Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nijmegen en Arnhem gaan ruim 50.000 woningen bouwen

Nijmegen en Arnhem gaan ruim 50.000 woningen bouwen

NIJMEGEN/ARNHEM (ANP) - Nijmegen en Arnhem en de omliggende gemeenten gaan de komende twintig jaar versneld 50.000 tot 60.000 woningen bouwen. Tegelijkertijd worden sociaal-economisch zwakke wijken in de steden aangepakt. Dat staat in de woondeal, die de gemeenten en de provincie Gelderland hebben gesloten met minister Stientje van Veldhoven van Wonen.

In de regio is sprake van een groot woningtekort. Nijmegen staat in de landelijke top 3. Beide steden liepen grote schade op in de Tweede Wereldoorlog. Daardoor zijn er veel naoorlogse wijken, die dringend aan vervanging toe zijn. Woningcorporaties constateren dat ze te veel grote gezinswoningen hebben, maar veel te weinig woonruimte voor kleine huishoudens. Tegelijkertijd groeit de regio sneller dan vergelijkbare steden in het land, onder andere door verhuizingen vanuit de Randstad. De verstedelijking zorgt voor nijpende mobiliteitsproblemen.

Nijmegen gaat het stadsdeel Dukenburg en het westelijke deel van de stad aanpakken. Arnhem richt zich vooral op vijf wijken aan de oostkant van de stad. In die wijken is sprake van meer werkloosheid, kinderarmoede, radicalisering en gevoeligheid voor ondermijning. Voor dit gebied met 30.000 inwoners zijn in de woondeal aparte afspraken gemaakt.

Het rijk wil dat Arnhem en Nijmegen zich profileren als "de groenste metropoolregio van Nederland". Met Amsterdam, de zuidelijke Randstad, Utrecht, Eindhoven en Groningen zijn eerder woondeals gesloten.

Meer uit Binnenland

Vorig jaar 103 mensen vermoord, laagste aantal in dertig jaar

DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar kwamen in Nederland 103 mensen om het leven door moord of doodslag. Dat zijn er 17 minder dan in 2024 en het laagste aantal sinds de start van de registratie dertig jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

2 uur geleden
Leden ON! komen in opstand tegen omroep-top om vermeend wanbeleid

HILVERSUM (ANP) - Leden van Ongehoord Nederland (ON!) hebben een sommatie gestuurd naar het bestuur, de ledenraad en de raad van toezicht van de omroep wegens het in hun ogen gevoerde wanbeleid. Ook hebben de leden minister Rianne Letschert van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap verzocht om in te grijpen. Dat meldt Gerard van Erp, die namens de kritische leden van Ongehoord Nederland het aanspreekpunt is.

11 uur geleden
OM Suriname publiceert signalement verdachte vermissing Leysner

PARAMARIBO (ANP) - In Suriname heeft het Openbaar Ministerie woensdagmiddag (lokale tijd) een opsporingsbericht gepubliceerd van de voortvluchtige verdachte Ryan T. in de verdwijning van de Nederlandse filmproducent, dj en ondernemer Rodney Leysner (52). Die verdween zaterdagavond 15 augustus en is nog altijd vermist.

12 uur geleden
Politie Suriname laat weinig los over vermiste filmproducent

PARAMARIBO (ANP) - In de vermissingszaak van de Nederlandse dj, filmproducent en ondernemer Rodney Leysner is de voortvluchtige verdachte Ryan T. gehoord, maar hij had toen nog niet de status van verdachte. Dat bevestigde de politie tijdens een persconferentie woensdag in Paramaribo. T. werd op 21 augustus als verdachte aangemerkt door de politie. Verder liet het korps weinig nieuws los over de vermiste Leysner.

15 uur geleden
OM eist werkstraffen tegen klimaatactivisten voor snelwegblokkade

UTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag werkstraffen van 120 uur geëist tegen zes klimaatactivisten van Extinction Rebellion voor het versperren van de snelweg A12 op 25 april in Utrecht. Daarnaast eiste de officier van justitie voorwaardelijke celstraffen van een maand.

16 uur geleden
Boeren mogen door droogte langer mest uitrijden op grasland

DEN HAAG (ANP) - Boeren mogen door de aanhoudende droogte deze zomer twee weken langer mest uitrijden op grasland. Normaal mag dat tot eind augustus, maar landbouwminister Jaimi van Essen heeft dit verlengd tot 15 september.

16 uur geleden
BuZa: nog niet bekend of er Nederlandse vermisten zijn in Nepal

DEN HAAG (ANP) - Het is nog te vroeg om een volledig beeld te geven over mogelijke Nederlandse slachtoffers en vermisten bij de overstromingen in Nepal. Volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken is er enkel gebeld door mensen die hun naasten in Nepal niet meteen konden bereiken. In sommige gevallen is dat contact inmiddels weer hersteld.

17 uur geleden