Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nijmegen wil niet wachten met 'afbladderende' Waalbrug

Nijmegen wil niet wachten met 'afbladderende' Waalbrug

NIJMEGEN (ANP) - Nijmegen wil geen tien jaar wachten op een schilderbeurt voor de "afbladderende" Waalbrug. De stad wil dat Rijkswaterstaat aan die klus begint zodra er een oplossing is voor het verwijderen van de oude verflaag, die het kankerverwekkende chroom-6 bevat. Dat schrijft het stadsbestuur in een brief aan Verkeersminister Cora van Nieuwenhuizen, die de Kamer maandag liet weten dat er pas over 10 jaar geld is om de monumentale brug te schilderen.

De Nijmeegse Waalbrug was de eerste locatie in het land waar Rijkswaterstaat ontdekte dat er verf met chroom-6 was gebruikt. Daardoor liep de omvangrijke renovatie van de brug aanzienlijke vertraging op. Uiteindelijk is besloten om eerst het wegdek aan te pakken. Die klus is nu bijna klaar. Ondertussen heeft Rijkswaterstaat gezocht naar een oplossing voor het verwijderen van verf met chroom-6, die op veel meer bruggen in het land is gebruikt. Over een tot twee jaar lijkt er daarvoor een veilige methode te zijn. Nijmegen vindt het niet eerlijk dat er dan eerst andere bruggen worden aangepakt.

De Nijmeegse brug uit 1936 is een rijksmonument en wordt in oude luister hersteld. De huidige verwaarloosde staat van de boogconstructie detoneert in de omgeving, aldus de gemeente. Volgens de minister kan het schilderwerk nog wel tien jaar mee. De complete renovatie is begroot op 62,5 miljoen euro.

Meer uit Binnenland

Chauffeur bij moord Peter R. de Vries gestoken in gevangenis

ROERMOND (ANP) - Kamil E., die een celstraf uitzit voor betrokkenheid bij de moord op Peter R. de Vries, is gewond geraakt bij een steekpartij in de gevangenis van Roermond. Dat bevestigt zijn advocaat Ayse Çimen, na berichtgeving door het AD.

39 minuten geleden
Passen voor herstemming Gorinchem eerder dan verwacht verstuurd

GORINCHEM (ANP) - De stempassen voor de herverkiezingen in Gorinchem zijn eerder dan verwacht verstuurd. De gemeente dacht de passen voor de herstemming op 20 april bij alle kiesgerechtigden te bezorgen, maar dat wordt 15 april nadat "samen met de drukker alles op alles is gezet", aldus een gemeentewoordvoerder.

3 uur geleden
Berendsen belt met Pakistan over 'schenden bestand' in Libanon

DEN HAAG/ISLAMABAD (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen heeft met de bemiddelaar van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zijn zorgen gedeeld over de schending daarvan in Libanon. Berendsen belde vrijdag met zijn ambtgenoot in Pakistan, dat hielp het bestand tussen Iran en de Verenigde Staten tot stand te brengen.

3 uur geleden
Kabinet trekt enkele tonnen uit voor Joodse studenten

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt eenmalig 350.000 euro uit voor Joodse studenteninitiatieven. "Zodat zij hun eigen culturele tradities en gewoontes op die campussen verder kunnen vormgeven", zei onderwijsminister Rianne Letschert tegen het ANP. Ook komen er gesprekken tussen onderwijsinstellingen en lokale autoriteiten.

3 uur geleden
Yeşilgöz: bezoek Jetten aan Trump ongemakkelijk maar waardevol

DEN HAAG (ANP) - Vicepremier Dilan Yeşilgöz erkent desgevraagd dat de timing van het bezoek van premier Rob Jetten aan de Amerikaanse president "ongemakkelijk" is. Trump dreigde eerder deze week nog met het vernietigen van de Iraanse beschaving, als dat land niet akkoord ging met het heropenen van de Straat van Hormuz.

5 uur geleden
Onderzoek: 87 procent van vapende mensen gebruikt illegale vapes

DEN HAAG (ANP) - Bijna negen op de tien mensen die vapen, gebruiken illegale vapes of vapes die op een illegale manier zijn gekocht. Vaak komen die via webshops of fysieke winkels in het buitenland binnen, schrijft onderzoeksbureau Bureau Beke in een rapport. Ze zijn bijvoorbeeld legaal in het buitenland verkocht, maar mogen vanwege de smaak niet in Nederland op de markt komen.

5 uur geleden
Actievoerders bezetten twee spoorlijnen Betuweroute

ELST (ANP) - Enkele tientallen activisten van Geef Tegengas blokkeren vrijdagmiddag de Betuweroute. Ze protesteren daarmee onder andere tegen mensenrechtenschendingen wereldwijd en de klimaatcrisis, meldt de groep. De actievoerders zeggen zich tussen Lent en Elst toegang tot twee spoorlijnen te hebben verschaft en blokkeren het vervoer in beide richtingen. Over dit stuk spoor rijden goederentreinen.

5 uur geleden