Nijmegen wil auto aan de kant over tien jaar
NIJMEGEN (ANP) - Nijmegen wil dat inwoners van de stad over ongeveer tien jaar "bewust reizen". Dat betekent volgens de gemeente dat de auto niet meer wordt gebruikt voor korte ritten binnen de stad en mensen aan de randen van de stad kunnen kiezen voor andere vormen van vervoer en deelvoertuigen. In de stad komt steeds minder ruimte voor parkeren en meer ruimte voor lopen en fietsen, staat in een programma waarover burgemeester en wethouders dinsdag hebben besloten.
In nieuwe wijken zal er niet meer bij elk huis een parkeerplaats voor een auto worden gerealiseerd. In de openbare ruimte worden geen nieuwe parkeerplaatsen meer aangelegd, zo wil de gemeente. In oude wijken wordt betaald parkeren buiten het stadscentrum steeds verder uitgebreid. Nijmegen wil ook het aantal straten waarin maximaal 30 kilometer per uur mag worden gereden flink uitbreiden.
Volgens de gemeente is het weren van de auto uit de stad nodig, omdat het inwonertal van Nijmegen groeit, maar de ruimte niet. Er is tegelijkertijd meer ruimte nodig voor meer groen en klimaataanpassingen. De gemeente gaat in de komende vijf jaar praten met onder meer bedrijven en instellingen, waarvoor het bewuste reizen een grote verandering betekent. Ook worden er oplossingen gezocht voor mensen die bijvoorbeeld niet kunnen fietsen of lopen. Voor hen moeten er voldoende mogelijkheden blijven om zich te verplaatsen, aldus de gemeente.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) dreigt naar de rechter te stappen als het kabinet geen inreisverbod instelt voor de artiest Kanye West, meldt de organisatie zondag in een verklaring. Het verzoek om Kanye West, bekend als Ye, de toegang tot Nederland te ontzeggen is vrijdag door het CJO neergelegd bij minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie).
4 uur geledenDE BILT (ANP) - In Gelderland en Overijssel is code geel van kracht wegens onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kan plaatselijk hagel vallen en veel neerslag, aldus het weerinstituut.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Zeven deelnemers aan de halve marathon in Groningen zijn zondag bevangen door de warmte. Dat meldt Golazo, de organisator van het evenement. Van hen zijn er twee naar het Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG) gebracht. De andere deelnemers zijn bij de finish behandeld met bijvoorbeeld koeldekens. Uit voorzorg zijn meerdere ambulances opgeroepen. Mogelijk zijn er op de route nog meer mensen onwel geworden.
7 uur geledenZEIST (ANP) - De politie heeft op sociale media meerdere bedreigende en beledigende reacties binnengekregen op haar bericht over een aanhouding in Zeist waarbij agenten geweld hebben gebruikt. Het is daarom niet langer mogelijk om te reageren onder dit bericht op Facebook en Instagram, laat een woordvoerder weten. "Kritiek en een gesprek zijn goed en belangrijk, maar alle fatsoensnormen werden overschreden", zegt zij.
7 uur geledenWARFFUM (ANP) - In de nacht van zaterdag op zondag hebben zestig asielzoekers in de nachtopvang in Warffum geslapen, meldt een woordvoerster van het Rode Kruis. Dat zijn er iets meer dan een nacht eerder, toen 45 mensen in de Groningse plaats werden opgevangen. Net als toen hebben afgelopen nacht twee mensen vrijwillig op het grasveld bij het aanmeldcentrum in Ter Apel doorgebracht.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In aanloop naar en tijdens de vierde editie van de Nacht tegen Seksueel Geweld is een recordbedrag opgehaald van meer dan 320.000 euro. Dat meldt Plan International, de organisatie achter de mars in Rotterdam waaraan zaterdagavond en afgelopen nacht bijna 2300 deelnemers meededen. Zij vroegen daarmee aandacht voor straatintimidatie en seksueel geweld.
13 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het wordt in juni, de eerste maand van de meteorologische zomer, warmer en droger dan gemiddeld. Weeronline verwacht dat de eerste week nog wisselvallig verloopt, maar daarna stijgt de temperatuur en laat de zon zich vaak zien.
13 uur geleden