Nikkei begint week met winst
TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs is maandag met winst begonnen aan de laatste handelsweek van november. De hoop op een handelsdeal tussen de Verenigde Staten en China bleef zorgen voor een positieve stemming onder beleggers. Ook de andere Aziatische beursgraadmeters gingen vooruit. Vooral in Hongkong werd een flinke winst geboekt na de districtsverkiezingen in de stad.
De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, eindigde 0,8 procent hoger op 23.292,81 punten. Vooral de bedrijven die veel zaken doen met China waren in trek door het optimisme aan het handelsfront. Bouwmachinemaker Hitachi Construction Machinery, die veel omzet haalt uit China, won ruim 4 procent. Ook zwaargewichten als robotmaker Fanuc (plus 0,8 procent) en techinvesteerder SoftBank (plus 2,3 procent) wonnen terrein.
De Hang Seng-index in Hongkong boekte een tussentijdse winst van 1,7 procent. Het pro-democratiekamp in Hongkong heeft zondag in alle achttien kiesdistricten de meerderheid behaald. De bewoners van de stad lijken daarmee hun steun uit te spreken voor de aanhoudende protesten tegen de Chinese invloed en de regering van Hongkong. De beurs in Shanghai klom 0,6 procent en de Kospi in Seoul steeg 1 procent. De All Ordinaries in Sydney sloot 0,3 procent hoger.
Meer uit Financieel
GENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
2 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.
4 uur geledenDANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.
8 uur geledenNUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.
10 uur geleden