Nijmegen gaat door met opvang voor mensen zonder documenten
NIJMEGEN (ANP) - Nijmegen gaat volgend jaar door met de opvang van asielzoekers zonder documenten, omdat de gemeente het belangrijk vindt dat niemand op straat slaapt. Het Rijk financiert de bed-, bad- en broodregeling vanaf 1 januari niet meer, maar Nijmegen wil in elk geval in 2025 geld vrijmaken voor een sobere regeling voor deze vluchtelingen, zo is dinsdag bekendgemaakt.
Burgemeester en wethouders van Nijmegen hebben dinsdagmorgen het beleidskader Asiel en Integratie 'Welkom in Nijmegen' vastgesteld. Zij vinden het belangrijk dat vluchtelingen op een veilige en gezonde manier in de regio kunnen verblijven en vinden dat zij recht hebben op solidariteit, menswaardigheid en gelijkwaardigheid. Daarom wil Nijmegen dat iedereen toegang heeft tot basisvoorzieningen.
Eerder besloten onder meer Amsterdam en Groningen al om de kosten zelf te dragen. Vluchtelingen zonder papieren zijn meestal uitgeprocedeerd en moeten terug naar hun land van herkomst.
Voldoende opvangplekken
Als er geen opvang is, belandt deze groep op straat. Het Nijmeegse college wil dat niet en zorgt daarom voor voldoende opvangplekken. Daar krijgen de asielzoekers de nodige zorg en welzijnsondersteuning. Nijmegen wil er ook voor zorgen dat de ongedocumenteerden zo nodig veilig aangifte kunnen doen en dat ze een vast contactpersoon hebben bij de gemeente. De opvang is gericht op terugkeer naar het eigen land, naar een ander land of op legalisering van het verblijf, aldus B en W.
Nijmegen wil ook opnieuw meewerken aan een tijdelijke noodopvanglocatie, als het Centraal Orgaan opvang asielzoekers daarom vraagt. Nijmegen had al tweemaal eerder een grote noodopvanglocatie. Zo'n locatie zou minimaal drie jaar kunnen blijven bestaan en eventueel verschillende doelgroepen kunnen herbergen. De gemeenteraad moet binnenkort instemmen met het beleidskader.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In meerdere provincies geldt zondagochtend code geel voor dichte mist. Het KNMI geeft de waarschuwing voor Noord- en Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant, Limburg, Utrecht, Gelderland, Overijssel en Flevoland.
29 minuten geledenVUGHT (ANP) - In een restaurant aan de Vliertstraat in Vught (Noord-Brabant) is in de nacht van zaterdag op zondag rond 03.30 uur brand uitgebroken. Vanwege de dichte bebouwing is een aantal nabijgelegen woningen ontruimd. De bewoners worden opgevangen.
3 uur geledenEMMEN (ANP) - In dierenpark Wildlands in Emmen wordt onderzoek gedaan naar vogelgriep. Dat gebeurt omdat er aanwijzingen zijn dat het virus aanwezig is in enkele dode vogels, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken vindt het "onbegrijpelijk dat Rusland vandaag onder eigen vlag mag meedoen aan de Paralympische Spelen, terwijl ze blijven aanvallen". Hij verwijst op X naar aanvallen die Rusland in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft uitgevoerd op energie-infrastructuur en spoorwegen in Oekraïne.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook een repatriëringsvlucht van KLM van Oman naar Amsterdam is tot nader order uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie", meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. De vlucht zou zondag om 00.45 uur vertrekken vanuit de hoofdstad Muscat.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Iraniërs zijn zaterdag in een mars door Amsterdam naar het Amerikaanse consulaat gelopen. Ze herdachten omgekomen Amerikaanse militairen en riepen de Nederlandse regering op meer te doen voor het Iraanse volk, dat lijdt onder de oorlog met Israël en de Verenigde Staten.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruben B., de verdachte van de moord op de Haagse garagehouder Loek van Dam in 1992, is enkele weken voordat de rechtbank uitspraak doet in de heropende zaak vrijgelaten. Dat bevestigt zijn advocaat Elizabeth Bijl na berichtgeving door Omroep West.
18 uur geleden