Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei begint week met winst

Nikkei begint week met winst

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is maandag met winst begonnen aan de nieuwe handelsweek. Beleggers verwerkten de nieuwe recordstanden op Wall Street en bleven optimistisch over de Amerikaans-Chinese handelsdeal die afgelopen week werd ondertekend. In China waren de farmaceutische bedrijven en de makers van mondmaskers in trek door de vrees voor het coronavirus.

De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, eindigde uiteindelijk 0,2 procent hoger op 24.083,51 punten. De Japanse chipbedrijven behoorden tot de sterkste stijgers door optimisme over een herstel in de sector. Disco dikte 2,8 procent aan en Taiyo Yuden steeg 3,2 procent. Toshiba zakte 3,7 procent. Het Japanse technologieconcern stelt zijn resultaten in het verleden te herzien na de ontdekking van mogelijke boekhoudkundige onregelmatigheden bij een dochterbedrijf.

De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,4 procent in de plus. In China is opnieuw iemand overleden aan de gevolgen van een longontsteking die veroorzaakt is door het nieuwe coronavirus. Het aantal doden komt daarmee op drie. De Chinese medicijnenmakers Jiangsu Sihuan Bioengineering en Shandong Lukang Pharmaceutical stegen met de dagelijkse stijgingslimiet van 10 procent. Ook maskermaker Shanghai Dragon won rond 10 procent.

De Hang Seng-index in Hongkong verloor 0,7 procent. De Kospi in Seoul kreeg er 0,6 procent bij. Het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung won 1,8 procent na wisselingen in de top van het bedrijf. In Sydney sloot de All Ordinaries-index met een winst van 0,2 procent.

Meer uit Financieel

AEX hoger na uitspraak Hooggerechtshof VS over heffingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met winst gesloten na de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof waarin een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump onwettig werd verklaard. Volgens de rechters heeft Trump zijn bevoegdheden overschreden door die heffingen op buitenlandse goederen op te leggen.

37 minuten geleden
Trump noemt heffingenuitspraak Hooggerechtshof 'schande'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt de uitspraak van het Hooggerechtshof dat een groot deel van zijn importheffingen onwettelijk is een "schande". Dat meldt een verslaggever van CNN. De president had ten tijde van de uitspraak een ontbijt met gouverneurs in het Witte Huis. Hij zou de aanwezigen hebben gezegd dat hij een plan B heeft. Trump is nog niet met een officiële reactie gekomen.

1 uur geleden
VK verwacht gunstige handelspositie met VS te behouden

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk verwacht dat het zijn "bevoorrechte handelspositie" met de Verenigde Staten behoudt, ook nu het Amerikaanse Hooggerechtshof een groot deel van de tarieven van president Donald Trump onwettig heeft verklaard. Dat stelt de Britse regering in een reactie op de uitspraak.

1 uur geleden
EU zegt uitspraak Hooggerechtshof VS 'zorgvuldig te analyseren'

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft afwachtend gereageerd op de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de importheffingen van president Donald Trump. Een groot deel van de invoertarieven die Trump heeft opgelegd op buitenlandse goederen, is volgens rechters onwettelijk. De EU "analyseert de uitspraak zorgvuldig", zegt een woordvoerder.

1 uur geleden
Hooggerechtshof VS: groot deel importheffingen Trump onwettelijk

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft een groot deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettelijk verklaard. Trump gebruikte daarvoor een noodwet. Volgens de rechters heeft Trump zijn bevoegdheden overschreden door deze wet uit 1977 toe te passen.

2 uur geleden
Wall Street opent lager na cijfers inflatie en economische groei

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen verder omlaag na de verliesbeurt een dag eerder. Beleggers reageerden op een belangrijk inflatiecijfer, de zogeheten prijsindex voor persoonlijke consumptieve bestedingen. Dat cijfer meet de veranderingen in de prijzen van goederen en diensten die door consumenten worden gekocht en heeft de voorkeur van de Amerikaanse centrale bank boven de gewone inflatie. Volgens het cijfer stegen de consumentenprijzen in december met 0,4 procent op maandbasis, wat iets sterker is dan verwacht.

2 uur geleden
Economie VS groeit 2,2 procent in 2025, zwakte in vierde kwartaal

WASHINGTON (ANP/AFP) - De economie van de Verenigde Staten is in 2025 met 2,2 procent gegroeid. Dat meldde de Amerikaanse overheid op basis van voorlopige schattingen. De groei van 's werelds grootste economie in 2024 bedroeg 2,8 procent.

3 uur geleden