Nijmegen en Arnhem gaan ruim 50.000 woningen bouwen
NIJMEGEN/ARNHEM (ANP) - Nijmegen en Arnhem en de omliggende gemeenten gaan de komende twintig jaar versneld 50.000 tot 60.000 woningen bouwen. Tegelijkertijd worden sociaal-economisch zwakke wijken in de steden aangepakt. Dat staat in de woondeal, die de gemeenten en de provincie Gelderland hebben gesloten met minister Stientje van Veldhoven van Wonen.
In de regio is sprake van een groot woningtekort. Nijmegen staat in de landelijke top 3. Beide steden liepen grote schade op in de Tweede Wereldoorlog. Daardoor zijn er veel naoorlogse wijken, die dringend aan vervanging toe zijn. Woningcorporaties constateren dat ze te veel grote gezinswoningen hebben, maar veel te weinig woonruimte voor kleine huishoudens. Tegelijkertijd groeit de regio sneller dan vergelijkbare steden in het land, onder andere door verhuizingen vanuit de Randstad. De verstedelijking zorgt voor nijpende mobiliteitsproblemen.
Nijmegen gaat het stadsdeel Dukenburg en het westelijke deel van de stad aanpakken. Arnhem richt zich vooral op vijf wijken aan de oostkant van de stad. In die wijken is sprake van meer werkloosheid, kinderarmoede, radicalisering en gevoeligheid voor ondermijning. Voor dit gebied met 30.000 inwoners zijn in de woondeal aparte afspraken gemaakt.
Het rijk wil dat Arnhem en Nijmegen zich profileren als "de groenste metropoolregio van Nederland". Met Amsterdam, de zuidelijke Randstad, Utrecht, Eindhoven en Groningen zijn eerder woondeals gesloten.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Renze Klamer stopt als presentator van het programma RTL Tonight. Dat maakte de zender vrijdag bekend. Volgens RTL gaat het om een gezamenlijke beslissing.
10 uur geledenZEERIJP (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp is opgelopen naar 3346, meldt de organisatie vrijdag. Deze update over het aantal schademeldingen is de laatste in een reeks. De aardbeving met een kracht van 3.4 vond vorige week plaats in de nacht van donderdag op vrijdag.
13 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De passagiers die in een trein zaten die vrijdagmiddag bij Hilversum werd stilgezet vanwege "een verdachte situatie", hebben het voertuig inmiddels verlaten. Dat meldt de politie. Er zijn drie mensen aangehouden.
13 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Er is een "verdachte situatie" in een trein op het traject Amersfoort-Amsterdam, meldt de politie. De trein staat momenteel stil voor station Hilversum, in de buurt van station Hilversum Sportpark, aldus een NS-woordvoerder. De politie meldt dat het treinverkeer in beide richtingen gestremd is.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinetsplan om de NPO meer tijd te laten inruimen voor reclame, moet jaarlijks ongeveer 12 miljoen euro opleveren. De ministerraad is vrijdag akkoord gegaan met dit plan van demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB), waar media donderdag al over berichtten.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volkszanger René Karst is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn management via Instagram bekendgemaakt. Karst scoorde grote hits met nummers als Atje Voor De Sfeer en Liever Te Dik In De Kist.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is gebaat bij een "gretig" kabinet dat voortvarend aan de slag wil met klimaatbeleid. Met die boodschap is voorzitter Kees Vendrik van het Nationaal Klimaat Platform aangeschoven bij informateur Sybrand Buma en de onderhandelaars over een nieuw kabinet namens D66 en CDA.
18 uur geleden