Nike en Micron zetten de toon op stijgend Wall Street
NEW YORK (ANP) - Sportmerk Nike en chipbedrijf Micron Technology zijn dinsdag flink gestegen op Wall Street nadat de twee bedrijven met goede resultaten waren gekomen. In navolging van Micron gingen ook andere chipbedrijven omhoog. Verder waren ook makers van coronavaccins in trek. Ook Wall Street in het geheel sloot hoger waarmee de verliesbeurt van een dag eerder weer deels werd goedgemaakt.
De Amerikaanse president Joe Biden zei dat de Verenigde Staten voorbereid zijn op de snel oprukkende omikronvariant. Hij benadrukte in een toespraak dat er veel meer kennis is dan aan het begin van de coronapandemie en dat 200 miljoen Amerikanen volledig gevaccineerd zijn. Verder worden de test-, vaccinatie- en ziekenhuiscapaciteit uitgebreid. Verregaande maatregelen zoals lockdowns liggen vooralsnog niet op tafel.
De Dow-Jonesindex sloot 1,6 procent hoger op 35.492,70 punten. De brede S&P 500 steeg 1,8 procent tot 4649,23 punten en techgraadmeter Nasdaq dikte 2,4 procent aan tot 15.341,09 punten.
Nike
Nike steeg 6,2 procent. De fabrikant van sportartikelen boekte afgelopen kwartaal meer winst. Het bedrijf houdt wel last van verstoringen in de leveringsketen. Doordat bepaalde fabrieken in Vietnam wegens lokale corona-uitbraken tijdelijk moesten sluiten, werd er minder omzet behaald in onder meer China.
Micron Technology dikte ruim 10 procent aan. De producent van geheugenchips boekte afgelopen kwartaal veel meer winst dan verwacht en gaf ook een positieve verwachting af voor het huidige kwartaal. Andere chipmakers als KLA Tencor en Nvidia stegen 6,2 en 4,9 procent.
Microsoft
Microsoft kreeg er 2,3 procent bij. Het techbedrijf kreeg van de Europese Commissie goedkeuring voor de overname van spraaktechnologiebedrijf Nuance. Daarnaast legde de Windows-ontwikkelaar 1 miljard dollar neer om advertentiemarktplaats Xandr over te nemen van telecom- en entertainmentconcern AT&T (plus 1,2 procent).
Voedingsbedrijf Kellogg Company werd 2,7 procent lager gezet. De maker van onder meer Kellogg's cornflakes bereikte een akkoord met stakend personeel waarbij vrijwel alle wensen van dat personeel werden ingewilligd.
De euro was 1,1281 dollar waard, tegen 1,1266 dollar bij de slotbel in Europa. De olieprijzen veerden op na de forse daling op maandag. Een vat Amerikaanse olie kostte 4,2 procent meer op 71,48 dollar. Brentolie werd 3,8 procent duurder op 74,22 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Unilever kan nog niet aangeven of in Nederland banen zullen verdwijnen na de overname van de voedingsdivisie door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. "Het is op dit moment nog te vroeg om concreet te zijn over eventuele veranderingen", zegt een woordvoerster van Unilever.
40 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Medewerkers van Nederlandse havens gaan minstens vijf dagen het werk neerleggen omdat ze ontevreden zijn over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Dat hebben zo'n zevenhonderd werknemers dinsdag besloten na een vergadering in de haven van Rotterdam, meldt FNV Havens-bestuurder Asmae Hajjari.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag positief begonnen door de hoop op een mogelijke de-escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal heeft president Donald Trump tegen zijn naaste medewerkers gezegd dat hij bereid is de oorlog tegen Iran te beëindigen, zelfs als de Straat van Hormuz grotendeels dicht blijft. Iran heeft die zeestraat vrijwel afgesloten, waardoor een groot deel van het olietransport uit de regio stilligt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is goed nieuws dat het hoofdkantoor van de voedingsmiddelendivisie van Unilever in Nederland blijft na de overname van de tak door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. Dat laat minister van Economische Zaken en Klimaat Heleen Herbert weten in een reactie.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Ook persoonlijke gegevens van klanten van de boekingswebsites Vacanceselect en Eurocamp zijn buitgemaakt bij het datalek waardoor klanten van vakantieaanbieder Roan zijn getroffen. Dat melden beide aanbieders op hun websites. Volgens hen zijn daarbij voor- en achternamen, e-mailadressen, telefoonnummers en boekingsgegevens als bestemming en aankomst- en vertrekdata gelekt.
3 uur geledenHUNT VALLEY (ANP) - Unilever heeft een akkoord bereikt over de overname van een groot deel van zijn voedingsmiddelendivisie door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. Dat bevestigen de bedrijven. Het gaat om een deal in aandelen en contanten met een waarde van 44,8 miljard dollar (39 miljard euro).
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het onderzoek van het Openbaar Ministerie naar mogelijke tekortkomingen in het bestrijden van witwassen bij Rabobank beslaat een langere periode dan eerder gedacht. De bank heeft dossiers moeten overleggen die lopen tot het heden, blijkt uit een tussenuitspraak van de rechtbank in Amsterdam. Het OM meldde vorig jaar nog dat het onderzoek zich richtte op de periode van 2016 tot eind 2021.
4 uur geleden