Nijpels: laat klimaataanpak doorgaan tijdens formatie
DEN HAAG (ANP) - De aanpak van klimaatverandering kan niet wachten totdat na de Tweede Kamerverkiezingen van komend voorjaar een nieuw kabinet is geformeerd. Dat schrijft Ed Nijpels, de voorzitter van het klimaatberaad, in een brief aan verantwoordelijk minister Eric Wiebes.
Volgens Nijpels wijst "de politieke praktijk uit het verleden" uit dat het in de periode vlak voor de parlementsverkiezingen en tijdens de kabinetsformatie vaak "ingewikkeld" is om gemaakte afspraken om te zetten in beleid. "Tegen deze achtergrond merken wij op dat het klimaat(akkoord) geen politieke luwte en langdurige demissionaire periode verdraagt."
In het Klimaatakkoord zijn afspraken gemaakt die ertoe moeten leiden dat de uitstoot van broeikasgassen in 2030 met bijna de helft is gedaald ten opzichte van 1990. In de onlangs gepresenteerde klimaat- en energieverkenning stelde het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) vast dat dit doel nu nog niet in zicht is, ook omdat veel maatregelen nog onvoldoende zijn uitgewerkt.
Nijpels pleit er verder voor om geld uit het Groeifonds dat het kabinet heeft aangekondigd, deels in te zetten voor de bestrijding van klimaatverandering. De coronacrisis kan op die manier worden aangegrepen "om een impuls te geven aan investeringen in verduurzaming".
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In de duinen van Den Haag is dinsdagavond brand uitgebroken. De brandweer bestrijdt het vuur en heeft een NL-Alert verzonden vanwege de rook die vrijkomt.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De patiëntengegevens die zijn gestolen bij de hack bij softwareleverancier ChipSoft zijn nergens gepubliceerd en de gegevens zijn inmiddels vernietigd. Dat meldt het bedrijf in een verklaring op de eigen website.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe Nationaal Park Hollandse Duinen langs de Zuid-Hollandse kust moet een plek worden waar mensen en dieren tot rust kunnen komen. Arno Bonte, gedeputeerde natuur voor de provincie Zuid-Holland, wil er op sommige plekken extra recreatiemogelijkheden realiseren terwijl op andere locaties juist de natuur voorrang krijgt. Door de natuur te verbeteren verwacht hij ook dat het makkelijker wordt om vergunningen te verlenen voor bijvoorbeeld het bouwen van woningen. Vergunningen daarvoor worden nu moeizaam verstrekt vanwege de problemen met stikstof.
2 uur geledenBUSSUM (ANP) - De politie heeft dinsdag een man opgepakt in het onderzoek naar een moord in Hilversum in 2011. Het gaat om een 61-jarige man uit Bussum, die verdacht wordt van betrokkenheid bij de dood van Pablo Hermeler.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Opnieuw heeft de politie geschoten tijdens een voorval met een persoon met "onbegrepen gedrag". Dit keer ging het om een situatie in Hilversum. De man of vrouw in kwestie moest met een ambulance naar het ziekenhuis.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vele feestvierders die met de trein reisden tijdens Koningsdag hebben weer een boel viezigheid achtergelaten. De NS heeft zeven treinstellen uit de dienstregeling gehaald omdat ze te smerig waren om ingezet te worden. "Reizigers kunnen de komende dagen nog hinder ondervinden", meldt het vervoersbedrijf.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In bijna heel Nederland geldt een verhoogd risico op natuurbranden, doordat het al een tijdje niet heeft geregend. In zeker 20 van de 25 veiligheidsregio's is fase 2 van kracht, het hoogste waarschuwingsniveau.
6 uur geleden