Nikkei begint week licht lager
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is maandag licht lager begonnen aan de laatste week van oktober. Beleggers bleven voorzichtig in afwachting van de bedrijfsresultaten die later deze week naar buiten komen en het oplopende aantal coronabesmettingen in Europa en de Verenigde Staten. Ook de aanstaande Amerikaanse presidentsverkiezingen en de onderhandelingen over een extra coronasteunpakket in Washington bleven boven de markt hangen. De andere belangrijke beurzen in de Aziatische regio lieten eveneens verliezen zien.
De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, sloot uiteindelijk 0,1 procent in de min op 23.494,34 punten. ANA Holdings daalde 1,1 procent. De Japanse luchtvaartmaatschappij gaat circa 3500 banen schrappen vanwege de malaise in de luchtvaartindustrie door de coronacrisis. Volgens de Japanse krant Yomiuri zal het banenverlies deze week worden aangekondigd in een nieuw strategisch plan. Bij de grootste luchtvaartmaatschappij van Japan werken meer dan 43.000 mensen. Murata Manufacturing klom 2,1 procent. De maker van elektronische componenten en toeleverancier van iPhone-maker Apple verhoogde zijn winstverwachting.
In Hongkong hadden beleggers een vrije dag. De beursgraadmeter in Shanghai leed een tussentijds verlies van 1 procent en de Australische All Ordinaries in Sydney daalde 0,2 procent. De Kospi in Seoul zakte 0,4 procent. Samsung won 0,3 procent. De topman van het Zuid-Koreaanse technologieconcern, Lee Kun-Hee, is zondag op 78-jarige leeftijd overleden. Lee was bedlegerig sinds hij in 2014 een hartaanval kreeg. Zijn zoon Jay Y. Lee nam sindsdien zijn taken als vicevoorzitter waar.
Meer uit Financieel
LOS GATOS (ANP) - Netflix verwacht ondanks de gehoopte overname van grote delen van Warner Bros. Discovery en extra uitgaven aan shows winstgevender te worden in 2026. In het laatste kwartaal van vorig jaar profiteerde de streamingdienst van nieuwe abonnees en hogere prijzen, meldt Netflix bij zijn resultaten.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn op de eerste handelsdag na een extra lang weekend met forse verliezen gesloten. Beleggers schrokken van de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese bondgenoten in zijn poging Groenland in te lijven.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Gezondheidsautoriteiten in Frankrijk onderzoeken het overlijden van een baby die babyvoeding van Nestlé had gedronken die deel uitmaakte van een grote terugroepactie. Het is nog niet duidelijk of de dood van het jonge kind te maken had met de voeding, benadrukt de organisatie tegenover persbureau AFP.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol is niet langer actief op socialemediaplatform X. Volgens de luchthaven is het bereik van X te beperkt, terwijl er zorgen zijn over een toename van desinformatie en haat op het platform.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Amsterdam en andere Europese steden zijn dinsdag lager gesloten. Op de markten overheersten zorgen over dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese landen omdat hij Groenland wil inlijven. Maandag leidde dat ook al tot verliezen.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - De tijdelijke toezichthouders bij vakbond FNV zijn "tevreden" over de hoeveelheid en de kwaliteit van de kandidaten die zich hebben gemeld voor een nieuw bestuur. Dit meldt de woordvoerster van toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts.
10 uur geledenDAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer vindt dat Trumps dreiging met importheffingen voor Europese landen "een passend gebruik van heffingen" is. Dat zei hij tijdens een paneldiscussie op het World Economic Forum (WEF) in Davos. De Amerikaanse president maakte eerder bekend dat hij een importheffing wil opleggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat eiland, dat bij Denemarken hoort, wil hij annexeren.
10 uur geleden