Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nijmegen opent een van de grootste crisisnoodopvangcentra

Nijmegen opent een van de grootste crisisnoodopvangcentra

NIJMEGEN (ANP) - In Nijmegen komen 1200 opvangplekken voor asielzoekers op sportpark Winkelsteeg. De opvanglocatie wordt een van de grootste crisisnoodopvangcentra van Nederland. Nijmegen maakte eerder in natuurgebied Heumensoord ook al plaats voor eerst duizenden Afghanen en later duizenden Syriërs en zo'n grote, centrale locatie is goed bevallen. Burgemeester Hubert Bruls van Nijmegen zei donderdag dat hij "trots" is dat dit kan in zijn gemeente.

De noodopvanglocatie gaat half april open en blijft naar verwachting tot november van dit jaar in gebruik. Bruls denkt dat veel vluchtelingen maandenlang op de locatie zullen verblijven, omdat het op dit moment volgens hem een jaar duurt voor asielzoekers voor hun procedure bij de Immigratie- en Naturalisatiedienst IND terechtkunnen. "Het is zeer te betreuren dat de centrale registratie van asielzoekers nog steeds niet op orde is. Het is ook heel erg dat er nog steeds geen structurele opvang voor deze mensen is. Maar we kunnen de vluchtelingen niet in de kou laten staan", aldus Bruls.

Op het sportpark van voetbalvereniging SV Hatert aan het Maas-Waalkanaal worden zes paviljoens gebouwd waarin naar verwachting vooral alleenstaande mannen zullen verblijven. Daarnaast komen er vijftig woonunits voor gezinnen met kinderen. Aangezien het om crisisnoodopvang gaat, zijn de voorzieningen heel eenvoudig. De voetbalclub kan twee velden blijven gebruiken. Omdat de voetbalvelden ook wel gebruikt zijn als camping voor Vierdaagselopers, is er al riolering, stroom en water. Nijmegen organiseert op 20 maart een informatieavond voor omwonenden.

Het Rijk heeft de gemeenten gevraagd om dit jaar 19.000 opvangplekken voor asielzoekers te realiseren. Komend voorjaar wordt een extra grote stroom vluchtelingen verwacht, terwijl overal in het land bestaande crisisnoodopvanglocaties sluiten omdat de ruimte voor andere zaken nodig is. Bruls is voorstander van het openen van meer heel grote locaties in het land. "Dan maar met paviljoens en tenten in plaats van stenen gebouwen. Het is verre van ideaal, maar beter dan op straat slapen. Dat kunnen we mensen die al zo geleden hebben niet aandoen", vindt de Nijmeegse burgemeester.

Meer uit Binnenland

Persoon naar ziekenhuis na brand in Amsterdamse Rivierenbuurt

AMSTERDAM (ANP) - In de Maasstraat in de Amsterdamse Rivierenbuurt heeft in de nacht van zondag op maandag vanaf 02.45 uur een brand gewoed. De brand ontstond in een winkel op de begane grond, zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. De brand sloeg daarna over naar de bovengelegen woning.

1 uur geleden
Motorrijder omgekomen bij ongeval op A15, weg afgesloten

ROTTERDAM (ANP) - Een motorrijder is om het leven gekomen bij een ernstig ongeval op snelweg A15 ter hoogte van Europoort, meldt de politie zondagavond. De weg is door het ongeluk in de richting van Rotterdam vanaf hectometerpaal 31,1 tijdelijk afgesloten voor onderzoek.

4 uur geleden
Vlaardingse pleegouders verliezen gezag over eigen kind

ROTTERDAM (ANP) - De tot acht jaar cel veroordeelde Vlaardingse pleegouders Johnny van den B. en Daisy W. hebben hun ouderlijk gezag over hun biologische kind verloren, evenals de voogdij over een ander kind dat bij hen woonde. Dat blijkt uit een pas gepubliceerde uitspraak in een civiele zaak van de rechtbank in Rotterdam waarover het AD berichtte.

6 uur geleden
Weeronline: op woensdag lokaal bijna 20 graden verwacht

HOUTEN (ANP) - Het is voorlopig klaar met het winterse weer. "Deze week staan zelfs de eerste echte lentedagen op het programma met woensdag zeer lokaal zelfs bijna 20 graden", schrijft Weeronline. Dinsdag verwacht het weerbureau de eerste "lenteachtige" taferelen.

14 uur geleden
Arrestaties bij verstoren speech VS-ambassadeur in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - Tijdens de jaarlijkse herdenking van het bombardement op Nijmegen hebben actievoerders van XR Justice Now de toespraak van de Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo verstoord. De politie heeft negen mensen opgepakt wegens verstoring van de openbare orde, aldus een woordvoerder.

15 uur geleden
Verdachte neersteken vrouw Boxtel is vrouw (62) uit zelfde plaats

BOXTEL (ANP) - De verdachte die is opgepakt voor het neersteken van een vrouw in Boxtel (Noord-Brabant) is een 62-jarige vrouw uit dezelfde plaats. De politie meldt dat de bewoonster zondagochtend de voordeur van haar woning aan de Annastraat opende en toen werd neergestoken. Ze raakte ernstig gewond. De verdachte zit vast.

15 uur geleden
Ruim 600 mensen bij herdenking begin oorlog Oekraïne

AMSTERDAM (ANP) - Ruim zeshonderd mensen staan zondagmiddag op de Dam in Amsterdam om daar te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel. Aan een protestmars vanaf het Museumplein deden zo'n driehonderd tot vierhonderd mensen mee.

15 uur geleden