Nijmegen en Arnhem gaan ruim 50.000 woningen bouwen
NIJMEGEN/ARNHEM (ANP) - Nijmegen en Arnhem en de omliggende gemeenten gaan de komende twintig jaar versneld 50.000 tot 60.000 woningen bouwen. Tegelijkertijd worden sociaal-economisch zwakke wijken in de steden aangepakt. Dat staat in de woondeal, die de gemeenten en de provincie Gelderland hebben gesloten met minister Stientje van Veldhoven van Wonen.
In de regio is sprake van een groot woningtekort. Nijmegen staat in de landelijke top 3. Beide steden liepen grote schade op in de Tweede Wereldoorlog. Daardoor zijn er veel naoorlogse wijken, die dringend aan vervanging toe zijn. Woningcorporaties constateren dat ze te veel grote gezinswoningen hebben, maar veel te weinig woonruimte voor kleine huishoudens. Tegelijkertijd groeit de regio sneller dan vergelijkbare steden in het land, onder andere door verhuizingen vanuit de Randstad. De verstedelijking zorgt voor nijpende mobiliteitsproblemen.
Nijmegen gaat het stadsdeel Dukenburg en het westelijke deel van de stad aanpakken. Arnhem richt zich vooral op vijf wijken aan de oostkant van de stad. In die wijken is sprake van meer werkloosheid, kinderarmoede, radicalisering en gevoeligheid voor ondermijning. Voor dit gebied met 30.000 inwoners zijn in de woondeal aparte afspraken gemaakt.
Het rijk wil dat Arnhem en Nijmegen zich profileren als "de groenste metropoolregio van Nederland". Met Amsterdam, de zuidelijke Randstad, Utrecht, Eindhoven en Groningen zijn eerder woondeals gesloten.
Meer uit Binnenland
ALMERE (ANP) - Het programma Even tot Hier heeft 3.182.651 euro opgehaald voor ambulances en medische hulpgoederen voor Oekraïne. Dat werd zaterdag bekendgemaakt in de seizoensafsluiter van het BNNVARA-programma.
53 minuten geledenMOERGESTEL (ANP) - In een woning aan de Janus Rooijakkersstraat in Moergestel (Noord-Brabant) zijn zaterdagavond twee zwaargewonde kinderen aangetroffen. De vader van de kinderen is volgens de politie de man die eerder op de avond vermoedelijk als spookrijder betrokken was bij een ongeluk op de A58. Bij dat ongeluk raakten vier mensen gewond, onder wie de spookrijder.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt met code geel voor dichte mist in Zuid-Holland en Utrecht. Voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg had het weerinstituut eerder op de avond om dezelfde reden al code geel afgegeven.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vrijlating van 123 politieke gevangenen in Belarus is volgens demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) "goed nieuws", maar hij wijst er ook op dat nog veel tegenstanders van president Aleksandr Loekasjenko vastzitten.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - In het zuidoosten kan het zaterdagavond en in de nacht naar zondag plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg code geel afgegeven in verband met de dichte mist. Volgens het weerinstituut kan het verkeer daar last van hebben. Op sommige plekken is het zicht minder dan 200 meter.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Concertgebouw in Amsterdam is zaterdag aan het einde van de middag tijdelijk ontruimd. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio hadden bezoekers last van een "onprettige, stinkende lucht".
5 uur geledenBUSSUM (ANP) - De VVD heeft geld nodig. Een manier om het op te lossen is volgens het hoofdbestuur een afdracht vragen aan de politieke bestuurders van de partij. Tijdens de algemene ledenvergadering in Bussum zaterdag bleek uit een peiling onder de aanwezige leden dat zij vooral willen inzetten op werving van nieuwe leden.
9 uur geleden