Nike zakt op lager Wall Street, FedEx wint na opsplitsing
NEW YORK (ANP) - Nike behoorde vrijdag tot de dalers op de aandelenbeurzen in New York. De sportkledingfabrikant zag de verkopen in het afgelopen kwartaal dalen ten opzichte van een jaar eerder. Het sportmerk kampt met toenemende concurrentie. Doordat meer kleding en schoenen met korting werden verkocht, daalde ook de winst aanzienlijk. Het aandeel werd 2,5 procent lager gezet.
FedEx steeg 4 procent. De post- en pakketbezorger boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. De omzet viel wel tegen. Ook verlaagde het bedrijf de vooruitzichten voor het hele jaar. Volgens topman Raj Subramaniam heeft FedEx last van de aanhoudende zwakke vraag op de Amerikaanse thuismarkt en het aflopen van het contract met US Postal Service voor luchttransportdiensten. Het besluit van FedEx om meer waarde te creƫren door zijn vrachtvervoerdivisie apart naar de beurs te brengen, werd goed ontvangen door beleggers.
De algehele stemming op Wall Street was negatief, mede door de dreiging van een zogeheten shutdown van de Amerikaanse overheid. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,1 procent lager op 42.293 punten. De hoofdindex wist donderdag nog met een nipte winst een verliesreeks van tien dagen op rij te doorbreken. De Dow koerst echter af op het grootste weekverlies sinds maart 2023. De brede S&P 500-index zakte 0,4 procent tot 5845 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,9 procent tot 19.027 punten. Ook de S&P 500 en de Nasdaq stevenen af op forse weekverliezen.
Overheidsuitgaven
De stemming werd gedrukt doordat het Huis van Afgevaardigden een nieuw voorstel over de overheidsuitgaven heeft weggestemd. Het uitgavenpakket was samengesteld door de Republikeinen nadat aankomend president Donald Trump een eerder voorstel had verworpen. De financiering van de overheid loopt vrijdag af. Als er geen oplossing komt, moeten delen van de federale overheid worden stilgelegd.
Daarnaast bleek dat het favoriete inflatiecijfer van de Federal Reserve in november iets hoger was dan verwacht. De Fed verhoogde deze week al de inflatieverwachting voor het komende jaar en gaf aan in 2025 slechts twee renteverlagingen te voorzien. Eerder ging de centrale bank uit van vier renteverlagingen.
Tesla verloor 3 procent. De elektrische autofabrikant roept in de VS bijna 700.000 voertuigen terug door een probleem met het controlesysteem voor de bandenspanning.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten gesloten. Bij de bedrijven was Cisco Systems een uitblinker dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de producent van netwerkapparatuur. Daarnaast maakte AI-chipbedrijf Cerebras Systems een zeer succesvol beursdebuut op Wall Street.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van AI-chipbedrijf Cerebras Systems in New York op donderdag is goed verlopen. Bij opening schoot het aandeel bijna 100 procent omhoog tot meer dan 360 dollar, terwijl de uitgifteprijs op 185 dollar per aandeel lag. Daarmee was dus sprake van bijna een verdubbeling van de koers op de eerste handelsdag van Cerebras.
9 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China gaat tweehonderd vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat heeft president Donald Trump gezegd in een interview met tv-zender Fox News. Trump is momenteel op staatsbezoek in China waar hij heeft gepraat met de Chinese president Xi Jinping.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met flinke winst gesloten. ABN AMRO ging verder omhoog na de stevige plus een dag eerder dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de bank. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren in de voorhoede van de AEX te vinden.
12 uur geledenAKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italiƫ, heeft donderdag in het Duitse Aken de prestigieuze Karelsprijs ontvangen. Bij de uitreiking sprak de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zijn lof uit voor Draghi en zijn bijdrage aan de Europese eenheid en het redden van de euro tijdens de Europese schuldencrisis.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn donderdag verder gestegen, terwijl beleggers de gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping in Beijing in de gaten houden. De aanhoudende zorgen over de Iranoorlog zijn wat naar de achtergrond verdwenen.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.
17 uur geleden