Nijmegen gaat door met opvang voor mensen zonder documenten
NIJMEGEN (ANP) - Nijmegen gaat volgend jaar door met de opvang van asielzoekers zonder documenten, omdat de gemeente het belangrijk vindt dat niemand op straat slaapt. Het Rijk financiert de bed-, bad- en broodregeling vanaf 1 januari niet meer, maar Nijmegen wil in elk geval in 2025 geld vrijmaken voor een sobere regeling voor deze vluchtelingen, zo is dinsdag bekendgemaakt.
Burgemeester en wethouders van Nijmegen hebben dinsdagmorgen het beleidskader Asiel en Integratie 'Welkom in Nijmegen' vastgesteld. Zij vinden het belangrijk dat vluchtelingen op een veilige en gezonde manier in de regio kunnen verblijven en vinden dat zij recht hebben op solidariteit, menswaardigheid en gelijkwaardigheid. Daarom wil Nijmegen dat iedereen toegang heeft tot basisvoorzieningen.
Eerder besloten onder meer Amsterdam en Groningen al om de kosten zelf te dragen. Vluchtelingen zonder papieren zijn meestal uitgeprocedeerd en moeten terug naar hun land van herkomst.
Voldoende opvangplekken
Als er geen opvang is, belandt deze groep op straat. Het Nijmeegse college wil dat niet en zorgt daarom voor voldoende opvangplekken. Daar krijgen de asielzoekers de nodige zorg en welzijnsondersteuning. Nijmegen wil er ook voor zorgen dat de ongedocumenteerden zo nodig veilig aangifte kunnen doen en dat ze een vast contactpersoon hebben bij de gemeente. De opvang is gericht op terugkeer naar het eigen land, naar een ander land of op legalisering van het verblijf, aldus B en W.
Nijmegen wil ook opnieuw meewerken aan een tijdelijke noodopvanglocatie, als het Centraal Orgaan opvang asielzoekers daarom vraagt. Nijmegen had al tweemaal eerder een grote noodopvanglocatie. Zo'n locatie zou minimaal drie jaar kunnen blijven bestaan en eventueel verschillende doelgroepen kunnen herbergen. De gemeenteraad moet binnenkort instemmen met het beleidskader.
Meer uit Binnenland
TILBURG (ANP) - Tussen Den Bosch en Tilburg rijden maandag tot naar verwachting 18.30 uur geen treinen. Dat komt door een aanrijding, aldus NS. Een woordvoerder zei iets na 16.00 uur dat de Nederlandse Spoorwegen bezig zijn met het regelen van vervangend busvervoer. "Wanneer dat rond is, kunnen reizigers dat zien in de reisplanner."
52 minuten geledenZANDVOORT (ANP) - Parkeerplaatsen aan de stranden langs de kust en bij recreatieplassen lopen maandagmiddag vol. Veel mensen zijn vrij op tweede pinksterdag.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het is "mensonterend" en "onbegrijpelijk" dat er geen vaste opvangplek voor alle asielzoekers is, vindt het Rode Kruis. De opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel is vol en asielzoekers moeten sinds vorige week de nacht doorbrengen in tijdelijke locaties, om te voorkomen dat ze buiten in het gras slapen. Het Rode Kruis helpt daarbij.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ondanks de hitte en de droogte onderweg zijn er geen medische noodsituaties geweest tijdens het loop- en fietsevenement Roparun. Dat laat de organisator weten. De teams zijn inmiddels in de buurt van Rotterdam en komen in de loop van maandag over de finish op de Coolsingel in de stad.
6 uur geledenBEEK (ANP) - De Europese tak van Amber Alert begint een campagne om volwassenen te helpen bij het herkennen van signalen van een onveilige thuissituatie bij kinderen, om zo te voorkomen dat ze weglopen van huis. De campagne gaat van start in twintig landen, waaronder Nederland. Amber Alert maakt zich zorgen omdat er jaarlijks duizenden kinderen verdwijnen nadat zij van huis zijn weggelopen.
8 uur geledenTER APEL (ANP) - Drie bussen met in totaal ongeveer 120 asielzoekers zijn rond 22.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, meldt het Rode Kruis dat hulp verleent in Ter Apel. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het aanmeldcentrum. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden maandagochtend weer teruggebracht.
18 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel deelt het Rode Kruis ook zondag maaltijden uit aan asielzoekers die in afwachting zijn van een plek om de nacht door te brengen, meldt een woordvoerder van de hulporganisatie.
22 uur geleden