hield hierover woensdag een aandeelhoudersvergadering.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse overheid steunt de eventuele kandidatuur van Klaas Knot als opvolger van Christine Lagarde als voorzitter van de Europese Centrale Bank. Dat bevestigt een woordvoerder van het ministerie van Financiën na berichtgeving van persbureau Bloomberg.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - SpaceX, het ruimtevaart-, AI- en satellietbedrijf van Elon Musk, was woensdag een flinke daler op de aandelenbeurzen in New York. SpaceX kwam dinsdag nabeurs voor het eerst als beursgenoteerd bedrijf met cijfers naar buiten. Daaruit bleek dat SpaceX de investeringen in vooral AI-infrastructuur flink heeft verhoogd in het afgelopen kwartaal, naar meer dan 18 miljard dollar.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse Uber kampt met toenemende concurrentie in Brazilië, de grootste markt van de taxidienst en maaltijdbezorger. Chinese bedrijven als Didi en Meituan investeren er fors, waardoor de concurrentiestrijd niet alleen om klanten, maar ook om bezorgers verder is opgelaaid. Didi is een Chinese taxi-app en Meituan een maaltijdbezorger.
3 uur geledenBURBANK (ANP/AFP/RTR) - Entertainmentconcern Walt Disney heeft een akkoord gesloten met TikTok over het gebruik van Disneyfiguren in filmpjes op het populaire videoplatform. Hierdoor kunnen TikTokkers personages en scènes uit Disneyfilms en -tv-shows gebruiken in hun korte video's.
4 uur geleden