Nijmegen zoekt daklozen in uiterwaarden om hoogwater
NIJMEGEN (ANP) - Gemeente, politie en hulpdiensten in Nijmegen zijn donderdagmiddag in de uiterwaarden van de Waal op zoek naar daklozen, die daar in een tentje verblijven. Er wordt onder andere met drones gezocht, omdat de uiterwaarden de komende dagen onder zullen lopen door het hoogwater in de grote rivieren. Eén persoon is al gevonden, aldus een woordvoerder van de gemeente.
De gemeente weet dat er al geruime tijd daklozen in vaak zelfgefabriceerde tentjes in de uiterwaarden bivakkeren. Het gaat niet zelden om illegaal in Nederland verblijvende arbeidsmigranten. Hoeveel mensen er nu in de winter in het gebied kamperen is niet bekend.
Omdat de gemeente niet wil dat de kampeerders verrast worden door het hoge water is de zoekactie op touw gezet. Voor de persoon die is gevonden, wordt tijdelijk onderdak geregeld door een organisatie voor maatschappelijke opvang.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - FNV is het niet eens met voorstellen waarmee een meerderheid in de Tweede Kamer de ingreep in de AOW wil "verzachten". Volgens de grootste vakbond van Nederland komt het nog steeds neer op een schending van gemaakte afspraken in het pensioenakkoord uit 2019 tussen bonden, werkgevers en de politiek.
3 minuten geledenDE BILT (ANP) - Woensdag is officieel de eerste lentedag van het jaar. De temperatuur in De Bilt steeg woensdag na het middaguur naar 15,1 graden. Volgens Weeronline komt de eerste lentedag van het jaar eerder dan gebruikelijk, want normaal gesproken wordt er op 8 maart op het hoofdstation 15 graden of meer gemeten.
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna de helft van de Zuid-Hollandse gemeenten huisvest al te lang te weinig statushouders. Van de vijftig gemeenten hebben er 22 al zeker twee jaar niet genoeg asielzoekers met een verblijfsvergunning woonruimte gegeven. De provincie kan dan besluiten om die huisvesting op kosten van een gemeente zelf te regelen, maar Zuid-Holland ziet daar nog steeds van af.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) en de Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL) doen onderzoek naar een incident waarbij twee KLM-vliegtuigen elkaar op zaterdagochtend raakten op Schiphol. Dat bevestigen beide organisaties.
5 uur geledenHAARLEM (ANP) - De Stichting Gilles de la Tourette, die zich in Nederland inzet om de aandoening meer bekendheid te geven, lanceert eind maart een campagne rond de Nederlandse release van de Britse tragikomedie I Swear. De film, een van de winnaars bij de BAFTA's, gaat over het leven van Tourette-activist John Davidson. Davidson was zondag aanwezig bij de BAFTA-ceremonie en veroorzaakte opschudding toen hij door zijn vocale tics het n-woord riep.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In bijna 70 gemeenten in alle 25 veiligheidsregio's is een proef met noodsteunpunten begonnen. Dat maakte de VNG (Vereniging van Nederlandse Gemeenten) dinsdagavond bekend.
11 uur geledenBLESKENSGRAAF (ANP) - De ME heeft in de Zuid-Hollandse plaats Bleskensgraaf ingegrepen bij een demonstratie tegen een asielzoekerscentrum. Het protest liep uit de hand. Demonstranten gooiden glas en stenen naar agenten en staken zwaar vuurwerk af. Een politiewoordvoerder meldt dat niemand is aangehouden en niemand gewond raakte.
16 uur geleden