Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nike noemt Bryant een van de grootste sporters ooit

Nike noemt Bryant een van de grootste sporters ooit

LOS ANGELES (ANP) - Sportmerk Nike noemt de overleden basketballegende Kobe Bryant in een verklaring "een van de grootste sporters aller tijden". Bryant werd jarenlang gesponsord door Nike. De basketballer overleed zondag op 41-jarige leeftijd bij een helikoptercrash, samen met acht andere inzittenden onder wie zijn 13-jarige dochter.

"Net als miljoenen atleten en sportfans zijn wij diep geraakt door het tragische nieuws. We wensen de naasten van Kobe veel sterkte toe. Hij was een van de grootste sporters van zijn generatie en heeft een onmeetbare impact gehad op de sportwereld en de basketbalgemeenschap. Mamba Forever", staat in de verklaring van Nike. Black Mamba was de bijnaam van Bryant.

Buiten het Staples Centre in Los Angeles, waar de LA Lakers spelen, verzamelden zich honderden fans. Veel fans waren zichtbaar geëmotioneerd. De legende van de club uit Los Angeles werd door de supporters toegezongen.

Ook basketbalgrootheid Michael Jordan reageerde op het overlijden van Bryant. "Ik ben geschokt. Woorden schieten tekort. Ik hield van Kobe, hij was als een broer voor me."

Meer uit Sport

Transferrecord Premier League-clubs van meer dan 4 miljard euro

LONDEN (ANP/AFP/RTR) - De clubs in de Premier League hebben voor het tweede jaar op rij het transferrecord verbroken. De clubs hebben gezamenlijk 3,5 miljard pond, zo'n 4 miljard euro, uitgegeven. Dat is meer dan het record van 3,6 miljard euro van afgelopen jaar.

5 uur geleden
Brennan sprint naar derde ritzege in Vuelta

CARTAGENA (ANP) - Matthew Brennan heeft woensdag zijn derde ritzege geboekt in de Vuelta. De Brit van Visma - Lease a Bike was in de elfde etappe de beste in de massasprint. Bryan Coquard uit Frankrijk werd tweede, voor de Belg Jordi Meeus.

5 uur geleden
Nog altijd onduidelijkheid over vervolg schaatscarrière Leerdam

HEERENVEEN (ANP) - Ruim anderhalve maand voor de start van het nieuwe schaatsseizoen is er nog altijd geen duidelijkheid over de toekomst van olympisch kampioene op de 1000 meter Jutta Leerdam. Een vertegenwoordiger van haar nieuwe managementbureau SEG liet woensdag aan het ANP weten dat Leerdam via haar eigen kanalen bekend zal maken wat ze gaat doen.

9 uur geleden
Zieke Mads Pedersen stapt uit Vuelta

CARTAGENA (ANP) - Wielrenner Mads Pedersen, de Deense winnaar van het puntenklassement in de Tour de France, stapt woensdag niet meer op in de elfde etappe van de Vuelta. Dat meldt zijn ploeg Lidl-Trek op X. Volgens zijn ploeg was Pedersen de afgelopen dagen ziek en zal hij zich richten op zijn overige doelen dit seizoen.

10 uur geleden
Zeven Nederlandse atleten naar Brussel voor finale Diamond League

BRUSSEL (ANP) - Zeven Nederlandse atleten komen dit weekend in actie tijdens de tweedaagse finale van de Diamond League in Brussel. Vijfvoudig Diamond League-eindwinnares op de 400 meter horden, Femke Broeders-Bol, loopt dit jaar de 800 meter. In de Belgische hoofdstad neemt ze het onder meer op tegen de Zwitserse Europees kampioene Audrey Werro. De Amersfoortse pakte bij de EK vorige maand het brons op haar nieuwe afstand.

11 uur geleden
Tennisser Zverev bereikt tweede ronde op US Open na vijfsetter

NEW YORK (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft de tweede ronde van de US Open bereikt. De als eerste geplaatste Duitser had in New York de nodige moeite met de Italiaan Lorenzo Sonego. Het werd na vijf sets 6-4 3-6 6-7 (7) 7-5 6-4. Hij treft in de volgende ronde de Fransman Quentin Halys.

14 uur geleden
Tennisster Rus onderuit in eerste ronde US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisster Arantxa Rus (35) is er niet in geslaagd de tweede ronde van de US Open te bereiken. De Delftse plaatste zich via het kwalificatietoernooi, maar was in de eerste ronde niet opgewassen tegen Léolia Jeanjean. De Française werd met een wildcard toegelaten tot het grandslamtoernooi in New York en was met 7-6 (8-6) 6-2 te sterk.

18 uur geleden