Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nike flink hoger op positief Wall Street na resultaten

Nike flink hoger op positief Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Nike behoorde vrijdag tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York, met kort na opening van de markt een koerswinst van meer dan 15 procent. De sportkledingfabrikant zag de omzet en winst in het afgelopen kwartaal minder hard dalen dan gevreesd. Het bedrijf wil daarnaast minder sportkleding voor de Amerikaanse markt in China laten maken vanwege de importheffingen van president Donald Trump. China is momenteel goed voor ongeveer 16 procent van de schoenen die Nike in de Verenigde Staten importeert. De helft van alle Nike-schoenen wordt in Vietnam gemaakt.

De algehele stemming op Wall Street was voorzichtig positief, na de stevige koerswinsten een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde in de vroege handel 0,4 procent hoger op 43.579 punten. De brede S&P 500 won 0,3 procent tot 6160 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg ook 0,3 procent, naar 20.239 punten. De S&P 500-index wist donderdag al kort boven zijn slotrecord van 19 februari van 6144,15 punten uit te klimmen, maar eindigde uiteindelijk net onder die recordstand.

De Dow en de S&P 500-index koersen af op weekwinsten van meer dan 2 procent, terwijl de Nasdaq afstevent op een winst van ruim 3 procent op weekbasis. De stemming op de beurzen werd gesteund door het standhouden van het staakt-het-vuren tussen Israël en Iran en de hoop op een renteverlaging in de VS. Beleggers verwerkten ook nieuwe inflatiegegevens.

Dollar onder druk

Een sterker dan verwachte krimp van de Amerikaanse economie in het eerste kwartaal wakkerde donderdag al de hoop aan dat de Fed de rente spoedig gaat verlagen om de economie te ondersteunen. Fed-voorzitter Jerome Powell herhaalde eerder deze week nog dat de centrale bank geen haast heeft met renteverlagingen omdat hij eerst meer duidelijkheid wil over de economische impact van het handelsbeleid van Trump.

De Amerikaanse dollar bleef hangen rond het laagste niveau sinds 2021 ten opzichte van de euro. De dollar kwam donderdag verder onder druk te staan nadat zakenkrant The Wall Street Journal meldde dat Trump mogelijk al in september een opvolger voor Powell bekendmaakt. Powells termijn loopt in mei volgend jaar af. Trump wil dat de Fed de rente verlaagt en zal waarschijnlijk een vervanger voor Powell kiezen die hier meer voor openstaat.

Meer uit Financieel

Onderzoek: mkb'ers terughoudend met investeringen

UTRECHT (ANP) - Mkb-ondernemers in Nederland zijn terughoudend met het doen van investeringen. Dat komt naar voren uit onderzoek naar meer dan 7000 jaarrekeningen van bedrijven door SRA, de grootste vereniging van accountantskantoren werkzaam voor het mkb.

2 uur geleden
Tientallen reizigers Transavia missen vlucht door rijen Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol was in de nacht van zaterdag op zondag sprake van lange rijen voor de incheckbalies van Transavia. Tientallen mensen hebben daardoor hun vlucht gemist, bevestigt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving door De Telegraaf.

3 uur geleden
Iraakse premier naar VS voor olie- en gasdeals

BAGDAD (ANP/RTR) - De Iraakse premier Ali al-Zaidi brengt maandag een bezoek aan Washington om de banden met de Verenigde Staten aan te halen. Naar verwachting gaan de landen ook olie- en gasdeals tekenen als onderdeel van een breder streven naar samenwerking op het gebied van economie, handel en investeringen.

4 uur geleden
Baas Volkswagen denkt fabriekssluitingen te kunnen voorkomen

BERLIJN (ANP/DPA) - Topman Oliver Blume van autoconcern Volkswagen stelt dat de autofabrikant fabriekssluitingen kan voorkomen bij de uitvoering van de geplande kostenbesparingen. "Er zijn slimmere oplossingen dan het sluiten van fabrieken", heeft Blume zondag gezegd in een interview met de Duitse krant Bild am Sonntag.

7 uur geleden
Grote Indiase bank schrapt duizenden banen

MUMBAI (ANP/BLOOMBERG) - De HDFC Bank, een van de grootste banken van India, heeft duizenden banen geschrapt. Uit het dit weekend verschenen jaarverslag van de bank kwam naar buiten dat het personeelsbestand in het boekjaar tot en met maart met ruim 3300 is gekrompen. Vooral administratief en ondersteunend personeel moest vertrekken. Hun totaal nam met meer dan 8000 af. Op andere plekken binnen het concern werden ook weer mensen aangenomen.

8 uur geleden
Topvrouw Daimler: vrachtwagenindustrie in gevaar door CO2-regels

STUTTGART (ANP) - De Europese vrachtwagenindustrie wordt in haar voortbestaan bedreigd. Daarvoor waarschuwt Karin Rådström, topvrouw van truckbouwer Daimler, zondag in een interview met het Duitse persbureau dpa. "Als de CO2-regelgeving niet wordt aangepast, zet Europa het concurrentievermogen van zijn vrachtwagenindustrie op het spel."

10 uur geleden
Bloomberg: EU wil bedrijven helpen bij beperken banden met China

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie werkt aan een 'solidariteitsinstrument' om bedrijven te ondersteunen die hun toeleveringsketens voor kritieke grondstoffen verleggen, zodat ze minder afhankelijk worden van China. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

1 dag geleden