Nijmegen opent een van de grootste crisisnoodopvangcentra
NIJMEGEN (ANP) - In Nijmegen komen 1200 opvangplekken voor asielzoekers op sportpark Winkelsteeg. De opvanglocatie wordt een van de grootste crisisnoodopvangcentra van Nederland. Nijmegen maakte eerder in natuurgebied Heumensoord ook al plaats voor eerst duizenden Afghanen en later duizenden Syriërs en zo'n grote, centrale locatie is goed bevallen. Burgemeester Hubert Bruls van Nijmegen zei donderdag dat hij "trots" is dat dit kan in zijn gemeente.
De noodopvanglocatie gaat half april open en blijft naar verwachting tot november van dit jaar in gebruik. Bruls denkt dat veel vluchtelingen maandenlang op de locatie zullen verblijven, omdat het op dit moment volgens hem een jaar duurt voor asielzoekers voor hun procedure bij de Immigratie- en Naturalisatiedienst IND terechtkunnen. "Het is zeer te betreuren dat de centrale registratie van asielzoekers nog steeds niet op orde is. Het is ook heel erg dat er nog steeds geen structurele opvang voor deze mensen is. Maar we kunnen de vluchtelingen niet in de kou laten staan", aldus Bruls.
Op het sportpark van voetbalvereniging SV Hatert aan het Maas-Waalkanaal worden zes paviljoens gebouwd waarin naar verwachting vooral alleenstaande mannen zullen verblijven. Daarnaast komen er vijftig woonunits voor gezinnen met kinderen. Aangezien het om crisisnoodopvang gaat, zijn de voorzieningen heel eenvoudig. De voetbalclub kan twee velden blijven gebruiken. Omdat de voetbalvelden ook wel gebruikt zijn als camping voor Vierdaagselopers, is er al riolering, stroom en water. Nijmegen organiseert op 20 maart een informatieavond voor omwonenden.
Het Rijk heeft de gemeenten gevraagd om dit jaar 19.000 opvangplekken voor asielzoekers te realiseren. Komend voorjaar wordt een extra grote stroom vluchtelingen verwacht, terwijl overal in het land bestaande crisisnoodopvanglocaties sluiten omdat de ruimte voor andere zaken nodig is. Bruls is voorstander van het openen van meer heel grote locaties in het land. "Dan maar met paviljoens en tenten in plaats van stenen gebouwen. Het is verre van ideaal, maar beter dan op straat slapen. Dat kunnen we mensen die al zo geleden hebben niet aandoen", vindt de Nijmeegse burgemeester.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De SP wil dat mensen geen eigen risico meer moeten betalen voor medische hulp na seksueel geweld. Volgens Tweede Kamerlid Sarah Dobbe mogen kosten geen belemmering zijn om medische hulp te zoeken na een verkrachting.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - De komende dagen is het stralend weer in Nederland, verwacht Weeronline. Vooral dinsdag is de lucht grotendeels blauw en ook de middagtemperatuur gaat omhoog tot 15 tot 17 graden en in het zuiden tot 18. Woensdag is het nog zachter met 17 tot 19 graden en in het zuiden wordt het bij 20 graden de eerste warme dag van het jaar.
12 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De politie heeft maandagmiddag vijf personen aangehouden in een pand in Waalwijk waar illegaal wiet werd gekweekt. De verdachten waren op dat moment aanwezig in het gebouw waar de kwekerij werd ontdekt. De politie kan nog niets zeggen over de identiteit van de verdachten of de omvang van de vondst.
14 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran wil geen tijdelijke wapenstilstand zonder duidelijke garanties. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken van het land. Dat wordt in de ogen van Iran een kans voor "de agressor", de VS en Israël, om te hergroeperen en hun snel geslonken wapenvoorraden weer aan te vullen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
1 dag geledenOBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
1 dag geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
1 dag geleden