Nike verkoopt minder en verliest terrein aan concurrentie
BEAVERTON (ANP/RTR) - Sportartikelenmerk Nike heeft zijn verkopen afgelopen kwartaal zien afnemen. Volgens analisten is dat een teken dat het bedrijf uit het Amerikaanse Beaverton terrein verliest ten opzichte van concurrenten.
De wereldwijde omzet over de afgelopen drie maanden kwam uit op ruim 12,6 miljard dollar. In dezelfde periode een jaar eerder was dit nog dik 12,8 miljard dollar. Daarmee zijn de opbrengsten lager uitgekomen dan kenners gemiddeld hadden voorspeld.
Hoewel Nike een plan heeft geschetst om zijn assortiment te verbeteren, merken analisten op dat het enige tijd zal duren voordat het sportkledingbedrijf de vraag kan doen herleven. Innovatie en lanceringen van nieuwe productlijnen vergen namelijk tijd.
Klanten kieskeuriger
De inspanningen van Nike om meer omzet te genereren via de directe verkoop aan consumenten hebben ook een knauw gekregen, omdat klanten kieskeuriger zijn geworden als het gaat om niet-essentiële uitgaven. Daarbij lijkt de consument de laatste tijd eerder te kiezen voor modieuze en vernieuwende merken als On en Hoka.
Op de achtergrond wordt bij Nike ook gewerkt aan kostenbesparingen. Persbureau Bloomberg meldde eerder deze maand dat er onder meer op het Europese hoofdkantoor in Hilversum banen zijn geschrapt. Daar werken meer dan 2000 mensen. Het exacte aantal geschrapte banen was nog niet bekend.
Meer uit Financieel
ZIRNDORF (ANP) - De fabrikant van speelgoedmerk Playmobil, de Horst Brandstätter Group, blijft fors minder verkopen. Dat blijkt uit de jaarcijfers van het bedrijf. Het bedrijf kampt al enkele jaren met dalende cijfers en schrapte eerder al banen.
4 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie (AI) Mistral is met Europese banken in gesprek over de inzet van zijn alternatief voor Mythos, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dat AI-model van het Amerikaanse Anthropic kan razendsnel zwakke punten in de cyberbeveiliging opsporen, wat tot zorgen leidt over de inzet van Mythos door cybercriminelen.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX is woensdag met een duidelijke winst de handel uitgegaan. Na een tegenvallende dinsdag was de stemming op het Damrak weer goed. ABN AMRO was daarin de uitblinker. De bank boekte een plus van bijna 9 procent.
1 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC heeft de verwachting voor de groei van de wereldwijde vraag naar olie voor dit jaar verlaagd. Dat heeft te maken met de forse prijsstijgingen van ruwe olie door de oorlog in het Midden-Oosten. OPEC verwacht echter dat de vraag volgend jaar sterker zal herstellen dan eerder werd voorzien.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor het eerst sinds de CO2-heffing voor de industrie bestaat, heeft de overheid er in 2025 geld aan overgehouden. Volgens de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) moeten bedrijven samen tussen de 37 en 97 miljoen euro betalen aan CO2-heffing.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag overwegend met verliezen aan de handelsdag begonnen. Beleggers schrokken van de sterk gestegen producentenprijzen, die aangeven welke afzetprijzen fabrikanten voor hun producten vragen. Door de oorlog in het Midden-Oosten zijn de energieprijzen hard gestegen en producenten rekenen dit door in hun verkoopprijzen. Dat kan de inflatie aanwakkeren, wat doorgaans slecht valt bij beleggers.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Direct na het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten eind februari, stapten opvallend veel mensen over naar een vast energiecontract, stelt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) vast. Door de stijgende energieprijzen gingen veel consumenten direct kritischer kijken naar hun energiecontract, vooral degenen met een variabel contract.
5 uur geleden