Nijmegen herkent conclusies OVV over fabriek,
NIJMEGEN (ANP) - Nijmegen vindt het goed dat de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) de situatie rond de asfaltfabriek APN in het westen van de stad heeft onderzocht. De gemeente was al aan de slag met een deel van de aanbevelingen en zet daarbij nadrukkelijk in op gezondheid van omwonenden, laten gemeente en Omgevingsdienst Regio Nijmegen (ODRN) donderdag in een eerste reactie weten.
Over de asfaltfabriek op het Nijmeegse industrieterrein zijn al jarenlang klachten van omwonenden, met name uit woonwijken in Nijmegen-West en Weurt, een dorp in de gemeente Beuningen dat tegen het Nijmeegse industrieterrein aan ligt. Nadat een klokkenluider in 2021 aan de bel trok over grote overschrijdingen van de uitstoot van de fabriek zijn maatregelen genomen. Zo laten Nijmegen en Beuningen op dit moment een geuronderzoek doen. De opzet van het onderzoek en de keuze voor een onderzoeksbureau zijn samen met betrokken bewoners tot stand gekomen, zegt de gemeente.
Andere maatregelen zijn voortdurende metingen van de luchtkwaliteit in Nijmegen-West. Er wordt ook regelmatig gecontroleerd of de uitstoot van bedrijven op het industrieterrein niet te hoog is en er wordt zonodig ingegrepen. Er is tegenwoordig een structureel overleg met omwonenden en de vergunningen worden gecontroleerd op actualiteit. "We zetten alle middelen in die kunnen helpen tegen schadelijke effecten van de industrie", meldt de gemeente. Nijmegen en ODRN gaan het rapport van de OVV bestuderen om te zien welke lessen nog meer getrokken kunnen worden, verklaren zij.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De schade van de protesten loopt voor Haagse winkeliers waarschijnlijk in de vele duizenden euro's, ondanks dat het in een groot deel van de Haagse binnenstad zaterdag vrij rustig bleef. Dat schat voorzitter Bas Winkler van Binnenstad in Bedrijf, het overkoepelende samenwerkingsverband van ondernemersverenigingen in de binnenstad van Den Haag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag heeft het noodbevel dat zaterdag geldt voor het kernwinkelgebied van de stad uitgebreid naar het Malieveld en het Centraal Station. Het is op verschillende plekken onrustig in de stad door een oproep tot rellen en plunderingen via sociale media en voetbalfans die zeggen daar te zijn 'ter bescherming' van de stad.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Mobiele Eenheid grijpt in op het Korte Voorhout in Den Haag, omdat groepen jongeren daar niet luisteren naar de vorderingen van de politie. Dat ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Mensen zijn daar aanwezig vanwege de oproepen tot "Gen-Z-protesten" via sociale media. De politie heeft de aanwezigen meermaals verzocht om naar het Malieveld te gaan, maar daar wordt door sommigen geen gehoor aan gegeven.
3 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Ook in Maastricht is zaterdagmiddag veel politie op de been vanwege aangekondigde jongerenprotesten op sociale media. Een aantal winkels heeft in de binnenstad uit voorzorg de gevels dichtgetimmerd.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie houdt zaterdagmiddag verschillende fouilleeracties bij onder meer het Centraal Station van Den Haag, het Malieveld en in het winkelgebied van de stad. Aanleiding zijn de oproepen op sociale media om te protesteren, en de vrees dat deze uitmonden in rellen en plunderingen. Jongeren worden op verschillende plekken gefouilleerd en om een identiteitsbewijs gevraagd, voordat ze door mogen lopen. Ook worden ze gevorderd het centrum te verlaten.
5 uur geledenCADZAND (ANP) - De boot met migranten die zaterdag voor de Zeeuwse kust van zee is gehaald, had geen motor meer en was daardoor stuurloos. Ook hadden de opvarenden geen reddingsvesten, meldt de marechaussee.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee mannen aangehouden voor een schietpartij zaterdagochtend vroeg in het centrum van Rotterdam. Een conflict buiten een uitgaansgelegenheid was vermoedelijk de aanleiding voor de schietpartij, meldt de politie.
6 uur geleden