Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nijmeegse erepenning voor lopers dagelijkse Sunset March

Nijmeegse erepenning voor lopers dagelijkse Sunset March

NIJMEGEN (ANP) - Burgemeester Hubert Bruls van Nijmegen reikt zaterdag de zilveren erepenning van de stad uit aan Team 31, een internationale groep veteranen die sinds 2014 zorgt voor een dagelijks eerbetoon aan de Amerikaanse geallieerden die Nijmegen in de Tweede Wereldoorlog hebben bevrijd. Leden van Team 31 lopen elke dag bij zonsondergang de Sunset March over De Oversteek, een brug over de Waal bij Nijmegen. De Sunset March behoort inmiddels tot het immaterieel werelderfgoed van UNESCO.

De Oversteek is gebouwd op de plek waar de historische Waalcrossing in 1944 plaatshad. Bij de Waalcrossing werden 48 Amerikanen doodgeschoten, toen zij in canvas bootjes de Waal probeerden over te steken. De oversteek was erg belangrijk voor de bevrijding van Nederland.

Op de brug gaan 48 paar lantaarnpalen in marstempo aan ter herinnering aan de Amerikanen van de 82nd Airborne Division. Sinds 19 oktober 2014 loopt er elke avond een groep mensen over de brug om "een brug te slaan naar alle veteranen in alle missies over de hele wereld, die strijden en gestreden hebben voor vrijheid". Aan de Sunset March hebben ondertussen regeringsleiders, bestuurders en bekendheden uit de hele wereld meegedaan, maar iedereen mag elke dag aansluiten.

Tim Ruijling, bedenker van de Sunset March, neemt de erepenning namens Team 31 in ontvangst. Luchtmachtveteraan Ruijling (70) stopt zaterdag als voorzitter van de stichting Sunset March.

Meer uit Binnenland

Schrijfster Marjan Berk (93) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Schrijfster en columniste Marjan Berk is zondag in Amsterdam overleden. Dat heeft haar familie bekendgemaakt. Berk, die op 11 juli 94 jaar zou zijn geworden, schreef tientallen boeken en was jarenlang columnist. In 1994 won zij een Gouden Televizier-Ring voor de televisieserie Vrouwenvleugel.

38 minuten geleden
Vier doden en twee gewonden door verkeersongeval in Heibloem

HEIBLOEM (ANP) - In het Limburgse Heibloem zijn vier inzittenden van een personenauto overleden door een eenzijdig verkeersongeval. Dat meldt de politie. Twee andere inzittenden raakten gewond en zijn naar een ziekenhuis gebracht. De politie zegt nog geen informatie over de identiteit van de slachtoffers te kunnen delen.

1 uur geleden
Vliegtuig met USAR-team geland op vliegbasis Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het zoek- en reddingsteam van USAR is weer terug in Nederland. Het vliegtuig met daarin de 64 leden en acht hulphonden landde rond 13.25 uur op vliegbasis Eindhoven.

1 uur geleden
Directeur Humanitaire Hulp BuZa: diep respect voor USAR-team

EINDHOVEN (ANP) - Directeur Stabiliteit en Humanitaire Hulp bij het ministerie van Buitenlandse Zaken, Nathalie Olijslager, heeft het Nederlandse reddingsteam USAR bedankt voor de inzet in Venezuela, na de zware aardbevingen daar. "Jullie hebben een fantastische prestatie geleverd", zei ze tegen het team dat vlak daarvoor was geland op vliegbasis Eindhoven.

1 uur geleden
Ook maandag nog geen treinen van Rotterdam naar het zuiden

ROTTERDAM (ANP) - Door "verschillende tegenvallers" bij de herstelwerkzaamheden na een brand kunnen ook maandag nog geen treinen rijden van Rotterdam naar het zuiden, meldt ProRail. "We vinden het ontzettend vervelend dat we de prognose opnieuw moeten bijstellen."

3 uur geleden
Meeste aangehouden relschoppers Den Haag weer vrij

DEN HAAG (ANP) - Van de 29 mensen die zaterdagavond in de Haagse Schilderswijk werden aangehouden tijdens ongeregeldheden na de WK-wedstrijd tussen Marokko en Canada, zijn er 25 in de nacht vrijgelaten met een boete. Dat laat een woordvoerster van de politie weten.

6 uur geleden
Drie gewonden bij aanrijding te midden van feestende Marokko-fans

AMSTERDAM (ANP) - Aan de Slotermeerlaan in Amsterdam zijn in de nacht van zaterdag op zondag drie mensen gewond geraakt door een aanrijding tussen een motorscooter en een fatbike. De 18-jarige Amsterdamse bestuurder van de motorscooter is aangehouden. Een politiewoordvoerder laat weten dat het voertuig als gestolen te boek stond en dat de man zonder rijbewijs reed.

6 uur geleden