Nikkei begint week licht lager
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is maandag licht lager begonnen aan de laatste week van oktober. Beleggers bleven voorzichtig in afwachting van de bedrijfsresultaten die later deze week naar buiten komen en het oplopende aantal coronabesmettingen in Europa en de Verenigde Staten. Ook de aanstaande Amerikaanse presidentsverkiezingen en de onderhandelingen over een extra coronasteunpakket in Washington bleven boven de markt hangen. De andere belangrijke beurzen in de Aziatische regio lieten eveneens verliezen zien.
De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, sloot uiteindelijk 0,1 procent in de min op 23.494,34 punten. ANA Holdings daalde 1,1 procent. De Japanse luchtvaartmaatschappij gaat circa 3500 banen schrappen vanwege de malaise in de luchtvaartindustrie door de coronacrisis. Volgens de Japanse krant Yomiuri zal het banenverlies deze week worden aangekondigd in een nieuw strategisch plan. Bij de grootste luchtvaartmaatschappij van Japan werken meer dan 43.000 mensen. Murata Manufacturing klom 2,1 procent. De maker van elektronische componenten en toeleverancier van iPhone-maker Apple verhoogde zijn winstverwachting.
In Hongkong hadden beleggers een vrije dag. De beursgraadmeter in Shanghai leed een tussentijds verlies van 1 procent en de Australische All Ordinaries in Sydney daalde 0,2 procent. De Kospi in Seoul zakte 0,4 procent. Samsung won 0,3 procent. De topman van het Zuid-Koreaanse technologieconcern, Lee Kun-Hee, is zondag op 78-jarige leeftijd overleden. Lee was bedlegerig sinds hij in 2014 een hartaanval kreeg. Zijn zoon Jay Y. Lee nam sindsdien zijn taken als vicevoorzitter waar.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met beperkte koersuitslagen geopend, nadat de Dow-Jonesindex een dag eerder op een nieuw recordniveau sloot. Het is ook de laatste handelsdag van het tweede kwartaal en de eerste helft van dit jaar. Wall Street heeft in die periodes flinke koerswinsten behaald, ondanks de onrust door de oorlog in het Midden-Oosten.
14 minuten geledenBONN (ANP) - Minstens een kwart van de capaciteit van het Duitse spoor moet beschikbaar zijn voor concurrenten van Deutsche Bahn. Het Federaal Agentschap voor Spoorwegnetwerken heeft dat als voorstel ingediend bij de adviesraad voor spoorweginfrastructuur. Het agentschap denkt dat de concurrentie voor betere kwaliteit en lagere reiskosten zorgt.
16 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Shell is dicht bij een verkoop van zijn pompstations in Zuid-Afrika in een deal van ongeveer 1 miljard dollar aan een onderdeel van staatsolieconcern Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Mogelijk wordt al binnen enkele dagen een deal bekendgemaakt.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Streamingdiensten met abonnementen hebben in Nederland voor het eerst meer geld opgebracht dan tv-abonnementen. Volgens marktonderzoeker Telecompaper hebben streamingdiensten in het eerste kwartaal van 2026 vooral door een prijsverhoging van Netflix meer omzet geboekt. Ook blijft tv kampen met een dalend aantal abonnees.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - FNV noemt de halvering van het aantal grondafhandelbedrijven op Schiphol een "historische stap". Volgens de vakbond kiest de luchthaven daarmee voor minder concurrentie tussen bagage- en passagiersafhandelaars, wat leidt tot minder werkdruk en meer rust op de werkvloer.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Verzekeraar ASR heeft excuses aangeboden voor het slavernijverleden van rechtsvoorgangers van het bedrijf. Die voorlopers waren betrokken bij het slavernijsysteem en kolonialisme, onder andere door slavenschepen te verzekeren. Dat meldt ASR na de publicatie van een onderzoek naar het slavernijverleden van het bedrijf.
3 uur geledenJAKARTA (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Een voormalige Indonesische minister en medeoprichter van taxidienst Gojek is in Indonesiƫ schuldig bevonden aan corruptie. Nadiem Makarim kreeg tien jaar cel opgelegd vanwege de aankoop van Google-laptops voor scholen tijdens de coronapandemie. De zaak wordt gezien als test voor de rechtszekerheid in Indonesiƫ.
3 uur geleden