Nijmegen herkent conclusies OVV over fabriek,
NIJMEGEN (ANP) - Nijmegen vindt het goed dat de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) de situatie rond de asfaltfabriek APN in het westen van de stad heeft onderzocht. De gemeente was al aan de slag met een deel van de aanbevelingen en zet daarbij nadrukkelijk in op gezondheid van omwonenden, laten gemeente en Omgevingsdienst Regio Nijmegen (ODRN) donderdag in een eerste reactie weten.
Over de asfaltfabriek op het Nijmeegse industrieterrein zijn al jarenlang klachten van omwonenden, met name uit woonwijken in Nijmegen-West en Weurt, een dorp in de gemeente Beuningen dat tegen het Nijmeegse industrieterrein aan ligt. Nadat een klokkenluider in 2021 aan de bel trok over grote overschrijdingen van de uitstoot van de fabriek zijn maatregelen genomen. Zo laten Nijmegen en Beuningen op dit moment een geuronderzoek doen. De opzet van het onderzoek en de keuze voor een onderzoeksbureau zijn samen met betrokken bewoners tot stand gekomen, zegt de gemeente.
Andere maatregelen zijn voortdurende metingen van de luchtkwaliteit in Nijmegen-West. Er wordt ook regelmatig gecontroleerd of de uitstoot van bedrijven op het industrieterrein niet te hoog is en er wordt zonodig ingegrepen. Er is tegenwoordig een structureel overleg met omwonenden en de vergunningen worden gecontroleerd op actualiteit. "We zetten alle middelen in die kunnen helpen tegen schadelijke effecten van de industrie", meldt de gemeente. Nijmegen en ODRN gaan het rapport van de OVV bestuderen om te zien welke lessen nog meer getrokken kunnen worden, verklaren zij.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De pro-Koerdische demonstratie voor vrede in de Syrische regio Rojava in Amsterdam is onder veel politiebegeleiding aangekomen op de Dam. De demonstratie begon met tientallen mensen die kaarsen ontstaken voor het Centraal Station. Inmiddels is de groep gegroeid tot honderden betogers en zijn er tientallen politiebusjes en ME'ers aanwezig op de Dam. Dat meldt een verslaggever van het ANP.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zo'n vijftig tot honderd betogers zijn vrijdag rond 18.00 uur voor Amsterdam Centraal samengekomen. Ze roepen op tot vrede voor Rojava, een noordelijke provincie van Syrië waar veel Koerden wonen, aldus een verslaggever van het ANP.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voedselwaakhond Foodwatch zegt juridische stappen te nemen tegen Nestlé rondom mogelijk besmette babyvoeding. Foodwatch vindt dat het voedingsconcern verwijtbaar heeft gehandeld en eist dat alle informatie openbaar wordt gemaakt. Franse autoriteiten hebben een onderzoek ingesteld naar de dood van twee baby's, die babyvoeding van het voedingsconcern hadden gedronken.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In het gebied rond Amsterdam Centraal en de Dam is sinds vrijdagmiddag 16.00 uur een veiligheidsrisicogebied van kracht.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag trekt volgende week twee dagen uit voor de behandeling van het hoger beroep in de strafzaak tegen Tweede Kamerlid Gideon van Meijeren van Forum voor Democratie. Het hof kondigt aan dat belangstellenden de zittingen woensdag en donderdag kunnen volgen via een livestream.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De bezoekersaantallen van het Nationaal Archief in Den Haag zijn vorig jaar flink gestegen ten opzichte van de jaren ervoor. Volgens de organisatie komt dat "door alle aandacht" voor het oorlogsarchief, ofwel het Centraal Archief Bijzondere Rechtspleging (CABR). Daarin staan dossiers van zo'n 425.000 mensen die na de oorlog zijn onderzocht wegens mogelijke collaboratie met de nazi's.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump sprak niet de waarheid en was "niet respectvol" toen hij beweerde dat troepen uit andere NAVO-landen in Afghanistan wegbleven van de frontlinie. Dat heeft demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) gezegd na afloop van de ministerraad.
9 uur geleden