Nikkei begint hoger aan laatste week 2020
TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs is maandag met winst begonnen aan de laatste week van het bewogen coronajaar 2020. Het nieuws dat de Amerikaanse president Donald Trump toch zijn handtekening heeft gezet onder het coronasteunpakket voor de Amerikaanse economie zorgde voor opluchting bij beleggers. Ook de verdere uitrol van het coronavaccin in Europa bood steun aan de handel.
De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, eindigde uiteindelijk 0,7 procent hoger op 26.854,03 punten. Sharp behoorde tot de grootste dalers met een verlies van dik 3 procent. Het Japanse technologieconcern liet weten een van zijn dochterondernemingen te verdenken van onregelmatigheden in de boekhouding.
In Hongkong ging Alibaba (min 7 procent) opnieuw onderuit. Alibaba kondigde aan zijn aandeleninkoopprogramma te vergroten van 4 miljard naar 10 miljard dollar. Maar zondag werd ook bekend dat de Chinese overheid beperkingen oplegt aan de grote betalingsdienstverlener Ant Group. De dochteronderneming van Alibaba moet stoppen met het verstrekken van consumentenkrediet en het verlenen van vermogensbeheerdiensten. Afgelopen donderdag werd Alibaba ook al flink lager gezet na berichten dat de Chinese mededingingsautoriteit onderzoek gaat doen naar de sterke machtspositie van het webwinkelconcern.
De andere grote Chinese technologiebedrijven stonden eveneens onder druk door de vrees dat Peking ook deze bedrijven zal gaan aanpakken. Technologiebedrijf Tencent, waarin de in Amsterdam genoteerde techinvesteerder Prosus een groot belang heeft, zakte bijna 5 procent. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,1 procent lager en de beurs in Shanghai bleef vrijwel vlak. De Kospi in Seoul daalde 0,1 procent. In Australië was de beurs gesloten.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.
9 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.
11 uur geledenGLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.
11 uur geleden