Nike onderuit op Wall Street na tegenvallende verkopen
NEW YORK (ANP) - Nike ging vrijdag ruim 16 procent onderuit op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse sportartikelenmerk zag de verkopen in het afgelopen kwartaal sterker afnemen dan kenners hadden verwacht. Ook waarschuwde het bedrijf voor een omzetdaling van 10 procent in het huidige kwartaal, mede als gevolg van zwakkere verkopen in China.
Ook verlaagde Nike de verwachtingen voor het hele jaar. Beleggers hadden juist gehoopt dat Nike dit jaar zou profiteren van het Europees kampioenschap voetbal en de Olympische Spelen. Sportschoenenketen Foot Locker ging mee omlaag en verloor 4 procent.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,5 procent hoger op 39.362 punten. De brede S&P 500-index steeg 0,3 procent tot 5497 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,1 procent tot 17.869 punten. De drie hoofdgraadmeters stevenen af op koerswinsten in de maand juni. Ook in de eerste jaarhelft zijn de Amerikaanse beurzen sterk gestegen. Vooral de Nasdaq (plus 19 procent) en de S&P 500 (plus 15 procent) deden het goed, dankzij de sterke opmars van AI-chipbedrijf Nvidia dat dit jaar met zo'n 160 procent is gestegen. De Dow staat voor dit jaar op een winst van bijna 4 procent.
Verkiezingsdebat
Beleggers verwerkten daarnaast het eerste verkiezingsdebat tussen de Democratische Amerikaanse president Joe Biden en zijn Republikeinse uitdager Donald Trump. Trump viel Biden aan over de hoge inflatie en de slechte staat van de Amerikaanse economie. Biden maakte een verwarde indruk tijdens het debat en de Democraten zouden een andere presidentskandidaat willen. Mediabedrijf Trump Media & Technology steeg 3,5 procent, nadat eigenaar Trump als winnaar uit het debat kwam.
Daarnaast werd gereageerd op de favoriete inflatiemaatstaf van de Federal Reserve. Die kwam overeen met de verwachtingen. Het cijfer speelt een belangrijke rol in het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank. De hardnekkige inflatie in de VS heeft de Fed er tot nu toe van weerhouden om de rente te verlagen en de strijd tegen de prijsstijgingen voort te zetten. Op de financiële markt wordt echter gehoopt dat de Fed de leenkosten in de grootste economie ter wereld later dit jaar gaat verlagen.
Apple steeg 0,3 procent. Het techconcern verkocht vorige maand 40 procent meer iPhones in China ten opzichte van een jaar geleden, volgens berekeningen van persbureau Bloomberg. Dat was wel minder dan de verkoopstijging van ruim 50 procent in april. Apple verlaagde de prijzen van iPhones in China in aanloop naar een groot winkelfestival dat in juni plaatsvindt.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP) - De Duitse gasopslagen zijn nog maar tussen de 61 en 62 procent gevuld. Duitsland blijft daarmee ver achter bij zijn vuldoelstelling. Zondag hadden de opslagen eigenlijk voor 70 procent gevuld moeten zijn. Toch voorziet de Duitse overheid komende winter geen problemen.
2 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - De landen van oliekartel OPEC+ houden hun productiedoelen tot eind dit jaar ongewijzigd, ondanks de hoge olie- en brandstofprijzen. Dat hebben Saudi-Arabië, Rusland en enkele andere landen zondag besloten in een onlinevergadering.
4 uur geledenISTANBUL (ANP/BLOOMBERG) - De topman van de beurs van Istanbul is aangehouden in verband met een grootschalig onderzoek naar vermeende manipulatie met beleggingsfondsen en aandelen in Turkije. Volgens het Turkse staatspersbureau Anadolu wordt Korkmaz Ergun verdacht van omkoping en deelname aan een criminele organisatie.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse autoverkoop is in oktober licht gedaald. Daarmee blijft het wachten op de voorspelde "eindsprint" in de verkoop van hybride modellen. Recent voorzag autobrancheorganisatie BOVAG een hogere verkoop van die auto's in de laatste maanden van het jaar door nieuwe regelgeving per 1 januari.
7 uur geledenSINGAPORE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Binance heeft de opnames van cryptomunten hervat, enkele dagen nadat hackers voor een recordbedrag van meer dan 6 miljard dollar aan crypto's hadden geroofd. 's Werelds grootste cryptobeurs legde de transacties vrijdagochtend in Azië stil, nadat de hack bekend was geworden. Zondag werd de opname van bitcoin weer opengesteld. Stapsgewijs kunnen gebruikers ook weer bij tegoeden in andere digitale munten.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Noord-Korea zit achter de diefstal van meer dan 6 miljard dollar aan cryptovaluta als gevolg van de recordhack op Binance. Dat stelde de FBI zaterdag in een verklaring.
15 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Cryptobeurzen nemen snel maatregelen om hun beveiliging te versterken. Aanleiding is de recordhack van 6,3 miljard dollar bij Binance, die de kwetsbaarheid van de sector opnieuw blootlegde, juist nu deze steeds meer deel uitmaakt van de reguliere financiële wereld.
1 dag geleden