Nikkei begint week met winst
TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs is maandag met winst begonnen aan de laatste handelsweek van november. De hoop op een handelsdeal tussen de Verenigde Staten en China bleef zorgen voor een positieve stemming onder beleggers. Ook de andere Aziatische beursgraadmeters gingen vooruit. Vooral in Hongkong werd een flinke winst geboekt na de districtsverkiezingen in de stad.
De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, eindigde 0,8 procent hoger op 23.292,81 punten. Vooral de bedrijven die veel zaken doen met China waren in trek door het optimisme aan het handelsfront. Bouwmachinemaker Hitachi Construction Machinery, die veel omzet haalt uit China, won ruim 4 procent. Ook zwaargewichten als robotmaker Fanuc (plus 0,8 procent) en techinvesteerder SoftBank (plus 2,3 procent) wonnen terrein.
De Hang Seng-index in Hongkong boekte een tussentijdse winst van 1,7 procent. Het pro-democratiekamp in Hongkong heeft zondag in alle achttien kiesdistricten de meerderheid behaald. De bewoners van de stad lijken daarmee hun steun uit te spreken voor de aanhoudende protesten tegen de Chinese invloed en de regering van Hongkong. De beurs in Shanghai klom 0,6 procent en de Kospi in Seoul steeg 1 procent. De All Ordinaries in Sydney sloot 0,3 procent hoger.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Stellantis, het moederbedrijf van onder meer Opel, Citroën en Fiat, is van plan om dit jaar honderden extra ingenieurs aan te nemen op verschillende locaties in Europa en de Verenigde Staten. Dat heeft hoofd engineering en technologie van de autofabrikant Ned Curic gezegd tijdens een autobeurs in Parijs.
9 uur geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat de vraag naar de nieuwste iPhone Duo "buitengewoon" is, nadat de verwachte levertijden al snel opliepen naar eind januari volgend jaar. "De vraag naar pre-orders voor de iPhone Duo, onze eerste opvouwbare iPhone, is buitengewoon", meldt het bedrijf in een verklaring.
10 uur geledenASSE (ANP) - De onlinebesteldienst van de Belgische supermarktketen Delhaize is weer volledig operationeel, nadat die supermarkt net als de Nederlandse Albert Heijn werd getroffen door een IT-incident. Dat meldt persbureau Belga zaterdag. Bij Albert Heijn kan online bestellen nog niet.
12 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - AI-bedrijf Anthropic heeft "stilletjes" zijn eigen voorstel voor een veiligheidswet voor kunstmatige intelligentie (AI) voorgelegd aan Amerikaanse wetgevers. Dat schrijft nieuwssite Politico op basis van verschillende anonieme bronnen.
13 uur geledenBANGKOK (ANP) - Lidstaten van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) waarschuwen dat de veerkracht van de wereldeconomie niet voor lief moet worden genomen. Dat staat in een verklaring na afloop van de bijeenkomst in Bangkok.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag met koersverliezen gesloten. Een turbulente beursweek eindigde in mineur door de verkoop van aandelen in de technologiesector en stijgende olieprijzen. Beleggers blijven twijfelen of zij hun investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) kunnen terugverdienen. Hoewel de vraag naar chips groot blijft, willen beleggers ook rendement zien op de bedragen die worden geïnvesteerd in datacenters en andere infrastructuur.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De prijs voor een vat Brentolie heeft voor het eerst sinds mei de grens van 110 dollar per vat bereikt. De prijs steeg met bijna 4 procent nadat Amerikaanse politici vrijdag een wetsvoorstel indienden om een deal van de Amerikaanse president met Moskou te blokkeren. Deze deal zou het mogelijk maken dat Rusland honderden miljoenen vaten diesel zou vrijgeven.
1 dag geleden