Nike zet meer in op webwinkel en reorganiseert winkeltak
BEAVERTON (ANP/BLOOMBERG) - Sportmerk Nike gaat banen schrappen bij zijn winkeltak. Het bedrijf heeft besloten meer aandacht te gaan schenken aan de eigen webwinkel en minder in te zetten op fysieke winkels. Hoeveel winkels er verdwijnen en waar dat gebeurt is niet bekendgemaakt. Ook het aantal banen dat verloren gaat is nog ongewis.
Nike wilde al enige tijd de strategie van zijn winkeltak aanpassen. Door de coronacrisis is dat in een stroomversnelling gekomen. De Nike-winkels gingen in veel landen een tijd dicht vanwege lockdownmaatregelen. Veel van de winkels van het sportmerk, met name die in winkelcentra, hebben al jaren last van minder toeloop. Door het coronavirus zijn mensen bovendien nog meer online gaan winkelen.
De reorganisatie kost Nike tussen de 200 miljoen en 250 miljoen dollar. Het bedrijf neemt die eenmalige kosten in het huidige kwartaal op in zijn resultaten.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.
10 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.
12 uur geledenGLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.
12 uur geleden