Nike noemt Bryant een van de grootste sporters ooit
LOS ANGELES (ANP) - Sportmerk Nike noemt de overleden basketballegende Kobe Bryant in een verklaring "een van de grootste sporters aller tijden". Bryant werd jarenlang gesponsord door Nike. De basketballer overleed zondag op 41-jarige leeftijd bij een helikoptercrash, samen met acht andere inzittenden onder wie zijn 13-jarige dochter.
"Net als miljoenen atleten en sportfans zijn wij diep geraakt door het tragische nieuws. We wensen de naasten van Kobe veel sterkte toe. Hij was een van de grootste sporters van zijn generatie en heeft een onmeetbare impact gehad op de sportwereld en de basketbalgemeenschap. Mamba Forever", staat in de verklaring van Nike. Black Mamba was de bijnaam van Bryant.
Buiten het Staples Centre in Los Angeles, waar de LA Lakers spelen, verzamelden zich honderden fans. Veel fans waren zichtbaar geëmotioneerd. De legende van de club uit Los Angeles werd door de supporters toegezongen.
Ook basketbalgrootheid Michael Jordan reageerde op het overlijden van Bryant. "Ik ben geschokt. Woorden schieten tekort. Ik hield van Kobe, hij was als een broer voor me."
Meer uit Sport
SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen viert zondag een jubileum. De Grote Prijs van Singapore wordt zijn 250e race in de Formule 1 en hij gaat proberen op het stratencircuit van Marina Bay een "onafgemaakte zaak" te regelen. De viervoudig wereldkampioen won races op 26 verschillende Formule 1-circuits, maar nog nooit op het stratencircuit van Marina Bay in de Zuidoost-Aziatische stadstaat.
6 uur geledenBERGAMO (ANP) - De Spaanse wielrenner Ion Izagirre doet zaterdag met een gebroken pols mee aan de Ronde van Lombardije. De laatste klassieker van het jaar zou na een carrière van zeventien jaar de afscheidskoers vormen voor Izagirre (37), maar zijn polsbreuk na een trainingsongeval ruim een week geleden leek dat te voorkomen. "Ik wil mijn loopbaan niet op deze manier afsluiten. Daarom zie ik jullie zaterdag bij de start in Lombardije", meldde de renner via zijn ploeg Cofidis.
7 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft met enige moeite de tweede ronde bereikt in het masterstoernooi van Shanghai. De 31-jarige tennisser won van de Spanjaard Daniel Merida in drie sets: 1-6 6-3 6-4.
7 uur geledenBAKOE (ANP) - Judoka Sanne van Dijke is op de WK judo in Bakoe (Azerbeidzjan) uitgeschakeld in de achtste finales in de klasse tot 70 kilogram. De winnares van het brons vorig jaar op de WK in Boedapest verloor in Bakoe van de Spaanse Ai Tsunoda Roustant.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennissers Jannik Sinner en Carlos Alcaraz hebben hun deelname toegezegd aan het demonstratietoernooi tussen amateurs en profs, voorafgaand aan de Australian Open. De winnaar van het zogeheten 'One Point Slam' ontvangt 1 miljoen Australische dollar (omgerekend 621.000 euro).
10 uur geledenBAKOE (ANP) - Judoka Sanne van Dijke is op de WK judo in Bakoe (Azerbeidzjan) doorgedrongen tot de achtste finales in de klasse tot 70 kilogram. De winnares van het brons vorig jaar op de WK in Boedapest won in Bakoe haar eerste twee partijen. Nadat ze in de eerste ronde afrekende met Celinda Corozo uit Ecuador, volgde daarna een zege op de Kroatische Lara Cvjetko, de huidige aanvoerster van de wereldranglijst in de klasse tot 70 kilogram.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De Amerikaanse skibond heeft verrassend genoeg Lindsey Vonn opgenomen in de hoofdselectie voor het komende seizoen in de wereldbeker. De 41-jarige Vonn maakt deel uit van het A-team van in totaal zeventien skiërs (vrouwen en mannen).
11 uur geleden