Nijmegen eert bevrijders met wandeling over Waalbrug
NIJMEGEN (ANP) - Nijmegen eert zaterdagavond de geallieerde militairen die in september 1944 de stad hebben bevrijd. Dat gebeurt met een speciale editie van de zogenoemde Sunset March, een dagelijkse wandeling over De Oversteek, een brug over de Waal. Aan de wandeling doen naast tal van hoogwaardigheidsbekleders 120 Amerikaanse militairen van de 82nd Airborne Division mee. Manschappen van dit legeronderdeel staken destijds onder zwaar Duits vuur in canvasbootjes de Waal over, waarbij 48 mannen om het leven kwamen.
De Sunset March heeft sinds 2014 elke dag plaats. Bij zonsondergang loopt een klein of groot gezelschap onder aanvoering van een veteraan over De Oversteek. Op de brug staan 48 paren lichtmasten. De lichtmasten symboliseren de doden die in 1944 bij de Waaloversteek om het leven kwamen. De lampen gaan een voor een in langzaam marstempo aan. De wandeling is tevens een eerbetoon aan veteranen die in Nederlandse missies bijdragen aan vrede en vrijheid, aldus de gemeente.
De speciale Sunset March XXL voert zaterdagavond na het passeren van de brug naar het monument voor de Waaloversteek aan de Lentse zijde van de rivier. Onderweg zijn portretten van de gevallenen te zien en beelden van de slag. Op de rivier dobberen 48 dwaallichtjes en er is een lichtshow. Militaire koren en orkesten zorgen voor muziek. Burgemeester Hubert Bruls van Nijmegen sluit de Sunset March af met een toespraak. Iedereen mag aansluiten bij de wandeling, die om 19.30 uur aan de Nijmeegse kant van de Oversteek begint.
Meer uit Binnenland
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - In Capelle aan den IJssel (Zuid-Holland) is donderdagavond rond 22.25 uur een persoon neergeschoten door de politie. Dat gebeurde op het Reviusrondeel. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.
22 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Prijsvrij Vakanties en D-Reizen hebben inmiddels "mondjesmaat" gestrande vakantiegangers in het Midden-Oosten kunnen repatriëren op reguliere lijnvluchten. "We hebben nu reeds een aanzienlijk deel terug in Nederland kunnen krijgen. Desalniettemin hebben we nog honderden reizigers in de Golfregio", laat een woordvoerder donderdagavond weten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het contactformulier van de overheid voor Nederlanders die in het Midden-Oosten zijn gestrand, is tot nu toe zeker 9000 keer ingevuld. Dat bevestigt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving door RTL Nieuws. De vragenlijst sluit vrijdagmiddag.
4 uur geledenBREDA (ANP) - De ontnemingszaak tegen Klaas Otto (58) is uitgesteld. De rechtbank concludeerde donderdagmiddag dat er te weinig tijd was om de zaak nog inhoudelijk te behandelen. Nu moet dat gebeuren op 31 maart. Het Openbaar Ministerie wil bijna 1,9 miljoen euro afnemen van de oprichter van motorclub No Surrender. Volgens justitie is dat geld niet op legale wijze verdiend.
8 uur geledenBREDA (ANP) - De wrakingskamer van de rechtbank Breda heeft een verzoek om andere rechters in een ontnemingszaak over Klaas Otto (58) donderdag afgewezen. De advocaat van de oprichter van motorclub No Surrender had de rechtbank gewraakt, omdat Otto vond dat die vooringenomen was. Hiervan was volgens de wrakingskamer die het verzoek behandelde geen sprake.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen Iraniërs hebben donderdagmiddag in Den Haag op het Lange Voorhout aandacht gevraagd voor de situatie in hun land van herkomst. Bij de Britse ambassade scandeerden ze leuzen en draaiden ze harde muziek. Ze riepen onder meer op tot een einde van het Iraanse regime.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nabestaanden dringen er bij het gerechtshof in Den Haag op aan dat het hoger beroep doorgaat in de zaak over de dodelijke schietpartij bij winkelcentrum Walburg in Zwijndrecht komende maandag. Dit laat slachtofferadvocaat Willem Backer weten. Hij staat drie dochters en de kleinkinderen bij van Michel (66), die bij de schietpartij om het leven kwam. Hun zus Anneke (38) overleefde de aanslag van haar ex-partner.
8 uur geleden