Nijmeegse Vierdaagse officieel van start met Dag van Elst
NIJMEGEN (ANP) - De wandelaars van de Nijmeegse Vierdaagse beginnen dinsdag met hun wandeltocht van 30, 40 of 50 kilometer. Alle 47.000 beschikbare plaatsen waren dit jaar vergeven, maar niet iedereen heeft zich gemeld. Ruim 1500 mensen die zich wel hadden ingeschreven, hebben zich de afgelopen dagen niet aangemeld in Nijmegen en doen dus niet mee aan het wandelevenement. Later op dinsdag zal blijken hoeveel mensen er ook daadwerkelijk gestart zijn.
De eerste lopers starten om 04.00 uur, traditiegetrouw met de Dag van Elst. De route brengt de wandelaars dinsdag door de Betuwe. De deelnemers wandelen onder meer over de dijk tussen Lent en Oosterhout, komen door de in het blauw gehulde plaats Elst en trekken via Bemmel weer terug naar Nijmegen. Woensdag gaan de wandelaars richting Wijchen, donderdag naar Groesbeek met de beruchte Zevenheuvelen en vrijdag wacht de traditionele intocht op de Via Gladiola in Nijmegen.
De meeste deelnemers lopen de 40 kilometer en bijna 10 procent van de wandelaars komt uit de gemeente Nijmegen. Dit jaar is er ook een recordaantal nationaliteiten aanwezig: 86. Marsleider Henny Sackers constateerde onlangs dat er ook steeds meer jongere wandelaars zijn. De gemiddelde leeftijd blijft dalen en is 47,9 jaar. Dat was in 2019 nog 53 jaar. 17.253 wandelaars hebben zich voor het eerst ingeschreven voor de Nijmeegse Vierdaagse.
Net als vorig jaar is er ook dit jaar weer een 'safetycar', die moet voorkomen dat snelle wandelaars op onverlichte straten komen die nog niet voor de Vierdaagse zijn afgezet. Het inhalen van dat voertuig is verboden en deelnemers riskeren diskwalificatie. Ook politieke leuzen zijn zoals altijd niet toegestaan. Een actiegroep, Nijmegen4Palestine, kondigde zondag aan wandelaars die symbolen van het Israƫlische leger dragen te zullen aanspreken. Maar burgemeester Bruls van Nijmegen zegt dat de "geweldloze burgerwacht", zoals de groep zichzelf noemt, niet welkom is. Hij noemt de actie "ronduit dreigend en intimiderend", en zegt dat waar mogelijk direct zal worden ingegrepen.
Meer uit Binnenland
TILBURG (ANP) - Door een brand in een woonzorgcentrum in Tilburg zijn drie mensen zwaargewond geraakt. Ze zijn naar het ziekenhuis gebracht, meldt de veiligheidsregio. Wat hun verwondingen zijn, is niet bekendgemaakt.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbeving van vrijdag in het Groningse Zeerijp en omgeving is zaterdagmiddag verder opgelopen. Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) zegt tot 16.00 uur 758 meldingen te hebben ontvangen. Eerder op de dag waren dat er 593, een ruime verdubbeling ten opzichte van de 246 meldingen vrijdag.
1 uur geledenALBUFEIRA (ANP) - In de door noodweer getroffen Portugese kustplaats Albufeira zijn momenteel ook Nederlanders op vakantie. Via TUI verblijven twee Nederlanders in het resort Eden Villas & Appartments waarvan het dak van het restaurant deels instortte.
4 uur geledenTEXEL (ANP) - Aan het einde van de uitzending van het Sinterklaasjournaal over de landelijke intocht van de goedheiligman op Texel verscheen in beeld een eerbetoon aan oud-presentatrice Dieuwertje Blok. Zij overleed in maart dit jaar aan de gevolgen van kanker.
5 uur geledenTEXEL (ANP) - Sinterklaas en zijn pieten zijn zaterdagmiddag aangekomen in de haven van Oudeschild op Texel voor de landelijke intocht. Sinterklaas werd op het Waddeneiland welkom geheten door burgemeester Mark Pol en duizenden bezoekers, onder wie veel kinderen.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbeving van vrijdag in het Groningse Zeerijp en omgeving is opgelopen tot 593. Dat is een ruime verdubbeling ten opzichte van vrijdag, toen de teller op 246 meldingen stond, meldt het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) zaterdag.
7 uur geledenVENLO (ANP) - De zoon van Sunny Bergman, die volgens de documentairemaakster begin deze maand op straat in Venlo met zijn band werd aangevallen en mishandeld, wil binnenkort aangifte doen. Dat zegt Bergman zaterdag. Een ander bandlid dat er ook bij betrokken was, heeft volgens haar al aangifte gedaan van belediging. Weer een ander is ook van plan aangifte te gaan doen. De aanvallers zouden met antihomotermen hebben gescholden.
7 uur geleden