Nike verkoopt minder en verliest terrein aan concurrentie
BEAVERTON (ANP/RTR) - Sportartikelenmerk Nike heeft zijn verkopen afgelopen kwartaal zien afnemen. Volgens analisten is dat een teken dat het bedrijf uit het Amerikaanse Beaverton terrein verliest ten opzichte van concurrenten.
De wereldwijde omzet over de afgelopen drie maanden kwam uit op ruim 12,6 miljard dollar. In dezelfde periode een jaar eerder was dit nog dik 12,8 miljard dollar. Daarmee zijn de opbrengsten lager uitgekomen dan kenners gemiddeld hadden voorspeld.
Hoewel Nike een plan heeft geschetst om zijn assortiment te verbeteren, merken analisten op dat het enige tijd zal duren voordat het sportkledingbedrijf de vraag kan doen herleven. Innovatie en lanceringen van nieuwe productlijnen vergen namelijk tijd.
Klanten kieskeuriger
De inspanningen van Nike om meer omzet te genereren via de directe verkoop aan consumenten hebben ook een knauw gekregen, omdat klanten kieskeuriger zijn geworden als het gaat om niet-essentiële uitgaven. Daarbij lijkt de consument de laatste tijd eerder te kiezen voor modieuze en vernieuwende merken als On en Hoka.
Op de achtergrond wordt bij Nike ook gewerkt aan kostenbesparingen. Persbureau Bloomberg meldde eerder deze maand dat er onder meer op het Europese hoofdkantoor in Hilversum banen zijn geschrapt. Daar werken meer dan 2000 mensen. Het exacte aantal geschrapte banen was nog niet bekend.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) mocht PostNL in 2019 een vergunning weigeren voor het overnemen van postbedrijf Sandd. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft dit dinsdag in hoger beroep beslist. Het CBb laat hiermee de uitspraak van de rechtbank Rotterdam in stand, waarbij het beroep van PostNL tegen de weigering ongegrond is verklaard.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP/DPA) - Mediabedrijf RTL gaat ongeveer 600 banen schrappen in Duitsland om de kosten te drukken, maakte de Duitse tak van het concern dinsdag bekend. Het Duitse onderdeel bestaat uit onder meer de zender Vox, het nieuwskanaal n-tv en de streamingdienst RTL+. RTL heeft al geruime tijd te maken met minder tv-kijkers en lagere advertentie-inkomsten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een groep Europese banken, waaronder ING, heeft in Amsterdam een nieuw bedrijf opgericht voor de lancering van een zogeheten euro-stablecoin. De banken kondigden in september al de oprichting aan van het bedrijf, dat onder toezicht komt te staan van De Nederlandsche Bank (DNB). Dinsdag werden de namen van het bedrijf en de bestuurders onthuld.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP/RTR) - Een Nederlandse rechtbank mag zich buigen over een zaak van twee Nederlandse stichtingen tegen Apple over de App Store. Dit heeft het Hof van Justitie van de Europese Unie dinsdag bepaald.
3 uur geledenBUNNIK (ANP) - Autobedrijven zoals dealers en garages hebben in november minder occasions verkocht dan een jaar eerder. Volgens brancheorganisaties BOVAG en RDC ging het om een verkoop van 110.981 gebruikte auto's, een daling van 3,8 procent vergeleken met vorig jaar. De verkoop van gebruikte auto's tussen consumenten onderling nam wel toe, met 7,7 procent tot 61.385 voertuigen.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in november licht gestegen naar 2,2 procent. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. In oktober nam de inflatie in het eurogebied nog af tot 2,1 procent, van 2,2 procent in september.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - HEMA komt volledig in handen van het investeringsvehikel van de familie Van Eerd, die ook eigenaar is van supermarktketen Jumbo. Het vehikel van de familie bezat al 50 procent van de aandelen van HEMA. Mississippi Ventures neemt de overige 50 procent over van de Nederlandse investeringsmaatschappij Parcom.
5 uur geleden