Nikkei begint week met klein verlies
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is maandag met een klein verlies begonnen aan de laatste volle week van het tweede kwartaal. Beleggers bleven voorzichtig door een recordstijging van het aantal coronabesmettingen wereldwijd en de zorgen over het economische herstel. Wereldwijd zijn er inmiddels meer dan 9 miljoen coronabesmettingen geregistreerd. Vooral in de Verenigde Staten en Brazilië neemt het aantal gevallen flink toe.
De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, eindigde uiteindelijk 0,2 procent lager op 22.437,27 punten. De Japanse toeleveranciers van Apple stonden onder druk na het nieuws dat de iPhone-maker elf winkels in de Amerikaanse staten Florida, Arizona, North Carolina en South Carolina weer gaat sluiten vanwege een nieuwe golf aan coronabesmettingen. Apple had net vrijwel alle winkels in de VS weer geopend. Alps Alipine en Murata Manufacturing zakten 1,7 en 0,8 procent.
Toshiba klom bijna 5 procent. Het Japanse technologieconcern kondigde aan zijn belang in de voormalige geheugenchipdivisie Kioxia Holdings te verkopen en het merendeel van de opbrengst uit te keren aan aandeelhouders.
De meeste andere Aziatische beursgraadmeters deden eveneens een stapje terug. De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,1 procent in de min na het besluit van de Chinese centrale bank om de belangrijkste rentetarieven onveranderd te laten. In Hongkong daalde de Hang Seng-index 1 procent en de Kospi in Seoul verloor 0,5 procent. De Australische All Ordinaries in Sydney klom een fractie.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - PostNL wil voor het komende jaar een vergoeding van de overheid van 80 miljoen euro, vanwege oplopende kosten bij de wettelijk verplichte postbezorging. "De kosten die voortvloeien uit een wettelijke verplichting kunnen niet bij het bedrijf worden neergelegd. Deze onzekerheid legt een onacceptabele druk op het postbedrijf en onze medewerkers", waarschuwt het concern dinsdag.
1 minuut geledenSYDNEY (ANP/BLOOMBERG) - De Australische regering is van plan een rechtszaak aan te spannen tegen Facebook, TikTok en andere grote socialmediaplatforms. Volgens de Australische minister van Communicatie Anika Wells zouden deze bedrijven zich niet houden aan het landelijke verbod op sociale media voor jongeren onder de 16 jaar.
8 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering trekt 8 miljard dollar uit om boeren in het oogstseizoen te helpen met de hoge dieselprijs. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Landbouw aangekondigd na een speech van president Donald Trump waarin hij zei boeren financieel te zullen steunen. Met dat steunpakket wil Trump stemmen van boeren voor de Republikeinen binnenhalen bij de komende tussentijdse verkiezingen.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in augustus opnieuw toegenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemingen investeerden 1,8 procent meer vergeleken met dezelfde maand een jaar eerder. De stijging volgt op een kleine toename van de investeringen van 0,2 procent in juli. In juni stegen de investeringen nog met 2,9 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jongeren die tijdens hun tienerjaren opgroeien in een huishouden waarbij een bijstandsuitkering deel uitmaakt van de inkomsten, hebben op latere leeftijd vaker zelf ook een uitkering. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van data uit 2024. Daarnaast bezitten zij minder vaak een hbo- of wo-diploma.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL wil voor het komende jaar een vergoeding van de overheid van 80 miljoen euro, vanwege oplopende kosten bij de wettelijk verplichte postbezorging. "De kosten die voortvloeien uit een wettelijke verplichting kunnen niet bij het bedrijf worden neergelegd. Deze onzekerheid legt een onacceptabele druk op het postbedrijf en onze medewerkers", waarschuwt het concern dinsdag.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn de eerste handelsdag van de week overwegend hoger geëindigd. Vooral AI-aandelen lieten herstel zien na de scherpe koersdalingen van de afgelopen tijd, geholpen door koopjesjagers die hun kans grepen. De beurshandel kreeg ook wat steun van iets goedkopere olie, hoewel de olieprijzen nog altijd op het hoogste niveau in vijf maanden staan.
9 uur geleden