Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nijmegen sluit deel centrum 's avonds en 's nachts af om overlast

Nijmegen sluit deel centrum 's avonds en 's nachts af om overlast

NIJMEGEN (ANP) - Nijmegen sluit met ingang van 1 juli een deel van het centrum van de stad af voor gemotoriseerd verkeer om overlast tegen te gaan. Het gaat om straten waar veel coffeeshops en cafés zijn gevestigd en waar ook op straat in drugs wordt gehandeld. De afsluiting geldt van 18.00 uur 's avonds tot 06.00 uur 's morgens.

Nijmegen heeft vorig jaar geëxperimenteerd met de avond- en nachtafsluiting. Dat gebeurde toen bleek dat 91 procent van de bewoners van de straten overlast ervaarde. Uit steekproeven tijdens de experimenten bleek volgens de gemeente dat de leefbaarheid en de verkeersveiligheid effectief verbeterde door de afsluiting. Ook de politie merkte dat het gebied rustiger en veiliger werd. Er waren wel klachten over parkeren, want door de afsluiting van de straten verdwijnen veel parkeerplaatsen.

Nijmegen gaat borden en camera's plaatsen in het gebied dat op slot gaat. Horecaondernemers en winkeliers kunnen hun zaak altijd bereiken, garandeert de gemeente. Over drie maanden volgt een evaluatie van de maatregelen. De afsluiting van de centrumstraten is tevens een stap in het beleid van de gemeente om auto's zo veel mogelijk uit het centrum te gaan weren. Binnenkort start ook een proef met een elektrisch busje dat rondjes door het centrum rijdt. Mensen kunnen buiten het stadscentrum op de bus stappen en gratis naar de plaats van bestemming in het centrum reizen.

Meer uit Binnenland

Ajax en Heracles Almelo applaudisseren voor Lisa

AMSTERDAM (ANP) - Spelers en supporters van Ajax en Heracles Almelo hebben met applaus stilgestaan bij de vermoorde Lisa uit Abcoude. Beide ploegen stopten in de zeventiende minuut met voetballen in de Johan Cruijff ArenA. Op de borden langs het veld verscheen de boodschap: Wij eisen de nacht op - laat vrouwen veilig thuiskomen. Op televisieschermen achter beide doelen stond de tekst: Lieve Lisa dapp're strijder.

1 uur geleden
Rond de 2,5 miljoen bezoekers voor SAIL in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - SAIL in Amsterdam heeft de afgelopen vijf dagen ongeveer 2,5 miljoen bezoekers getrokken. Dat zei algemeen directeur Mitra van Raalten na afloop van het zeilevenement. Dat is meer dan de vorige editie in 2015, toen er bijna 2,3 miljoen mensen waren. Een record is het niet: in 2005 trok SAIL 2,6 miljoen mensen.

1 uur geleden
Na week van geweld tegen vrouwen meer mensen bij femicidemars

ROTTERDAM (ANP) - Na een week van meerdere verhalen van seksueel geweld tegen vrouwen en de moord op de 17-jarige Lisa, hebben meer mensen zich aangesloten bij de wekelijkse Mars tegen Femicide in Rotterdam. Er lopen zo'n vijfhonderd mensen mee, beduidend meer dan vorige zondag. De stoet kan rekenen op aansporend getoeter vanuit auto's, en applaus en omhooggestoken duimpjes van mensen op terrassen waar de scanderende mensen langslopen.

1 uur geleden
Eerste SAIL-schepen vertrokken uit Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De eerste tallships en andere historische zeilschepen hebben zondag rond 14.00 uur onder grote belangstelling Amsterdam weer verlaten. Daarmee is SAIL in Amsterdam, dat woensdag begon, bijna afgelopen. Tijdens de SAIL-Out Parade varen de schepen de komende uren in een stoet de haven uit, met voorop de Shabab Oman II en de Portugese NRP Sagres.

4 uur geleden
Vader overleden Nederlandse jongens Istanbul buiten levensgevaar

ISTANBUL (ANP) - De vader van de twee Nederlandse jongens die zijn overleden in een hotel in Istanbul, is buiten levensgevaar. Dat meldt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken. De man ligt nog in een ziekenhuis in de Turkse stad en wordt daar verder behandeld.

5 uur geleden
Vrouw zwaargewond door aanrijding in Nieuwveen, BMW rijdt door

NIEUWVEEN (ANP) - Door een aanrijding in Nieuwveen (Zuid-Holland) is in de nacht van zaterdag op zondag een 19-jarige fietsster uit het naburige Nieuwkoop zwaargewond geraakt. De bestuurder van de betrokken auto, een goudkleurige BMW, is na het ongeluk doorgereden. Zondagochtend heeft de politie een 22-jarige man uit Hoofddorp aangehouden.

6 uur geleden
Extra uitzending Café Kockelmann om politieke ontwikkelingen

HILVERSUM (ANP) - Sven Kockelmann presenteert zondagavond een extra uitzending van zijn politieke praatprogramma Café Kockelmann. De extra aflevering staat in het teken van de laatste politieke ontwikkelingen in Den Haag, nu alle bewindslieden van NSC vrijdag ontslag namen. De uitzending is om 21.25 uur te zien op NPO 1.

7 uur geleden