Nike zakt op lager Wall Street, FedEx wint na opsplitsing
NEW YORK (ANP) - Nike behoorde vrijdag tot de dalers op de aandelenbeurzen in New York. De sportkledingfabrikant zag de verkopen in het afgelopen kwartaal dalen ten opzichte van een jaar eerder. Het sportmerk kampt met toenemende concurrentie. Doordat meer kleding en schoenen met korting werden verkocht, daalde ook de winst aanzienlijk. Het aandeel werd 2,5 procent lager gezet.
FedEx steeg 4 procent. De post- en pakketbezorger boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. De omzet viel wel tegen. Ook verlaagde het bedrijf de vooruitzichten voor het hele jaar. Volgens topman Raj Subramaniam heeft FedEx last van de aanhoudende zwakke vraag op de Amerikaanse thuismarkt en het aflopen van het contract met US Postal Service voor luchttransportdiensten. Het besluit van FedEx om meer waarde te creëren door zijn vrachtvervoerdivisie apart naar de beurs te brengen, werd goed ontvangen door beleggers.
De algehele stemming op Wall Street was negatief, mede door de dreiging van een zogeheten shutdown van de Amerikaanse overheid. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,1 procent lager op 42.293 punten. De hoofdindex wist donderdag nog met een nipte winst een verliesreeks van tien dagen op rij te doorbreken. De Dow koerst echter af op het grootste weekverlies sinds maart 2023. De brede S&P 500-index zakte 0,4 procent tot 5845 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,9 procent tot 19.027 punten. Ook de S&P 500 en de Nasdaq stevenen af op forse weekverliezen.
Overheidsuitgaven
De stemming werd gedrukt doordat het Huis van Afgevaardigden een nieuw voorstel over de overheidsuitgaven heeft weggestemd. Het uitgavenpakket was samengesteld door de Republikeinen nadat aankomend president Donald Trump een eerder voorstel had verworpen. De financiering van de overheid loopt vrijdag af. Als er geen oplossing komt, moeten delen van de federale overheid worden stilgelegd.
Daarnaast bleek dat het favoriete inflatiecijfer van de Federal Reserve in november iets hoger was dan verwacht. De Fed verhoogde deze week al de inflatieverwachting voor het komende jaar en gaf aan in 2025 slechts twee renteverlagingen te voorzien. Eerder ging de centrale bank uit van vier renteverlagingen.
Tesla verloor 3 procent. De elektrische autofabrikant roept in de VS bijna 700.000 voertuigen terug door een probleem met het controlesysteem voor de bandenspanning.
Meer uit Financieel
HILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Warmtefonds heeft nog zo'n 140 miljoen euro extra van het kabinet nodig voor leningen aan huiseigenaren om hun woning te verduurzamen. Eigenaren met een inkomen tot 60.000 euro per jaar kunnen met het fonds een lening zonder rente krijgen. Als het extra geld uitblijft, kan dat over een aantal jaren mogelijk niet meer, heeft bestuursvoorzitter Ernst-Jan Boers van het Nationaal Warmtefonds tegen het ANP gezegd.
43 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen vinden het "een prima geste" van Schiphol om de havengelden tijdelijk te verlagen vanwege de situatie in het Midden-Oosten. "Schiphol doet dit uit eigen beweging. Daar maak ik uit op dat ze inzien dat die stijging van 41 procent van vorig jaar toch wel heel erg verkeerd is gevallen. Nu grijpen ze de hoge kerosineprijzen aan om dat te herstellen. Daar zijn we blij mee", reageert BARIN-voorzitter Marnix Fruitema namens de in Nederland actieve luchtvaartmaatschappijen.
1 uur geledenWALDENBUCH (ANP/DPA) - De Duitse chocolademaker Ritter Sport gaat voor het eerst in zijn 114-jarige bestaan banen schrappen om kosten te besparen. Het familiebedrijf kampt met gestegen kosten voor met name cacao, maar ook voor energie en verpakkingsmaterialen. Daarom wordt ingegrepen in het personeelsbestand op het hoofdkantoor in Waldenbuch in de buurt van Stuttgart.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schiphol geeft luchtvaartmaatschappijen een tijdelijke korting op zijn havengelden van ruim 10 procent, vanwege de situatie in het Midden-Oosten. De luchthaven doet dit omdat de kosten van de maatschappijen onverwacht en sterk zijn gestegen door de hoge kerosineprijs.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Een groothandelaar in bloemen en planten en twee medewerkers uit de gemeenten Zevenaar en Arnhem worden verdacht van het witwassen van tientallen miljoenen euro's. Twee bedrijfspanden, drie woningen en een opslagbox in de gemeenten Westland, Zevenaar en Arnhem zijn doorzocht, meldt de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD).
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Huiseigenaren hebben het afgelopen jaar voor een recordbedrag aan leningen afgesloten om hun woning tegen gunstige voorwaarden te verduurzamen. Het Nationaal Warmtefonds financierde vorig jaar 506 miljoen euro aan nieuwe leningen, een stijging van 18 procent. Ongeveer 31.700 woningeigenaren konden hun huis energiezuiniger maken, meldt het fonds in zijn jaarverslag.
2 uur geledenGRÜNHEIDE (ANP/DPA) - Tesla zoekt duizend extra werknemers voor zijn grote fabriek voor elektrische auto's in het Duitse Grünheide in de buurt van Berlijn. Dat heeft Tesla gemeld aan persbureau dpa. Volgens Tesla is die uitbreiding van het personeelsbestand nodig om aan de stijgende Europese vraag naar de Model Y van het bedrijf te kunnen voldoen.
3 uur geleden