Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nike zakt op lager Wall Street, FedEx wint na opsplitsing

Nike zakt op lager Wall Street, FedEx wint na opsplitsing

NEW YORK (ANP) - Nike behoorde vrijdag tot de dalers op de aandelenbeurzen in New York. De sportkledingfabrikant zag de verkopen in het afgelopen kwartaal dalen ten opzichte van een jaar eerder. Het sportmerk kampt met toenemende concurrentie. Doordat meer kleding en schoenen met korting werden verkocht, daalde ook de winst aanzienlijk. Het aandeel werd 2,5 procent lager gezet.

FedEx steeg 4 procent. De post- en pakketbezorger boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. De omzet viel wel tegen. Ook verlaagde het bedrijf de vooruitzichten voor het hele jaar. Volgens topman Raj Subramaniam heeft FedEx last van de aanhoudende zwakke vraag op de Amerikaanse thuismarkt en het aflopen van het contract met US Postal Service voor luchttransportdiensten. Het besluit van FedEx om meer waarde te creëren door zijn vrachtvervoerdivisie apart naar de beurs te brengen, werd goed ontvangen door beleggers.

De algehele stemming op Wall Street was negatief, mede door de dreiging van een zogeheten shutdown van de Amerikaanse overheid. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,1 procent lager op 42.293 punten. De hoofdindex wist donderdag nog met een nipte winst een verliesreeks van tien dagen op rij te doorbreken. De Dow koerst echter af op het grootste weekverlies sinds maart 2023. De brede S&P 500-index zakte 0,4 procent tot 5845 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,9 procent tot 19.027 punten. Ook de S&P 500 en de Nasdaq stevenen af op forse weekverliezen.

Overheidsuitgaven

De stemming werd gedrukt doordat het Huis van Afgevaardigden een nieuw voorstel over de overheidsuitgaven heeft weggestemd. Het uitgavenpakket was samengesteld door de Republikeinen nadat aankomend president Donald Trump een eerder voorstel had verworpen. De financiering van de overheid loopt vrijdag af. Als er geen oplossing komt, moeten delen van de federale overheid worden stilgelegd.

Daarnaast bleek dat het favoriete inflatiecijfer van de Federal Reserve in november iets hoger was dan verwacht. De Fed verhoogde deze week al de inflatieverwachting voor het komende jaar en gaf aan in 2025 slechts twee renteverlagingen te voorzien. Eerder ging de centrale bank uit van vier renteverlagingen.

Tesla verloor 3 procent. De elektrische autofabrikant roept in de VS bijna 700.000 voertuigen terug door een probleem met het controlesysteem voor de bandenspanning.

Meer uit Financieel

Minister: verplichte toegang regionale spelers tot netwerk PostNL

DEN HAAG (ANP) - PostNL moet kleinere, regionale postbedrijven tegen redelijke voorwaarden en tarieven toegang blijven verlenen tot zijn landelijke postnetwerk. Minister Heleen Herbert (Economische Zaken) wil die verplichting opnemen in de nieuwe postwet. De Autoriteit Consument en Markt (ACM) moet daarop gaan toezien.

21 minuten geleden
Trump vraagt topmannen Musk en Cook mee naar bezoek aan Xi

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Tesla-topman Elon Musk, Apple-baas Tim Cook en Boeing-directeur Kelly Ortberg uitgenodigd om hem deze week te vergezellen tijdens zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Trump hoopt onder meer zakelijke deals te sluiten en heeft daarom ruim tien topbestuurders van grote bedrijven uitgenodigd. Chipbedrijf Nvidia, het waardevolste bedrijf ter wereld, ontbreekt op de lijst.

45 minuten geleden
Trump wil accijns benzine tijdelijk schrappen door dure brandstof

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil de accijns op autobrandstoffen "voor een bepaalde periode" schrappen om burgers en bedrijven te ondersteunen. Dat heeft hij gezegd in een interview met de Amerikaanse nieuwszender CBS News.

55 minuten geleden
AEX-index begint handelsweek met klein verlies

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste beursindex in Amsterdam, is met klein verlies aan de handelsweek begonnen. Beleggers stelden zich terughoudend op nadat de Amerikaanse president Donald Trump het Iraanse vredesvoorstel had afgewezen. Trump noemde het voorstel van Iran "volkomen onacceptabel". De olieprijzen gingen verder omhoog door de aanhoudende patstelling in het conflict. Toch zakten defensieaandelen door speculatie dat het bestand tussen Oekraïne en Rusland erop zou wijzen dat die oorlog zijn einde nadert.

1 uur geleden
Baas Aramco: 100 miljoen olievaten per week verloren door Hormuz

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde oliemarkten verliezen elke week dat de Straat van Hormuz gesloten is 100 miljoen vaten olie. Daardoor wordt het olietekort, dat door de oorlog in het Midden-Oosten al historisch groot is geworden, alleen maar erger. Dat heeft topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco maandag gezegd.

2 uur geleden
Wall Street terughoudend na Trumps afwijzing Iraans voorstel

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York lieten maandag bij de opening weinig beweging zien. Beleggers waren terughoudend na de verwerping van het Iraanse vredesvoorstel door de Amerikaanse president Donald Trump. In het voorstel, dat Trump als "volkomen onacceptabel" bestempelde, zou Iran onder meer hebben geëist dat er een einde moet komen aan de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens en het vrijgeven van bevroren Iraanse tegoeden.

3 uur geleden
London Heathrow ziet minder passagiers door oorlog Midden-Oosten

LONDEN (ANP/AFP) - Minder vliegtuigpassagiers reisden in april via London Heathrow in vergelijking met een jaar geleden. Volgens de luchthaven is dit het gevolg van een verstoring in het wereldwijde vliegverkeer door de oorlog in het Midden-Oosten.

3 uur geleden