Nijmegen eert bevrijders met wandeling over Waalbrug
NIJMEGEN (ANP) - Nijmegen eert zaterdagavond de geallieerde militairen die in september 1944 de stad hebben bevrijd. Dat gebeurt met een speciale editie van de zogenoemde Sunset March, een dagelijkse wandeling over De Oversteek, een brug over de Waal. Aan de wandeling doen naast tal van hoogwaardigheidsbekleders 120 Amerikaanse militairen van de 82nd Airborne Division mee. Manschappen van dit legeronderdeel staken destijds onder zwaar Duits vuur in canvasbootjes de Waal over, waarbij 48 mannen om het leven kwamen.
De Sunset March heeft sinds 2014 elke dag plaats. Bij zonsondergang loopt een klein of groot gezelschap onder aanvoering van een veteraan over De Oversteek. Op de brug staan 48 paren lichtmasten. De lichtmasten symboliseren de doden die in 1944 bij de Waaloversteek om het leven kwamen. De lampen gaan een voor een in langzaam marstempo aan. De wandeling is tevens een eerbetoon aan veteranen die in Nederlandse missies bijdragen aan vrede en vrijheid, aldus de gemeente.
De speciale Sunset March XXL voert zaterdagavond na het passeren van de brug naar het monument voor de Waaloversteek aan de Lentse zijde van de rivier. Onderweg zijn portretten van de gevallenen te zien en beelden van de slag. Op de rivier dobberen 48 dwaallichtjes en er is een lichtshow. Militaire koren en orkesten zorgen voor muziek. Burgemeester Hubert Bruls van Nijmegen sluit de Sunset March af met een toespraak. Iedereen mag aansluiten bij de wandeling, die om 19.30 uur aan de Nijmeegse kant van de Oversteek begint.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse huurmarkt zitten mensen met een middeninkomen in de knel. De huren in de vrije sector zijn tussen 2023 en 2025 alleen maar gestegen en het aanbod van huurwoningen neemt af doordat private verhuurders hun panden in de verkoop hebben gedaan. De groei in het aanbod aan private huur is daardoor tot stilstand gekomen. Dat meldt de gemeente op basis van het tweejaarlijkse onderzoek Wonen in Amsterdam.
30 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft de 66-jarige Abderrahim El M. uit Rotterdam veroordeeld tot 20 maanden gevangenisstraf voor het meenemen van staatsgeheime informatie naar huis. De verdachte werkte bij de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV). De rechtbank sprak hem vrij van het lekken van de informatie aan de Marokkaanse geheime dienst.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Jetten heeft woensdag gesproken met mensen uit de Iraanse gemeenschap. Hij wilde van hen horen "hoe zij naar de situatie in het land kijken en welke impact dit op henzelf en hun omgeving heeft", laat hij op sociale media weten. Israël en de Verenigde Staten bombarderen Iran sinds eind vorige maand.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De geplande inhoudelijke behandeling van de zaak tegen Raily B., verdacht van het leiden van een criminele organisatie die een moordaanslag op Peter R. de Vries zou hebben voorbereid, is uitgesteld. Dat bepaalde de rechter woensdag tijdens de vierde inleidende zitting.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) staat open voor het idee om gevangenispersoneel meer te betalen dan ander overheidspersoneel. Dat is momenteel niet mogelijk, omdat medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) onder de cao vallen voor rijksambtenaren. Na de roep van meerdere Kamerleden om hier verandering in te brengen, is de bewindsvrouw bereid om te onderzoeken of DJI-personeel een aparte cao kan krijgen.
4 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Het overgrote deel van de Nederlandse reizigers dat gestrand was in het Midden-Oosten is thuis. De ANVR schat dat er momenteel nog zo'n vijftig mensen vastzitten in de regio door de oorlog in Iran. De rest is al via een repatriërings- of chartervlucht teruggevlogen naar Nederland.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dat de Raad van State de verbreding van de snelwegen rond Utrecht heeft geblokkeerd, is teleurstellend, reageert minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) in een verklaring. "Dit is slecht nieuws voor de bereikbaarheid, woningbouw en economie."
5 uur geleden