Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei begint week vrijwel vlak

Nikkei begint week vrijwel vlak

TOKIO (ANP) - De Japanse effectenbeurs is maandag vrijwel vlak begonnen aan de nieuwe handelsweek. Beleggers verwerkten de nieuwe recordstanden op Wall Street. Daarnaast verklaarde president Donald Trump afgelopen zondag dat de Verenigde Staten en China binnenkort de zogeheten fase 1 van een handelspact zullen ondertekenen.

De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, eindigde een fractie hoger op 23.821,11 punten. Daiichi Sankyo steeg 2,8 procent. De Amerikaanse toezichthouder heeft een medicijn van het Japanse farmaceutische concern en zijn samenwerkingspartner AstraZeneca voor de behandeling van borstkanker goedgekeurd.

Mazda daalde 0,9 procent. De automaker overweegt een deel van de productie van auto's die zijn bestemd voor de Australische markt van Thailand naar Japan te verplaatsen. Volgens de Japanse zakenkrant Nikkei is de negatieve impact van de sterkere Thaise baht reden voor de verschuiving.

De beurs in Shanghai noteerde tussentijds 0,8 procent lager. China kondigde aan per 1 januari de importtarieven op meer dan 850 producten te verlagen. Ook wil Peking per 1 juli de heffingen op sommige IT-producten verlagen. De Hang Seng-index in Hongkong daalde een fractie en de Kospi in Seoul verloor 0,1 procent. In Sydney zakte de All Ordinaries 0,5 procent.

Meer uit Financieel

SpaceX voert omzet flink op dankzij AI-tak en groei bij Starlink

STARBASE (ANP) - SpaceX heeft de omzet het afgelopen kwartaal ruim verdubbeld, dankzij flink toegenomen opbrengsten uit zijn activiteiten rond kunstmatige intelligentie (AI) en een aanhoudende groei van satellietinternetdienst Starlink. Ook werd een miljardenwinst in de boeken gezet, tegen ruim 1 miljard dollar verlies in dezelfde periode een jaar eerder.

7 uur geleden
Wall Street overwegend hoger na cijfers en lagere olieprijzen

NEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de Amerikaanse beurzen zijn dinsdag overwegend hoger geëindigd. Een daling van de olieprijzen en de verwachting van sterke kwartaalcijfers leken de zorgen over de hoge investeringen en koerswaarderingen in de AI-sector even naar de achtergrond te duwen.

7 uur geleden
Problemen bij onlinebank Revolut voorbij na storing Google Cloud

LONDEN (ANP) - Alle diensten bij onlinebank Revolut zijn weer hersteld, nadat de Britse bank eerder op de dag met problemen kampte door een storing bij Google Cloud. Revolut heeft ook veel klanten in Nederland. Het geld en de gegevens van klanten zijn veilig, laat het bedrijf weten.

9 uur geleden
Bloomberg: Frans gistbedrijf overweegt bod op Nederlands Corbion

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Franse gistproducent Lesaffre overweegt een bod op zijn Nederlandse concurrent Corbion, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De niet-beursgenoteerde Franse onderneming zou financieringsopties bespreken voor een mogelijke overname van het in Amsterdam gevestigde beursgenoteerde bedrijf.

9 uur geleden
Concern achter Ray-Ban voert omzet op uit AI- en hoorbrillen

PARIJS (ANP) - EssilorLuxottica, het brillenconcern achter onder meer zonnebrillenmerk Ray-Ban en keten Pearle Opticiens, heeft de opbrengsten uit de tak voor AI-brillen en hoorbrillen opgevoerd. De omzet van de divisie wearables, waaronder ook de veelbesproken camerabril van Ray-Ban en Meta valt, nam in het afgelopen kwartaal met een vijfde toe.

10 uur geleden
Carrefour verlaagt winstverwachting door geweld in Frankrijk

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse supermarktconcern Carrefour heeft zijn financiële doelstellingen voor het hele jaar naar beneden bijgesteld als gevolg van de geweldsuitbarstingen in verschillende delen van het land. Volgens het bedrijf is het consumentenvertrouwen hierdoor aangetast en blijven klanten weg uit winkels.

11 uur geleden
Chipbedrijven grootste dalers in lagere AEX

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven zijn dinsdag onderaan geëindigd in de Amsterdamse AEX-index. Besi, ASML en ASMI noteerden bij het slot van de handelsdag minnen tot 3,3 procent. Onder beleggers leven aanhoudende zorgen over de grote investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) en de winstgevendheid van AI-gerelateerde bedrijven, die sinds de opmars van de technologie sterk in waarde zijn gestegen.

11 uur geleden