Nijmegen eert bevrijders met wandeling over Waalbrug
NIJMEGEN (ANP) - Nijmegen eert zaterdagavond de geallieerde militairen die in september 1944 de stad hebben bevrijd. Dat gebeurt met een speciale editie van de zogenoemde Sunset March, een dagelijkse wandeling over De Oversteek, een brug over de Waal. Aan de wandeling doen naast tal van hoogwaardigheidsbekleders 120 Amerikaanse militairen van de 82nd Airborne Division mee. Manschappen van dit legeronderdeel staken destijds onder zwaar Duits vuur in canvasbootjes de Waal over, waarbij 48 mannen om het leven kwamen.
De Sunset March heeft sinds 2014 elke dag plaats. Bij zonsondergang loopt een klein of groot gezelschap onder aanvoering van een veteraan over De Oversteek. Op de brug staan 48 paren lichtmasten. De lichtmasten symboliseren de doden die in 1944 bij de Waaloversteek om het leven kwamen. De lampen gaan een voor een in langzaam marstempo aan. De wandeling is tevens een eerbetoon aan veteranen die in Nederlandse missies bijdragen aan vrede en vrijheid, aldus de gemeente.
De speciale Sunset March XXL voert zaterdagavond na het passeren van de brug naar het monument voor de Waaloversteek aan de Lentse zijde van de rivier. Onderweg zijn portretten van de gevallenen te zien en beelden van de slag. Op de rivier dobberen 48 dwaallichtjes en er is een lichtshow. Militaire koren en orkesten zorgen voor muziek. Burgemeester Hubert Bruls van Nijmegen sluit de Sunset March af met een toespraak. Iedereen mag aansluiten bij de wandeling, die om 19.30 uur aan de Nijmeegse kant van de Oversteek begint.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Rapper Ye, ook bekend als Kanye West, is voor de behandeling van het kort geding over zijn mogelijke inreisverbod al naar Nederland gekomen. Dat bevestigt Anis Boumanjal, de advocaat van de organisator van zijn aankomende concerten in Arnhem. Het kort geding wordt woensdagmiddag behandeld in de rechtbank van Amsterdam.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib vreest dat de parlementaire enquête corona, waarin zij als getuige is opgeroepen, te veel draait om vooruitkijken en lessen leren voor de toekomst. "Prima, maar ik mis de nadruk op waarheidsvinding, op verantwoording afleggen", zei zij aan het einde van haar openbare verhoor.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volgens het College voor de Rechten van de Mens heeft omroepvereniging Ongehoord Nederland (ON!) zich schuldig gemaakt aan discriminatie. Dat oordeelde het onafhankelijke mensenrechteninstituut woensdag naar aanleiding van een vacaturetekst die de omroep in 2024 plaatste.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël zit het Iraanse regime nog "stevig" in het zadel. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) woensdag in een Kamerdebat over de situatie in Iran. Er is verder "geen enkele aanwijzing" dat het bewind een gematigdere koers gaat varen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat een deel van het ambassadepersoneel "binnenkort" terug kan gaan naar de Iraanse hoofdstad Teheran. De Nederlandse ambassademedewerkers werden begin maart tijdelijk verplaatst naar de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib voelde zich onder druk gezet rond de beslissing over hoe de Tweede Kamer haar werkzaamheden moest voortzetten tijdens de coronapandemie. Dat zei ze tijdens haar verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als de goedkopere treinabonnementen voor de zomer te veel geld dreigen te kosten, wordt de verkoop stopgezet. Het budget van 118 miljoen euro mag niet worden overschreden, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) in een brief aan de Tweede Kamer.
3 uur geleden