Nijmegen herkent conclusies OVV over fabriek,
NIJMEGEN (ANP) - Nijmegen vindt het goed dat de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) de situatie rond de asfaltfabriek APN in het westen van de stad heeft onderzocht. De gemeente was al aan de slag met een deel van de aanbevelingen en zet daarbij nadrukkelijk in op gezondheid van omwonenden, laten gemeente en Omgevingsdienst Regio Nijmegen (ODRN) donderdag in een eerste reactie weten.
Over de asfaltfabriek op het Nijmeegse industrieterrein zijn al jarenlang klachten van omwonenden, met name uit woonwijken in Nijmegen-West en Weurt, een dorp in de gemeente Beuningen dat tegen het Nijmeegse industrieterrein aan ligt. Nadat een klokkenluider in 2021 aan de bel trok over grote overschrijdingen van de uitstoot van de fabriek zijn maatregelen genomen. Zo laten Nijmegen en Beuningen op dit moment een geuronderzoek doen. De opzet van het onderzoek en de keuze voor een onderzoeksbureau zijn samen met betrokken bewoners tot stand gekomen, zegt de gemeente.
Andere maatregelen zijn voortdurende metingen van de luchtkwaliteit in Nijmegen-West. Er wordt ook regelmatig gecontroleerd of de uitstoot van bedrijven op het industrieterrein niet te hoog is en er wordt zonodig ingegrepen. Er is tegenwoordig een structureel overleg met omwonenden en de vergunningen worden gecontroleerd op actualiteit. "We zetten alle middelen in die kunnen helpen tegen schadelijke effecten van de industrie", meldt de gemeente. Nijmegen en ODRN gaan het rapport van de OVV bestuderen om te zien welke lessen nog meer getrokken kunnen worden, verklaren zij.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven en Defensie hebben excuses aangeboden voor de nasleep van de Herculesramp. Dertig jaar geleden stortte een Belgisch militair vliegtuig neer op Vliegbasis Eindhoven, 34 van de 41 inzittenden overleefden dat niet. De meesten waren onderdeel van het Fanfarekorps van de Koninklijke Landmacht. Na de ramp was er veel onduidelijk over hoe de ramp heeft kunnen gebeuren.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - De Noordzee is uitzonderlijk warm. Woensdagochtend om 08.00 uur was het zeewater bij een KNMI-meetstation voor de Zuid-Hollandse kust 20,4 graden Celsius, een record voor de tijd van het jaar. Voor de zee geldt sinds 24 mei een hittegolf.
3 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Aan de Matkopsingel in Nieuwegein staan drie huizen in brand. Het gaat om woningen met een houtskeletconstructie, meldt de veiligheidsregio. Daardoor kan de brand zich snel ontwikkelen. Rond 16.30 uur was de brand nog niet onder controle.
3 uur geledenRIDDERKERK (ANP) - Om te voorkomen dat vissen in het warme water sterven, heeft Waterschap Hollandse Delta opgeroepen om geen brood aan eenden te voeren. Ook adviseert het waterschap om hondenpoep langs sloten en beken op te ruimen, zodat het niet in het water terechtkomt, en om "zeer terughoudend" te zijn met gebruik van vislokvoer. Zulke organische materialen tasten de waterkwaliteit verder aan, aldus Hollandse Delta.
3 uur geledenLOBITH (ANP) - Nog nooit was de afvoer van de Rijn zo laag in de maand juli. In juli 1976 stroomde er 782 kubieke meter per seconde Nederland binnen bij Lobith, aan de Duitse grens. Dat laagterecord werd woensdagochtend rond 03.30 uur verbroken, volgens Rijkswaterstaat.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een van de verdachten van een explosie bij een horecazaak op de Plantage Kerklaan in Amsterdam, de 25-jarige Querenshyo T., is woensdag vrijgesproken. Ook is hij vrijgesproken van betrokkenheid bij een poging van een 14-jarige jongen om een vuurwerkbom te laten afgaan bij een vestiging van De Pizzabakkers aan dezelfde straat. De twee incidenten waren op 2 en 3 september vorig jaar.
6 uur geledenZUTPHEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) gaat in hoger beroep tegen de uitspraak van de rechtbank over de dood van de 23-jarige Lisanne in het Gelderse Hoog-Keppel in 2024. De man die haar doodde, de 26-jarige Christiaan W. uit Ulft, werd dinsdag veroordeeld tot tbs met dwangverpleging. Hij werd volledig ontoerekeningsvatbaar verklaard, omdat hij in een psychose verkeerde toen hij het slachtoffer doodstak.
7 uur geleden