Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nijmegen mag op proef onderwijs aan asielkinderen versoepelen

Nijmegen mag op proef onderwijs aan asielkinderen versoepelen

NIJMEGEN (ANP) - Nijmegen mag op proef soepeler omgaan met het onderwijs aan kinderen uit de crisisnoodopvang in die gemeente. De strikte regels die nu voor dat onderwijs gelden zijn voor diverse gemeenten die crisisopvangplekken willen realiseren een probleem. Het Rijk erkent dat en daarom zijn de ministeries van Onderwijs en Justitie en Veiligheid bezig met een spoedwet om meer ruimte te bieden aan passende oplossingen voor het onderwijs aan jonge vluchtelingen die nog niet in een asielzoekerscentrum wonen.

Dat hebben burgemeester Hubert Bruls en wethouder Grethe Visser van Nijmegen donderdag gezegd. Nijmegen opent half april een crisisnoodopvangcentrum voor 1200 asielzoekers, onder wie een onbekend aantal kinderen. Bruls zegt dat een soepeler regeling voor het onderwijs een voorwaarde was waaronder Nijmegen een van de grootste crisisopvanglocaties van Nederland wilde realiseren. Nijmegen is nu aangewezen als pilotgemeente.

Het Veiligheidsberaad van de 25 burgemeesters die voorzitter zijn van een veiligheidsregio, waarvan Bruls voorzitter is, klaagt al langer over de in hun ogen rigide opstelling van de Inspectie voor het Onderwijs. Die eist dat asielkinderen onderwijs krijgen volgens de regels die voor alle Nederlandse leerlingen gelden. "Dat is heel vervelend, want het knelt in veel gemeenten. Die proberen alles goed te regelen en dan krijgen ze de inspectie op hun dak. Terwijl een dak boven het hoofd voor een kind op de vlucht volgens mij toch belangrijker is dan onderwijs volgens alle regeltjes", aldus Bruls.

In Nijmegen zullen nu onder anderen gepensioneerde leerkrachten en vrijwilligers voor het "educatieve aanbod" aan de asielkinderen gaan zorgen. Dat gebeurt in combinatie met sport en dagbesteding. Bruls hoopt dat de ervaringen in Nijmegen het wetsvoorstel zullen voeden. Wanneer de spoedwet naar de Tweede Kamer gaat kon hij donderdag niet zeggen. "Dit soort dingen kan lang duren", zei hij, verwijzend naar de spreidingswet die ook enorme vertraging oploopt. Of meer gemeenten het onderwijs aan asielkinderen anders mogen gaan regelen, is nog niet bekend.

Meer uit Binnenland

Twintig aanhoudingen om bezetting gebouw universiteit Maastricht

MAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twintig mensen aangehouden voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht (UM). Pro-Palestijnse actievoerders drongen donderdagochtend het pand aan de Oxfordlaan binnen. Rond 17.00 uur zijn zij door de politie uit het gebouw gehaald. Ze worden verdacht van huisvredebreuk en een activist ook van bedreiging.

2 uur geleden
NOS-correspondent Groot Koerkamp mag niet meer in Rusland werken

MOSKOU (ANP) - NOS-correspondent Geert Groot Koerkamp mag in Rusland niet langer zijn werkzaamheden als journalist uitvoeren. Dat heeft de NOS donderdagavond bekendgemaakt. Eerder deze week werd bekend dat een Nederlandse journalist Rusland uit zou worden gezet. Volgens de NOS is de persaccreditatie van Groot Koerkamp ingetrokken, maar mag hij voorlopig wel in Rusland blijven wonen.

2 uur geleden
Nederland wil militaire bijdrage leveren aan openen Hormuz

DEN HAAG (ANP) - Nederland is bereid om een militaire bijdrage te leveren om de vrije doorvaart in de Straat van Hormuz weer mogelijk te maken na het beëindigen van de vijandelijkheden. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) donderdag tijdens een videovergadering van veertig landen over de situatie in de zeestraat.

4 uur geleden
OM eist 4,5 jaar cel tegen Inez Weski voor rol in bende Taghi

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag 4,5 jaar cel geëist tegen Inez Weski. Justitie vervolgt de 71-jarige oud-advocate voor deelname aan de criminele organisatie van haar oud-cliënt Ridouan Taghi.

5 uur geleden
Teruggevonden kunstschatten eerst naar Roemenië

ASSEN (ANP) - De twee gouden armbanden en de wereldberoemde gouden helm van Cotofenesti, die zijn teruggevonden na de kunstroof uit het Drents Museum in Assen, gaan zo snel mogelijk terug naar Roemenië. De kunstschatten verlieten donderdag na de persbijeenkomst onder gewapende politiebegeleiding het museum.

6 uur geleden
OM Aruba draagt dossier Natalee Holloway over aan Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) van Aruba heeft het dossier over de verdwijningszaak van Natalee Holloway overgedragen aan het OM in Amsterdam. Dit volgt op de aangifte die de moeder van Holloway in Nederland heeft gedaan tegen Joran van der Sloot. Het OM heeft het dossier nodig om die aangifte te kunnen beoordelen.

6 uur geleden
Museum: Roemeense helm gedeukt, maar niet onherstelbaar kapot

ASSEN (ANP) - De beroemde gouden helm die in januari vorig jaar werd gestolen uit het Drents Museum in Assen, is een klein beetje ingedeukt. Het gaat niet om een onherstelbare beschadiging. Dit meldde de directeur van het museum, Robert van Langh, donderdag tijdens een persconferentie. Daarin werd bekend dat de helm en twee van de drie gestolen gouden armbanden zijn teruggevonden.

7 uur geleden