Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nijmegen wil auto aan de kant over tien jaar

Nijmegen wil auto aan de kant over tien jaar

NIJMEGEN (ANP) - Nijmegen wil dat inwoners van de stad over ongeveer tien jaar "bewust reizen". Dat betekent volgens de gemeente dat de auto niet meer wordt gebruikt voor korte ritten binnen de stad en mensen aan de randen van de stad kunnen kiezen voor andere vormen van vervoer en deelvoertuigen. In de stad komt steeds minder ruimte voor parkeren en meer ruimte voor lopen en fietsen, staat in een programma waarover burgemeester en wethouders dinsdag hebben besloten.

In nieuwe wijken zal er niet meer bij elk huis een parkeerplaats voor een auto worden gerealiseerd. In de openbare ruimte worden geen nieuwe parkeerplaatsen meer aangelegd, zo wil de gemeente. In oude wijken wordt betaald parkeren buiten het stadscentrum steeds verder uitgebreid. Nijmegen wil ook het aantal straten waarin maximaal 30 kilometer per uur mag worden gereden flink uitbreiden.

Volgens de gemeente is het weren van de auto uit de stad nodig, omdat het inwonertal van Nijmegen groeit, maar de ruimte niet. Er is tegelijkertijd meer ruimte nodig voor meer groen en klimaataanpassingen. De gemeente gaat in de komende vijf jaar praten met onder meer bedrijven en instellingen, waarvoor het bewuste reizen een grote verandering betekent. Ook worden er oplossingen gezocht voor mensen die bijvoorbeeld niet kunnen fietsen of lopen. Voor hen moeten er voldoende mogelijkheden blijven om zich te verplaatsen, aldus de gemeente.

Meer uit Binnenland

Explosie en brand in Eindhovens restaurant door zwaar vuurwerk

EINDHOVEN (ANP) - In een restaurant aan de Kruisstraat in Eindhoven is brand uitgebroken nadat vermoedelijk zwaar vuurwerk naar binnen was gegooid. Dat meldt de politie op X. Het vuurwerk veroorzaakte een explosie. Er is niemand gewond geraakt.

3 uur geleden
Meerdere meldingen van felle 'vuurbol' boven Nederland

DEN HAAG (ANP) - Vanuit meerdere plekken in het land melden mensen via sociale media dat ze zondagavond rond 19.00 uur een soort vuurbol hebben gezien in de lucht. Waarschijnlijk gaat het om een meteoor, zegt meteoroloog Wouter van Bernebeek, ofwel een stukje ruimtepuin dat in de dampkring verbrandt en daarmee een geel lichtspoor achterlaat aan de hemel.

8 uur geleden
Gestrande Nederlanders uit Oman maandag naar Schiphol via Egypte

DEN HAAG (ANP) - Een groep Nederlanders die in Oman was gestrand, reist maandag door naar Schiphol vanaf de luchthaven van Hurghada in Egypte. Het gaat om de Nederlanders die eerst in de Omaanse hoofdstad Muscat worden opgehaald met een militair vliegtuig van Defensie. Zij worden door Defensie naar Hurghada gebracht en vliegen vanaf daar door naar Amsterdam, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.

11 uur geleden
Ook maandag geen treinen tussen Den Bosch en Tilburg

UTRECHT (ANP) - Het treinverkeer tussen Den Bosch en Tilburg ligt tot zeker dinsdagochtend stil nadat eerder dit weekend een werktrein ontspoorde bij Vught. Eerder was de verwachting dat er maandagochtend weer treinen konden rijden op het traject, maar die prognose is bijgesteld, meldt een woordvoerder van ProRail. Het treinverkeer tussen beide Brabantse steden ligt sinds zaterdagochtend vroeg stil.

12 uur geleden
Zeven gewonden door ongeluk bij Maarssen, toestand onbekend

MAARSSEN (ANP) - Door een ongeluk op de Zuilense Ring (N230) bij Maarssen zijn zondagmiddag zeven mensen gewond geraakt, meldt een woordvoerder van de politie. Onder hen zijn enkele kinderen. Bij het ongeval waren twee voertuigen betrokken. De politiewoordvoerder spreekt van een zwaar ongeval.

13 uur geleden
Nederlanders 'repeteren' het verjagen van Russen uit Noorwegen

BARDUFOSS (ANP) - Nederlandse militairen spelen de komende dagen na hoe ze binnengevallen Russische troepen uit Noorwegen kunnen verjagen. Commandant George Pastoor noemt het geen oefening meer, maar een "repetitie".

14 uur geleden
Feminist March staat stil bij oorlog en geweld tegen vrouwen

AMSTERDAM (ANP) - Volgens de organisatie hebben zondag zo'n 15.000 mensen meegelopen met de Feminist March in Amsterdam. Er werd stilgestaan bij oorlogsgeweld en de invloed die dat heeft op vrouwen. Iliriana Banjska sprak eerder op de dag namens de organisatie van "superweer en een goede opkomst tot nu toe".

17 uur geleden