Nijmegen eert bevrijders met wandeling over Waalbrug
NIJMEGEN (ANP) - Nijmegen eert zaterdagavond de geallieerde militairen die in september 1944 de stad hebben bevrijd. Dat gebeurt met een speciale editie van de zogenoemde Sunset March, een dagelijkse wandeling over De Oversteek, een brug over de Waal. Aan de wandeling doen naast tal van hoogwaardigheidsbekleders 120 Amerikaanse militairen van de 82nd Airborne Division mee. Manschappen van dit legeronderdeel staken destijds onder zwaar Duits vuur in canvasbootjes de Waal over, waarbij 48 mannen om het leven kwamen.
De Sunset March heeft sinds 2014 elke dag plaats. Bij zonsondergang loopt een klein of groot gezelschap onder aanvoering van een veteraan over De Oversteek. Op de brug staan 48 paren lichtmasten. De lichtmasten symboliseren de doden die in 1944 bij de Waaloversteek om het leven kwamen. De lampen gaan een voor een in langzaam marstempo aan. De wandeling is tevens een eerbetoon aan veteranen die in Nederlandse missies bijdragen aan vrede en vrijheid, aldus de gemeente.
De speciale Sunset March XXL voert zaterdagavond na het passeren van de brug naar het monument voor de Waaloversteek aan de Lentse zijde van de rivier. Onderweg zijn portretten van de gevallenen te zien en beelden van de slag. Op de rivier dobberen 48 dwaallichtjes en er is een lichtshow. Militaire koren en orkesten zorgen voor muziek. Burgemeester Hubert Bruls van Nijmegen sluit de Sunset March af met een toespraak. Iedereen mag aansluiten bij de wandeling, die om 19.30 uur aan de Nijmeegse kant van de Oversteek begint.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe paneel bij de Amerikaanse begraafplaats Margraten dat de verwijderde panelen over zwarte militairen vervangt, is "verontrustend en teleurstellend", vindt historicus Kees Ribbens, verbonden aan het NIOD (Instituut voor Oorlogs-, Holocaust- en Genocidestudies). "In de tekst van het nieuwe paneel is geen enkele verwijzing naar de rassenscheiding in het Amerikaanse leger. Dat stond wel op het oude paneel. In zoverre is het beeld nu opgepoetst of witgewassen."
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De twee pathologen in de zaak tegen IJmuidenaar Sander K. (37), verdacht van het verkrachten en doden van de Oekraïense Arina Sasina (34), staan lijnrecht tegenover elkaar bij het beantwoorden van de vraag waardoor de vrouw is overleden. Dat bleek maandag bij de behandeling van de zaak in hoger beroep bij het gerechtshof in Amsterdam.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim 25.000 mensen wachten al langer dan 15 maanden op een beslissing over hun asielaanvraag. Begin vorig jaar waren dat ruim 10.000 mensen minder. Dat blijkt uit cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Het behandelen van zaken kost meer tijd dan de IND had verwacht.
5 uur geledenKATWIJK (ANP) - De bekendmaking van het stoppen van de musical Soldaat van Oranje heeft maandagmiddag tot een stormloop op de website geleid. Een woordvoerder van de productie heeft een bericht daarover van het AD bevestigd.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Paradiso moet een "ingrijpende" renovatie ondergaan, heeft het poppodium bekendgemaakt. Onder meer geluidsoverlast, ruimtegebrek en de verslechterde constructie maken de verbouwing noodzakelijk. Het gaat om de renovatie van het huidige gebouw en een nieuwbouwproject op het perceel naast de concertzaal.
7 uur geledenZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft de oudste zoon van Ridouan Taghi, Faissal, maandag veroordeeld tot zes jaar cel. De 25-jarige T. werd vervolgd voor deelname aan een criminele organisatie die zich bezighield met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van de gewelddadige uitbraak van zijn vader Ridouan Taghi uit de Extra Beveiligde Inrichting in Vught (EBI). Het vonnis volgt op procesafspraken die T. maakte met het Openbaar Ministerie.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gevangenen en tbs'ers konden vanuit hun cel het internet op met speciale laptops die ze van justitie hadden gekregen, terwijl dat niet de bedoeling was. De toegang tot internet bleek niet goed te zijn afgesloten, meldt demissionair staatssecretaris Arno Rutte (Justitie en Veiligheid).
8 uur geleden