Nikkei begint 2022 met forse winst, Evergrande stijgt in Hongkong
HONGKONG (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is dinsdag met een forse winst begonnen aan het nieuwe jaar. De stemming werd gesteund door de nieuwe recordstanden van de Dow-Jonesindex en de S&P 500 op Wall Street en een versnelling van de groei van de Chinese industrie in december. In Hongkong werd de handel in de aandelen van het noodlijdende Chinese vastgoedconcern Evergrande hervat.
Evergrande klom 2,5 procent. De handel in de aandelen werd maandag stilgelegd in afwachting van koersgevoelige informatie. Het vastgoedconcern bevestigde dat het 39 appartementencomplexen in de provincie Hainan moet slopen. Daarnaast zag Evergrande de verkopen van vastgoed in het afgelopen jaar met bijna 39 procent dalen. Ook verklaarde het bedrijf in gesprek te blijven met de schuldeisers. Evergrande gaat gebukt onder een enorme schuldlast en miste in december al enkele grote betalingen.
De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde 1,8 procent in de plus op 29.301,79 punten. Een scherpe daling van de Japanse yen ten opzichte van de Amerikaanse dollar zorgde voor koerswinsten bij de grote Japanse exportbedrijven. Een daling van de munt maakt de producten van deze bedrijven in het buitenland goedkoper. In Sydney boekte de All Ordinaries op de eerste handelsdag van het jaar een winst van bijna 2 procent. In de Filipijnen kampte de beurs met een technische storing en werd niet gehandeld.
De beurs in Shanghai noteerde tussentijds 0,1 procent in de min. De bedrijvigheid in de Chinese industrie is volgens gegevens van marktonderzoekers Caixin en Markit in december weer toegenomen na een krimp in november. Vorige week bleek uit cijfers van de Chinese overheid al dat de groei van de industrie afgelopen maand is versneld.
De Hang Seng-index in Hongkong won 0,2 procent. De Chinese techbedrijven stonden onder druk nadat de Chinese toezichthouder liet weten dat internetplatformen met meer dan 1 miljoen gebruikers vanaf 15 februari aan strengere veiligheidseisen moeten voldoen voordat ze een notering in het buitenland mogen aanvragen. Internetconcern en gamesbedrijf Tencent zakte 0,9 procent en maaltijdbezorger Meituan verloor 0,7 procent.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft zorgen geuit over het vermogen van Oekraïne om hulp te blijven ontvangen uit zijn steunpakket van 8,1 miljard dollar. Dit komt omdat Oekraïense parlementariërs zich verzetten tegen het beleid van president Volodymyr Zelensky en maatregelen blokkeren die nodig zijn om de financiering vrij te geven.
6 minuten geledenWOERDEN (ANP) - Extra omzet tijdens het WK voetbal helpt ondernemers in de horeca om hun hoofd boven water te houden. Dat stelt Koninklijke Horeca Nederland (KHN) in een brief die het heeft opgesteld voor horeca-ondernemers om in de gemeente een verruiming van de openingstijden te vragen.
22 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Meubelwinkelketen Seats and Sofas gaat bijna 1500 klanten compenseren voor kosten die zij maakten rond garanties. Uit onderzoek van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) kwam naar voren dat klanten van Seats and Sofas die een beroep deden op hun garantie het meubel zelf bij een winkel moesten brengen of moesten betalen voor het laten ophalen of voor een monteur. De ACM stelt dat zij hierdoor onterecht werden belast met extra kosten.
30 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Frankfurt Airport, de grootste luchthaven van Duitsland, verwacht dat het aantal passagiers dit jaar verder zal groeien, maar nog steeds onder het niveau van voor de coronacrisis blijft. Luchthavenexploitant Fraport rekent voor dit jaar op 65 miljoen tot 66 miljoen reizigers. In 2019, het jaar voor de uitbraak van de wereldwijde pandemie, waren dat er nog ruim 70,5 miljoen.
55 minuten geledenBAGDAD (ANP/RTR) - Irak is in gesprek met Iran om olietankers veilig de Straat van Hormuz te laten passeren. Dat heeft de Irakese minister van Olie Hayan Abdel-Ghani gezegd, meldt een Iraaks staatsmedium dinsdag. De zeestraat is sinds het uitbreken van de Iranoorlog grotendeels gesloten.
57 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook ABN AMRO beperkt de mogelijkheden voor aflossingsvrije hypotheken. Voor nieuwe hypotheken geldt vanaf 1 juni dat de aflossingsvrije hypotheek maximaal 30 procent van de woningwaarde mag bedragen. Bij huizen met een waarde tot 1 miljoen euro geldt bovendien een maximaal aflossingsvrij bedrag van 150.000 euro.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een kleine min geopend, na de plus op maandag. De aandacht van beleggers ging vooral uit naar de olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die lieten weer een stijging zien, na de daling een dag eerder. Iran heeft opnieuw aanvallen uitgevoerd op energiefaciliteiten in de regio. Bij het grote Shah-gasveld in de Verenigde Arabische Emiraten is brand ontstaan. De brand is onder controle en er zijn geen gewonden door de aanval.
1 uur geleden