Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei begint week met winst

Nikkei begint week met winst

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is maandag met winst begonnen aan de nieuwe handelsweek. Beleggers verwerkten de nieuwe recordstanden op Wall Street en bleven optimistisch over de Amerikaans-Chinese handelsdeal die afgelopen week werd ondertekend. In China waren de farmaceutische bedrijven en de makers van mondmaskers in trek door de vrees voor het coronavirus.

De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, eindigde uiteindelijk 0,2 procent hoger op 24.083,51 punten. De Japanse chipbedrijven behoorden tot de sterkste stijgers door optimisme over een herstel in de sector. Disco dikte 2,8 procent aan en Taiyo Yuden steeg 3,2 procent. Toshiba zakte 3,7 procent. Het Japanse technologieconcern stelt zijn resultaten in het verleden te herzien na de ontdekking van mogelijke boekhoudkundige onregelmatigheden bij een dochterbedrijf.

De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,4 procent in de plus. In China is opnieuw iemand overleden aan de gevolgen van een longontsteking die veroorzaakt is door het nieuwe coronavirus. Het aantal doden komt daarmee op drie. De Chinese medicijnenmakers Jiangsu Sihuan Bioengineering en Shandong Lukang Pharmaceutical stegen met de dagelijkse stijgingslimiet van 10 procent. Ook maskermaker Shanghai Dragon won rond 10 procent.

De Hang Seng-index in Hongkong verloor 0,7 procent. De Kospi in Seoul kreeg er 0,6 procent bij. Het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung won 1,8 procent na wisselingen in de top van het bedrijf. In Sydney sloot de All Ordinaries-index met een winst van 0,2 procent.

Meer uit Financieel

Elon Musk trekt rechtszaak tegen Apple in na schikking

SAN FRANCISCO (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Techmiljardair Elon Musk heeft zijn rechtszaak tegen Apple ingetrokken. Hij beschuldigde de iPhone-maker er eerder van dat het OpenAI's ChatGPT oneerlijk zou voortrekken ten opzichte van concurrerende chatbots.

6 minuten geleden
Eindhovense AI-startup Euclyd haalt ruim 200 miljoen euro op

EINDHOVEN (ANP) - Het Eindhovense AI-chipbedrijf Euclyd heeft ruim 200 miljoen euro opgehaald bij investeerders in de eerste grote financieringsronde van de startende onderneming. Het bedrijf, dat in 2024 werd opgericht op de High Tech Campus Eindhoven, maakte tevens bekend dat oud-topman Peter Wennink van chipmachinemaker ASML voorzitter wordt van de raad van commissarissen.

50 minuten geleden
Opnieuw waarschuwt AI-onderzoeker dat AI mensheid kan uitroeien

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Opnieuw heeft een AI-onderzoeker gewaarschuwd dat de technologie van kunstmatige intelligentie "de mensheid kan uitroeien". Volgens een oud-medewerker van Google DeepMind is de tijd bijna op om dat scenario te voorkomen.

1 uur geleden
Prijzen aan Nederlandse pomp stijgen door duurdere olie

EINDHOVEN (ANP) - De brandstofprijzen aan de Nederlandse pomp zijn dinsdagochtend met meer dan 3 cent gestegen door de verder oplopende olieprijzen. De adviesprijs voor Euro95 is volgens consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers nu 2,716 euro per liter. Dat was 2,682 euro op maandag. Daarmee staat benzine weer bijna op het record van 2,724 euro van begin vorige week.

1 uur geleden
Wall Street lager door zorgen over AI en stijgende rente

NEW YORK (ANP) - Wall Street is de eerste handelsdag van de week lager gesloten. Vooral verliezen bij Nvidia en andere chipbedrijven drukten op de beurzen, nadat topbestuurders van Amerikaanse AI-bedrijven hun zorgen over de veiligheid van kunstmatige intelligentie hadden uitgesproken. Ook waren beleggers nerveus nadat de rente op Amerikaanse staatsobligaties kortstondig boven de 5 procent uitkwam. Dat was voor het eerst sinds 2023.

10 uur geleden
Chipbedrijven noteren flink lager, AEX sluit met klein verlies

AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven hebben maandag forse verliezen genoteerd op de Amsterdamse beurs. Dat gebeurde nadat afgelopen weekend grote AI-bedrijven zorgen hadden geuit over de risico's van AI. Anthropic-topman Dario Amodei riep op om de ontwikkelingen van AI-modellen bewust te vertragen en kreeg bijval van OpenAI-topman Sam Altman en xAI-medeoprichter Elon Musk.

15 uur geleden
FNV zegt dat veel schoonmakers werk neerleggen op eerste actiedag

SCHIPHOL (ANP) - Het merendeel van de schoonmakers op Schiphol heeft maandag het werk neergelegd tijdens de eerste van vijf stakingsdagen. Dat zegt FNV-bestuurder Caroline Lamberts. Ook op grote treinstations, zoals in Utrecht, Rotterdam, Groningen en Nijmegen, wordt volgens haar "volop gestaakt" door schoonmaakmedewerkers.

16 uur geleden