Nikkei begint hoger aan laatste week 2020
TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs is maandag met winst begonnen aan de laatste week van het bewogen coronajaar 2020. Het nieuws dat de Amerikaanse president Donald Trump toch zijn handtekening heeft gezet onder het coronasteunpakket voor de Amerikaanse economie zorgde voor opluchting bij beleggers. Ook de verdere uitrol van het coronavaccin in Europa bood steun aan de handel.
De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, eindigde uiteindelijk 0,7 procent hoger op 26.854,03 punten. Sharp behoorde tot de grootste dalers met een verlies van dik 3 procent. Het Japanse technologieconcern liet weten een van zijn dochterondernemingen te verdenken van onregelmatigheden in de boekhouding.
In Hongkong ging Alibaba (min 7 procent) opnieuw onderuit. Alibaba kondigde aan zijn aandeleninkoopprogramma te vergroten van 4 miljard naar 10 miljard dollar. Maar zondag werd ook bekend dat de Chinese overheid beperkingen oplegt aan de grote betalingsdienstverlener Ant Group. De dochteronderneming van Alibaba moet stoppen met het verstrekken van consumentenkrediet en het verlenen van vermogensbeheerdiensten. Afgelopen donderdag werd Alibaba ook al flink lager gezet na berichten dat de Chinese mededingingsautoriteit onderzoek gaat doen naar de sterke machtspositie van het webwinkelconcern.
De andere grote Chinese technologiebedrijven stonden eveneens onder druk door de vrees dat Peking ook deze bedrijven zal gaan aanpakken. Technologiebedrijf Tencent, waarin de in Amsterdam genoteerde techinvesteerder Prosus een groot belang heeft, zakte bijna 5 procent. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,1 procent lager en de beurs in Shanghai bleef vrijwel vlak. De Kospi in Seoul daalde 0,1 procent. In Australië was de beurs gesloten.
Meer uit Financieel
ASHEVILLE (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil is van plan om tijdens overleg met zijn collega's van de G20-landen te pleiten voor een einde aan economisch schadelijke conflicten, zoals handelsoorlogen en de oorlogen in Iran en Oekraïne.
12 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Werkgeversvoorman Coen van Oostrom hoopt dat er "langjarige stabiliteit" komt in politiek Den Haag. Dat zei de VNO-NCW-voorzitter zondag in het televisieprogramma Buitenhof.
14 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De grootste olie- en gasproducent van China heeft ook flink geprofiteerd van de wereldwijde stijging van de energieprijzen. PetroChina zag de winst in de eerste helft van dit jaar met 22 procent stijgen, door toenemende inkomsten uit de winning van olie en gas.
16 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - De centrale bank van de Verenigde Arabische Emiraten gaat de grote Egyptische bank Banque Misr onderzoeken. De stap volgt op een aankondiging van het Amerikaanse ministerie van Financiën, dat de VAE-filialen van de Egyptische bank wil afsluiten van transacties in Amerikaanse dollars vanwege banden met Iran.
18 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland verlengt opnieuw het verbod op de export van diesel om binnenlandse tekorten te voorkomen door de Oekraïense aanvallen op Russische olieraffinaderijen. Het verbod wordt nu verlengd tot eind september.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Duitse verzekeraar Allianz overweegt een overname van de Britse autopechhulpdienst AA. Dat meldt nieuwszender Sky News. Met die overname kan volgens Sky een bedrag van 5 miljard pond, omgerekend 5,8 miljard euro, gemoeid zijn.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese chipbedrijf CXMT heeft in de Verenigde Staten een rechtszaak aangespannen tegen het Pentagon omdat het verwijderd wil worden van de zwarte lijst van het Amerikaanse leger. Het Pentagon stelt dat CXMT banden heeft met het Chinese leger.
1 dag geleden