Nikkei begint 2022 met forse winst, Evergrande stijgt in Hongkong
HONGKONG (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is dinsdag met een forse winst begonnen aan het nieuwe jaar. De stemming werd gesteund door de nieuwe recordstanden van de Dow-Jonesindex en de S&P 500 op Wall Street en een versnelling van de groei van de Chinese industrie in december. In Hongkong werd de handel in de aandelen van het noodlijdende Chinese vastgoedconcern Evergrande hervat.
Evergrande klom 2,5 procent. De handel in de aandelen werd maandag stilgelegd in afwachting van koersgevoelige informatie. Het vastgoedconcern bevestigde dat het 39 appartementencomplexen in de provincie Hainan moet slopen. Daarnaast zag Evergrande de verkopen van vastgoed in het afgelopen jaar met bijna 39 procent dalen. Ook verklaarde het bedrijf in gesprek te blijven met de schuldeisers. Evergrande gaat gebukt onder een enorme schuldlast en miste in december al enkele grote betalingen.
De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde 1,8 procent in de plus op 29.301,79 punten. Een scherpe daling van de Japanse yen ten opzichte van de Amerikaanse dollar zorgde voor koerswinsten bij de grote Japanse exportbedrijven. Een daling van de munt maakt de producten van deze bedrijven in het buitenland goedkoper. In Sydney boekte de All Ordinaries op de eerste handelsdag van het jaar een winst van bijna 2 procent. In de Filipijnen kampte de beurs met een technische storing en werd niet gehandeld.
De beurs in Shanghai noteerde tussentijds 0,1 procent in de min. De bedrijvigheid in de Chinese industrie is volgens gegevens van marktonderzoekers Caixin en Markit in december weer toegenomen na een krimp in november. Vorige week bleek uit cijfers van de Chinese overheid al dat de groei van de industrie afgelopen maand is versneld.
De Hang Seng-index in Hongkong won 0,2 procent. De Chinese techbedrijven stonden onder druk nadat de Chinese toezichthouder liet weten dat internetplatformen met meer dan 1 miljoen gebruikers vanaf 15 februari aan strengere veiligheidseisen moeten voldoen voordat ze een notering in het buitenland mogen aanvragen. Internetconcern en gamesbedrijf Tencent zakte 0,9 procent en maaltijdbezorger Meituan verloor 0,7 procent.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat hogesnelheidstreinen tussen EU-landen flink sneller gaan rijden, wat uren verschil in de reistijd moet opleveren. Dat staat in een actieplan voor hogesnelheidslijnen dat de Europese Commissie woensdag presenteert.
21 minuten geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - De druk op autofabrikanten neemt toe. Bij Nissan leidt een tekort aan chips tot productiebeperkingen, terwijl BMW en Toyota lagere winstmarges rapporteren door internationale handelsmaatregelen en felle concurrentie.
24 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Supermarktconcern Ahold Delhaize was woensdag een stijger in de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn en webwinkel bol kwam met kwartaalresultaten die goed werden ontvangen door beleggers. Het aandeel ging kort na opening meer dan 2 procent omhoog.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Novo Nordisk heeft woensdag voor de vierde keer zijn omzetverwachting voor dit jaar verlaagd. De Deense farmaceut denkt dat zijn middelen tegen diabetes en obesitas minder goed verkopen dan voorzien. Novo Nordisk kampt met groeiende concurrentie van zijn populaire diabetesmedicijn Ozempic en afslankmedicijn Wegovy.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, eigenaar van onder meer Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol, heeft iets meer omzet behaald in het afgelopen kwartaal. De groei werd vooral gedreven door de eerdere overname van de Roemeense supermarktketen Profi. Ook de onlineverkopen van boodschappen droegen bij aan de groei.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De vluchten op Brussels Airport worden woensdagochtend weer hervat. De luchthaven sloot dinsdagavond twee keer omdat drones in de omgeving waren gesignaleerd. Wel zijn veertig vluchten geschrapt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De leverancier van onder meer chat- en betalingsdiensten CM.com heeft een overnamebod ontvangen van het Amsterdamse softwarebedrijf Bird met een totale waarde van 165,8 miljoen euro in contanten. Dat bod ligt 20 procent hoger dan de slotkoers van CM.com op de aandelenbeurs in Amsterdam dinsdag.
2 uur geleden