Nike in belangstelling op Wall Street in aanloop cijfers
NEW YORK (ANP) - Sportartikelenmerk Nike staat dinsdag in de belangstelling op de aandelenbeurzen in New York in aanloop naar de kwartaalcijfers die na het slot van de handel naar buiten worden gebracht. Nike heeft het al langere tijd moeilijk door onder meer zwakkere verkopen in China en felle concurrentie. In de vroege handel noteerde het aandeel Nike 0,6 procent lager.
Onlangs werd nog bekend dat Nike een nieuwe topman heeft benoemd. Vanaf 14 oktober neemt Elliott Hill de plaats in van John Donahoe. Daarmee maakt Hill een terugkeer naar Nike, want hij werkte in het verleden meer dan dertig jaar op verschillende topposities bij het Amerikaanse bedrijf. In 2020 vertrok Hill bij Nike.
De Dow-Jonesindex ging op de eerste handelsdag van het vierde kwartaal kort na opening 0,5 procent omlaag tot 42.102 punten. De bredere S&P 500 zakte 0,6 procent tot 5730 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq daalde eveneens 0,6 procent, tot 18.083 punten. Maandag waren kleine plussen te zien.
Boeing
Boeing verloor 0,9 procent. De door technische problemen geplaagde vliegtuigbouwer zou volgens persbureau Bloomberg overwegen om voor minstens 10 miljard dollar aan nieuwe aandelen uit te geven om zo de financiën te versterken. Boeing heeft momenteel ook te maken met een grote staking door meer dan 30.000 werknemers die al ruim twee weken duurt.
Op macro-economisch gebied staan er nog cijfers op de rol over de vacatures en industriële bedrijvigheid in de Verenigde Staten. Verder houden beleggers een grote staking in de gaten van havenarbeiders aan de Amerikaanse oostkust en in de Golf van Mexico. Die staking begon dinsdag en kan grote schade veroorzaken aan de Amerikaanse economie.
McCormick
De producent van kruiden, sauzen en specerijen McCormick kwam met meevallende kwartaalresultaten en een verhoging van de verwachtingen voor het gehele jaar. De koers van McCormick steeg 0,6 procent.
Autoproducent Ford Motor kreeg een koopadvies van zakenbank Goldman Sachs en won 1,5 procent. Op maandag daalde het aandeel nog na winstwaarschuwingen van Europese autobouwers om moeizame marktomstandigheden.
Meer uit Financieel
NORWALK (ANP) - Booking Holdings, het Amerikaanse moederbedrijf van onder meer Booking.com, heeft minder omzet en winst geboekt in het afgelopen kwartaal. De vraag naar reizen zwakte volgens het reisbedrijf tegen het einde van het afgelopen kwartaal wat af. Dat kwam volgens Booking Holdings onder andere door onrust in enkele Europese steden, zoals in Parijs en door het aanhoudende conflict in het Midden-Oosten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street is dinsdag overwegend hoger gesloten. Nadat techaandelen maandag flink onder druk stonden, toonden de grote bedrijven dinsdag weer herstel. Beleggers deden het verder rustig aan in aanloop naar de uitslagen van midterms in de Verenigde Staten. Bij de verkiezingen dreigt de Republikeinse Partij van president Donald Trump de meerderheid in beide huizen van het Congres te verliezen. Een meerderheid van de Democraten in beide huizen zou kunnen leiden tot strenger toezicht op AI, maatregelen tegen datacenters en meer regulering van het bedrijfsleven.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Minstens elf landen in Europa zijn geraakt door de cyberaanvallen op koelsystemen. Dinsdag werd bekend dat ook koelinstallaties in Duitsland, Roemenië en het Verenigd Koninkrijk getroffen zijn. Nog geen enkele groep heeft de aanvallen opgeëist.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - BMW heeft zijn winstverwachting voor de tweede keer in vijf maanden verlaagd. Dat meldt de Duitse autofabrikant, die woensdag met kwartaalcijfers komt. De autobouwer versnelt zijn herstructurering, terwijl het kampt met een tegenvallende vraag uit China naar zijn auto's.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) zal de rente in december waarschijnlijk verhogen, zegt de Duitse centralebankpresident Joachim Nagel. Nagel, die ook lid is van de raad van bestuur van de ECB, stelt dat op basis van de huidige inflatievooruitzichten een renteverhoging onvermijdelijk is.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt 150 miljoen euro extra uit om de stroomkosten voor industriebedrijven te verlagen. Dat melden minister Stientje van Veldhoven en staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) aan de Tweede Kamer. Het bedrag komt bovenop het geld dat daarvoor in het coalitieakkoord al was gereserveerd.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met verlies gesloten. Philips behoorde tot de winnaars bij de hoofdfondsen na kwartaalcijfers. De omzet van het zorgtechnologieconcern is gestegen dankzij de verkopen van medische apparatuur, tandenborstels en scheerapparaten. Het aandeel klom bijna 5 procent.
6 uur geleden