Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nike klaagt StockX aan vanwege verkoop 'virtuele schoenen'

Nike klaagt StockX aan vanwege verkoop 'virtuele schoenen'

BEAVERTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse sportkledingfabrikant Nike heeft het onlinewinkelplatform StockX aangeklaagd voor het maken en verkopen van ongeautoriseerde afbeeldingen van zijn sportschoenen. StockX verkoopt de 'virtuele sneakers' van Nike als zogeheten non-fungible token (NFT), wat betekent dat ze een digitaal certificaat van echtheid hebben en als het origineel worden beschouwd.

Nike beweert dat de NFT's van StockX inbreuk maken op zijn handelsmerken en ze consumenten in verwarring brengen. Het sportmerk verklaarde dat StockX vorige maand begon met het verkopen van deze ongeautoriseerde NFT's van zijn sneakers, waarbij aan kopers werd verteld dat ze deze 'tokens' in de toekomst zouden kunnen inwisselen voor fysieke versies van de schoenen.

Volgens de aanklacht heeft StockX meer dan 500 NFT's van het Nike-merk verkocht. Het sportmerk eist een niet nader gespecificeerde schadevergoeding van het winkelplatform en wil dat de verkoop van de NFT's direct wordt gestaakt. Het concern wil later deze maand zelf een aantal virtuele producten uitbrengen in samenwerking met de digitale kunststudio RTFKT, die het in december heeft overgenomen.

Blockchain-technologie

Digitale certificaten als NFT's zijn enorm populair geworden en kunnen flinke bedragen opleveren. De NFT van de eerste tweet van Twitter-oprichter Jack Dorsey leverde op een veiling 2,9 miljoen dollar op en de eerste broncode voor het World Wide Web van Tim Berners-Lee werd verkocht voor 5,4 miljoen dollar. De koper van de code, die is beveiligd door blockchain-technologie, wordt aantoonbaar de digitale eigenaar van het item.

Het aantal rechtszaken over NFT's neemt ook toe. Miramax spande in november een rechtszaak aan tegen regisseur Quentin Tarantino vanwege zijn plan om een NFT van zijn film Pulp Fiction, die hij regisseerde en de studio verspreidde, te veilen. In januari klaagde Hermès kunstenaar Mason Rothschild aan vanwege de verkoop van NFT's van de Birkin-tassen van het Franse modebedrijf.

Meer uit Financieel

Beleggers juichen na uitspraak Trump over naderend einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen maakten maandag in de laatste handelsuren een opmerkelijke ommezwaai en sloten in de plus. Dat gebeurde nadat president Donald Trump had gezegd dat de oorlog tegen Iran binnenkort voorbij is. "Ik denk dat de oorlog zo goed als voorbij is", zei Trump tegen de Amerikaanse nieuwszender CBS. De Amerikanen en de Israëliërs lopen volgens hem "heel ver op schema" met hun luchtaanvallen.

11 minuten geleden
Eurogroep: EU moet voorbereid zijn op lange periode instabiliteit

BRUSSEL (ANP) - De EU moet voorbereid zijn op een langere periode van instabiliteit met "mogelijke verstoringen in de scheepvaart, stijgingen van de energieprijzen en gevolgen voor de inflatie". Dat zei de voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, maandagavond na afloop van de vergadering van de EU-ministers van Financiën van de eurolanden.

13 minuten geleden
Lufthansa schort vluchten naar Midden-Oosten verder op

FRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa heeft extra annuleringen aangekondigd voor vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten door de oorlog in de regio. Tot zondag zal niet worden gevlogen naar Dubai, Dammam en Abu Dhabi. Vluchten naar Tel Aviv blijven opgeschort tot donderdag 2 april, maakte Lufthansa bekend.

1 uur geleden
Rusland bereid Europa olie te leveren in sterk verstoorde markt

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland is bereid weer olie aan Europese landen te leveren als zij "een langdurige en duurzame" samenwerking willen aangaan. Daarmee reageerde president Vladimir Poetin op de snel gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Europese Unie voerde in 2022 sancties in op Russische olie als reactie op de inval in Oekraïne.

3 uur geleden
FNV: werknemers spoeddienst DHL gaan staken

DEN HAAG (ANP) - Werknemers van DHL Express in Nederland gaan "zeer binnenkort" staken uit onvrede over het uitblijven van een nieuwe cao, meldt FNV. Wanneer de eerste staking plaatsvindt, wordt op korte termijn bekendgemaakt.

3 uur geleden
AEX-index herstelt zich van fors verlies bij opening

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag toch nog met winst gesloten. Eerder op de dag ging de belangrijkste graadmeter aan het Damrak flink onderuit door de snel stijgende olieprijzen. Die normaliseerden iets gedurende de dag, wat een geruststellend effect had op beleggers.

3 uur geleden
Hongarije legt maximumprijzen op voor benzine en diesel

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije stelt een maximumprijs op autobrandstoffen in vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft de Hongaarse premier Viktor Orbán maandag gezegd. Volgens hem wordt de benzineprijs gemaximeerd op 595 forint per liter, omgerekend ongeveer 1,50 euro. Op diesel komt een maximumprijs van 615 forint per liter (1,62 euro).

4 uur geleden