Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei begint week licht lager

Nikkei begint week licht lager

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is maandag licht lager begonnen aan de laatste week van oktober. Beleggers bleven voorzichtig in afwachting van de bedrijfsresultaten die later deze week naar buiten komen en het oplopende aantal coronabesmettingen in Europa en de Verenigde Staten. Ook de aanstaande Amerikaanse presidentsverkiezingen en de onderhandelingen over een extra coronasteunpakket in Washington bleven boven de markt hangen. De andere belangrijke beurzen in de Aziatische regio lieten eveneens verliezen zien.

De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, sloot uiteindelijk 0,1 procent in de min op 23.494,34 punten. ANA Holdings daalde 1,1 procent. De Japanse luchtvaartmaatschappij gaat circa 3500 banen schrappen vanwege de malaise in de luchtvaartindustrie door de coronacrisis. Volgens de Japanse krant Yomiuri zal het banenverlies deze week worden aangekondigd in een nieuw strategisch plan. Bij de grootste luchtvaartmaatschappij van Japan werken meer dan 43.000 mensen. Murata Manufacturing klom 2,1 procent. De maker van elektronische componenten en toeleverancier van iPhone-maker Apple verhoogde zijn winstverwachting.

In Hongkong hadden beleggers een vrije dag. De beursgraadmeter in Shanghai leed een tussentijds verlies van 1 procent en de Australische All Ordinaries in Sydney daalde 0,2 procent. De Kospi in Seoul zakte 0,4 procent. Samsung won 0,3 procent. De topman van het Zuid-Koreaanse technologieconcern, Lee Kun-Hee, is zondag op 78-jarige leeftijd overleden. Lee was bedlegerig sinds hij in 2014 een hartaanval kreeg. Zijn zoon Jay Y. Lee nam sindsdien zijn taken als vicevoorzitter waar.

Meer uit Financieel

Irak wil olieproductie fors opvoeren na akkoord VS en Iran

BAGDAD (ANP) - Irak heeft de exploitanten van vijf grote olievelden gevraagd de productie weer op te voeren naar het niveau van voor de oorlog in het Midden-Oosten. Dat gebeurde nadat de Verenigde Staten en Iran een akkoord bereikten dat moet leiden tot de volledige heropening van de Straat van Hormuz.

3 uur geleden
Krant: België start zoektocht naar koper staatsbank Belfius

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische regering zoekt vanaf maandag officieel een investeerder voor haar belang in staatsbank Belfius, het voormalige Dexia België. Dat schrijft De Tijd op basis van bronnen. Eind vorig jaar stemde de Belgische regering in met de verkoop van een belang van 20 procent van de bank, die sinds 2011 volledig in handen is van de overheid.

4 uur geleden
Economen: Chinese muntmanipulatie kost Duitsland miljarden

KEULEN (ANP/DPA) - De Chinese munt, die volgens critici kunstmatig laag wordt gehouden door Beijing, kost de Duitse economie jaarlijks miljarden euro's aan economische groei. Dat komt naar voren in een studie van het Duitse Economisch Instituut (IW), uitgevoerd in opdracht van het Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken.

5 uur geleden
Sportwagenmaker Porsche snijdt verder in kosten

STUTTGART (ANP) - Sportautofabrikant Porsche is bezig de gesprekken af te ronden over extra kostenbesparingen, nu het bedrijf uit Stuttgart zich voorbereidt op een periode met een lagere productie. Het concern verwacht voor de zomervakantie in juli een akkoord te bereiken met werknemersvertegenwoordigers over de bezuinigingen, zei topman Michael Leiters tegen de Frankfurter Allgemeine Zeitung.

7 uur geleden
BYD ontkent milieuschendingen bij bouw fabriek in Hongarije

SZEGED (ANP) - De Chinese fabrikant van elektrische auto's BYD verwerpt beschuldigingen dat het bedrijf milieuregels in Hongarije heeft overtreden tijdens de bouw van zijn eerste fabriek in de Europese Unie. De Hongaarse politie onderzoekt meldingen dat BYD vervuilde grond van de bouwplaats in de zuidelijke stad Szeged zou hebben afgevoerd naar een andere locatie.

8 uur geleden
FNV: ook medewerkers Holland & Barrett gaan staken

DEN HAAG (ANP) - Ook medewerkers van gezondheidswinkelketen Holland & Barrett doen zondag mee aan een staking in de retailsector, meldt FNV. Vrijdag werd al bekend dat medewerkers van tientallen winkels van slijterijketen Gall & Gall en drogisterijketens Kruidvat en Etos gaan staken.

9 uur geleden
Frankrijk op weg naar zwakste groei in veertien jaar

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei in Frankrijk zwakt dit jaar af doordat huishoudens worden geraakt door de hoge olieprijzen, verwacht het Franse statistiekbureau Insee. Naar verwachting groeit het bruto binnenlands product (bbp) in 2026 met slechts 0,7 procent, na een groei van 0,9 procent in 2025.

9 uur geleden