Nijmeegse chipmaker Nexperia gehackt, doet onderzoek naar omvang
NIJMEGEN (ANP/RTR) - Chipmaker Nexperia uit Nijmegen is vorige maand gehackt, bevestigt het bedrijf na eerdere berichtgeving door RTL Nieuws. De onderneming, die in handen is van het Chinese Wingtech Technology, doet hier nog onderzoek naar en laat niets los over de schade of impact van de hack.
Het chipbedrijf meldt na het ontdekken van de aanval "meteen" maatregelen te hebben genomen om het incident onder controle te krijgen door de getroffen systemen los te koppelen van het internet.
Volgens onderzoek door RTL Nieuws horen de aanvallers bij Dunghill, een relatief nieuwe hackersgroep. De hackers zouden hebben laten weten dat ze honderden gigabytes aan gevoelig materiaal hebben gestolen. Het gaat bijvoorbeeld om handelsgeheimen, ontwerpen van chips en vele honderden folders met klantgegevens van onder meer SpaceX, het ruimtebedrijf van Elon Musk, Apple en Huawei.
Advies: betaal geen losgeld
Als bewijs van de aanval zouden de hackers tientallen documenten op het dark web hebben gezet. Als Nexperia geen losgeld betaalt, dreigen de criminelen volgens RTL Nieuws meer gegevens te publiceren.
Het Nationaal Cyber Security Centrum, dat valt onder het ministerie van Justitie en Veiligheid, adviseert slachtoffers van ransomwareaanvallen als Nexperia om geen losgeld te betalen. "Het doel van ransomware is vaak financieel gewin wat weer gebruikt kan worden om betere manieren te vinden om bij bedrijven binnen te komen."
NXP
Nexperia maakt chips die onder meer in telefoons en auto's zitten. De chipfabrikant was voorheen onderdeel van de Eindhovense chipproducent NXP, maar die verkocht de tak een aantal jaren geleden aan Chinese investeerders.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam reageert geschrokken op de investeringsplannen van Schiphol. Die lijken vooral gericht op groei van de luchthaven, terwijl het stadsbestuur het liefst ziet dat er minder wordt gevlogen.
3 minuten geledenHONGKONG (ANP) - Kruidvat-moederbedrijf AS Watson krijgt mogelijk binnenkort een beursnotering, melden verschillende media. Het Hongkongse conglomeraat CK Hutchison overweegt de gezondheids- en schoonheidswinkelketen naar de beurs te brengen. AS Watson is ook de eigenaar van Trekpleister en ICI PARIS XL.
21 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De belangenbehartigers voor huurders en woningcorporaties gaan samen pleiten voor regels die de huurstijging moeten beperken. Ze willen dat de huur voor sociale huurwoningen van corporaties jaarlijks met maximaal 4 procent mag stijgen. Dat moet wat corporatiekoepel Aedes en huurdersclub Woonbond betreft wettelijk worden vastgelegd.
37 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag flink lager geopend. De twijfel over de hoge waarderingen van de grote techbedrijven keerde weer terug na een negatieve ommezwaai op Wall Street. Donderdag leken de sterke kwartaalcijfers van AI-chipbedrijf Nvidia nog voor enige opluchting te zorgen. De resultaten van de belangrijke aanjager van de AI-opmars op de beurzen waren uiteindelijk niet voldoende om de zorgen over de hoge waarderingen en de forse AI-investeringen weg te nemen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic heeft 430 miljoen euro opgehaald in een financieringsronde bij bestaande investeerders. Het grootste deel van dat bedrag is bestemd voor uitbreiding in Duitsland, waar Picnic onder meer wil investeren in distributiecentra.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol wil een nieuwe terminal bouwen, omdat de grootste luchthaven van het land te krap dreigt te worden voor het grote aantal passagiers. Het maakt deel uit van plannen waarbij het vliegveld tot 2035 een bedrag van 10 miljard euro investeert.
2 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van de bitcoin is vrijdag gezakt tot het laagste niveau sinds april dit jaar. De grootste en oudste cryptomunt ter wereld staat sinds het bereiken van een recordniveau van meer dan 126.000 dollar (ongeveer 109.000 euro) in oktober al onder druk. Sindsdien is de prijs gezakt tot onder de 86.000 dollar.
2 uur geleden