Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei boekt stevige winst na recordstanden op Wall Street

Nikkei boekt stevige winst na recordstanden op Wall Street

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio boekte dinsdag een stevige winst. Beleggers trokken zich op aan de positieve stemming op Wall Street, waar de Dow-Jonesindex en S&P 500 nieuwe recordstanden bereikten. Ook stonden de Aziatische fabrikanten van batterijen voor elektrische voertuigen in de belangstelling door het nieuws dat autoverhuurbedrijf Hertz 100.000 elektrische auto's bij de Amerikaanse fabrikant Tesla wil bestellen. Daarnaast werd uitgekeken naar de resultaten van de grote Amerikaanse techbedrijven Microsoft en Google-moederbedrijf Alphabet, die later op de dag naar buiten komen.

De Japanse hoofdindex, de Nikkei 225, eindigde 1,8 procent hoger op 29.106,01 punten. Fast Retailing, de eigenaar van kledingketen Uniqlo, en techinvesteerder SoftBank, twee zwaargewichten op de beurs in Tokio, dikten 5 en 2 procent aan. Technologieconcern Sony, dat donderdag met cijfers komt, steeg ruim 2 procent en tikte het hoogste koersniveau sinds 2000 aan.

De Japanse accuproducent Panasonic klom 5 procent dankzij het positieve nieuws rond Tesla. Het Zuid-Koreaanse LG Chem, eigenaar van accufabrikant LG Energy Solution, won ruim 1 procent. De Chinese fabrikanten van elektrische auto's BYD en Xpeng profiteerden eveneens van de grote order in de sector en stegen bijna 1 procent en ruim 11 procent in Hongkong. BYD liet daarnaast weten goedkeuring te hebben gekregen voor de afsplitsing van zijn chipdivisie.

De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,5 procent in de min. De Chinese vastgoedbedrijven stonden onder druk. Volgens Chinese staatsmedia wil Beijing in bepaalde regio's van het land een proef houden om onroerendgoedbelasting te heffen. De Chinese president Xi Jinping wil al langer onroerendgoedbelastingen invoeren om speculatie op de woningmarkt tegen te gaan en de welvaartsverschillen in het land aan te pakken. De door schulden geplaagde vastgoedontwikkelaar Evergrande zakte 5 procent. Branchegenoten China Vanke en Country Garden verloren ruim 3 procent.

Meer uit Financieel

Haven Antwerpen: eerste gereinigde schepen na olielek vertrokken

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De eerste gereinigde schepen zijn zaterdagnacht en zondagochtend vertrokken uit containerterminals van de haven van Antwerpen na het olielek. Dat meldt het Antwerpse havenbedrijf in een update. De opruimwerkzaamheden zijn na het olielek in het Deurganckdok nog volop aan de gang.

6 uur geleden
Ierse politie ontruimt centrum Dublin na brandstofprotesten

DUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse politie heeft zondag een einde gemaakt aan de protestactie met vrachtwagens en tractoren in hoofdstad Dublin na dagenlange demonstraties tegen de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Door die protesten werd het verkeer in delen van het centrum van Dublin geblokkeerd.

8 uur geleden
Iran: grootste deel raffinagecapaciteit binnen 2 maanden hersteld

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran verwacht dat de beschadigde olieraffinage- en distributiecapaciteit van het land binnen twee maanden weer grotendeels hersteld zal zijn. Dat heeft de Iraanse plaatsvervangend minister voor Olie zondag gezegd. Herstelwerkzaamheden zijn gaande aan energiefaciliteiten die zijn beschadigd door aanvallen.

9 uur geleden
Saudi-Arabië: capaciteit belangrijke oliepijpleiding hersteld

RIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft de transportcapaciteit van de belangrijke oost-westelijke oliepijpleiding in het land volledig hersteld. Die capaciteit werd verminderd door een aanval op een pompstation van de pijpleiding. Volgens het Saudische energieministerie is de transportcapaciteit weer terug op ongeveer 7 miljoen vaten olie per dag.

11 uur geleden
IMF-bestuurder steunt afwachtende koers kabinet rond energiesteun

WASHINGTON (ANP) - Het is verstandig dat het Nederlandse kabinet nog niet meteen een pakket maatregelen heeft aangekondigd om de energie- en brandstofrekening van huishoudens te verlagen. Dat heeft de Nederlandse bestuurder van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij gezegd in gesprek met het ANP. Volgens hem is de keuze van het kabinet tot nu toe in lijn met het advies van het IMF: ga niet te snel.

11 uur geleden
Lufthansa-piloten gaan maandag en dinsdag staken

BERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.

1 dag geleden
Meeste Ierse tankstations mogelijk leeg na aanhoudende blokkades

DUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.

1 dag geleden