Nijmegen wil niet wachten met 'afbladderende' Waalbrug
NIJMEGEN (ANP) - Nijmegen wil geen tien jaar wachten op een schilderbeurt voor de "afbladderende" Waalbrug. De stad wil dat Rijkswaterstaat aan die klus begint zodra er een oplossing is voor het verwijderen van de oude verflaag, die het kankerverwekkende chroom-6 bevat. Dat schrijft het stadsbestuur in een brief aan Verkeersminister Cora van Nieuwenhuizen, die de Kamer maandag liet weten dat er pas over 10 jaar geld is om de monumentale brug te schilderen.
De Nijmeegse Waalbrug was de eerste locatie in het land waar Rijkswaterstaat ontdekte dat er verf met chroom-6 was gebruikt. Daardoor liep de omvangrijke renovatie van de brug aanzienlijke vertraging op. Uiteindelijk is besloten om eerst het wegdek aan te pakken. Die klus is nu bijna klaar. Ondertussen heeft Rijkswaterstaat gezocht naar een oplossing voor het verwijderen van verf met chroom-6, die op veel meer bruggen in het land is gebruikt. Over een tot twee jaar lijkt er daarvoor een veilige methode te zijn. Nijmegen vindt het niet eerlijk dat er dan eerst andere bruggen worden aangepakt.
De Nijmeegse brug uit 1936 is een rijksmonument en wordt in oude luister hersteld. De huidige verwaarloosde staat van de boogconstructie detoneert in de omgeving, aldus de gemeente. Volgens de minister kan het schilderwerk nog wel tien jaar mee. De complete renovatie is begroot op 62,5 miljoen euro.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Rapper Ye, ook bekend als Kanye West, is voor de behandeling van het kort geding over zijn mogelijke inreisverbod al naar Nederland gekomen. Dat bevestigt Anis Boumanjal, de advocaat van de organisator van zijn aankomende concerten in Arnhem. Het kort geding wordt woensdagmiddag behandeld in de rechtbank van Amsterdam.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib vreest dat de parlementaire enquête corona, waarin zij als getuige is opgeroepen, te veel draait om vooruitkijken en lessen leren voor de toekomst. "Prima, maar ik mis de nadruk op waarheidsvinding, op verantwoording afleggen", zei zij aan het einde van haar openbare verhoor.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volgens het College voor de Rechten van de Mens heeft omroepvereniging Ongehoord Nederland (ON!) zich schuldig gemaakt aan discriminatie. Dat oordeelde het onafhankelijke mensenrechteninstituut woensdag naar aanleiding van een vacaturetekst die de omroep in 2024 plaatste.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël zit het Iraanse regime nog "stevig" in het zadel. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) woensdag in een Kamerdebat over de situatie in Iran. Er is verder "geen enkele aanwijzing" dat het bewind een gematigdere koers gaat varen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat een deel van het ambassadepersoneel "binnenkort" terug kan gaan naar de Iraanse hoofdstad Teheran. De Nederlandse ambassademedewerkers werden begin maart tijdelijk verplaatst naar de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib voelde zich onder druk gezet rond de beslissing over hoe de Tweede Kamer haar werkzaamheden moest voortzetten tijdens de coronapandemie. Dat zei ze tijdens haar verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als de goedkopere treinabonnementen voor de zomer te veel geld dreigen te kosten, wordt de verkoop stopgezet. Het budget van 118 miljoen euro mag niet worden overschreden, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) in een brief aan de Tweede Kamer.
3 uur geleden