Nike onderuit op Wall Street na tegenvallende verkopen
NEW YORK (ANP) - Nike ging vrijdag ruim 16 procent onderuit op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse sportartikelenmerk zag de verkopen in het afgelopen kwartaal sterker afnemen dan kenners hadden verwacht. Ook waarschuwde het bedrijf voor een omzetdaling van 10 procent in het huidige kwartaal, mede als gevolg van zwakkere verkopen in China.
Ook verlaagde Nike de verwachtingen voor het hele jaar. Beleggers hadden juist gehoopt dat Nike dit jaar zou profiteren van het Europees kampioenschap voetbal en de Olympische Spelen. Sportschoenenketen Foot Locker ging mee omlaag en verloor 4 procent.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,5 procent hoger op 39.362 punten. De brede S&P 500-index steeg 0,3 procent tot 5497 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,1 procent tot 17.869 punten. De drie hoofdgraadmeters stevenen af op koerswinsten in de maand juni. Ook in de eerste jaarhelft zijn de Amerikaanse beurzen sterk gestegen. Vooral de Nasdaq (plus 19 procent) en de S&P 500 (plus 15 procent) deden het goed, dankzij de sterke opmars van AI-chipbedrijf Nvidia dat dit jaar met zo'n 160 procent is gestegen. De Dow staat voor dit jaar op een winst van bijna 4 procent.
Verkiezingsdebat
Beleggers verwerkten daarnaast het eerste verkiezingsdebat tussen de Democratische Amerikaanse president Joe Biden en zijn Republikeinse uitdager Donald Trump. Trump viel Biden aan over de hoge inflatie en de slechte staat van de Amerikaanse economie. Biden maakte een verwarde indruk tijdens het debat en de Democraten zouden een andere presidentskandidaat willen. Mediabedrijf Trump Media & Technology steeg 3,5 procent, nadat eigenaar Trump als winnaar uit het debat kwam.
Daarnaast werd gereageerd op de favoriete inflatiemaatstaf van de Federal Reserve. Die kwam overeen met de verwachtingen. Het cijfer speelt een belangrijke rol in het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank. De hardnekkige inflatie in de VS heeft de Fed er tot nu toe van weerhouden om de rente te verlagen en de strijd tegen de prijsstijgingen voort te zetten. Op de financiële markt wordt echter gehoopt dat de Fed de leenkosten in de grootste economie ter wereld later dit jaar gaat verlagen.
Apple steeg 0,3 procent. Het techconcern verkocht vorige maand 40 procent meer iPhones in China ten opzichte van een jaar geleden, volgens berekeningen van persbureau Bloomberg. Dat was wel minder dan de verkoopstijging van ruim 50 procent in april. Apple verlaagde de prijzen van iPhones in China in aanloop naar een groot winkelfestival dat in juni plaatsvindt.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.
17 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse dienstverlener aan de olie- en gasindustrie Baker Hughes verwacht meer investeringen door oliemaatschappijen in eigen productie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens topman Lorenzo Simonelli zorgen de sterk gestegen olieprijzen door het conflict voor een stimulering van de investeringen in Noord- en Zuid-Amerika, Afrika en Azië.
17 uur geleden