Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei: Apple schroeft productie terug vanwege oorlog Oekraïne

Nikkei: Apple schroeft productie terug vanwege oorlog Oekraïne

TAIPEI (ANP/RTR) - Apple wil de productie van de iPhone SE en AirPods komende tijd wat terugschroeven vanwege een zwakkere vraag naar de producten. Dat meldt Nikkei Asia op basis van ingewijden. Volgens het Japanse zakenmedium zou het gaan om een van de eerste tekenen dat de oorlog in Oekraïne en de opgelopen inflatie beginnen te drukken op de vraag naar consumentenelektronica.

Een paar weken terug kondigde Apple nog een 5G-versie van zijn instapmodel iPhone aan. Maar volgens de bronnen zouden meerdere leveranciers van het Amerikaanse techconcern nu te horen hebben gekregen dat er volgend kwartaal ongeveer 2 miljoen tot 3 miljoen minder iPhone SE's gemaakt hoeven te worden. Nikkei geeft aan dat de productie in die periode daarmee ongeveer een vijfde lager kan uitvallen dan oorspronkelijk gepland. Apple zou in heel dit jaar daarnaast dik 10 miljoen minder van de draadloze oordopjes AirPods willen afleveren.

De stappen van het bedrijf lijken erop te wijzen dat het conflict in Oekraïne en alle economische onzekerheid die hierdoor is ontstaan, gevolgen zullen hebben voor het consumptiegedrag van consumenten. Sowieso zorgt de oorlog ervoor dat de inflatie overal flink aantrekt. Niet alleen consumenten hebben hier last van. Daardoor wordt het voor grote bedrijven ook duurder om veel zaken in te kopen. Deze problemen komen bovenop het nijpende chiptekort dat tal van grote fabrikanten al een tijd raakt.

Volgens Nikkei vroeg Apple leveranciers ook om een ​​paar miljoen minder iPhone 13's te maken dan eerder gepland. Maar die maatregel zou zijn gebaseerd op seizoensgebonden vraag en heeft volgens de bronnen niks te maken met veranderde marktomstandigheden.

Meer uit Financieel

VS versoepelen sancties tegen Venezolaanse olie-industrie

WASHINGTON (ANP) - De regering-Trump heeft enkele sancties tegen de Venezolaanse olie-industrie versoepeld. Dat betekent onder meer dat bedrijven uit veel landen weer Venezolaanse olie kunnen kopen. Bedrijven uit China, Rusland, Iran, Noord-Korea en Cuba zijn daarvan echter uitgesloten.

1 uur geleden
Trump maakt vrijdag kandidaat Fed-voorzitterschap bekend

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump maakt vrijdagochtend (lokale tijd) zijn kandidaat bekend voor de opvolging van Jerome Powell als voorzitter van de Federal Reserve. Powells termijn loopt in mei af. "Ik zal morgenochtend de nieuwe voorzitter van de Fed bekendmaken", zei Trump in het Kennedy Center in Washington. Eerder had Trump gezegd pas volgende week een kandidaat te nomineren.

2 uur geleden
Apple boekt recordomzet door zeer sterke verkoop iPhones

CUPERTINO (ANP) - Apple heeft in het afgelopen kwartaal, met de belangrijke feestdagenperiode, een recordomzet behaald dankzij een zeer sterke verkoop van de nieuwe iPhone 17. Volgens het Amerikaanse technologieconcern kwam de omzet uit op 143,8 miljard dollar. Dat is 16 procent meer dan een jaar eerder.

7 uur geleden
WSJ: Amazon praat met OpenAI over investering van 50 miljard

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Amazon voert gesprekken met OpenAI over een investering van 50 miljard dollar in het moederbedrijf van ChatGPT. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen. OpenAI zou in totaal 100 miljard dollar aan nieuw kapitaal willen ophalen voor verdere groei.

7 uur geleden
Meta fors hoger op Wall Street na cijfers, Microsoft flink omlaag

NEW YORK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, was donderdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York na goed ontvangen cijfers. Ook Microsoft opende de boeken, maar die resultaten vielen beleggers op Wall Street tegen en het aandeel ging hard omlaag.

7 uur geleden
Trump laat luchtruim Venezuela heropenen voor verkeersvluchten VS

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevel gegeven voor heropening van het luchtruim boven Venezuela voor verkeersvliegtuigen uit de Verenigde Staten. Volgens Trump kunnen Amerikaanse burgers snel weer naar Venezuela vliegen en zullen ze daar veilig zijn.

9 uur geleden
Trump wil volgende week kandidaat Fed-voorzitterschap bekendmaken

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgende week bekendmaken wie hij gaat voordragen als opvolger van voorzitter Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. De termijn van voorzitter Powell bij de Federal Reserve loopt in mei af.

11 uur geleden