Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nike zakt op lager Wall Street, FedEx wint na opsplitsing

Nike zakt op lager Wall Street, FedEx wint na opsplitsing

NEW YORK (ANP) - Nike behoorde vrijdag tot de dalers op de aandelenbeurzen in New York. De sportkledingfabrikant zag de verkopen in het afgelopen kwartaal dalen ten opzichte van een jaar eerder. Het sportmerk kampt met toenemende concurrentie. Doordat meer kleding en schoenen met korting werden verkocht, daalde ook de winst aanzienlijk. Het aandeel werd 2,5 procent lager gezet.

FedEx steeg 4 procent. De post- en pakketbezorger boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. De omzet viel wel tegen. Ook verlaagde het bedrijf de vooruitzichten voor het hele jaar. Volgens topman Raj Subramaniam heeft FedEx last van de aanhoudende zwakke vraag op de Amerikaanse thuismarkt en het aflopen van het contract met US Postal Service voor luchttransportdiensten. Het besluit van FedEx om meer waarde te creëren door zijn vrachtvervoerdivisie apart naar de beurs te brengen, werd goed ontvangen door beleggers.

De algehele stemming op Wall Street was negatief, mede door de dreiging van een zogeheten shutdown van de Amerikaanse overheid. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,1 procent lager op 42.293 punten. De hoofdindex wist donderdag nog met een nipte winst een verliesreeks van tien dagen op rij te doorbreken. De Dow koerst echter af op het grootste weekverlies sinds maart 2023. De brede S&P 500-index zakte 0,4 procent tot 5845 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,9 procent tot 19.027 punten. Ook de S&P 500 en de Nasdaq stevenen af op forse weekverliezen.

Overheidsuitgaven

De stemming werd gedrukt doordat het Huis van Afgevaardigden een nieuw voorstel over de overheidsuitgaven heeft weggestemd. Het uitgavenpakket was samengesteld door de Republikeinen nadat aankomend president Donald Trump een eerder voorstel had verworpen. De financiering van de overheid loopt vrijdag af. Als er geen oplossing komt, moeten delen van de federale overheid worden stilgelegd.

Daarnaast bleek dat het favoriete inflatiecijfer van de Federal Reserve in november iets hoger was dan verwacht. De Fed verhoogde deze week al de inflatieverwachting voor het komende jaar en gaf aan in 2025 slechts twee renteverlagingen te voorzien. Eerder ging de centrale bank uit van vier renteverlagingen.

Tesla verloor 3 procent. De elektrische autofabrikant roept in de VS bijna 700.000 voertuigen terug door een probleem met het controlesysteem voor de bandenspanning.

Meer uit Financieel

Elon Musk: nieuw algoritme X wordt openbaar

BASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.

5 uur geleden
Spaans oliebedrijf Repsol wil meer investeren in Venezuela

WASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.

12 uur geleden
Europese boeren protesteren tegen Mercosur-deal

BRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Boeren in Europa hebben opnieuw protestacties gehouden tegen de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen. Meerdere Belgische wegen werden geblokkeerd. In Frankrijk maakte de politie een einde aan een dagenlange blokkade door boeren van een brandstoffendepot in de buurt van Bordeaux. In Ierland demonstreerden duizenden boeren tegen het akkoord.

13 uur geleden
Vluchten op Schiphol als vanouds, wel enkele mensen op veldbedden

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.

16 uur geleden
Indonesië blokkeert Grok na wereldwijde kritiek op uitkleed-AI

JAKARTA (ANP/RTR) - Indonesië heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.

17 uur geleden
Exxon-baas noemt Venezuela ongeschikt om in te investeren

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.

19 uur geleden
Trump: VS beslissen welke oliebedrijven in Venezuela mogen werken

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.

1 dag geleden