Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nike flink hoger bij opening Wall Street

Nike flink hoger bij opening Wall Street

NEW YORK (ANP) - Het aandeel Nike is in de eerste handelsminuten woensdag op Wall Street uit de startblokken geschoten. De sportartikelenmaker profiteerde van beter dan verwachte kwartaalcijfers en werd daarvoor door beleggers beloond. Verder gaat de aandacht uit naar cijfers over de economische activiteit in de Verenigde Staten die later naar buiten worden gebracht.

De leidende Dow-Jonesindex klom in de vroege handel 0,5 procent tot 27.418 punten. De brede S&P 500 steeg 0,1 procent tot 3318 punten en techgraadmeter Nasdaq leverde 0,3 procent in tot 10.925 punten.

Nike steeg met bijna 11 procent tot een nieuw recordniveau. Het bedrijf profiteerde de voorbije maanden van sterk gestegen verkopen via de eigen webshop. De makers van sportkleding Under Armour en Lululemon Athletica en sportkledingverkoper Foot Locker gingen in het kielzog van Nike mee omhoog met winsten tot 5 procent.

Tesla

Tesla (min 4,2 procent) leverde verder aan beurswaarde in na het verlies van een dag eerder. Topman Elon Musk van de maker van elektrische auto's liet op het evenement Battery Day weten dat de productie van de nieuwe goedkopere accu's en van de betaalbare elektrische auto nog enkele jaren op zich laat wachten.

Johnson & Johnson (J&J) steeg 0,8 procent. De farmaceut begint met het testen van zijn experimentele coronavaccin op 60.000 proefpersonen. Het vaccin wordt ontwikkeld door dochterbedrijf Janssen in Leiden. Het is de bedoeling dat eind dit jaar de eerste resultaten naar buiten worden gebracht en dat dan begin volgend jaar een vaccin klaar voor noodgebruik moet zijn.

Meer uit Financieel

Topman chipbedrijf Nvidia gaat toch met Trump mee naar China

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Topman Jensen Huang van AI-chipconcern Nvidia gaat toch mee met de Amerikaanse president Donald Trump voor zijn staatsbezoek aan China. Huang was eerder nog de opvallende afwezige tussen de topbestuurders die Trump vergezellen voor zijn ontmoeting met de Chinese president Xi Jinping.

5 minuten geleden
Moederbedrijf MediaMarkt verkoopt meer, maar verlies loopt op

DÜSSELDORF (ANP) - Ceconomy, het moederbedrijf van de elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, heeft het afgelopen kwartaal iets meer elektronica verkocht, ondanks de "uitdagende economische omstandigheden". Consumenten kochten de afgelopen tijd vooral meer kleine apparaten. Het bedrijf verkocht minder grote elektrische apparaten en telecom- en tv-producten.

14 minuten geleden
TUI merkt dat reizigers langer wachten met boeken door oorlog

HANNOVER (ANP) - Reisorganisatie TUI ziet dat mensen langer wachten met het boeken van een vakantie voor deze zomer als gevolg van onzekerheid door de oorlog in het Midden-Oosten. De hotels en resorts zijn minder volgeboekt dan vorig jaar. Volgens TUI moet 45 procent van de reizigers nog een vakantie boeken voor deze zomer.

23 minuten geleden
DNB: helft bedrijfsleningen gaat naar midden- en kleinbedrijf

AMSTERDAM (ANP) - Het midden- en kleinbedrijf (mkb) ontvangt bijna de helft van alle bankleningen aan ondernemingen in Nederland, blijkt uit gegevens die De Nederlandsche Bank (DNB) voor het eerst presenteert. Volgens de centrale bank betalen de mkb-bedrijven over deze leningen vaak een iets hogere rente dan andere, grotere ondernemingen.

57 minuten geleden
ABN AMRO: oorlog Midden-Oosten vergroot onzekerheid, winst omhoog

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft in het eerste kwartaal van dit jaar een hogere winst behaald dan een jaar eerder, mede geholpen door kostenbesparingen. In een toelichting op de cijfers zegt de bank dat de Nederlandse economie tot dusver veerkrachtig is gebleven, maar dat de oorlog in het Midden-Oosten de economische onzekerheid wel heeft vergroot.

1 uur geleden
Levensmiddelenfabrikanten waarschuwen voor duurdere boodschappen

DEN HAAG (ANP) - Levensmiddelenfabrikanten dringen er bij het kabinet op aan om gerichte maatregelen te nemen om voedselprijzen in Nederlandse supermarkten betaalbaar te houden. De Federatie Nederlandse Levensmiddelen Industrie (FNLI) verwacht dat boodschappen de komende maanden duurder worden door sterk stijgende transport- en energiekosten.

2 uur geleden
Knauw voor pensioenopbouw veel Nederlanders door oorlog en rente

DEN HAAG (ANP) - De grote pensioenfondsen die al zijn overgestapt naar het nieuwe pensioenstelsel ondervonden in het eerste kwartaal hinder van de oorlog in het Midden-Oosten en een gedaalde rente. De pensioenopbouw van bij elkaar miljoenen deelnemers liep hierdoor schade op. Het is nog te vroeg voor een inschatting van wat dit precies betekent voor de pensioenen van gepensioneerden in 2027. De fondsen menen genoeg reserves te hebben om kortingen op uitkeringen te vermijden.

8 uur geleden