Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nike noemt Bryant een van de grootste sporters ooit

Nike noemt Bryant een van de grootste sporters ooit

LOS ANGELES (ANP) - Sportmerk Nike noemt de overleden basketballegende Kobe Bryant in een verklaring "een van de grootste sporters aller tijden". Bryant werd jarenlang gesponsord door Nike. De basketballer overleed zondag op 41-jarige leeftijd bij een helikoptercrash, samen met acht andere inzittenden onder wie zijn 13-jarige dochter.

"Net als miljoenen atleten en sportfans zijn wij diep geraakt door het tragische nieuws. We wensen de naasten van Kobe veel sterkte toe. Hij was een van de grootste sporters van zijn generatie en heeft een onmeetbare impact gehad op de sportwereld en de basketbalgemeenschap. Mamba Forever", staat in de verklaring van Nike. Black Mamba was de bijnaam van Bryant.

Buiten het Staples Centre in Los Angeles, waar de LA Lakers spelen, verzamelden zich honderden fans. Veel fans waren zichtbaar geëmotioneerd. De legende van de club uit Los Angeles werd door de supporters toegezongen.

Ook basketbalgrootheid Michael Jordan reageerde op het overlijden van Bryant. "Ik ben geschokt. Woorden schieten tekort. Ik hield van Kobe, hij was als een broer voor me."

Meer uit Sport

Hockeysters Amsterdam pakken landstitel ten koste van Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.

33 minuten geleden
Swiatek begint goed aan jacht op vijfde tennistitel Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.

2 uur geleden
Tennisser Griekspoor speelt dinsdag om 11.00 uur tegen Arnaldi

PARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.

2 uur geleden
Klassementsleider Vingegaard wil in de Giro nog een etappe winnen

MILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.

4 uur geleden
Uitvalbeurt zorgt voor frustratie bij Formule 1-coureur Russell

MONTREAL (ANP/RTR) - Formule 1-coureur George Russell hield veel frustraties over aan de Grote Prijs van Canada. De 28-jarige Brit startte in Montreal voor het derde jaar op rij vanaf poleposition, maar viel met zijn Mercedes in de dertigste ronde uit. Zijn jonge Italiaanse ploeggenoot Kimi Antonelli behaalde zijn vierde achtereenvolgende zege dit seizoen en vergrootte zijn voorsprong op Russell in de WK-stand tot 43 punten.

5 uur geleden
Basketballer Wembanyama brengt Spurs langszij in play-offs NBA

SAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van San Antonio Spurs zijn in de finale van de Western Conference in de NBA tegen regerend kampioen Oklahoma City Thunder langszij gekomen. Dankzij uitblinker Victor Wembanyama won het team van trainer Mitch Johnson met 103-82. Na vier wedstrijden is de stand nu 2-2.

6 uur geleden
Verstappen tevreden met eerste podiumplaats in 2026

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn eerste podiumplaats dit seizoen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Canada als derde achter winnaar Kimi Antonelli in de Mercedes en Ferrari-coureur Lewis Hamilton. "Om hier op het podium te staan is heel positief. Ik ben daar erg blij mee", zei hij in het interview na afloop.

14 uur geleden