Nikkei begint week met winst
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is maandag met winst begonnen aan de nieuwe handelsweek. Beleggers verwerkten de nieuwe recordstanden op Wall Street en bleven optimistisch over de Amerikaans-Chinese handelsdeal die afgelopen week werd ondertekend. In China waren de farmaceutische bedrijven en de makers van mondmaskers in trek door de vrees voor het coronavirus.
De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, eindigde uiteindelijk 0,2 procent hoger op 24.083,51 punten. De Japanse chipbedrijven behoorden tot de sterkste stijgers door optimisme over een herstel in de sector. Disco dikte 2,8 procent aan en Taiyo Yuden steeg 3,2 procent. Toshiba zakte 3,7 procent. Het Japanse technologieconcern stelt zijn resultaten in het verleden te herzien na de ontdekking van mogelijke boekhoudkundige onregelmatigheden bij een dochterbedrijf.
De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,4 procent in de plus. In China is opnieuw iemand overleden aan de gevolgen van een longontsteking die veroorzaakt is door het nieuwe coronavirus. Het aantal doden komt daarmee op drie. De Chinese medicijnenmakers Jiangsu Sihuan Bioengineering en Shandong Lukang Pharmaceutical stegen met de dagelijkse stijgingslimiet van 10 procent. Ook maskermaker Shanghai Dragon won rond 10 procent.
De Hang Seng-index in Hongkong verloor 0,7 procent. De Kospi in Seoul kreeg er 0,6 procent bij. Het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung won 1,8 procent na wisselingen in de top van het bedrijf. In Sydney sloot de All Ordinaries-index met een winst van 0,2 procent.
Meer uit Financieel
YANBU (ANP/RTR) - De uitval van een belangrijke pijpleiding in Saudi-Arabië dreigt te leiden tot een verlies van 4 procent in het wereldwijde olieaanbod. De oost-westpijpleiding is na droneaanvallen afgelopen vrijdag stilgelegd en daardoor kan er geen olie richting de havenstad Yanbu aan de Rode Zee. Daar is nog voor vijf tot zeven dagen aan exportvoorraad, melden bronnen aan persbureau Reuters.
54 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Bijna de helft van de ondernemers verwacht het komende jaar investeringen uit te stellen, vooral vanwege wisselend overheidsbeleid. Dat zeggen werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland. Bedrijven kiezen ervoor om niet te investeren in innovatie, verduurzaming en medewerkers en dat raakt de economische groei van Nederland, stellen de organisaties.
4 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om de samenwerking te versterken, onder meer op het gebied van AI. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.
5 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, gaat dit jaar niet naar de beurs. Topman Sam Altman zei in een interview met Fortune momenteel bezig te zijn met het aanpakken van veiligheidsproblemen van de technologie. Altman noemde dit jaar daarom een "ongelukkig moment" voor een beursgang.
6 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.
22 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.
1 dag geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.
1 dag geleden