Nijmeegse chipmaker Nexperia gehackt, doet onderzoek naar omvang
NIJMEGEN (ANP/RTR) - Chipmaker Nexperia uit Nijmegen is vorige maand gehackt, bevestigt het bedrijf na eerdere berichtgeving door RTL Nieuws. De onderneming, die in handen is van het Chinese Wingtech Technology, doet hier nog onderzoek naar en laat niets los over de schade of impact van de hack.
Het chipbedrijf meldt na het ontdekken van de aanval "meteen" maatregelen te hebben genomen om het incident onder controle te krijgen door de getroffen systemen los te koppelen van het internet.
Volgens onderzoek door RTL Nieuws horen de aanvallers bij Dunghill, een relatief nieuwe hackersgroep. De hackers zouden hebben laten weten dat ze honderden gigabytes aan gevoelig materiaal hebben gestolen. Het gaat bijvoorbeeld om handelsgeheimen, ontwerpen van chips en vele honderden folders met klantgegevens van onder meer SpaceX, het ruimtebedrijf van Elon Musk, Apple en Huawei.
Advies: betaal geen losgeld
Als bewijs van de aanval zouden de hackers tientallen documenten op het dark web hebben gezet. Als Nexperia geen losgeld betaalt, dreigen de criminelen volgens RTL Nieuws meer gegevens te publiceren.
Het Nationaal Cyber Security Centrum, dat valt onder het ministerie van Justitie en Veiligheid, adviseert slachtoffers van ransomwareaanvallen als Nexperia om geen losgeld te betalen. "Het doel van ransomware is vaak financieel gewin wat weer gebruikt kan worden om betere manieren te vinden om bij bedrijven binnen te komen."
NXP
Nexperia maakt chips die onder meer in telefoons en auto's zitten. De chipfabrikant was voorheen onderdeel van de Eindhovense chipproducent NXP, maar die verkocht de tak een aantal jaren geleden aan Chinese investeerders.
Meer uit Financieel
DAVOS (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent noemt eventuele tegenheffingen van Europese landen "heel onverstandig". De Duitse vicekanselier Lars Klingbeil pleitte voor tegenmaatregelen als reactie op de aangekondigde 10 procent-heffing van Donald Trump om Groenland.
13 minuten geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland voert weer subsidies in voor de aankoop van elektrische auto's. Het moet de verkoop van de voertuigen aanjagen, na een flinke daling na de afschaffing ervan in 2023. Tot 2029 trekt Berlijn er 3 miljard euro voor uit, goed voor aankoopondersteuning bij 800.000 auto's.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft WOZ-bezwaarbureau Eerlijke WOZ zijn website laten aanpassen. De toezichthouder kreeg meldingen van consumenten over onduidelijke informatie.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) eist een geldboete van 525.000 euro van twee dochterbedrijven van bouwconcern VolkerWessels. De twee bedrijven zouden de toenmalige infrastructuurminister op Sint Maarten hebben omgekocht in de periode 2009 tot 2014, in ruil voor de gunning van de opdracht voor de bouw van een brug op het Caribische eiland.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - Twee oud-managers van dochterbedrijven van VolkerWessels hebben vorig jaar een strafbeschikking geaccepteerd van het Openbaar Ministerie (OM), in de vorm van geldboetes. Dat werd maandag duidelijk in de rechtbank van Zwolle tijdens de behandeling van een corruptiezaak die draait om de vermeende omkoping van een minister op Sint Maarten.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict rond Groenland zijn schadelijk voor zowel de Verenigde Staten als de Europese Unie. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz gezegd. Ook zorgen heffingen voor schade aan de transatlantische relaties, aldus Merz.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Economen verwachten dat de extra importheffing van 10 procent die de Amerikaanse president Donald Trump dreigt in te voeren, slechts een beperkte impact zal hebben op de economische groei van de eurozone. De economen van de Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs denken dat de nieuwe heffing ongeveer 0,1 procentpunt van het bruto binnenlands product (bbp), de maatstaf voor economische groei, zal afsnoepen.
4 uur geleden