Nike noemt Bryant een van de grootste sporters ooit
LOS ANGELES (ANP) - Sportmerk Nike noemt de overleden basketballegende Kobe Bryant in een verklaring "een van de grootste sporters aller tijden". Bryant werd jarenlang gesponsord door Nike. De basketballer overleed zondag op 41-jarige leeftijd bij een helikoptercrash, samen met acht andere inzittenden onder wie zijn 13-jarige dochter.
"Net als miljoenen atleten en sportfans zijn wij diep geraakt door het tragische nieuws. We wensen de naasten van Kobe veel sterkte toe. Hij was een van de grootste sporters van zijn generatie en heeft een onmeetbare impact gehad op de sportwereld en de basketbalgemeenschap. Mamba Forever", staat in de verklaring van Nike. Black Mamba was de bijnaam van Bryant.
Buiten het Staples Centre in Los Angeles, waar de LA Lakers spelen, verzamelden zich honderden fans. Veel fans waren zichtbaar geëmotioneerd. De legende van de club uit Los Angeles werd door de supporters toegezongen.
Ook basketbalgrootheid Michael Jordan reageerde op het overlijden van Bryant. "Ik ben geschokt. Woorden schieten tekort. Ik hield van Kobe, hij was als een broer voor me."
Meer uit Sport
BIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken bereikte in de finale van het kogelstoten bij de EK atletiek in Birmingham precies wat ze voor ogen had: een medaille en een persoonlijk record. De vreugde was groot. "Ik heb helemaal niets negatiefs te vertellen over deze wedstrijd", zei ze na afloop in het Alexander Stadium.
7 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder beheerst momenteel het kogelstoten. Ze is wereldkampioene, stootte als eerste atlete in veertien jaar over de 21 meter en kroonde zich in Birmingham voor de derde keer op rij tot Europees kampioene, maar zelf denkt ze dat ze nog steeds de slechtste is. "Ik kan daar niets aan doen, het hoort een beetje bij mijn voorbereiding. Ik maak mezelf klein om mezelf te beschermen tegen de druk", vertelde ze na afloop van de finale, waarin ze verreweg de beste was.
2 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De Nederlandse estafetteploeg op de 4x400 meter gemengd heeft op de EK atletiek in Birmingham een bronzen medaille veroverd. De vier lopers waren Jonas Phijffers, Lieke Klaver, Terrence Agard en Myrte van der Schoot.
2 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Mahadi Abdi Ali heeft verrassend sterk gelopen in de finale van de 5000 meter op de EK atletiek in Birmingham. De 30-jarige atleet eindigde als zesde in 13.17,17 en was daarmee de beste van de drie Nederlanders in het veld. Tim Verbaandert werd tiende in 13.23,23.
3 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder heeft voor de derde keer op rij de Europese titel veroverd bij het kogelstoten. De Volendamse atlete (27) won op de EK atletiek in Birmingham het goud met een afstand van 20,73 meter.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft zich als snelste geplaatst voor de finale van de 100 meter vrije slag op de EK in Parijs. De wereldrecordhoudster tikte aan na 52,44 seconden en verbeterde het kampioensrecord dat ze eerder maandag in de series zwom (52,62).
6 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder bereidt zich in bed voor op de finale van het kogelstoten. "Als ik nu ga liggen, slaap ik", zei de wereldkampioene na de kwalificaties bij de EK in Birmingham.
11 uur geleden