Nijmegen eert bevrijders met wandeling over Waalbrug
NIJMEGEN (ANP) - Nijmegen eert zaterdagavond de geallieerde militairen die in september 1944 de stad hebben bevrijd. Dat gebeurt met een speciale editie van de zogenoemde Sunset March, een dagelijkse wandeling over De Oversteek, een brug over de Waal. Aan de wandeling doen naast tal van hoogwaardigheidsbekleders 120 Amerikaanse militairen van de 82nd Airborne Division mee. Manschappen van dit legeronderdeel staken destijds onder zwaar Duits vuur in canvasbootjes de Waal over, waarbij 48 mannen om het leven kwamen.
De Sunset March heeft sinds 2014 elke dag plaats. Bij zonsondergang loopt een klein of groot gezelschap onder aanvoering van een veteraan over De Oversteek. Op de brug staan 48 paren lichtmasten. De lichtmasten symboliseren de doden die in 1944 bij de Waaloversteek om het leven kwamen. De lampen gaan een voor een in langzaam marstempo aan. De wandeling is tevens een eerbetoon aan veteranen die in Nederlandse missies bijdragen aan vrede en vrijheid, aldus de gemeente.
De speciale Sunset March XXL voert zaterdagavond na het passeren van de brug naar het monument voor de Waaloversteek aan de Lentse zijde van de rivier. Onderweg zijn portretten van de gevallenen te zien en beelden van de slag. Op de rivier dobberen 48 dwaallichtjes en er is een lichtshow. Militaire koren en orkesten zorgen voor muziek. Burgemeester Hubert Bruls van Nijmegen sluit de Sunset March af met een toespraak. Iedereen mag aansluiten bij de wandeling, die om 19.30 uur aan de Nijmeegse kant van de Oversteek begint.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.
2 uur geledenGIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.
12 uur geledenEPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.
16 uur geleden