Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei begint 2022 met forse winst, Evergrande stijgt in Hongkong

Nikkei begint 2022 met forse winst, Evergrande stijgt in Hongkong

HONGKONG (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is dinsdag met een forse winst begonnen aan het nieuwe jaar. De stemming werd gesteund door de nieuwe recordstanden van de Dow-Jonesindex en de S&P 500 op Wall Street en een versnelling van de groei van de Chinese industrie in december. In Hongkong werd de handel in de aandelen van het noodlijdende Chinese vastgoedconcern Evergrande hervat.

Evergrande klom 2,5 procent. De handel in de aandelen werd maandag stilgelegd in afwachting van koersgevoelige informatie. Het vastgoedconcern bevestigde dat het 39 appartementencomplexen in de provincie Hainan moet slopen. Daarnaast zag Evergrande de verkopen van vastgoed in het afgelopen jaar met bijna 39 procent dalen. Ook verklaarde het bedrijf in gesprek te blijven met de schuldeisers. Evergrande gaat gebukt onder een enorme schuldlast en miste in december al enkele grote betalingen.

De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde 1,8 procent in de plus op 29.301,79 punten. Een scherpe daling van de Japanse yen ten opzichte van de Amerikaanse dollar zorgde voor koerswinsten bij de grote Japanse exportbedrijven. Een daling van de munt maakt de producten van deze bedrijven in het buitenland goedkoper. In Sydney boekte de All Ordinaries op de eerste handelsdag van het jaar een winst van bijna 2 procent. In de Filipijnen kampte de beurs met een technische storing en werd niet gehandeld.

De beurs in Shanghai noteerde tussentijds 0,1 procent in de min. De bedrijvigheid in de Chinese industrie is volgens gegevens van marktonderzoekers Caixin en Markit in december weer toegenomen na een krimp in november. Vorige week bleek uit cijfers van de Chinese overheid al dat de groei van de industrie afgelopen maand is versneld.

De Hang Seng-index in Hongkong won 0,2 procent. De Chinese techbedrijven stonden onder druk nadat de Chinese toezichthouder liet weten dat internetplatformen met meer dan 1 miljoen gebruikers vanaf 15 februari aan strengere veiligheidseisen moeten voldoen voordat ze een notering in het buitenland mogen aanvragen. Internetconcern en gamesbedrijf Tencent zakte 0,9 procent en maaltijdbezorger Meituan verloor 0,7 procent.

Meer uit Financieel

Eigenaar Amac opent Apple Museum, verwacht zeker 50.000 bezoekers

UTRECHT (ANP) - In het winkelcentrum The Wall in Utrecht wordt donderdag een Apple Museum geopend. Initiatiefnemer Ed Bindels, eigenaar van winkelketen Amac, verwacht tussen de 50.000 en 100.000 bezoekers per jaar.

9 minuten geleden
Amerikaanse aandelenrally door hoop op spoedig einde van oorlog

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street wisten dinsdag niet hoe gauw ze weer aandelen moesten kopen, door nieuwe signalen die wijzen op een mogelijk snel einde van het conflict tussen de Verenigde Staten en Iran. Iran zegt een "noodzakelijke wil" te hebben om de oorlog met Israël en de VS te beëindigen, maar is daarbij op zoek naar garanties dat het conflict zich niet zal herhalen, zei de Iraanse president Masoud Pezeshkian.

7 uur geleden
Brussel roept lidstaten op om te besparen op olieconsumptie

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Europese Commissie heeft de lidstaten aanbevolen om maatregelen te nemen om de olieconsumptie te verminderen. "Hoe meer we kunnen doen om olie te besparen, met name diesel en vliegtuigbrandstof, hoe beter we af zijn", zei Eurocommissaris voor Energie Dan Jørgensen dinsdag na overleg met de Europese energieministers.

9 uur geleden
Autoconcern Stellantis roept wereldwijd 700.000 auto's terug

HOOFDDORP (ANP/DPA) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, roept wereldwijd ongeveer 700.000 auto's terug vanwege een mogelijk brandgevaar, maakte de Duitse transportautoriteit KBA bekend. In Nederland gaat het om ruim 19.000 auto's van acht merken, laat een woordvoerder van Stellantis weten.

10 uur geleden
Unilever onderuit op lager Damrak na fusiedeal voedingstak

AMSTERDAM (ANP) - Unilever ging dinsdag scherp omlaag op het Damrak nadat bekend was geworden dat de Amerikaanse branchegenoot McCormick een groot deel van zijn voedingsmiddelendivisie overneemt. Het gaat om een deal in aandelen en contanten met een waarde van 44,8 miljard dollar (39 miljard euro).

11 uur geleden
Unilever zegt nog niets over banen na verkoop voedingsmiddelentak

ROTTERDAM (ANP) - Unilever kan nog niet aangeven of in Nederland banen zullen verdwijnen na de overname van de voedingsdivisie door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. "Het is op dit moment nog te vroeg om concreet te zijn over eventuele veranderingen", zegt een woordvoerster van Unilever.

12 uur geleden
Havenmedewerkers dreigen met staking vanwege kabinetsplannen

ROTTERDAM (ANP) - Medewerkers van Nederlandse havens gaan minstens vijf dagen het werk neerleggen omdat ze ontevreden zijn over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Dat hebben zo'n zevenhonderd werknemers dinsdag besloten na een vergadering in de haven van Rotterdam, meldt FNV Havens-bestuurder Asmae Hajjari.

14 uur geleden