Nijmegen wil niet wachten met 'afbladderende' Waalbrug
NIJMEGEN (ANP) - Nijmegen wil geen tien jaar wachten op een schilderbeurt voor de "afbladderende" Waalbrug. De stad wil dat Rijkswaterstaat aan die klus begint zodra er een oplossing is voor het verwijderen van de oude verflaag, die het kankerverwekkende chroom-6 bevat. Dat schrijft het stadsbestuur in een brief aan Verkeersminister Cora van Nieuwenhuizen, die de Kamer maandag liet weten dat er pas over 10 jaar geld is om de monumentale brug te schilderen.
De Nijmeegse Waalbrug was de eerste locatie in het land waar Rijkswaterstaat ontdekte dat er verf met chroom-6 was gebruikt. Daardoor liep de omvangrijke renovatie van de brug aanzienlijke vertraging op. Uiteindelijk is besloten om eerst het wegdek aan te pakken. Die klus is nu bijna klaar. Ondertussen heeft Rijkswaterstaat gezocht naar een oplossing voor het verwijderen van verf met chroom-6, die op veel meer bruggen in het land is gebruikt. Over een tot twee jaar lijkt er daarvoor een veilige methode te zijn. Nijmegen vindt het niet eerlijk dat er dan eerst andere bruggen worden aangepakt.
De Nijmeegse brug uit 1936 is een rijksmonument en wordt in oude luister hersteld. De huidige verwaarloosde staat van de boogconstructie detoneert in de omgeving, aldus de gemeente. Volgens de minister kan het schilderwerk nog wel tien jaar mee. De complete renovatie is begroot op 62,5 miljoen euro.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - In het noorden van het land houdt de ijzel mogelijk tot de middag aan, meldt Weeronline. Ook daarna kan het lokaal nog steeds glad zijn, omdat het kwik rond het vriespunt blijft. Voor de Waddeneilanden geldt nog tot 09.00 uur code oranje om verraderlijke gladheid. In Friesland, Groningen en Drenthe is de weerwaarschuwing tot 07.00 uur actief.
14 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Volgens demissionair premier Dick Schoof is de top van EU-regeringsleiders van donderdagavond "geen crisistop". Het is volgens hem een top over de trans-Atlantische relaties, zei hij bij aankomst in Brussel. "De angel is er sinds gisteren wel uit."
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twintig inwoners van Utrecht kunnen nog niet terug naar huis als gevolg van de explosie in de Visscherssteeg vorige week donderdag, meldt de gemeente Utrecht in een raadsbrief. Zij hebben allemaal tijdelijk onderdak gekregen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt het 'niet verstandig' als Nederland in Europa pleit voor de mogelijke inzet van verregaande handelssancties tegen de VS, zolang die de claim op Groenland niet laten varen. "Vrijwel iedereen zegt nu: we escaleren nu verder niet," zegt defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) over de houding van andere Europese landen. Hij wil op dit moment geen "dreigement of politiek signaal" afgeven richting de VS.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het boek Het ultieme geheim van Dan Brown was het bestverkochte boek van 2025. Dat heeft de Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB) bekendgemaakt. In Het ultieme geheim raakt hoogleraar kunstgeschiedenis Robert Langdon betrokken bij een moordmysterie in Praag. Het is het nieuwe boek in dezelfde reeks als De Da Vinci Code. Het boek is ruim 234.000 keer verkocht. Dat is bijna 40 procent meer dan het bestverkochte boek van het jaar daarvoor, De Camino van Anya Niewierra
13 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - De eerste bewoners van de seniorenflat in Vlissingen waar vorige week een explosie en brand waren, kunnen volgende week woensdag terug naar hun huizen. De woningen zijn bewoonbaar gemaakt, laat woningcorporatie l'escaut weten.
13 uur geledenDE BILT (ANP) - In het noorden van Nederland geldt komende nacht en vrijdagochtend code oranje, omdat het daar door ijzel "verraderlijk glad" kan worden. "Er is hierdoor een grote kans op ongelukken door gladde wegen, fietspaden en voetpaden. De gladheid is moeilijk te zien, wat het extra gevaarlijk maakt", waarschuwt het KNMI.
14 uur geleden