Nijmegen herkent conclusies OVV over fabriek,
NIJMEGEN (ANP) - Nijmegen vindt het goed dat de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) de situatie rond de asfaltfabriek APN in het westen van de stad heeft onderzocht. De gemeente was al aan de slag met een deel van de aanbevelingen en zet daarbij nadrukkelijk in op gezondheid van omwonenden, laten gemeente en Omgevingsdienst Regio Nijmegen (ODRN) donderdag in een eerste reactie weten.
Over de asfaltfabriek op het Nijmeegse industrieterrein zijn al jarenlang klachten van omwonenden, met name uit woonwijken in Nijmegen-West en Weurt, een dorp in de gemeente Beuningen dat tegen het Nijmeegse industrieterrein aan ligt. Nadat een klokkenluider in 2021 aan de bel trok over grote overschrijdingen van de uitstoot van de fabriek zijn maatregelen genomen. Zo laten Nijmegen en Beuningen op dit moment een geuronderzoek doen. De opzet van het onderzoek en de keuze voor een onderzoeksbureau zijn samen met betrokken bewoners tot stand gekomen, zegt de gemeente.
Andere maatregelen zijn voortdurende metingen van de luchtkwaliteit in Nijmegen-West. Er wordt ook regelmatig gecontroleerd of de uitstoot van bedrijven op het industrieterrein niet te hoog is en er wordt zonodig ingegrepen. Er is tegenwoordig een structureel overleg met omwonenden en de vergunningen worden gecontroleerd op actualiteit. "We zetten alle middelen in die kunnen helpen tegen schadelijke effecten van de industrie", meldt de gemeente. Nijmegen en ODRN gaan het rapport van de OVV bestuderen om te zien welke lessen nog meer getrokken kunnen worden, verklaren zij.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - PostNL wil soepelere wettelijke verplichtingen voor de bezorging van post. Volgens de postbezorgdienst sluiten de wettelijke verplichtingen niet meer aan bij de werkelijkheid van de postmarkt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Rotterdam en Den Haag is het weer rustig op straat nadat de Mobiele Eenheid (ME) in de nacht van donderdag op vrijdag ingreep na ongeregeldheden rond de verloren WK-wedstrijd van Marokko tegen Frankrijk.
4 uur geledenDEN HAAG/ROTTERDAM/AMSTERDAM (ANP) - De ME heeft in Den Haag, Rotterdam en Amsterdam ingegrepen na onrust die ontstond na de met 2-0 verloren WK-wedstrijd van Marokko tegen Frankrijk. In de Haagse Schilderswijk werd de politie op en rond de Vaillantlaan en de Hoefkade bekogeld met glazen flesjes en werd onder meer "Alle joden zijn homo's" gescandeerd.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In diverse steden zijn fans van Marokko de straat op gegaan na de met 2-0 verloren WK-wedstrijd tegen Frankrijk. In de Schilderswijk rijden veel auto's en scooters op de Vaillantlaan toeterend heen en weer en klinken een paar harde vuurwerkknallen. Ook staan er veel mensen langs de kant van de weg, ziet een ANP-verslaggever.
6 uur geledenOLDEBROEK (ANP) - Bij het gemeentehuis van het Gelderse Oldebroek is donderdagavond gedemonstreerd voor de lhbti-gemeenschap. Dat gebeurde voorafgaand aan de installatie van het nieuwe conservatieve college van burgemeester en wethouders, dat de regenboogvlag niet meer wil hijsen en het lokale lhbti-beleid schrapt.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het Cornelius Haga Lyceum in Amsterdam is sprake van wanbeheer, meldt de onderwijsinspectie. Het bestuur van de islamitische school heeft "langdurig en in ernstige mate nagelaten" om het onderwijs te verbeteren.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland kijkt welwillend naar de gezamenlijke militaire oefeningen die Frankrijk wil organiseren met de bondgenoten van Oekraïne. Het ministerie van Defensie heeft "een positieve grondhouding", laat het weten.
12 uur geleden