Nikkei begint week vrijwel vlak
TOKIO (ANP) - De Japanse effectenbeurs is maandag vrijwel vlak begonnen aan de nieuwe handelsweek. Beleggers verwerkten de nieuwe recordstanden op Wall Street. Daarnaast verklaarde president Donald Trump afgelopen zondag dat de Verenigde Staten en China binnenkort de zogeheten fase 1 van een handelspact zullen ondertekenen.
De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, eindigde een fractie hoger op 23.821,11 punten. Daiichi Sankyo steeg 2,8 procent. De Amerikaanse toezichthouder heeft een medicijn van het Japanse farmaceutische concern en zijn samenwerkingspartner AstraZeneca voor de behandeling van borstkanker goedgekeurd.
Mazda daalde 0,9 procent. De automaker overweegt een deel van de productie van auto's die zijn bestemd voor de Australische markt van Thailand naar Japan te verplaatsen. Volgens de Japanse zakenkrant Nikkei is de negatieve impact van de sterkere Thaise baht reden voor de verschuiving.
De beurs in Shanghai noteerde tussentijds 0,8 procent lager. China kondigde aan per 1 januari de importtarieven op meer dan 850 producten te verlagen. Ook wil Peking per 1 juli de heffingen op sommige IT-producten verlagen. De Hang Seng-index in Hongkong daalde een fractie en de Kospi in Seoul verloor 0,1 procent. In Sydney zakte de All Ordinaries 0,5 procent.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De stijgende koopkracht zorgt voor meer bestedingen in restaurants en cafés, meldt ABN AMRO in een rapport over de horecasector. Eet- en drinkgelegenheden zijn volgens de bank daardoor in iets rustiger vaarwater terechtgekomen. Ook zijn de vooruitzichten voor horecaondernemers iets positiever dan in de afgelopen jaren. Tegelijkertijd blijft de sector kwetsbaar door problematische schulden, sterk schommelende voedselprijzen en het aanhoudende personeelstekort.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - KLM had beter moeten communiceren met passagiers die deze week strandden op Schiphol omdat er massaal vluchten werden geannuleerd vanwege de sneeuwval. Dat heeft KLM-topvrouw Marjan Rintel donderdagavond toegegeven in tv-programma Pauw & De Wit.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op Wall Street hebben donderdag enthousiast gereageerd op nieuwe fusiegesprekken tussen de grote internationale mijnbouwers Rio Tinto en Glencore. De mogelijke samensmelting zou van de twee het grootste mijnbouwbedrijf ter wereld maken. Iets meer dan een jaar geleden liepen eerdere gesprekken tussen de concerns nog spaak.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse mediaconcern Paramount Skydance wil muziekzender MTV weer groot maken en zoekt daarbij de hulp van de muziekindustrie. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het winterse weer zorgt vrijdag weer voor vluchtuitval op Schiphol. KLM heeft aangekondigd "preventief" 80 vluchten van en naar de luchthaven te schrappen, omdat vrijdagavond slecht weer wordt verwacht. Vooral vluchten naar Europese bestemmingen, waarnaar vaak meerdere vluchten per dag gaan, gaan dan niet door.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk gaat tegen de ondertekening van het vrijhandelsakkoord met het Mercosur-blok van Zuid-Amerikaanse landen stemmen, heeft de Franse president Emmanuel Macron laten weten. Maar het akkoord komt er mogelijk toch.
8 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De beurskoers van de Groenlandse bank GrønlandsBANKEN is de eerste dagen van dit jaar met meer dan 36 procent gestegen op de beurs in Kopenhagen. Beleggers lijken erop voor te sorteren dat de Verenigde Staten weleens veel investeringen kunnen gaan doen in de Groenlandse economie.
9 uur geleden