Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nike schrapt 2 procent van banen om kosten te besparen

Nike schrapt 2 procent van banen om kosten te besparen

BEAVERTON (ANP/BLOOMBERG) - Sportmerk Nike gaat zijn wereldwijde personeelsbestand met ongeveer 2 procent terugdringen om kosten te besparen. Het Amerikaanse sportartikelenconcern liet in december al weten de kosten in de komende drie jaar met 2 miljard dollar te willen verminderen. Die aankondiging volgde op tegenvallende verkopen in China en afnemende verkopen in Noord-Amerika. Hoeveel banen er daardoor verloren zouden gaan was destijds nog niet bekend.

Momenteel heeft het concern wereldwijd zo'n 83.700 medewerkers. Daarmee dreigen bijna 1700 mensen hun baan kwijt te raken. Het banenverlies zal in twee fasen plaatsvinden, volgens een memo van Nike die is ingezien door persbureau Bloomberg. De eerste fase gaat vrijdag van start en loopt door tot volgende week. De tweede ronde zal tegen het einde van het gebroken boekjaar van het bedrijf zijn afgerond.

Het concern benadrukt met de reorganisatie vooral te willen mikken op winstgevende groei voor de lange termijn. "De acties die we ondernemen stellen ons in de positie om onze organisatie op de juiste omvang te brengen, zodat we onze grootste groeimogelijkheden kunnen benutten, aangezien de interesse in sport, gezondheid en welzijn nog nooit zo groot is geweest", stelde Nike in een verklaring.

Meer uit Financieel

DNB-president Sleijpen roept politiek op tot oplossingen te komen

HILVERSUM (ANP) - De president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen heeft de politiek opgeroepen om snel tot oplossingen te komen. Volgens Sleijpen is de economische groei in Nederland te laag en is het potentieel hoger. Maar daarvoor moet er in Den Haag wel aan oplossingen voor grote problemen worden gewerkt, zei hij zondag bij het televisieprogramma WNL Op Zondag.

22 minuten geleden
Vliegverkeer Catania ligt langer stil, KLM boekt om naar Palermo

CATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar de luchthaven van Catania op Sicilië wordt langer stilgelegd. Dat meldt de luchthaven. Alle vertrekkende en binnenkomende vluchten van zondag zijn opgeschort door een uitbarsting van vulkaan Etna. KLM boekt reizigers om naar de luchthaven van Palermo op hetzelfde eiland.

45 minuten geleden
Topmannen AI-bedrijven opgeroepen voor Australisch onderzoek

SYDNEY (ANP/RTR) - De topmannen van OpenAI en Anthropic zijn opgeroepen voor een Australisch senaatsonderzoek naar AI. Het onderzoek richt zich op de gevolgen van AI en datacenters voor Australische gemeenschappen en sectoren, en voor het water- en energieverbruik. Deze week werd bekend dat een AI-programma van OpenAI een Australische overheidswebsite is binnengedrongen en daar toegang had tot medische gegevens die niet openbaar zijn.

2 uur geleden
OpenAI pauzeert werk met krachtigste AI na nieuw incident

SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, heeft het werk aan zijn krachtigste AI-modellen voorlopig stilgelegd. Een van zijn systemen kreeg tijdens een test ongeoorloofd toegang tot het internet. Dat meldde het bedrijf zaterdag.

6 uur geleden
The Telegraph: derde baan Heathrow vier jaar uitgesteld

LONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.

20 uur geleden
The Telegraph: derde baan Heathrow vier jaar uitgesteld

LONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.

20 uur geleden
Vliegverkeer van en naar Sicilië weer verstoord door Etna

CATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar Sicilië is opnieuw verstoord door een uitbarsting van vulkaan Etna. De Italiaanse luchthaven van Catania heeft vertrekkende en binnenkomende vluchten opgeschort tot zondag 12.00 uur door vulkanische activiteit en weersomstandigheden, is te lezen op de website. Catania is de belangrijkste luchthaven van het eiland.

23 uur geleden