Nike onderuit op Wall Street na tegenvallende verkopen
NEW YORK (ANP) - Nike ging vrijdag ruim 16 procent onderuit op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse sportartikelenmerk zag de verkopen in het afgelopen kwartaal sterker afnemen dan kenners hadden verwacht. Ook waarschuwde het bedrijf voor een omzetdaling van 10 procent in het huidige kwartaal, mede als gevolg van zwakkere verkopen in China.
Ook verlaagde Nike de verwachtingen voor het hele jaar. Beleggers hadden juist gehoopt dat Nike dit jaar zou profiteren van het Europees kampioenschap voetbal en de Olympische Spelen. Sportschoenenketen Foot Locker ging mee omlaag en verloor 4 procent.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,5 procent hoger op 39.362 punten. De brede S&P 500-index steeg 0,3 procent tot 5497 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,1 procent tot 17.869 punten. De drie hoofdgraadmeters stevenen af op koerswinsten in de maand juni. Ook in de eerste jaarhelft zijn de Amerikaanse beurzen sterk gestegen. Vooral de Nasdaq (plus 19 procent) en de S&P 500 (plus 15 procent) deden het goed, dankzij de sterke opmars van AI-chipbedrijf Nvidia dat dit jaar met zo'n 160 procent is gestegen. De Dow staat voor dit jaar op een winst van bijna 4 procent.
Verkiezingsdebat
Beleggers verwerkten daarnaast het eerste verkiezingsdebat tussen de Democratische Amerikaanse president Joe Biden en zijn Republikeinse uitdager Donald Trump. Trump viel Biden aan over de hoge inflatie en de slechte staat van de Amerikaanse economie. Biden maakte een verwarde indruk tijdens het debat en de Democraten zouden een andere presidentskandidaat willen. Mediabedrijf Trump Media & Technology steeg 3,5 procent, nadat eigenaar Trump als winnaar uit het debat kwam.
Daarnaast werd gereageerd op de favoriete inflatiemaatstaf van de Federal Reserve. Die kwam overeen met de verwachtingen. Het cijfer speelt een belangrijke rol in het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank. De hardnekkige inflatie in de VS heeft de Fed er tot nu toe van weerhouden om de rente te verlagen en de strijd tegen de prijsstijgingen voort te zetten. Op de financiƫle markt wordt echter gehoopt dat de Fed de leenkosten in de grootste economie ter wereld later dit jaar gaat verlagen.
Apple steeg 0,3 procent. Het techconcern verkocht vorige maand 40 procent meer iPhones in China ten opzichte van een jaar geleden, volgens berekeningen van persbureau Bloomberg. Dat was wel minder dan de verkoopstijging van ruim 50 procent in april. Apple verlaagde de prijzen van iPhones in China in aanloop naar een groot winkelfestival dat in juni plaatsvindt.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrentes in Nederland zijn gestegen door de Iranoorlog. Vooral starters en kopers in de grote steden en op de nieuwbouwmarkt kunnen dat merken, meldt ING Research.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten gesloten. Optimisme over de mogelijkheden voor een einde aan de oorlog in Iran zorgde ervoor dat beleggers weer geld staken in aandelen. De olieprijzen daalden licht.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - De centrale bank van Frankrijk is pessimistischer geworden over de economische groei van het land door de oorlog in Iran. De sterke stijging van de gas- en olieprijzen door het conflict beperkt de uitgaven van consumenten en investeringen van bedrijven waarschijnlijk.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump bezoekt 14 en 15 mei China voor een topontmoeting met zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Dat meldde een woordvoerder van het Witte Huis, nadat Trump zijn bezoek aan China onlangs had uitgesteld vanwege de Iranoorlog. Xi en Trump spreken in Beijing waarschijnlijk over de sterk verslechterde handelsrelatie tussen de twee landen.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een nieuwe adviesraad voor technologie opgericht met prominente leden als Facebook-oprichter Mark Zuckerberg en Nvidia-topman Jensen Huang. Trumps voormalige nauwe bondgenoot Elon Musk is een opvallende afwezige.
12 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR/AFP) - Meta en Google zijn aansprakelijk voor een verslaving die een Amerikaanse vrouw zegt te hebben ontwikkeld voor socialemedia-apps zoals Instagram en YouTube, zo heeft een jury in Los Angeles geoordeeld.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met winst gesloten. Ook op andere Europese beurzen had het optimisme de overhand, terwijl de olieprijzen licht zakten. Beleggers verwerken signalen vanuit de Verenigde Staten en Iran over gesprekken die moeten leiden tot een einde aan de gevechten in de Golfregio. Daarbij lijken ze rekening te houden met vooruitgang in onderhandelingen over vrede of een staakt-het-vuren.
13 uur geleden